صفحه 30 از 412 نخستنخست ... 11121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484980130 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 291 به 300 از 4120
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهيان آب شيرين
    شماره عضویت
    2897
    نقل قول نوشته اصلی توسط xmen3000 نمایش پست ها
    درود خدمت دوستان خوبم

یه سوال داشتم و اون اینکه اصولا دارویی یا ماده ایی هست که قبل از معرفی دیسکس به تانک اصلی به آب بزنیم که پیش گیری کنه از بیماری یا اینکه عوامل بیماری زا احتمالی رو از بین ببره ؟

طوری که به گیاه های طبیعی آسیبی وارد نکنه ؟

این هم ذکر کنم که من دیسکس رو قبل از ورود به تانک اصلی تا الان حدود 1.5 در قرنطینه نگه داشتم !

با تشکر

داود
    نقل قول نوشته اصلی توسط gholipor نمایش پست ها
    سلام بله هست آزو مجیک و تترا جنرال تونیک من اینها رو تست کردم جواب هم گرفتم !

سلام
    وقتی قرنطینه کردید نیاز به دارو نیست با سیفونهای مرتب و تصفیه مناسب سلامت دیسکسهاتون تضمین میشه

جنرال تونیک و آرو مجیک هر دو به گیاهان طبیعی صدمه میزنند

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9498
    سلام دوستان یه سوال؟من دیروز با کیت نیتریت سنج مقدار نیتریت اب رو اندازه گرفتم و عددی که به دست اومد صفر بود و کیت تست امونیاک ندارم لصفا راهنمایی کنید که سیکل ازت من به پایان رسیده یا نه؟یه سوال دیگه هم دارم دیسکس هام نسبت به من الرژی پیدا کردن و تا منو میبینن میرن قایم میشن و غذا هم که میریزم جلوی من نمیخورن تا من میرم شروع میکنن به خوردن علت رو کسی میدونه؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین و شور
    شماره عضویت
    6304
    نقل قول نوشته اصلی توسط jocer نمایش پست ها
    سلام دوستان یه سوال؟من دیروز با کیت نیتریت سنج مقدار نیتریت اب رو اندازه گرفتم و عددی که به دست اومد صفر بود و کیت تست امونیاک ندارم لصفا راهنمایی کنید که سیکل ازت من به پایان رسیده یا نه؟یه سوال دیگه هم دارم دیسکس هام نسبت به من الرژی پیدا کردن و تا منو میبینن میرن قایم میشن و غذا هم که میریزم جلوی من نمیخورن تا من میرم شروع میکنن به خوردن علت رو کسی میدونه؟
    سلام
    اگه مدت سیکلتونو میگفتین بهتر بود.
    معمولا توی این چرخه اگه اشتباه نکنم اول آمونیاک
    تبدیل به نیتریت و نیتریت هم به نیترات تبدیل میشه
    که با تستی که شما گرفتین احتمالا آمونیاکتونم باید
    صفر شده باشه.
    در مورد مشکل دوم تونم احتمال زیاد از استرس میتونه باشه.
    شما میتونی با زیاد کردن وعده های غذایی این مشکل رو
    حل کنی یعنی اگه مثلا در طول روز 20 گرم غذا رو در سه وعده
    بهشون میدی همونو به 6 وعده تقسیم کن و بهشون بده خیلی زود جواب میده

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهيان آب شيرين
    شماره عضویت
    2897
    تانک شما به احتمال زیاد در مرحله آخر طی کردن سیکل هست و نیترات آب باید بالا باشه
    تنها کاری که شما باید انجام بدید ادامه سیفونهای رتین و هفتگیست و ویتامینه کردن ماهی ها
    استرس دیسکس هم میتونه به دلیل نیترات بالا شکل بگیره

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8809
    با سلام
    من همین الان توی سایت که میچرخیدم
    یه جا نوشته بود که دمای آب های آمازون 25 درجه هست
    پس چرا اساتید میگن دما 30 باید باشه
    یعنی هیچ بیماری تو آّب آمازون نیست؟

