کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سامی
    شماره عضویت
    4409
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    پرنده ای که تغییر توی رنگ مدفوعش با خوردن مواد خوراکی مختلف به وجود نیاد یه مشکلی داره و این که بعضی اوقات تغییر حالت میده یک چیز طبیعیه که نشون میده دستگاه گوارشش سالمه.لونه های ام دی افی بهترین لونه ها هستن که اگر بدین بسازن و درش کشویی بشه خیلی عالیه.توی کوزه متاسفانه هم رفت و آمد بهش برای جفت سخته و هم تخم ها زیاد جابجا میشن و جفت برای ثابت نگه داشتنشون دچار مشکل میشن.اگر در مورد مچوب هم اشتباه نکنم و چوب منظورتون باشه اگر قطرش به اندازه ای باشه که زیر پاش قرار بگیره فکر نمیکنم نوک عروس هلندی انقدر قدرت داشته باشه که چوبی به قطر دسته طی رو خورد کنه.
    عکس یا طرحی برای ساخت لونه با ام دی اف دارین؟؟؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط sami_villa نمایش پست ها
    عکس یا طرحی برای ساخت لونه با ام دی اف دارین؟؟؟

اقای اسکندری ببخشید که من جواب میدم اما اون موقع که داشتم درمورد لونه ی مرغ عشق تحقیق میکردم به این برخورد کردم:از جمله لانه هایی که می توان بر روی عروس هلندی تهیه نمود عبارتند از:
    لانه های دو سوراخه با سقف های مثلثیلانه های تک سوراخه با سقف مثلثیلانه های تک سوراخه و به شکل مکعب مستطیل.
    هر سه لانه برای تخم گذاری عروس هلندی بسیار مناسب هستند ولی باید به این نکته دقت نموده که لانه ها همگی تمیز و عاری از هرگونه ویروس باشند.و سطح آنها را به ارتفاع پنج سانتی متر از خاک اره پر نمود تا مشکلی برای والدین و تخم ها به وجود نیاید.

با این وجود برخی از افراد قصد داشته که به صورت خصوصی اقدام به ساختن لانه برای عروس هلندی خود بنمایند.ما در این پست نحوه ساختن یک لانه ی مناسب برای عروس هلندی شما را بیان خواهیم نمود.یک لانه ی عروس هلندی باید دارای ارتفاعی مناسب نسبت به کف آن یعنی حدود ده سانتی متر داشته باشد تا نور کمتری وارد به ان شده و همچنین عروس ها کمتر احساس خطر بنمایند.یک لانه ی عروس هلندی باید هواکش مناسبی جهت تهویه ی هوا داشته باشد.یک لانه ی عروس هلندی باید حتی الامکان با یک چوب مناسب ساخته شود.(می توان از پلاستیک نیز ساخت )می توان از اچ دی اف یا از ام دی اف جهت ساخت لانه کمک گرفت.لانه ی عروس هلندی باید دارای خروجی مناسب عروس ها باشد یعنی دایره ای به شعاع شش سانتی متر یا دایره ای به قطر دوازده سانتی متر.
    نکتی مهم :سایز لانه ی عروس هلندی:به طول 35 و عرض و ارتفاع آن 20 سانتی متر باشد.همچنین دوستان می توانند جهت تسهیل دسترسی خود به جوجه عروس هلندی ها سقف لانه را به صورت متحرک بسازند.
    نکات مهم: حتما لانه را قبل از استفاده توسط اسپری های تمیز کننده از هرگونه آلودگی پاک نمایید.و سپس در مقابل تابش مستقیم آفتاب قرار دهید.
    لانه را پس از هر باز تخم گذاری و تکثیر جوجه از هرگونه آلودگی و بوی نامطبوع پاک نموده و سپس در جایگاهش قرار بدهید.

