همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط blite نمایش پست ها
    دوستان عزیزم سلام
    عروس نر من الان حدود یک سالگی رو طی کرده و به هیچ وجه هم قصد ندارم براش جفت بگیرم و در ضمن به جز شب ها که توی قفس میره و میخابه، زمان های دیگه روز رو در فضای خونه ازادانه پرواز می کنه و مشکلی هم نداره.
    این اواخر احساس میکنم که با توجه به نزدیکی به سن بلوغ و خصلت های جنسیتی، علاقه عجیبی هم به گوشه گیری و مخفی شدن در مکان های تاریک مثل پشت مبل ها یا قفسه های کتابخونه رو داره. به عبارت دیگه به نوعی این حس بهم دست میده که دوست داره واسه خودش لونه یا جایگاه خاصی داشته باشه و بتونه اونجا بره و خودش رو توش پناه بده.
    حالا با این اوصاف آیا اینکه من براش یه لونه با هر جنس موجهی آماده کنم تا بتونه ازش استفاده کنه!؟ یا اینکه از این کار نهی ش کنم!؟
    درضمن آیا اینکه یه فضایی به شکل لونه براش قرار بدم، باعث این نمیشه که به خصلت های غیر اهلی رجوع کنه و کم کم دوست داشته باشه به صورت دائمی توی اون فضا بمونه!؟
    آیا این موضوع امری عادی و مبتلا به هستش یا اینکه عروس من با اینکه نر هست خصلت های لونه دوستی و کسب قلمرو توی ذهنشه!؟
    ممنون میشم راهنمایی م کنید.
    تا بعد...

سلام

به نظر من تهیه لونه براش به نفعش نیست

چون اول اینکه نسبت به اون حس مالکیت میکنه و به مرور به شما پرخاش میکنه تا شما رو از ون محل دور کنه و شاید رابطه اش با شما مثل قبل نمونه

دوم اینکه اگر همچین جایی پیدا کنه میخواد بیشتر روزشو اونجا بگذرونه و علاوه بر دور شدن از شما ممکنه تو تغذیه اش هم مشکل پیش بیاد

به نظر من بیشتر باهاش سر و کله بزنید و سرشو گرم چیزهای دیگه کنید و تو غذاییش هم غذاهای مست کننده رو حذف کنید