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir2012 نمایش پست ها
    با سلام
    من همین الان توی سایت که میچرخیدم
    یه جا نوشته بود که دمای آب های آمازون 25 درجه هست
    پس چرا اساتید میگن دما 30 باید باشه
    یعنی هیچ بیماری تو آّب آمازون نیست؟
    جالبه بدونید که قریب به یقین دیسکس های وحشی که از آمازون گرفته میشه همه مریض هستند و معمولا مشکلات روده دارند . دیسکس در 25 هم می مونه ولی خوب مشکلات زیادی رو خواهد داشت . معمولا بهترین دما رو برای دیسکس 27 -28 اعلام می کنند .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9498
    سلام و عرض ادب خدمت اساتید محترم و تشکر به خاطر راهنمایی های از جناب sezar--esfand23 مدت سیکل رو دقیق ندارم ولی از ماهی های زبرا وا3 تسریع سیکل استفاده کردم الان نیتریت اب رو هم با کیت اندازه گرفتم حدود 7-8بود

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9498
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشاد رضایی نمایش پست ها
    جالبه بدونید که قریب به یقین دیسکس های وحشی که از آمازون گرفته میشه همه مریض هستند و معمولا مشکلات روده دارند . دیسکس در 25 هم می مونه ولی خوب مشکلات زیادی رو خواهد داشت . معمولا بهترین دما رو برای دیسکس 27 -28 اعلام می کنند .
    البته این رو هم به توضیحات جناب رضایی عزیز اضافه بکنم که درسته دمای اب در امازون پایین هست ولی چون ph اب پایین هستش و اب اسیدی هست شرایط مناسبی وا3 رشد باکتری و میکروب وجود نداره

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    سلام و عرض ادب خدمت اساتید محترم و تشکر به خاطر راهنمایی های از جناب sezar--esfand23 مدت سیکل رو دقیق ندارم ولی از ماهی های زبرا وا3 تسریع سیکل استفاده کردم الان نیتریت اب رو هم با کیت اندازه گرفتم حدود 7-8بود
    البته این رو هم به توضیحات جناب رضایی عزیز اضافه بکنم که درسته دمای اب در امازون پایین هست ولی چون ph اب پایین هستش و اب اسیدی هست شرایط مناسبی وا3 رشد باکتری و میکروب وجود نداره
    jocer عزیز : وجود نیتریت در تاکنتون آماده نبودن آبتون رو نشون می ده . تسریع کننده چی استفاده کردید ؟ اگر از دنیترول jbl استفاده کنید 12 ساعت بعد نیتریت آبتون صفر میشه و می تونید ماهی رو داخل آب کنید . اگر از باکتازیوم استفاده کردید چون محرک تولید مثل باکتریها هست بعد از 3 روز شروع به سیفونهای منظم بکنید . الان توصیه من به شما سیفون آب و استفاده از دوز مجدد تسریع کننده هست .

ضمنا به هیچ عنوان امکان وجود نداشتن باکتری نیست . مطمئنا آب آمازون و یا هر جایی دیگه وقتی که موجود زنده هست باکتری و میکروب هم هست . اینکه میگیم در طبیعت سیکل طی شده هست یعنی توش باکتری هست قارچ هست و انواع میکروب . در طبیعت مرگ و میر بیشتر از آکواریومهای ماست . چون غذای تترا و سرا و دل و ... نمی خورن . کرم می خوره لاشه ماهی دیگه می خوره و ... فاکتور شکار رو هم در نظر داشته باشید . با این حساب اینکه فکر کنیم بهترین شرایط در آب آمازون هست در اشتباهیم . ولی به دلیل اینکه ژنتیک دیسکس به اون آب و اون شرایط عادت کرده مطلوب اون شرایط آبی هست که اونجا زندگی می کنه . ولی خوب بازهم بیماریهای مختلف گریبانگیر اونها هم هست . ولی درجه مقاومت اونها نیز به دلیل استرس بسیار کم لیتراژ بسیار زیاد آب زندگی دسته جمعی و طبیعی بسیار قوی تر در اسارت هست .
    ویرایش توسط فرشاد رضایی : 24th August 2012 در ساعت 11:34 AM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس -قناری
    شماره عضویت
    9377
    با سلام به دوستان
    من تو تانک دیسکس هام مشکلی برای کلیدوراس هام پیش امده دو تاشون یک روز در میان فوت کردند و در حال حاضر دو تاشون چسبیده به شیشه و نزدیک به سطح اب شنا میکنند این کلیدوراس هارو حدود 11 ماهه که خریدم ایا میتونه بیماری داشته باشند که به دیسکس ها سرایت کنه یا عمرشون تمموم شده و نشان یا علایم بیماری ظاهری یا ورم دیده نمیشه
    ببخشید اگه این موضوع رو اینجا مطرح کردم

صفحه 30 از 412 نخستنخست ... 11121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484980130 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)