صفحه 10 از 67 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282960 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 91 به 100 از 668
    همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    نقل قول نوشته اصلی توسط Amir borhan نمایش پست ها
    ممنون از جوابتون
    راجع به متال چه رنگي بگيرم؟ مثلا نور سفيد سرد يا گرم يا سديم (زرد) چه تعدادي با چه قدرتي ؟ البته ببخشيد ميپرسم چون كل مطالب رو خوندم ولي نتونستم تركيب درستي پيدا كنم .
    لطفا راجع به قابش هم توضيح بديد و ارتفاعي كه نصبش كنم
    پيشاپيش ممنون
    سلام
    برایه اکواریوم های گیاهی استفاده از لامپ هایی دارایه5000تا7000کلوین گزینه مناسبی هستن در کنار این نورها مهتابی صورتی با طول موج620الی650نانومتر مناسب است
    البته اقا کیوان و بقیه دوستان نظراتشون بهتر میتونه باشه چون با توجه به لامپ هایه داخل بازار نظر میدن

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi1367 نمایش پست ها
    سلام
    برایه اکواریوم های گیاهی استفاده از لامپ هایی دارایه5000تا7000کلوین گزینه مناسبی هستن در کنار این نورها مهتابی صورتی با طول موج620الی650نانومتر مناسب است
    البته اقا کیوان و بقیه دوستان نظراتشون بهتر میتونه باشه چون با توجه به لامپ هایه داخل بازار نظر میدن

سلام امیر جان . ضمن تشکر از توضیحات دوست خوبمون آقا مهدی به نظر من اگه مهتابی 60 سانتی هم کار کنی میتونی اکواریوم خوشگلی مهیا کنی . به این صورت که یک طرف نور زیاد داری و یه طرف نور متوسط تا کم . حتی میتونی 2تا مهتابی رو از 1 تا 60 سانتی متری اکواریوم نصب کنی و 2 تا دیگرو از 40 تا 100 سانتی متری اکواریوم . میتونی اینکار رو بکنی . اما من هم مثل آقا مهدی با مهتابی 90 سانتی موافق نیستم چون قابشو هم باید سوا بگیری . خیلی هم بد گیر میاد 90 سانتی .
    در مورد ال ای دی هم هستش نه اینکه نباشه اما به هیچ عنوان قیمتش مناسب نیست و هزینه زیادی باید بدی هر چه قدر هم که از نظر مصرف انرژی به صرفه باشه . مغازه های زیادی تو نواب هست که بتونی همه نیازهاتو برطرف کنی .
    به نظر من میتونی سایز شیشه رو الان که هنوز کاری شروع نکردی دستکاری کنی . لامپ متال هم گزینه جالبی نیست مخصوصا حرارتی که در آب ایجاد میکنه باعث میشه دغدغه خنک کردن آب رو هم داشته باشی . طول 65 یا 120 بهترین گزینه هستش .

موفق باشی

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9016
    سلام به همه ی دوستان من جدیداً یه آکواریوم راه اندازی کردم با اندازه های : طول : 150 عرض : 40 بلندی : 50
    میخوام این آکواریوم رو پلنت کنم برای نورش نیاز به کمک دارم من از اصطلاحات نوری که دوستان به کار بردن چیزی متوجه نمیشم
    2 تا مهتابی اسرام سفید 150 سانتی دارم و یک مهتابی اسرام 120 سانتی البته امکانشو دارم که اون 120 سامنتی رو هم به 150 تبدیل کنم که اونم سفیده و یه تایمر که مهتابی ها رو روی یه ساعت خاص روشن و روی یه ساعت خاص خاموش میکنه که اینا رو از یه بنده خدائی که خودش داشته و دیگه جمع کرده خریدم
    من فیلتر رو آبی دارم و پمپم هم روی پل آکواریوم گذاشتم آکواریومم تاج نداره و میخوام اگه بشه براش تاج نذارم و البته یه توضیح دیگه هم بدم اینه که اگه بخوام مهتابی ها رو 120 کنم و روی پل آکواریوم بذارم تمامه مهتابی ها روی یک پل قرار میگیره و دوتا پلی که گوشه هستن فاصله ی خالی بینشون دقیقاً 120 سانتی متره که فکر کنم روی یک پل هم خطر ناک باشه و هم جالب نباشه

حالا سوأل های بنده اینه که
    1 - این تعداد مهتابی با این رنگ مناسب هست یا نه ؟
    2- با چه پایه ای و به چه صورت اینا رو روی آکواریوم قرار بدم ؟
    3- چه گیاهانی رو با چه ماهی هائی در این آکواریوم قرار بدم مناسب هست ؟ ( یه ترکیب خوب و رایج باشه ممنون میشم )
    4- نظرتون درباره ی آویزون کردن قاب مهتابی ها با زنجیر از سقف تا روی آکواریوم چیه ؟ اگه خوبه تا چه فاصله ای از روی آکواریوم ببرمشون ؟
    5- لطفاً هر پینهادی دارید بهم بگین و لطف کنید خیلی ساده توضیح بدید که من متوجه بشم

