همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط hidden نمایش پست ها
    سلام دوستان یه سوال در مورد جوجه شدن تخم دارم
    من پنجشنبه 23 شهریور یه جفت عروس مولد تخم دار خریدم و 3 تا تخم داشت یکی از 3 تخم هم نطفه زده بود فروشنده میگفت 2 تخم بعد تازه گذاشته شده هنوز نطفه نزده
    پس با این حساب کتاب اگر عروس ها یه روز در میون تخم میگذارند ماده فکر کنم از گذاشتن دومین تخم یعنی 20 شهریور رو تخم ها خوابیده و روزی که من خرید کردم 23 شهریور تخم اول نطفه داشته...
    فروشنده رو قفس یادداشت کرده 21 شهریور ازش پرسیدم این از زمانی که خوابیده هست یا گذاشتن دومین یا سومین تخم میگه نمیدونم !
    اگر از 20 شهریور رو تخم ها خوابیده باشه امروز روز 18 هست پس باید تخم اول باز میشد....
    ایا باید 18 روز بگذره و روز 19 باز میشه یا خیر ؟
    من اولین تجربه ام هست ممنون میشم کمک کنید ایا بد دارم حساب میکنم یا ....
    برای عر.س ها اب گذاشتم از دیروز پنج شنبه اما اصلا اب تنی نکردن امروز خواستم رو ماده اب بپاشم با اب پاش ماده فرار گرد تو لونه براشون یه قسمت دیگه هم اب گذاشتم نمیدونم بعید میدونم اب تنی کنند...
    ایا از پارچه نمدار استفاده کنم ایا تاثیر داره پارچه چون لونه سر پوشیده هست فکر نکنم اثری داشته باشه... منم میترسم تخم رو نتونه بشکونه و جوجه تلف بشه....

ممنون میشم کمک کنید
    سلام.شما از روز تخم گذاری آخرین تخم 21روز بشمار و حساب کن.ممکنه از شانزده روزگی به بعد تا آخر روز 21 تخم ها جوجه بشه ولی بعد از 21 روز به هیچ وجه تخم ها جوجه نخواهند شد و یقین داشته باش که تخم ها فاسد شدن.در مورد شکستن تخم هم هر جوجه به صورت کاملا غریزی انقدر توانایی داره که حتی پدر و مادر هم بهش کمک نکنن و خودش بیاد بیرون از تخم پس نگرانیت بی دلیله.در مورد آب تنی هم بی مورد داری اصرار به آب تنی پرنده ها میکنی و با توجه به اینکه هوا هم تا حدودی از گرماش کم شده نیازی به آب تنی و دستمال خیس نیست و این شرایط برای ماه های گرم سال مثل تیر و مرداد و شهریور در استان های گرم و خشک هست که رطوبت هوا کم میشه وحتی در استان های شرجی در اوج گرما هم نیازی به رطوبت مصنوعی نیست.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    مرسی از نظرت
    من یه حوله رو 2 لا کردم و خیسش کردم انداختم رو قفس.
    تو زیر زمین نگه میدارم عروس ها رو که یه پنجره داره و نور کافی و هوا وارد میشه و باز اگر بزارم خیلی سرد میشه صبح برا همین 1 سانت بازش کردم پنجره رو دما در طول روز بین 28-29 هست ایا این دما مناسب هست یا سردتر یا گرم تر بکنم محیط رو ؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    مرسی از نظرت
    من یه حوله رو 2 لا کردم و خیسش کردم انداختم رو قفس.
    تو زیر زمین نگه میدارم عروس ها رو که یه پنجره داره و نور کافی و هوا وارد میشه و باز اگر بزارم خیلی سرد میشه صبح برا همین 1 سانت بازش کردم پنجره رو دما در طول روز بین 28-29 هست ایا این دما مناسب هست یا سردتر یا گرم تر بکنم محیط رو ؟
    معمولا دمای زیرزمین کمی پایینتر از دمای داخل خونه هست و شما دمای خوبی رو برای پرنده هات تامین کردی و حتی تا حدودی میشه گفت ماکسیمم دمای مجاز هم هست.رنج دما بین 25 تا 28 مناسبه.دستمال خیس هم بذاری با این دما کار خوبیه و ایشالا اگر زیاد به کارشون سرک نکشی و تا پایان روزی که تخم ها سرنوشتشون معلوم میشه حوصله کنی نتیجه هم خواهی گرفت.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    معمولا دمای زیرزمین کمی پایینتر از دمای داخل خونه هست و شما دمای خوبی رو برای پرنده هات تامین کردی و حتی تا حدودی میشه گفت ماکسیمم دمای مجاز هم هست.رنج دما بین 25 تا 28 مناسبه.دستمال خیس هم بذاری با این دما کار خوبیه و ایشالا اگر زیاد به کارشون سرک نکشی و تا پایان روزی که تخم ها سرنوشتشون معلوم میشه حوصله کنی نتیجه هم خواهی گرفت.
    یعنی من از تخم اخر حساب کنم ؟
    تخم ها رو به این صورت گذاشته