البته این اتفاق دیر یا زود میوفته و قطعا طبیعی و غریزی هست

منتظر نظر دوستان دیگه هم باشید

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط blite نمایش پست ها
    دوستان عزیزم سلام
    عروس نر من الان حدود یک سالگی رو طی کرده و به هیچ وجه هم قصد ندارم براش جفت بگیرم و در ضمن به جز شب ها که توی قفس میره و میخابه، زمان های دیگه روز رو در فضای خونه ازادانه پرواز می کنه و مشکلی هم نداره.
    این اواخر احساس میکنم که با توجه به نزدیکی به سن بلوغ و خصلت های جنسیتی، علاقه عجیبی هم به گوشه گیری و مخفی شدن در مکان های تاریک مثل پشت مبل ها یا قفسه های کتابخونه رو داره. به عبارت دیگه به نوعی این حس بهم دست میده که دوست داره واسه خودش لونه یا جایگاه خاصی داشته باشه و بتونه اونجا بره و خودش رو توش پناه بده.
    حالا با این اوصاف آیا اینکه من براش یه لونه با هر جنس موجهی آماده کنم تا بتونه ازش استفاده کنه!؟ یا اینکه از این کار نهی ش کنم!؟
    درضمن آیا اینکه یه فضایی به شکل لونه براش قرار بدم، باعث این نمیشه که به خصلت های غیر اهلی رجوع کنه و کم کم دوست داشته باشه به صورت دائمی توی اون فضا بمونه!؟
    آیا این موضوع امری عادی و مبتلا به هستش یا اینکه عروس من با اینکه نر هست خصلت های لونه دوستی و کسب قلمرو توی ذهنشه!؟
    ممنون میشم راهنمایی م کنید.
    تا بعد...
    عروس ها وقتی بالغ میشن و به مرز آمادگی میرسن اگر نر باشن و خیلی مست بشن به خوندن رو میارن و با خوندن دنبال جفت میگردن تا حضور خودشون رو اعلام کنن و ماده ها هم با در آوردن صداهایی شبیه به خوندن و در حد چند جیغ ممتد حضورشون رو اعلام میکنن.در مرحله ی بعد ماده هایی که خیلی مست میشن یه جای دنج پیدا میکنن و تخم میذارن که البته نطفه نخواهد داشت و پوچه و نرها هم که بعد از مدتی از پیدا کردن جفت مایوس بشن به جاهای تاریک مراجعه میکنن و حالت جا گرم کردن بخودشون میگیرن که کاملا غریزی هست و به هیچ وجه نمیشه از سرشون با کاری برد و خصلتشونه تا جایی که حتی بعضی هاشون روی تخم های پلاستیکی که توی مغازه هم پیدا میشه اگر براشون گذاشته بشه تا مدت ها میخوابن به هوای جوجه شدن ولی در هر دو حالت نر و ماده بعد از مدتی که از مستی بیفتن این حالت ها رو تا مدتی فراموش میکنن و توی لک میرن تا دوباره مست و آماده بشن.گذاشتن لونه برای هیچکدوم چه نر و چه ماده هیچ نفعی نداره و فقط دوران مستی پرنده رو افزایش میده که دنبال جفت باشه برای تکمیل فرایند تخم گذاری و جوجه گرفتن و در نهایت بقای نسل.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    سلام

دوستان داشتم سایت های اطلاعات در مورد عروس هلندی رو ورق میزدم خیلی چیزا یاد گرفتم اما نگرانم کرد. یه جا یه چیزایی نوشته بود مبنی بر اینکه شاید عروس هلندی جفتگیری کنه اما تخم نزاره ! گاهی هم ماده های تنها از رو مستی تخم میزارن و روشون میخوابن اما جوجه نمیشه چون فاقد نطفه هست . عروس من یه بار جفتگیری کرده که خودم دیدم نمیدونم دوباره انجام داده یا خیر همون دفعه اول و اخرش بود ایا الان بارور شده و تخم میزاره که جوجه بشه ؟ ممنون میشم اطلاعاتی بدید خیلی نگران شدم [IMG]http://**********.com/forum/images/smilies/cry0.gif[/IMG]

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فعلا فقط دیسکس
    شماره عضویت
    3742
    سلام
    جايي براي نگراني نيست دوست عزيز
    جفت گيري عروس هلندي بيشتر از 20 تا 30 ثانيه طول نميكشه كه ممكنه در طي روز چند بار انجام بشه اما در كل شما نتونيد ببينيد.
    مهم نطفه دار بودن يا نبودن تخم هاست كه اونم با تقويت جفت درصد نطفه دار بودن رو بالا ميبره.
    اينكه ماده از روي مستي تخم ميزاره يك امر طبيعيه و فقط بايد غذاهايي كه ماده رو مست ميكنه رو از رژيمش حذف كنيد و كلا سر گرم باشه به بازي.
    بهتره به جايي كه به فكر جوجه كشي باشيد به فكر تغذيه مناسب باشيد

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    پیمان گل والا چی عرض کنم تجربه اول هست ما هم مبتدی خودت میدونی دیگه...
    داداش چهارشنبه خیلی نر نوکش رو میزد به کف قفس یا نوکش رو میکشید به میله میله های قفس ماده هم تو لونه بود بعد اومد بیرون بعد از 15-20 دقیقه دیدم جفتگیری شون رو و از اون روز ندیدم دیگه امروز برای نر و ماده یه فایل صوتی از صداهای خودشون اوردم نر همش پرهاش رو کامل باز میکرد یه جیغ کوچیک میکشید ماده هم جوابش رو میداد اما تو لونه بود یا میومد بیرون و باز میرفت تو نرم رفته دم لونه وایساده و نوکش رو میزنه به لونه و سر و صدا ایجاد میکرد توجه ماده رو جلب کنه همینطور که میرفت تو لونه ماده میومد بیرون اون هم میومد بیرون.. 2-3 بارم دیدم نر سرش رو میبره جلو ماده و ماده پر از سرش میکنه یا سرشو میبره جلو ماده نوکشو میزنه به نوک نر بعد 2 تایی جیغ اروم میکشن... شدن 2 تا مرغ عشق نمیدونم از 4 شنبه جفت هستند یا خیر و اینکه امکان داره 1 بار بیشتر جفتگیری نکرده باشه و ماده نگذاره دیگه

