صفحه 52 از 412 نخستنخست ... 2333435363738394041424344454647484950515253545556575859606162636465666768697071102152 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 511 به 520 از 4120
    همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط Gloster نمایش پست ها
    سلام دوستان
    چنتا از دیسکس های من رنگشون سیاه میکنن و میرن لابه لای کنده مخفی میشن فقط موقع غذا میان بیرون
    موقع غذا خوردن رنگشون طبیعیه
    باله هاشون کامل بازه
    ممکنه مریض باشن یا طبیعیه ؟
    ممنونم
    سلام:
    دیسکساتون دوره پلیگ رو رد کردن یا انگل روده ای؟
    رنگ مدفوعشون طبیعیه؟نور گریز نیستن؟

همکار قدیمی انجمن قناری

نوع حیوان خانگی
    ديسکس-عروس هلندی- قناري
    شماره عضویت
    5776
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash_ta23 نمایش پست ها
    سلام:
    دیسکساتون دوره پلیگ رو رد کردن یا انگل روده ای؟
    رنگ مدفوعشون طبیعیه؟نور گریز نیستن؟
    سلام
    قرنطینه شده گرفتم
    از آشنا گرفتم گفت موقعی که بار رسیده برام پلیگ گرفتن

از نور بدشون نمیاد
    مدفوعشون طبیعیه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    10909
    پلیگ ماهی رو عقیم نمیکنه؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10824
    [QUOTE=arash_ta23;88259][QUOTE=Msamiei;88223]سلام آقا ارش عزیز خیلی ممنون از راهنماییت . کلا ماهیها بعد از ورود به تانک روز دوم شروع به غذا خوردن کردن که این یدونه از روز اول که وارد تانک شد رفت تو یه جا قایم شد تا 10 روز که اون مخفیگاهو خودم ورداشتم .الان خیلی بهتر از قبل شده از وقتی مخفیگاهو برداشتم الانم رو زمین خیلی نوک میزنه ولی به نظرم نمیاد چیزی بخوره ولی دنباله ماهیها میکنه بد تا یه تیکه دل میوفته سمتی که هست رو زمین نمیزاره کسی بیاد بخوره ولی خیلی بد لاغر شده . سلام:اشکال نداره به دلی که بهشون میدید 3 تا 4 قطره اتویتول یا ویتامین آزو یا سرا فیشتامین اضافه کن خیلی بهتره با این شرایط فعلاً جداش نکنید همینکه با ماهی ها می جنگه خوبه بنظر من سیفون آب رو مرتب کنید غذادهی کم اما به تعداد زیاد در روز .اصلاً هیچ چیزی تو تانک دیسکست نذار(پناهگاه و .....)یه 3 تا 4 روز صبر کن احتمالاً به غذا میوفته.زیر نظر بگیرش
    1. سرا مایکاپور از کجا میتونم تهیه کنم نواب تا جمعه نمیتونم برم سمت شرق جایی داره ؟ آنتی بیوتیکتنها میتونم استفاده کنم تو تانک اصلی ؟سرا مایکاپور را شاید آکواریوم مرجان داشته باشه گلبرگ شرقی ببین چهارراه دردشت و اتوبان باقری پ 244-قبلاً دوست عزیزم بابک اونجا بود اما متاسفانه یک ماه دیگه اونجا نیستن تلفنش:77906905 و نمایندگی سرا هم آکوامارین تو نوابه
    2.سیفون تو تانک قرنطینه این مقدار ؟بله
    3.دما تا چند روز پیش رو 32 بود که دیروز تا حالا گزاشتم رو 31 .تانک اصلی خوبه !!!!!بله
    5. با وجود نبودن جا کمترین اندازه تانک قرنطینه چغدر باشه ؟باید حداقل 50 تا 60 لیتر باشه
    6.این مقدار نمک همیشه تو تانک میزنم هر بار که صیفون هم که میکنم اندازه اب صیفون شده نمک اضافه میکنم .برای زمانی که مریضی نیست هر 40 لیتر 1 قاشق غذاخوری اضافه کن
    تترا رو میخورن خیلی خیلی کم ولی سر دل جنگ میکنن با هم یه غذا خیلی ریز هم هس که قبلا برا زبرا گرفته بودم ظرفش ساندیسی روش چینی نوشته بود اونم میخورن نسبتا خوب .خیلی خیلی ممنون آقا آرش
    ارادتمندم قربان وظیفه ام بود
    سلام داداش دستت درد نکونه از راهنمایهات خیلی ممنون باشه من این کارا رو انجام میدم فقط با شرمندگی چند تا سوال دیگه داشتم
    1.تانک من رو اوپن اشپزخانه هست رفت وآمد جلوش زیاده از این بابت مشکلی نیست اصلا پناهگاه نداشته باشن چون الان یه کننده تو تان هست که اکثرا میترسن میرن پشتش اونم در بیارم ؟
    2.به نظر شما اینا پلیگ رو گزروندن یا نه ؟
    3.اگه بخوام دیسکس اضافه کنم دیسکس خوب از کجا می تونم بگیرم ؟
    4. من یه ویتامین از قبل دارم به نام Extra Vitamin ELOS این ویتامین خوب هست یا اونایی که شما گفتی رو تهیه کنم ؟
    خیلی مخلصیم آقا آرش همیشه موفق و پیروز باشی