18 - 20 - 22 - 24 - 26 اخرین یا همون پنجمین تخم رو 26 گذاشته من 21 روز بعد از 26 بشمارم برای اخرین جوجه درسته ؟
    برای اولین تخم که 20 گذاشته شده و گفته شده 20-21 رو تخم ها خوابیده کی باید منتظر اولین جوجه باشم ؟ ضمن اینکه تخم هم نطفه دار بوده

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    یعنی من از تخم اخر حساب کنم ؟
    تخم ها رو به این صورت گذاشته

18 - 20 - 22 - 24 - 26 اخرین یا همون پنجمین تخم رو 26 گذاشته من 21 روز بعد از 26 بشمارم برای اخرین جوجه درسته ؟
    برای اولین تخم که 20 گذاشته شده و گفته شده 20-21 رو تخم ها خوابیده کی باید منتظر اولین جوجه باشم ؟ ضمن اینکه تخم هم نطفه دار بوده
    معمولا عروس ها از اولین تخم بصورت رندوم شروع به خوابیدن روی تخم ها میکنن و در این صورت از اولین تخم همون روز اول باید شروع به محاسبه ی روزها کنید ولی یک سری از عروس ها بعد از آخرین تخم دیگه کامل روی تخم ها میخوابن که در این صورت از تخم آخر 21روز باید محاسبه بشه که شما هم باید از هجدهم 21 روز رو محاسبه کنید.نطفه دار بودن تخم شرط لازم جوجه شدن تخم هست ولی کافی نیست و خوابیدن مرتب روی تخم،عدم تغییر دمای تخم و حتی کامل رشد کردن نطفه و تلف نشدنش شرط تولدشه و اینکه تخم نطفه داشته پس حتما باید جوجه بشه اصلا درست نیست و به هزار دلیل ممکنه جوجه توی تخم تلف بشه.بهرحال بهتره تا آخرین روز از آخرین تخم شکیبا باشید تا با خیال راحت بتونید تخم هارو از لونه خارج کنید و چک کنید که چه اتفاقی برای جوجه ی احتمالی افتاده.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    با سلام
    دوستان با کمال تعجب درب لونه رو باز کردم 5 تخم رو کندلینگ کردم میبینم هر 5 تا تخم رو نصف تخم رو یه پرده سیاه گرفته بعضی تخم ها کمتر و بعضی بیشتر مثلا تا نصفه....
    فروشنده به من گفته که جفت مولد هست بعد تخم چهارم و 5 هم خونه ما گذاشت... وقتی خریدم 3 تخم بیشتر نداشت که یکیش رگ خونی توش بود.....
    فکر کنم رفتم خونه و برگشتم مغازه خریدم تخم ها رو عوض کرده.... چون من خریدم اوردم خونه دیدم هیچ کدوم از 3 تخم نطفه نداره...
    به نظرتون چیکار کنم ایا تخم ها رو بردارم و صبر کنم تا سری بعد یا خیر ؟ میترسم تخم ها رو بردارم و نطفه دار باشه و سری بعد هم تخم میزاره بدون نطه باشه شاید نر هم عقیم باشه....به نظرتون چیکر کنم ؟
    این عکس رو از فضای اینترنت پیدا کردم تخم ها شبیه به این هست که این تخم طبق مقاله ای که خوندم بدون نطفه هست.....

