همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط fad1160 نمایش پست ها
    تو عکس چیزی مشخص نخواهد شد چون مشکلش اصلا تو ظاهر مشخص نیست یعنی از نظر ظاهری کاملا سالمه غیر اینه موقع راه رفتن کمی تلو تلو میخوره.با این حال هم سرعتش خیلی بالاست و سریع میدوه
    اگر مشکلی توی وجود پنجه های پا نباشه در حین جفت گیری هم هیچ مشکلی پیش نخواهد اومد و از این بابت خیالتون راحت باشه چون من خودم نمونه همین موضوع رو داشتم و خیلی راحت جفت مراحل تکثیر رو پیش میرفتن.شما بیشترین معضلتون سر رام بودن این پرنده هست که ممکنه خیلی سخت جفت رو قبول کنه که باید شرایط مناسبی براش فراهم کنید تا سریعتر جواب بگیرید.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سامی
    شماره عضویت
    4409
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    اگر مشکلی توی وجود پنجه های پا نباشه در حین جفت گیری هم هیچ مشکلی پیش نخواهد اومد و از این بابت خیالتون راحت باشه چون من خودم نمونه همین موضوع رو داشتم و خیلی راحت جفت مراحل تکثیر رو پیش میرفتن.شما بیشترین معضلتون سر رام بودن این پرنده هست که ممکنه خیلی سخت جفت رو قبول کنه که باید شرایط مناسبی براش فراهم کنید تا سریعتر جواب بگیرید.

یعنی هرچی پرنده رام تر باشه جفت زدنش مشکل تره؟؟؟

یعنی عروس ماده ام که برای اینکه بخارونم سرشو میاد پیشمو دستمو گاز میگیره (به نحوه ی خودش میخوارونم فقط پوست دستمو بلند میکنه) یا اینکه میاد سر سفره نون میدم بهش برای جفت زدن راه سختی در پیش هست؟؟

مشکل داره هر روز بهش یه تیکه نون سنگک بدی؟؟؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    8677
    نقل قول نوشته اصلی توسط sami_villa نمایش پست ها

یعنی عروس ماده ام که برای اینکه بخارونم سرشو میاد پیشمو دستمو گاز میگیره (به نحوه ی خودش میخوارونم فقط پوست دستمو بلند میکنه) یا اینکه میاد سر سفره نون میدم بهش برای جفت زدن راه سختی در پیش هست؟؟

دقیقا همینطوره هرچی رام تر و با انسان بیشتر خو گرفته باشه سخت تره ولی اگه ماده هرچی مست تر باشه راخت تر جفت میخوره درموردنون فکر نکنم مشکل داشته باشه اخه منم به عروس هام میدم تا نظر اساتید گرامی چی باشه ممنون

