صفحه 44 از 412 نخستنخست ... 25262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626394144 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 431 به 440 از 4120
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8977
    با عرض سلام خدمت دوستان محترم و آقای بابک آژیده!
    می خواستم نظر شما را در مورد اختصاص دادن چند تانک به ماهی دیسکس بدانم به این صورت که در هر تانکی پنج عدد ماهی دیسکس قرار داده شود.
    آیا این کار صحیح می باشد یا اینکه هر آکواریوم به یک خانواده از ماهیان اختصاص داده شود بهتر است البته در حال حاضر یک آکواریوم را مختص ماهی دیسکس قرار داده ام که زمان طولانی ار نگهداری آنها می گذرد و سه آکواریوم دیگر هم آماده پذیرش ماهی می باشند اما در این مورد که در آنها هم ماهی دیسکس قرار دهم یا ماهیان دیگر دچار تردید شده ام.
    لطفاً عقیده خود را در این مورد ابراز فرمایید.
    با تشکر

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9445
    سلام دوستان چند تا سوال داشتم
    1-غذای تترا دیسکس روی اب میمونه یا میره زیر اب؟مثل غذای فلاور لازمه قبلش چند دقیقه خیس بشه؟
    2-دادن کرم خونی برای دیسکس مشکلی پیش نمیاره؟
    3-چهار تا دیسکس 2 اینچی توی یک تانک دارم که یکی از دیسکسها از بقیه کوچیکتره بخاطر همین یه مقدار اذیتش میکنن میترسم توی رشدش تاثیر منفی داشته باشه راهنماییم کنید چکارش کنم؟بنظرتون اگه یه مدت با شیشه از هم جداشون کنم بخاطر تغذیه چطوره؟
    ممنون

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي(ديسكوس و آب شور)
    شماره عضویت
    3174
    سلام
    یه مدت رو آب میمونه بعد به صورت شناور به زیر آب میره .دادن کرم خونی به ماهی دیسکس مناسب نیست.هر غذای خشکی بهتره قبل از دادن چند دقیقه توی آب بخیسه.
    نقل قول نوشته اصلی توسط reza1367 نمایش پست ها
    سلام دوستان چند تا سوال داشتم
    1-غذای تترا دیسکس روی اب میمونه یا میره زیر اب؟مثل غذای فلاور لازمه قبلش چند دقیقه خیس بشه؟
    2-دادن کرم خونی برای دیسکس مشکلی پیش نمیاره؟
    3-چهار تا دیسکس 2 اینچی توی یک تانک دارم که یکی از دیسکسها از بقیه کوچیکتره بخاطر همین یه مقدار اذیتش میکنن میترسم توی رشدش تاثیر منفی داشته باشه راهنماییم کنید چکارش کنم؟بنظرتون اگه یه مدت با شیشه از هم جداشون کنم بخاطر تغذیه چطوره؟
    ممنون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9445
    سلام به همگی
    ممنون میشم از دوستانی که به سوالات جواب میدن یه نگاه کامل به سوالات بندازن و کامل جواب بدن تا پست اضافی زده نشه و کمک بیشتری بشه
    1-چهار تا دیسکس 2 اینچی توی یک تانک دارم که یکی از دیسکسها از بقیه کوچیکتره بخاطر همین یه مقدار اذیتش میکنن میزننش اونم یه مقدار گوشه گیر شده میترسم توی رشدش تاثیر منفی داشته باشه راهنماییم کنید چکارش کنم؟بنظرتون اگه یه مدت با شیشه از هم جداشون کنم بخاطر تغذیه چطوره؟
    2-از غذای تترا فلاوری که برام مونده میتونم به دیسکسها بدم؟

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط reza1367 نمایش پست ها
    سلام به همگی
    ممنون میشم از دوستانی که به سوالات جواب میدن یه نگاه کامل به سوالات بندازن و کامل جواب بدن تا پست اضافی زده نشه و کمک بیشتری بشه
    1-چهار تا دیسکس 2 اینچی توی یک تانک دارم که یکی از دیسکسها از بقیه کوچیکتره بخاطر همین یه مقدار اذیتش میکنن میزننش اونم یه مقدار گوشه گیر شده میترسم توی رشدش تاثیر منفی داشته باشه راهنماییم کنید چکارش کنم؟بنظرتون اگه یه مدت با شیشه از هم جداشون کنم بخاطر تغذیه چطوره؟
    2-از غذای تترا فلاوری که برام مونده میتونم به دیسکسها بدم؟
    با سلام
    سعی کنید غذا رو در چند منطقه مختلف تانک بریزید و غذا را جوری پخش کنید که اونم بتونه از غفلت بقیه در حین غذا خورد استفاده کنه .فعلاً دو تا سه هفته صبر کنید و ماه ی رو از بقیه جدا نکنید یه احتمال زیاد تو این مدت خودش با شرایط آکواریوم کنار میاد اگه دید که مشکل حل نشده ماهی ر رد کنید بره.
    غذای تترا فلاورتون تترا لوهانه؟اگه اینجوری باشه این غذا برای اینکه فلاور هد بزنه چربیش زیاده .
    حالا که دیسکس میخواین نگه داری کنید بهتره برای این پادشاه آب شیرین از غذاهای خشک تخصصی برای دیسکس مثل هیکاری،اسپکتروم،تترا بیتس و ..... استفاده کنید.
    در خصوص غذاهای خشک هم مثل تترا بیتس و ..... همگی غذاهای زیر آبی هستند و نیازی نیست اونها رو خیس کنید بعد 3 الی 4 ثانیه همشون میرن ته تانک.از مخلوط دل حتماً تو برنامه غذایی دیسکس استفاده کنید.
    موفق باشید