این هم از الگوی ساخت لانه ی عروس هلندی که دوستان درخواست کرده بودند.در صورت وجود هرگونه مشکل در قسمت طرح سوال بیان کنید.
    در این الگو قسمت جلوی لانه یعنی قسمت زیر دایره ی ورو د و خروج عروس هلندی ها، دو تکه می شود تا بدین ترتیب بتوان به راحتی مدفوع عروس ها را خالی نمودو همچنین خروج جوجه ها به راحتی صورت گیرد.
    این هم نمونه ی کامل ساخته شده این الگو:تصاویری دیگر از سایر لانه های عروس هلندی:

نکته ی مهم:تمامی لانه هایی که ساخته می شوند ؛تنها نمونه ای پیش فرض از لانه ی طبیعی عروس هلندی ها است که در زادگاه خود می سازند.با این وجود لانه های مختلفی در اقسام نقاط مختلف و چه درسایت های مختلف ایرانی و سایر برای آنان ساخته می شوند ، تمامی آنها نشانه ای قطعی از لانه ی واقعی عروس هلندی نیستند.
    منبع:
    http://cockatiels.*******.com

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط رضا قلیخانی نمایش پست ها

سلام آقا رضای گل.شما صاحب اختیارید.متاسفانه تنها عکسی که مناسب لونه ی عروس هلندی هست نمونه ی عکس بالاست و نمونه های دیگه اصلا مناسب عروس هلندی نیستند.

به عنوان مثال این لونه با این ارتفاعی که سوراخ ورودی لانه تا کف لانه داره اصلا مناسب عروس هلندی نیست و پرنده برای ورود و خروج به این لانه به زحمت میفته و هیچ وقت واردش نخواهد شد اما متاسفانه بعنوان لانه ی استاندارد عروس هلندی خیلی تبلیغ میکنن ازش.به زودی عکسی از لانه های استاندارد عروس هلندی ارائه میدم.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سامی
    شماره عضویت
    4409

اگر میشه یه توضیح برای ساخت این لونه بدین.... اگه با عکس و طرح باشه خیلی بهتر هست...

نقل قول نوشته اصلی توسط [URL="http://www.parsipet.ir/members/arooseholandy/"
    arooseholandy[/URL];85370]

.به زودی عکسی از لانه های استاندارد عروس هلندی ارائه میدم.

اگه میشه زود تر عکس رو بذارین ... همچنین طرح هم داشته باشه که بشه ساختش...

ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط sami_villa نمایش پست ها
    اگر میشه یه توضیح برای ساخت این لونه بدین.... اگه با عکس و طرح باشه خیلی بهتر هست...

ممنون
    خب دوست عزیز من توی این پست http://www.parsipet.ir/thread123-207...5370عکسشو گذاشتم و اندازه ها رو هم که زده فکر میکنم که نحوه ی ساختش خیلی آسون باشه. فقط باید تیکه ها رو به هم بچسبونید دیگه .فقط نیاز به دقت داره.اگر خودتون میخواید بسازید حتما به قطر چوب هم توجه کنید تا از گوشه ها اضافه نیاد وطرحتون خراب نشه.به نظر من اول یه ماکت مقوایی درست کنید بعدش اگر اندازه ها خوب دراومدند ومشکلی با حاشیه ها وقسمت کشویی نداشتید اون وقت چوبیش رو هم درست کنید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سامی
    شماره عضویت
    4409
    توی همدان کسی مغازه یه پرورش دهنده ای رو میشناسه که قابل اعتماد باشه؟؟؟ ادرس و شماره تلفن بی زحمت... ممنون

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193

نقل قول نوشته اصلی توسط fad1160 نمایش پست ها
    عروس من حدود7 سالشه.خریدمش جوجه بود و طی یک حادثه ایی پاش آسیب دید و میلنگه. البته خریدمش این طور بود. میخواستم بدونم این عروس میتونه جفت گیری کنه؟ و اینکه اگه براش زن بگیرم دیگه منو دوست نخواهد داشت؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    سلام

مشکلش تا چقدر توی تعادلش تاثیر داره؟

اگر براش جفت بگیرید و باهاش جفت بشه ممکنه توجهش به شما کم بشه

البته ممکن هم هست اصلا جفت نخوره چون شمارو به عنوان جفتش قبول کرده

راحت راه میره چون فک کنم دیگه عادت کرده. ولی وقتی راه میره راحت میشه صدای پاشو شنید. یعنی میتونم تکثیرش کنم؟

اگر میتونید یه عکس از پاش بگذارید

به نظر من اگر میتونه تعادلشو حفظ کنه توی جفت گیری هم مشکلی برنمیخوره

صدای پاش یعنی چی؟؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    اگر میتونید یه عکس از پاش بگذارید

به نظر من اگر میتونه تعادلشو حفظ کنه توی جفت گیری هم مشکلی برنمیخوره

صدای پاش یعنی چی؟؟
    اگر عکس باشه خیلی راحتتر میشه در موردش نظر داد ولی اگر اون چیزی که توی ذهن من هست باشه و کلا یک پا پنجه نداشته باشه متاسفانه چندان پرنده ی مناسبی برای جفت انداختن نخواهد بود.بخصوص اگر نر باشه.موقع جفت گیری نر اگر نتونه تعادل خودش رو حفظ کنه هیچ وقت نمیتونه جفت گیری رو به طور کامل انجام بده و تعادلش به هم خواهد خورد.