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط hidden نمایش پست ها
    پیمان گل والا چی عرض کنم تجربه اول هست ما هم مبتدی خودت میدونی دیگه...
    داداش چهارشنبه خیلی نر نوکش رو میزد به کف قفس یا نوکش رو میکشید به میله میله های قفس ماده هم تو لونه بود بعد اومد بیرون بعد از 15-20 دقیقه دیدم جفتگیری شون رو و از اون روز ندیدم دیگه امروز برای نر و ماده یه فایل صوتی از صداهای خودشون اوردم نر همش پرهاش رو کامل باز میکرد یه جیغ کوچیک میکشید ماده هم جوابش رو میداد اما تو لونه بود یا میومد بیرون و باز میرفت تو نرم رفته دم لونه وایساده و نوکش رو میزنه به لونه و سر و صدا ایجاد میکرد توجه ماده رو جلب کنه همینطور که میرفت تو لونه ماده میومد بیرون اون هم میومد بیرون.. 2-3 بارم دیدم نر سرش رو میبره جلو ماده و ماده پر از سرش میکنه یا سرشو میبره جلو ماده نوکشو میزنه به نوک نر بعد 2 تایی جیغ اروم میکشن... شدن 2 تا مرغ عشق نمیدونم از 4 شنبه جفت هستند یا خیر و اینکه امکان داره 1 بار بیشتر جفتگیری نکرده باشه و ماده نگذاره دیگه
    من بهت پیشنهاد میکنم از الان دنبال این نباشی که توی همین سری اول اگر عروس هات تخم گذاشتن همه جوجه بشن و به نتیجه برسی.توی تجربه اول تخم گذاری به هزار دلیل ممکنه تخم ها جوجه نشن.ممکنه ماده بخاطر ضعیف بودن تخمی بذاره که جوجه نارس باشه و بعد از تولد فورا بمیره.ممکنه به دلیل بیتجربگی جفت توی جفت گیری تخم ها فاقد نطفه باشن که در سری های بعدی برطرف بشه.ممکنه جفت به دلیل کم طاقتی سری اول تخم گذاری بعد تخم گذاری اصلا روی تخم ها نخوابن و تخم ها فاسد بشه.ممکنه جفت در اثر بیتجربگی به جوجه ها در سری اول غذا ندن و همه تلف بشن و ....اما شاید توی سری اول تخم گذاری سه تا تخم بذارن و هرسه هم جوجه بشه.شما سطح توقعت رو از عروس هات توی سری اول خیلی بالا نبر که برای سری های بعد با امید به اینکه جفت با تجربه تر شدن و تقویت کردنشون و علایقشون دستت اومده حتما جوجه میگیری و اینجوری اگر خدایی نکرده توی سری اول جوجه هم ندادن مایوس و دلسرد نمیشی و به کارت با اعتماد بیشتری ادامه میدی و با پشتکاری که شما داری مطمئن باش موفق میشی.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    سلام دوباره
    دوستان داشتم از پشت پنجره عروسم رو دید میزدم دیدم ماده داره سر نر رو میخارونه و خیلی به هم نگاه میکردن ماده سرشو برده بود زیر شکم عروس نر و عروس نر باهاش جفتگیری کرد تو این مدت 3-4 دقیقه ای 2 بار عروس نر جفتگیری رو متوقف کرد و اومد پایین بعد دوباره جفتگیری کرد.....
    عروسام نمیدونم وابسته اند چطوری هستند با این که اصلا رام نیستند اما برم تو اتاقشون اگر هر 2 تو لونه باشن میان بیرون و نر سریع میره رو چوب نشیمن بالایی میشینه منم بشکن میزنم و شروع میکنه به صدا در اوردن از خودش الان دیگه عادت کرده منم اون صدا رو در بیارم اونم صدا رو در میاره... ماده هم که ذل میزنه نگاه میکنه......
    یه کتاب خریدم در مورد عروس هلندی بیماری و همه چی نوشته.. یه جا نوشته شاید جفتگیری هم انجام بشه اما نر نگذاره ماده بره تو لونه تخم بزاره بهترین حالت اینه که نر و ماده همراه برن تو لونه که خوشبختانه مال من هر 2 میرن تو لونه... خدا کنه جفتگیری کامل انجام شده باشه