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    [QUOTE=Gloster;88360]سلام
    قرنطینه شده گرفتم
    از آشنا گرفتم گفت موقعی که بار رسیده برام پلیگ گرفتن
    با سلام:
    فکر کنم چندتا پست قبل هم باهم در خصوص تراکم تانکتون و شرایطش صحبت کردیم.بنظر من یه عامل استرس زا تو تانکه و متاسفانه این موضوع در آینده منجر به مریضی در ماهیاتون میشه.یه راه دیگه هم پیشنهاد می کنم:وسایل و مخفیگاههایی که محل قایم شدن دیسکسهاست رو از تانک خارج کنید و چند روز ماهی ها رو چک کنید.سیفون مناسب و غذادهی صحیح رو اعمال کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط discusfishir نمایش پست ها
    خود بیماری پلیگ نه اما یه سری از داروها و استفاده از دوز زیاد از قبیل آنتی بیوتیکها مثل نیترافرانتوئین موجب عقیم سازی بالا ماهی ها می شوند

سلام داداش دستت درد نکونه از راهنمایهات خیلی ممنون باشه من این کارا رو انجام میدم فقط با شرمندگی چند تا سوال دیگه داشتم .سلام و درود تانک من رو اوپن اشپزخانه هست رفت وآمد جلوش زیاده از این بابت مشکلی نیست اصلا پناهگاه نداشته باشن چون الان یه کننده تو تان هست که اکثرا میترسن میرن پشتش اونم در بیارم ؟
    اگه اون یه دونه دیسکسی که تو پستهای قبل گفتین مشکلش حل شده دست به چوب نزن جای ماهیها رو اپن خوب نیست اما فعلاً تا موقعی که خوب جا نیافتادن (حدود 3 تا 4 ماه)جابجاشون نکنید اما حداقل یه طرف تانک(اونی که رو به طرف آشپزخانه هست) رو با پوستر آبی رنگ بپوشانید
    2.به نظر شما اینا پلیگ رو گزروندن یا نه ؟آره
    آ3.اگه بخوام دیسکس اضافه کنم دیسکس خوب از کجا می تونم بگیرم ؟فعلاً اوضاع بازار بده و شما هم تازه شروع کردید یه چند ماهی صبر کنید
    4. من یه ویتامین از قبل دارم به نام Extra Vitamin ELOS این ویتامین خوب هست یا اونایی که شما گفتی رو تهیه کنم ؟من تابحال اسمشو نشنیدم اما پیشنهادم اون ویتامینهایی بود که گفتم اونطوری خیالتون راحتتره و برندهایی که ذکر کردم جواب خوبشو پس داده پیشنهادم اتویتول شرکت جی بی ال هستش
    خیلی مخلصیم آقا آرش همیشه موفق و پیروز باشی.ارادتمندم دوست عزیز

همکار قدیمی (کاربر ویژه انجمن دیسکس)

نوع حیوان خانگی
    ماهي-كاسكو-قناري و ...
    شماره عضویت
    3558
    نقل قول نوشته اصلی توسط discusfishir نمایش پست ها
    سلام
    خود بیماری ماهی رو عقیم نمیکنه ولی داروهایی مثل مترو که معمولا تو دوره پلیگ استفاده میشند میتونند به طور موقت ماهی رو عقیم کنند.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10824
    آقا آرش چشم کارایی که گفتی رو هر چه زودتر انجام میدم .راستی تانک قرنطینه که 50 تا60 لیتر باشه چه ابعادی واسه دیسکس بهتر هست ارتفاش چغدر باشه ؟من محصول شرکت seachem که اسمش seachem stability هست رو هم دارم به کارم میاد ؟
    واقعا دستتون درد نکنه که وقت میزارید و ما تازه کارهارو کمک میکنید خییلی ممنون

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط Msamiei نمایش پست ها
    آقا آرش چشم کارایی که گفتی رو هر چه زودتر انجام میدم .راستی تانک قرنطینه که 50 تا60 لیتر باشه چه ابعادی واسه دیسکس بهتر هست ارتفاش چغدر باشه ؟من محصول شرکت seachem که اسمش seachem stability هست رو هم دارم به کارم میاد ؟
    واقعا دستتون درد نکنه که وقت میزارید و ما تازه کارهارو کمک میکنید خییلی ممنون
    راستش هر چی ارتفاع بیشتر باشه بهتره.بنظرم طول 60،عرض 20،ارتفاع 50 .
    خواهش می کنم وظیفمه .دوست عزیز من خودم همیشه دانش آموزم

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10824
    آقا این seachem stability من استفاده کنم یا نه ؟ چطور باید استفاده کنم اصلا فایده داره ؟

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط Msamiei نمایش پست ها
    آقا این seachem stability من استفاده کنم یا نه ؟ چطور باید استفاده کنم اصلا فایده داره ؟
    سلام.
    محصولی رو که می فرمائید باکترهای مفیدی هستند که شرایط آب را از نظر بیولوژیکی پایدار و مناسب می سازند یعنی آمونیاک به نیتریت و نیتریت به نیترات تجزیه می شود و .....که اطلاعات بیشتر رو می تونید در سیکل ازت یا چرخه نیتروژن(Nitrogen Cycle) ملاحظه کنید.
    استفاده کنید ضرری نداره اما برای ثبات شرایط تانکتون ب،تکثیر باکتری ها و محل زندگی آنها و ......به یک فیلتر مناسب (معمولاً سطلی مارک ایهام)نیازمند هستید.دوز مصرفی اون هم روی محصولش ذکر شده

صفحه 52 از 412 نخستنخست ... 2333435363738394041424344454647484950515253545556575859606162636465666768697071102152 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)