ممنون از همه ی دوستان

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61
    نقل قول نوشته اصلی توسط حسین ابوی نمایش پست ها
    سلام به همه ی دوستان من جدیداً یه آکواریوم راه اندازی کردم با اندازه های : طول : 150 عرض : 40 بلندی : 50
    میخوام این آکواریوم رو پلنت کنم برای نورش نیاز به کمک دارم من از اصطلاحات نوری که دوستان به کار بردن چیزی متوجه نمیشم
    2 تا مهتابی اسرام سفید 150 سانتی دارم و یک مهتابی اسرام 120 سانتی البته امکانشو دارم که اون 120 سامنتی رو هم به 150 تبدیل کنم که اونم سفیده و یه تایمر که مهتابی ها رو روی یه ساعت خاص روشن و روی یه ساعت خاص خاموش میکنه که اینا رو از یه بنده خدائی که خودش داشته و دیگه جمع کرده خریدم
    من فیلتر رو آبی دارم و پمپم هم روی پل آکواریوم گذاشتم آکواریومم تاج نداره و میخوام اگه بشه براش تاج نذارم و البته یه توضیح دیگه هم بدم اینه که اگه بخوام مهتابی ها رو 120 کنم و روی پل آکواریوم بذارم تمامه مهتابی ها روی یک پل قرار میگیره و دوتا پلی که گوشه هستن فاصله ی خالی بینشون دقیقاً 120 سانتی متره که فکر کنم روی یک پل هم خطر ناک باشه و هم جالب نباشه

حالا سوأل های بنده اینه که
    1 - این تعداد مهتابی با این رنگ مناسب هست یا نه ؟
    2- با چه پایه ای و به چه صورت اینا رو روی آکواریوم قرار بدم ؟
    3- چه گیاهانی رو با چه ماهی هائی در این آکواریوم قرار بدم مناسب هست ؟ ( یه ترکیب خوب و رایج باشه ممنون میشم )
    4- نظرتون درباره ی آویزون کردن قاب مهتابی ها با زنجیر از سقف تا روی آکواریوم چیه ؟ اگه خوبه تا چه فاصله ای از روی آکواریوم ببرمشون ؟
    5- لطفاً هر پینهادی دارید بهم بگین و لطف کنید خیلی ساده توضیح بدید که من متوجه بشم

ممنون از همه ی دوستان

سلام حسین جان

در مورد تعداد مهتابی ها به نظر من 2 تا سفید خوبه شما باید 2 تا صورتی 120 سانتی هم تهیه کنید.

کلا اگه بتونی 3 تا سفید و 2 تا صورتی مخصوص فتوسنتز بزارید عالی میشه .

به این صورت قرار بده که یک سفید یک صورتی . دوباره یک سفید و یک صورتی و در آخر یک سفید.

با توجه به سایز خوب تانکتون از تمام تنوع گیاهان موجود در بازار هم میتونید استفاده کنید .

میتونی کف رو با گیاهان کفپوش مثل شمشیری کوتوله . همیانتوس و .. پر کنید .

ماهی هم از انواع تتراها مثل نئون . پنگوئن . کاردینال و ردلاین خلاصه کلی ماهی دیگه استفاده کنید .

خب قابهای آویز هم گزینه خوبی هستند اما هر چی فاصله کمتر باشه بهتره چون شما از مهتابی استفاده کنید
    و ارتفاع تانکتون هم حداکثر هست بیشتر از 5 سانت بالاتر نزارید.

نظر و پیشنهاد هم در مورد تجهیزات و شرایط آب هم بیشتر توضیح بدید به وجود میاد به مرور .

ممنون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق و آکواریوم
    شماره عضویت
    7876
    ابعاد آکواریوم من 56 در 50 در 30 هست که تاج داره.
    ارتفاع نور تا کف آب 60 میشه.
    من بیشتر تمایل به استفاده از مهتابی زیر کابینتی دارم که رنگ صورتی هم یافت می شه.
    لطفا وات مصرفی، کلوین لامپ ها و تعدادشون رو برای آکواریوم من بگین
    در ضمن می خوام از ماهی دیسکس استفاده کنم که حساس هستش

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم گیاهی
    شماره عضویت
    8401
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamed17n نمایش پست ها
    من بیشتر تمایل به استفاده از مهتابی زیر کابینتی دارم که رنگ صورتی هم یافت می شه.
    سلام دوست من

