صفحه 49 از 412 نخستنخست ... 30313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676899149 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 481 به 490 از 4120
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کبوتر - ماهی-انقوت
    شماره عضویت
    10830
    حالا مشکل شد ۲ تا. چطوری باید نصبش کنم؟

همکار قدیمی انجمن قناری

نوع حیوان خانگی
    ديسکس-عروس هلندی- قناري
    شماره عضویت
    5776
    نقل قول نوشته اصلی توسط Gloster نمایش پست ها
    سلام دوستان و اساتید بزرگوار
    عکس یک جفت از دیسکسام براتون میذارم نظرتون دربارشون بفرمایید
    از روی عکسا میتونین بگین که کدوم نره کدوم ماده ؟
    با توجه به رنگ و نژادشون جفت خوبی هستند ؟
    ممنون میشم راهنماییم کنین

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]
    اساتید کسی نمیتونه کمک کنه ?

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad291 نمایش پست ها
    اقا ارش تو قسمت تانک دیسکساتون پست گذاشتم ولی جوابی ندادید. با اجازتون اینجا میپرسم.
    بخاری ایهایم دارم ولی شیشه ش شیکسته میشه شیشه رو تعویض کرد.؟
    سلام.
    دوست عزیز معذرت من متن شما رو ندیدم.راستش نمی دونم میشه تعویض کرد یا نه!!!!!!! اما می تونید از نمایندگی ماهیران تو مرتضوی سوال کنید ببینید یدکیشو داره؟

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط Gloster نمایش پست ها
    اساتید کسی نمیتونه کمک کنه ?
    سلام:
    ببیند دوست عزیز یه سری از علائم ظاهری رو که می دونم خدمتتون میگم اما بطور 100% نمیشه بگی پس با این علائم دیسکس نر هستش یا ماده !!!!!! و این امکان در صورتیکه هر دو ماهی آماده جفتگیری باشند و از روی عضو تناسلی قابل تشخیصه :
    1-انتهای باله فوقانی دیسکس نر معمولاً دارای یک زائده تیز هست(تقریباً مثل دیسکس وایت شما) و انتهای باله فوقانی ماده گرد
    2-معمولاً سایز دیسکسهای نر بزرگتر از ماده می باشد
    3-دیسکس های نر دارای شکستگی در پیشانی و دیسکسهای ماده پیشانی یکدستی دارند.
    و......
    اما در خصوص دیسکسهای شما از نظر تغذیه اگه 3 تا 4 ماه که اونها نگه داری می کنید خوب هستند اما نظر نژاد ببینید نمیشه گفت دارای گریدهای aa یا a هستند اما (نظر شخصیمو عرض می کنم)اگر در ابتدای کار دیسکس داری هستید زیاد روی این قضایا نژاد حساس نباشید .تو زمینه دیسکس داری و سایز شدن اونها از مطالب با تجربه دوستان برای شرایط مناسب دیسکس داری استفاده کنید،ثبات قدم داشته باشید،یه سیفون کننده واقعی باشید، برای ماهیتون وقت بگذارید و رسیدگی به اونها رو با لذت انجام دهید،از غذا،شرایط آب و ....خوب استفاده کنید. در حال حاضر انتخابهای خوبی داشتین.
    در انتها عرض می کنم که من و شما و سایر دوستان دنبال یکی از زیباترین ماهی و پادشاه آب شیرین رفته ایم و این یعنی دست زدن به یه کار عالییییی و بزرگ.
    موفق باشید

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    با سلام خدمت دوستان عزیزم:
    راستش چند روز مشغول سرچ و بررسی در خصوص دیسکس،تغذیه،آناتومی و ....تو فرومهای خارجی هستم.حتماً کلیه رفرنسها و مراجع این مطلب رو قرار میدم تا هم یه سری مطالب علمی و دقیق داشته باشیم و هم با کمک اساتید محترم در خصوص این مطالب و درستی و نادرستی اون بیشتر بحث کنیم و بتوانیم مباحث را به روز تر پیش ببریم(گرچه بابک ، فرشاد عزیز و .... تو این زمینه خیلی زحمت کشیدن).در نهایت تقاضا دارم با دوستان در اینخصوص همکاری بیشتری داشته باشیم.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس ,عروس هلندی
    شماره عضویت
    10880
    باسلام
    یکی از دوستام دیسکس بولداگ 3 اینچی داره قیمتشو نمیدونم خیلی گرون میده یا اینجوریه قیمتش حدودا 190000 تومن دونه ای.نظرشما اساتید چیه.ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    سلام ببخشید برای نگهداری از دیکس باید حداقل چندتا بگیری وحجم اکواریومت چقدر باشه.چهار تا سایز کوچیک برای آکواریوم تقریب100لیتری کافیه؟یه سوالم اینکه اگه محل نگهداریش نزدیک پنجره باشه وپرسروصدا چطور بازم میشه یانه؟
    ببخشید سوالام زیاد شد ممنونم