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    با سلام
    دوستان با کمال تعجب درب لونه رو باز کردم 5 تخم رو کندلینگ کردم میبینم هر 5 تا تخم رو نصف تخم رو یه پرده سیاه گرفته بعضی تخم ها کمتر و بعضی بیشتر مثلا تا نصفه....
    فروشنده به من گفته که جفت مولد هست بعد تخم چهارم و 5 هم خونه ما گذاشت... وقتی خریدم 3 تخم بیشتر نداشت که یکیش رگ خونی توش بود.....
    فکر کنم رفتم خونه و برگشتم مغازه خریدم تخم ها رو عوض کرده.... چون من خریدم اوردم خونه دیدم هیچ کدوم از 3 تخم نطفه نداره...
    به نظرتون چیکار کنم ایا تخم ها رو بردارم و صبر کنم تا سری بعد یا خیر ؟ میترسم تخم ها رو بردارم و نطفه دار باشه و سری بعد هم تخم میزاره بدون نطه باشه شاید نر هم عقیم باشه....به نظرتون چیکر کنم ؟
    این عکس رو از فضای اینترنت پیدا کردم تخم ها شبیه به این هست که این تخم طبق مقاله ای که خوندم بدون نطفه هست.....
    منتظر عکس های مورد بحث هستیم تا ایشالا تصمیم نهایی رو همونطور که باهم صحبت کردیم خودت بگیری.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    منتظر عکس های مورد بحث هستیم تا ایشالا تصمیم نهایی رو همونطور که باهم صحبت کردیم خودت بگیری.
    شرمنده هر کار کردم نشد عکس بگیری اصلا واضح نمیشد فلاش میزد دوربین کل تخم روشن میشد فلاش هم خاموش کردم بدتر شد.... با چراغ قوه که دیدم هیچکدوم نطفه نداشت... هیچکدوم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    تخم ها چند روز پیش گذاشته شدند؟!

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    سلام
    دوستان امروز عروس ها رو با لونه کاملا شاکی برداشتم رفتم پرنده فروشی....
    مغازه دار هم تخم ها رو شکست.
    از 5 تخم 2 تخم جوجه خیلی خیلی بزرگ و کامل بود.... یکی خیلی کوچیک بود و 2 تا دیگه هم نمیدونم نطفه دار بوده یا خیر اما زرده بود وسطش هم یه کوچولو سیاه بود نمیدونم یارو میگفت اینم نطفه دار بوده شاید دروغ میگفته نمیدونم.... همگی هم خشک شده بودن.... طبق قراری که گذاشته بودیم نطفه دار نبود باید پس میگرفت اگر بود هم که باید میاوردم خونه....
    دلیل چی میتونه باشه ؟
    ضمن اینکه 2 تا تخم ها یا 3 تا دقیق یادم نیست خیلی خیلی ظریف ترک خورده بود دقیقه همون تخم های نطفه دار که جنین بزرگ داشت نمیدونم جوجه خواسته سوراخ کنه تخم رو نتونسته تلف شده یا خیر.... من از بس سرک کشیدم ترسیده پاهاش خرده بهشون و شکسته خیلی ترک ریز داشت.... دلیل این رو هم نمیدونم
    پیشنهاد چیه فعلا ؟ نر و ماده کامل پر ریزی کردن چون خیلی پرهاشون تازه و شفاف هست... لونه رو هم من برداشتم...
    ایا 10-12 روز دیگه لونه رو بزارم ؟ بعد ماه دی بهمن و اسفند رو استراحت بدم بهشون یا خیر ؟
    عروس نر خیلی اسرار به جفتگیری مجدد با ماده داره همش پرهای گردنشو میکنه...
    ممنون از اینکه این همه مدت کمک کردید.

صفحه 193 از 1915 نخستنخست ... 931431741751761771781791801811821831841851861871881891901911921931941951961971981992002012022032042052062072082092102112122432936931193 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 9 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 9 مهمان ها)