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط hidden نمایش پست ها
    سلام دوباره
    دوستان داشتم از پشت پنجره عروسم رو دید میزدم دیدم ماده داره سر نر رو میخارونه و خیلی به هم نگاه میکردن ماده سرشو برده بود زیر شکم عروس نر و عروس نر باهاش جفتگیری کرد تو این مدت 3-4 دقیقه ای 2 بار عروس نر جفتگیری رو متوقف کرد و اومد پایین بعد دوباره جفتگیری کرد.....
    عروسام نمیدونم وابسته اند چطوری هستند با این که اصلا رام نیستند اما برم تو اتاقشون اگر هر 2 تو لونه باشن میان بیرون و نر سریع میره رو چوب نشیمن بالایی میشینه منم بشکن میزنم و شروع میکنه به صدا در اوردن از خودش الان دیگه عادت کرده منم اون صدا رو در بیارم اونم صدا رو در میاره... ماده هم که ذل میزنه نگاه میکنه......
    یه کتاب خریدم در مورد عروس هلندی بیماری و همه چی نوشته.. یه جا نوشته شاید جفتگیری هم انجام بشه اما نر نگذاره ماده بره تو لونه تخم بزاره بهترین حالت اینه که نر و ماده همراه برن تو لونه که خوشبختانه مال من هر 2 میرن تو لونه... خدا کنه جفتگیری کامل انجام شده باشه

این که با رفتن شما داخل اتاق از لونه میان بیرون بخاطر رام بودنشون و دوستی نیست بلکه از حضور شما احساس خطر میکنن.

شما اگر صدایی هم در نیارید اون آوازشو میخونه

مزاحمشون نشید و رفت و آمد زیاد و بی مورد نداشته باشید. بگذارید آرامش داشته باشن تا خودشونو آماده کنن

کاربر موثر

شماره عضویت
    3634
    سلام دوستان
    عروس من یک مدت هست که کمی پف میکنه نه سرما خورده نه از دماغش اب میاد مشکل خواستی نداره غذا و همه چیز هم میخوره دلیلش چی میتونه باشه؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali67 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    عروس من یک مدت هست که کمی پف میکنه نه سرما خورده نه از دماغش اب میاد مشکل خواستی نداره غذا و همه چیز هم میخوره دلیلش چی میتونه باشه؟
    بهتره یکم بیشتر در موردش توضیح بدی.جفت داره یا تکه؟مدفوعش اطراف مقعدش نچسبیده؟اگر تک باشه و تغییری در تغذیش بوجود نیومده و خوب غذا میخوره و مدفوعش هم مثل سابقه مشکلی نداره و ممکنه توی لک رفته باشه و بعد مدتی از بین میره این حالاتش.بهتره چند ساعت در روز بیاریش بیرون قفس و توی خونه بذاری آزاد باشه ولی بیشتر از یک و نهایت دو ساعت بیرون نباشه.

صفحه 137 از 1915 نخستنخست ... 37871181191201211221231241251261271281291301311321331341351361371381391401411421431441451461471481491501511521531541551561872376371137 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 7 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 7 مهمان ها)