اگه از مهتابی زیر کابینتی حتما میخواین استفاده کنید شما احتیاج به حداقل 42 وات نور احتیاج دارید معمولا مهتابی های زیر کابینتی 6500 کلوین هستن نور سفید

بهترین کاری که شما میتونید انجام بدین اسفاده از 2 عدد مهتابی 60 سانت (58سانت واقعی ) سفید که هر کدام 18 وات هستند و یک عدد صورتی 18 وات استفاده کنید که جمعا 54 وات به تانکت نور میدن

ولی به نظر من صورتی رو از مهتابی های فوتوسنتز استفاده کن و سفید هارو از زیر کابینتی ! اگه صورتی 20 وات azoo بگیری 15000 تومان هستش و قیمت مناسبی هم داره

موفق باشی

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط حسین ابوی نمایش پست ها
    به این فیلتر ها یه نگاه بندازید ببینید کدوم برای من مناسب تره و از نظره کیفیت هم خوبه

من نمیتونم لینک بذارم هرچی میذارم به این صورت میشه ***********
    چیکار کنم ؟

ممنون
    سلام

حتما از سایت های لینک میزارید که تو پارسی پت فیلتره...لینک از فروم های دیگه نزارید

با تشکر

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    51
    نقل قول نوشته اصلی توسط xmen3000 نمایش پست ها
    سلام دوست من

اگه از مهتابی زیر کابینتی حتما میخواین استفاده کنید شما احتیاج به حداقل 42 وات نور احتیاج دارید معمولا مهتابی های زیر کابینتی 6500 کلوین هستن نور سفید

بهترین کاری که شما میتونید انجام بدین اسفاده از 2 عدد مهتابی 60 سانت (58سانت واقعی ) سفید که هر کدام 18 وات هستند و یک عدد صورتی 18 وات استفاده کنید که جمعا 54 وات به تانکت نور میدن

ولی به نظر من صورتی رو از مهتابی های فوتوسنتز استفاده کن و سفید هارو از زیر کابینتی ! اگه صورتی 20 وات azoo بگیری 15000 تومان هستش و قیمت مناسبی هم داره

موفق باشی
    سلام دوست عزیز

ابعاد تانک 56در50 در 30 هست بعد فاصله نور تا کف 60 سانت؟
    ابعادی که فرمودید دقیقا ابعاد تانکه یا ابعاد آبگیری تانک؟

در مورد نور مورد نیاز، حتما به این موضوع اشاره کنید که تو برنامتون استفاده از چه گیاهایی هست

خیلی از گیاها نور زیاد نیاز ندارن و حتی نور زیاد باعث میشه خیلی سریع جبلک بزنن

جاوافرن، کریپتون، آنابیاس، خزه ها و یه سری گیاهای دیگه جزو این دسته هستن
    برای برخی از گیاها (بحث نور خیلی پیچیدست اما به طور کلی) چیزی حدود 1وات بر لیتر نور احتیاجه و برای برخی از گیاها حدود 2وات بر لیتر

برای تانک دیسکس باید ازگیاهایی استفاده کنید که دمای بالا روتحمل میکنن
    ضمن اینکه خیلی از دوستان یه مقدار با دیسکس رودربایستی دارن و ازش میترسن و سعی میکنن کم استرس ترین محیط رو براش فراهم کنن

این موضوع خیلی خوبه اما یه ایراد بزرگ داره و اون اینکه با کوچکترین استرسی ماهی بیمار میشه

یکی ازدوستان من که 8-9 تا دیسکس داره شرایطش جوریه که حتی جرات نمیکنه لامپ چراغ اتاقی که توش تانک دیسکسها وجود داره رو پر نور تر بگیره (دیگه گذاشتن نور برای دیسکسها پیشکش)

اما به طور کلی نور زیاد یه مقدار استرس میده به دیسکس مگر اینکه سایر شرایط نگهداری دیسکس به حدی باشه که ماهی با شرایطش کاملا انس گرفته باشه

من در حال حاضر دمای تانک دیسکسهام بین 27-27.5 هست و 1وات بر لیتر نور دارم که شامل 3تا زیر کابینتی، 2تا مهتابی و 1 متال میشه

اما کلا این شرایط به دوستان خصوصا دوستانی که هنوز تجربشون تو بیماریها، دیسکس و خصوصا بیماری درتانک گیاهی زیاد نشده پیشنهاد نمیشه

به نظر من شما فعلا میتونید از کریپتون، آنابیاس و جاوافرن با نوری حدود نیم تا نهایتا 1 وات بر لیتر استفاده کنید

موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق و آکواریوم
    شماره عضویت
    7876
    نقل قول نوشته اصلی توسط xmen3000 نمایش پست ها
    سلام دوست من