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمدترک نمایش پست ها
    باسلام
    یکی از دوستام دیسکس بولداگ 3 اینچی داره قیمتشو نمیدونم خیلی گرون میده یا اینجوریه قیمتش حدودا 190000 تومن دونه ای.نظرشما اساتید چیه.ممنون
    با سلام
    راستش الان اوضاع قیمت بازار و دیسکس خیلی بهم ریخته هستش و قیمتها هم غیر واقعی اگه از نژاد بلو دایمونده و مشکلی نداره100 تا 120 اگه پیجن هستش 110 تا 130

نقل قول نوشته اصلی توسط رضا قلیخانی نمایش پست ها
    سلام ببخشید برای نگهداری از دیکس باید حداقل چندتا بگیری وحجم اکواریومت چقدر باشه.چهار تا سایز کوچیک برای آکواریوم تقریب100لیتری کافیه؟یه سوالم اینکه اگه محل نگهداریش نزدیک پنجره باشه وپرسروصدا چطور بازم میشه یانه؟
    ببخشید سوالام زیاد شد ممنونم
    سلام دوست عزیز
    راستش اگه هر چی دیسکسات بیشتر باشه بهتره یعنی 8 تا 10 تا مناسبه.اما اگه می خواهید کمتر هزینه کنید حداقل 5 تا باشن و ظرفیت تانکتون هم 200 تا 250 لیتر.محل نگدارشونو نزدیک پنجره نذارین چون علاوه بر سدر شدن و گرم شدن زیاد تانک امکان جلبک با نور خورشید هم هست.من دیسکسام تو پذیرایی هستند و با رفت و آمدهای معمولی سایرین هم استرسی نمی گیرن.اما حرکات ناگهانی جلوی تانک،ضربه زدن به تانک و در تاریکی یهو برق رو روشن کردن باعث استرس میشه.موفق باشی

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash_ta23 نمایش پست ها
    با سلام
    راستش الان اوضاع قیمت بازار و دیسکس خیلی بهم ریخته هستش و قیمتها هم غیر واقعی اگه از نژاد بلو دایمونده و مشکلی نداره100 تا 120 اگه پیجن هستش 110 تا 130

سلام دوست عزیز
    راستش اگه هر چی دیسکسات بیشتر باشه بهتره یعنی 8 تا 10 تا مناسبه.اما اگه می خواهید کمتر هزینه کنید حداقل 5 تا باشن و ظرفیت تانکتون هم 200 تا 250 لیتر.محل نگدارشونو نزدیک پنجره نذارین چون علاوه بر سدر شدن و گرم شدن زیاد تانک امکان جلبک با نور خورشید هم هست.من دیسکسام تو پذیرایی هستند و با رفت و آمدهای معمولی سایرین هم استرسی نمی گیرن.اما حرکات ناگهانی جلوی تانک،ضربه زدن به تانک و در تاریکی یهو برق رو روشن کردن باعث استرس میشه.موفق باشی
    ممنونم آقا آرش.اینکه گفتم چهارتا به خاطر هزینش نبود چون تانکم کوچیکه وتقریبا 100لیتری هست.اینطوری که از صحبت های شما فهمیدم تانک تقریبا صدلیتری مناسب نیست نه؟نمیشه تعداد رو کتر بگیرم وتوی همین تانک نگه دارم؟چون خانوادم به هیچ وجه اجازه ی ورود تانک جدید وبه اون بزرگهی رو بهم نخواهند داد.بابت قیمت هم دیسکس تکثیر داخل وخونگی میخوام بخرم نژادش رو نمیدونم چیه اما با توجه به مطاله ای که توی اینجا کردم دیکساش سالمن ودواینچی رو داره 12تومن میده وفکر میکنم که قیمتش خیلی مناسبه فقط مشکل جا دارم.اگر تانک صدلیتری مناسبه بگیرم اگرم نه که هیچی.
    بابت راهنماییتون هم ممنونم
    اگر بتونم راضیشون کنم میتونم یه تانک با کشخات میز تحریرم بسازم با ابعاد 100*50*40.توی چنین تانکی چنئتا میشه ساخت؟
    ببخشید میدونم این سوالم برای اینجا نیست ولی اگه خواستم بسازم شیشه چند میل بگیرم؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس ,عروس هلندی
    شماره عضویت
    10880
    سلام
    آقاآرش فکر کنم بولداگ گلدن اسنک اسکین یا بولداگ لئوپارت اسنک اسکین باشه.ممنون از جوابتون

صفحه 49 از 412 نخستنخست ... 30313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676899149 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)