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168

منظور پرنده های رام و دست آموزی هستن که بشدت به صاحبشون یا اهالی خونه وابسته شدن و تقریبا تمام روز توی خونه آزاد هستن.این جور پرنده ها بشدت نسبت به انسان ها وابتسگی پیدا کردن و خیلی سخت به هم نوع خودشون عادت میکنن و جفت میشن.از طرفی عروس پرنده ی بسیار باهوش و در عین حال مغروری هست و وقتی یک پرنده ی وحشی با یک پرنده ی رام جفت انداخته میشن طرف وحشی وقتی رفتار صاحباشون رو با طرف رام میبینه نسبت به جفتش حساس تر میشه و ازش تقریبا فراری میشه و این جور مواقع معمولا جفت های خوبی از آب در نمیان.بهتره یا هردو رام باشن یا هردو وحشی باشن تا راحت با هم کنار بیان.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط aheidari24 نمایش پست ها
    دقیقا همینطوره هرچی رام تر و با انسان بیشتر خو گرفته باشه سخت تره ولی اگه ماده هرچی مست تر باشه راخت تر جفت میخوره درموردنون فکر نکنم مشکل داشته باشه اخه منم به عروس هام میدم تا نظر اساتید گرامی چی باشه ممنون
    برخلاف خیلی از دوستان که صرفا برای اینکه نخوان خلاف جهت آب حرکت کنن میان مینویسن نون بشدت ضرر داره و هزار حرف و حدیث دیگه،آقای حیدری بزرگوار نون برای پرنده ها مقدار کمش در حدو دو بند انگشت در روز خیلی هم مفیده.بخصوص برای جفت هایی که جوجه دارن و باید به جوجه غذا بدن یا پرنده هایی که تخم سوم یا چهارم بودن و ضعیف بار اومدن نون خیلی تقویتشون میکنه ولی زیاده روی توی مصرفش چون خمیر میشه توی سنگدون پرنده و هضمش سنگینه درست نیست.من خودمم به پرنده هام حتما اگر هر روز نشه یک روز در میون یه مقدار نون میدم میخورن.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سامی
    شماره عضویت
    4409
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    منظور پرنده های رام و دست آموزی هستن که بشدت به صاحبشون یا اهالی خونه وابسته شدن و تقریبا تمام روز توی خونه آزاد هستن.این جور پرنده ها بشدت نسبت به انسان ها وابتسگی پیدا کردن و خیلی سخت به هم نوع خودشون عادت میکنن و جفت میشن.از طرفی عروس پرنده ی بسیار باهوش و در عین حال مغروری هست و وقتی یک پرنده ی وحشی با یک پرنده ی رام جفت انداخته میشن طرف وحشی وقتی رفتار صاحباشون رو با طرف رام میبینه نسبت به جفتش حساس تر میشه و ازش تقریبا فراری میشه و این جور مواقع معمولا جفت های خوبی از آب در نمیان.بهتره یا هردو رام باشن یا هردو وحشی باشن تا راحت با هم کنار بیان.
    عروسم روی دست هیچکس نمیاد و هرکی دستشو میبره طرفش که بیاد رو دستش یه هیسسسس میکشه و دور میشه .
    بیشتر با خودم اخت هست....
    بنظرتون جفت بگیرم براش یا نه؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    عروسم روی دست هیچکس نمیاد و هرکی دستشو میبره طرفش که بیاد رو دستش یه هیسسسس میکشه و دور میشه .
    بیشتر با خودم اخت هست....
    بنظرتون جفت بگیرم براش یا نه؟
    بله در این شرایط براش جفت بخرین ولی زیاد از قفس خارجشون نکنید تا به جفتش سریعتر عادت کنه.ممکنه چند روزی سرو صدا راه بیندازه واسه بیرون اومدن از قفس ولی بعد حواسش به جفتش معطوف خواهد شد.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو دم قرمز
    شماره عضویت
    5898
    با سلام خدمت دوستان
    میشه بیزحمت مقدار ترکیب 7تخم را مشخص کنید.(مثلا برای تهیه 1کیلو از هرکدام چه مقدار باید باهم مخلوط شود؟)
    جفت من بجز تخمه آفتاب گردان ،ارزن،تخم کتان چیز دیگه ای نمیخورن!!سیب و هویج رنده شده،سفیده تخم مرغ،بلال..هیچکدوم رو حتی امتحان نکردن؟بنظرتون تخمه ارزن و کتان رو بردارم که مجبور بشن چیزای دیگر رو امتحان کنن؟(البته من خودم مخالف گرسنه نگه داشتن هستم امیدورام دوستان راه حل بهتری بهم بگن )در ضمن دارم برای تخم گذاری اماده شون میکنم .چکار کنم ؟؟
    لطف کنید راهنماییم کنید.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط ZKARIMI نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    میشه بیزحمت مقدار ترکیب 7تخم را مشخص کنید.(مثلا برای تهیه 1کیلو از هرکدام چه مقدار باید باهم مخلوط شود؟)
    جفت من بجز تخمه آفتاب گردان ،ارزن،تخم کتان چیز دیگه ای نمیخورن!!سیب و هویج رنده شده،سفیده تخم مرغ،بلال..هیچکدوم رو حتی امتحان نکردن؟بنظرتون تخمه ارزن و کتان رو بردارم که مجبور بشن چیزای دیگر رو امتحان کنن؟(البته من خودم مخالف گرسنه نگه داشتن هستم امیدورام دوستان راه حل بهتری بهم بگن )در ضمن دارم برای تخم گذاری اماده شون میکنم .چکار کنم ؟؟
    لطف کنید راهنماییم کنید.
    سلام.بهتره از هفت تخم های آماده استفاده کنی که توی مغازه ها میفروشن و خودت رو برای ترکیب کردن دانه هایی که میخری به زحمت نندازی چرا که تا حدودی چون باید از عطاری تهیه کنی گرونتر هم از آب در میاد و نسبت ها هم معمولا کم و زیاد میشه.قرار نیست همیشه همه ی مواد غذایی رو بخورن.همون مقدار کمی که نوک بزنن هم براشون کافیه.قطره های تقویتی هم که برای تقویت نطفه و مواد معدنی هست حتما استفاده کنید.در ضمن همه ی غذاهای جانبی رو باهم مصرف نکنید و سعی کنید جوری باشه که تنوع غذایی در طول هفته باشه به جای اینکه یک روزه همه ی خوراکی های سبزی و میوه و دیگری رو امتحان کنید.مثلا یک روز سفیده تخم مرغ،یک روز سبزیجات و ...اینجوری هر سه روز در میون میتونید همه ی این هارو حتی اگر زیاد نخورن در اختیارشون قرار بدین.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    سلام ببخشید اگر سوال هایی که میپرسم ابتدایی هست.
    1-عروس هلندی چقدر رسیدگی نیاز داره تا آموزش بببینه وسخنگگو بشه؟
    2-اگر از صبح تا شب خونه نباشم(سه روز)اذیت نمیشه توی قفس؟
    بهترین سن برای خریدش چند روزگی هست؟
    3-مناسب ترین قفس؟
    4_گرون قیمت ترین نوعش؟
    5-تغذیش میانگین چقدر هزینه میخواد تا بهترین تغذیه باشه؟
    همین دیگه فعلا
    ببخشید زیاد شد

صفحه 208 از 1915 نخستنخست ... 1081581891901911921931941951961971981992002012022032042052062072082092102112122132142152162172182192202212222232242252262272583087081208 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 10 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 10 مهمان ها)