موفق باشی
    مهتابی های فتوسنتز اندازشون چقدره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا امیرجانی نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

ابعاد تانک 56در50 در 30 هست بعد فاصله نور تا کف 60 سانت؟
    ابعادی که فرمودید دقیقا ابعاد تانکه یا ابعاد آبگیری تانک؟

در مورد نور مورد نیاز، حتما به این موضوع اشاره کنید که تو برنامتون استفاده از چه گیاهایی هست

خیلی از گیاها نور زیاد نیاز ندارن و حتی نور زیاد باعث میشه خیلی سریع جبلک بزنن

جاوافرن، کریپتون، آنابیاس، خزه ها و یه سری گیاهای دیگه جزو این دسته هستن
    برای برخی از گیاها (بحث نور خیلی پیچیدست اما به طور کلی) چیزی حدود 1وات بر لیتر نور احتیاجه و برای برخی از گیاها حدود 2وات بر لیتر

برای تانک دیسکس باید ازگیاهایی استفاده کنید که دمای بالا روتحمل میکنن
    ضمن اینکه خیلی از دوستان یه مقدار با دیسکس رودربایستی دارن و ازش میترسن و سعی میکنن کم استرس ترین محیط رو براش فراهم کنن

این موضوع خیلی خوبه اما یه ایراد بزرگ داره و اون اینکه با کوچکترین استرسی ماهی بیمار میشه

یکی ازدوستان من که 8-9 تا دیسکس داره شرایطش جوریه که حتی جرات نمیکنه لامپ چراغ اتاقی که توش تانک دیسکسها وجود داره رو پر نور تر بگیره (دیگه گذاشتن نور برای دیسکسها پیشکش)

اما به طور کلی نور زیاد یه مقدار استرس میده به دیسکس مگر اینکه سایر شرایط نگهداری دیسکس به حدی باشه که ماهی با شرایطش کاملا انس گرفته باشه

من در حال حاضر دمای تانک دیسکسهام بین 27-27.5 هست و 1وات بر لیتر نور دارم که شامل 3تا زیر کابینتی، 2تا مهتابی و 1 متال میشه

اما کلا این شرایط به دوستان خصوصا دوستانی که هنوز تجربشون تو بیماریها، دیسکس و خصوصا بیماری درتانک گیاهی زیاد نشده پیشنهاد نمیشه

به نظر من شما فعلا میتونید از کریپتون، آنابیاس و جاوافرن با نوری حدود نیم تا نهایتا 1 وات بر لیتر استفاده کنید

موفق باشید
    ممنون از پاسختون
    منظورم سقف تاج تا کف آب 60 سانتی متر بود
    گیاه های دیگری رو پیشنهاد نمی کنید؟
    مثل خنجری، پشت قرمز. اینا رو تو تانک دیسکس نمیشه کاشت؟
    اشک بچه چی؟
    حالا ما اگه بخواهیم از این گیاه ها استفاده کنیم چقدر نور می خوایم؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم گیاهی
    شماره عضویت
    8401
    مهتابی های فتوسنتز اندازشون چقدره؟
    برای تانک شمت 60 سانت فوتوسنتز موجود هست دوست من

ولی دوست باتجربمون آقای امیر جانی به نکته خوبی اشاره کردن که برای تانک گیاهای نوع گیاه بکار رفته شده با وات مصرفی خیلی مهم هستش مخصوصا اگه بخواین دیسکس در تانک نگهداری که فقط تعداد مشخصی از گیاهان رو میتونی نگهداری کنید که با شرایط زیستس دیسکس کنار میان البته بقول دوستمون آقای امیرجانی تونقدر هم نباید لیلی به لالای دیسکس بزاری.............

مثل بچه خود انسان میمونه که اگه از نوزادیش از تمام وسایل استریل شده استفاده کنید که یه موقع میکروب یا باکتری وارد بدنش نشه این بچه وقتی به سن نوجوانی برسه با کوچکترین عواما خارجی مریض میشه چون بدنش به مرور با این نوع ویروس ها و ...... آشنا نشده بوده

در مورد نور مصرفی هم باید بگم که اینقدر تعداد گیاه ها زیاد هستش که اگه بخواهیم طبق تنوع گیاهی نور به تانک بدهیم واقعا کار خسته کننده و فرسایشی خواهد شد مگر آنکه طبق نور تانکت گیاه هارو طبقه بندی کنید مخصوصا اینکه دست شما زیاد هم باز نیست در انتخاب گیاه چونکه ابعد تانکت اونقدر بزرگ نیست و تازه دیسکس هم میخواین نگه دارین

اومیدوارم که مفید واقع شده باشه

صفحه 10 از 67 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282960 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)