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    سلام توی تاپیکی بحثی پیش اومد که بهتره اینجا هم باشه تا بقیه بتونن ازش استفاده کنن

بعضی سوال جوابارو کپی میکنم

سلام
    عروس من چند ساعتی هستش که بی حاله. اصلآ غذا نمیخوره و به شدت اسهال داره. کار من هم شده فقط گریه. ترو خدا بگید چیکار کنم. قبلا هم اینطور شده بود که بعد یک روز خوب شد. لازمه که ببرمش دکتر؟ نمیمیره که؟ سنش هم حدود 8 سالشه. در ضمن دیروز هم کمی خیار خورد. ترو خدا چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟
    لرزشش یخورده از حد معمول بیشتره ، اینکه بی حاله و تو دست شل میمونه و یکم هم سخت راه میره بخاطر اسهاله؟ آب میخوره
    عزیزم یک بسته پودر رو تو یک لیتر اب جوشیده سرد شده حل کن بهش بده

بجز ارزن هم غذای دیگه ای بهش نده

یکم اب و عسل( کم) میتونی برای تقویت بهش بدی

اصلا سعی نکن به زور بهش غذا بدی جاشو گرم کن تا تشنه بشه اب بخوره

از آقای اسکندری( aroosholandi) هم کمک بگیر ایشالا که مشکلش حل میشه
    وای مرسی از همه شما عزیزان که کمکم کردید. حالش بهتر شده. راستی تخم مرغ آبپز براش خوبه؟
    چون اقای اسکندری نیستد من جواب میدم که انشاءالله حال پرندتون خوب شه و از ایشون ونفیسه خانم هم عذر میخوام
    بله تخم مرغ آب پز خوبه.اما در بهترین حالت هر سه روز درمیون به اندازه ی یک بند انگشت براش کافیه وخیلی هم مقویه
    سیب رنده شده هم براش خوبه
    اگرهنوزم اسهال داره اما اسهالش بهتر شده محلول آب وعسل هم میتونید استفاده کنید
    دوستان لطف داشتن ولی همه جواب های کامل رو دادن و نیازی به جواب من نبود.تحت هیچ شرایطی به پرنده خیار ندین.روش استفاده از پودر رو هم که دوستان گفتن.تا از بین رفتن کامل اسهال فقط ارزن بهش بدین و هر روز یک بند انگشت سفیده تخم مرغ آبپز تا مدفوعش جمع بشه و از حالت شل دربیاد.اصلا بهش چرک خشک کن ندین.این پرنده بیمار نیست و فقط خیار باعث اسهالش شده.ضمن اینکه قابل توجه دوستان بزرگوار چرک خشک کن خودش باعث اسهال میشه و روان روی میاره.مسئله ی حادی نیست و خیلی سریع خوب میشه.ببخشید که دیر جواب دادم
    مرسی. هم مفید بود و هم اینکه باعث آرامش و دلگرمیم شدید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    10845
    اگر عکس باشه خیلی راحتتر میشه در موردش نظر داد ولی اگر اون چیزی که توی ذهن من هست باشه و کلا یک پا پنجه نداشته باشه متاسفانه چندان پرنده ی مناسبی برای جفت انداختن نخواهد بود.بخصوص اگر نر باشه.موقع جفت گیری نر اگر نتونه تعادل خودش رو حفظ کنه هیچ وقت نمیتونه جفت گیری رو به طور کامل انجام بده و تعادلش به هم خواهد خورد.
    تو عکس چیزی مشخص نخواهد شد چون مشکلش اصلا تو ظاهر مشخص نیست یعنی از نظر ظاهری کاملا سالمه غیر اینه موقع راه رفتن کمی تلو تلو میخوره.با این حال هم سرعتش خیلی بالاست و سریع میدوه

صفحه 207 از 1915 نخستنخست ... 1071571881891901911921931941951961971981992002012022032042052062072082092102112122132142152162172182192202212222232242252262573077071207 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)