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط MOHAMAD REZA GHOBASHI نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت دوستان محترم و آقای بابک آژیده!
    می خواستم نظر شما را در مورد اختصاص دادن چند تانک به ماهی دیسکس بدانم به این صورت که در هر تانکی پنج عدد ماهی دیسکس قرار داده شود.
    آیا این کار صحیح می باشد یا اینکه هر آکواریوم به یک خانواده از ماهیان اختصاص داده شود بهتر است البته در حال حاضر یک آکواریوم را مختص ماهی دیسکس قرار داده ام که زمان طولانی ار نگهداری آنها می گذرد و سه آکواریوم دیگر هم آماده پذیرش ماهی می باشند اما در این مورد که در آنها هم ماهی دیسکس قرار دهم یا ماهیان دیگر دچار تردید شده ام.
    لطفاً عقیده خود را در این مورد ابراز فرمایید.
    با تشکر
    با اجازه استاد بابک و سایر اساتید.چون دیدم از پست زدن شما چند روز گذشته جسارت کردم و پاسخ دادم:
    اگه ظرفیت تانکتون اجازه میده بنظرم دیسکسها رو تو یه تانک نگهداری کنید(البته دیسکسهای جدید الورود رو حداقل یکماه قرنطینه کنید).البتیه این مورد اخیر به خیلی از چیزها از قبیل سلیقه شخصی،جنبه اقتصادی جهت نگهداری دیسکس و وسایل نگهداری تانک جهت دیسکس،تعویض آب،استفاده از بخاری و برق و.....به شخص خودتون بستگی داره.اما با دیسکس سعی کنید فقط کوریدوراس،جلبک خوار سیامی نگهداری کنید و دیگر هیچ(البته نظر شخصی منه بعلت کم شدن استرس یا اذیت کردن سایر ماهیان با دیسکس و ....)یکی از تانکها رو هم نگه دار برای قرنطینه دیسکس و اون یکی رو پلنت کنید.
    موفق باشید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    mahi !!
    شماره عضویت
    10677
    سلام دوستان . من می خواستم دو تا دیسکس بگیرم ... فقط می خواستم ببینم تک تک بگیرم یا جفت ، البته جفتی که تضمینی هستند و تخم میریزن .... شرمنده من یه کم آماتورم !!

همکار قدیمی انجمن قناری

نوع حیوان خانگی
    ديسکس-عروس هلندی- قناري
    شماره عضویت
    5776
    سلام دوستان
    آکواریوم دیسکسای من خیلی بو میده
    مشکل از چی میتونه باشه?

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي(ديسكوس و آب شور)
    شماره عضویت
    3174
    سلام دوست عزیز معمولا توصیه میشه که دیسکس با تعداد بالا و گروهی خریداری بشه ولی اگه میخواید بگیرید هیچ وقت تکی نخرید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط salamsalam110 نمایش پست ها
    سلام دوستان . من می خواستم دو تا دیسکس بگیرم ... فقط می خواستم ببینم تک تک بگیرم یا جفت ، البته جفتی که تضمینی هستند و تخم میریزن .... شرمنده من یه کم آماتورم !!

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط Gloster نمایش پست ها
    سلام دوستان
    آکواریوم دیسکسای من خیلی بو میده
    مشکل از چی میتونه باشه?
    با سلام:
    دوست عزیز و محترم شرح کاملی ا ز ظرفیت تانک،تعداد و سایز دیسکسها،فیلتراسون،نوع غذا و میزان آن در روز،مقدار سیفون و دمای آبتون ،محلی که تانک رو قرار دادین بدهید.ضمناً دیسکسها همگی سالم هستن و پلیگ ندارن!!!!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط salamsalam110 نمایش پست ها
    با سلام:
    دوست عزیز سعی کنید دیسکس رو معمولاً با سایزهای هم اندازه،از یک مغازه و حداقل 5 عدد بخرید.اگه تازه کار هستید اکیداً توصیه می کنم فعلاً بیخیال تکثیر بشید.ضمناً شرایط تانک مهیای ورود دیسکس هست؟؟؟؟؟؟؟

صفحه 44 از 412 نخستنخست ... 25262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626394144 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)