صفحه 35 از 150 نخستنخست ... 16171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535485135 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 341 به 350 از 1493
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط میترا نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ممنون از راهنمائیهاتون
    امروز یه چندتا عکس از طوطیم گرفتم که براتون میذارم
    چندتا سوال هم دارم:
    1- میتونم غیر از غذاهایی که قبلا تومطالب دیگه نوشتین این غذاهاروهم بهش بدم؟ موز - کاهو - مغزهای آجیل (مثل بادوم زمینی و گردو) - تخم مرغ آب پز - عسل و ذرت - نان
    (راستش الان چون کوچیکه هر چی بهش میدم میخوره، یه چندتا رو امتحان کردم از همه بیشتر به تخمه و سیب علاقه نشون داده)
    2- من تو خونه غیر از طوطیم پرنده های دیگه ای هم دارم که در قفسشون بازه، خودشون میرن و میان و آزادن (تو خونه پرواز میکنن). الان اونا تو یه اتاق دیگه هستن (جدا از طوطی) که خلوت تره، میتونم کنار هم بذارمشون یا نه؟
    3- شبا روی قفسش چیزی بکشم؟ (چون روی قفس بقیه پرنده هامو میپوشونم، الان روی اینم چیزی می کشم)
    4-اصلان پائین قفسش نمیره، یعنی حتی اگه غذارو پائین بذارم یا بیفته پایین نمیره برداره، چی کار کنم؟
    ممنون و ببخشید که یکم طولانی شد!
    راستی نیلوفر خانم من کی عبارت (نوک بلند) رو به کار بردم؟!

بازم مرسی

در ضمن علائم افسردگی چیه؟ ممکنه افسرده باشه؟ (چون خیلی بی تحرکه میگم یعنی حتی از سمت راست قفس نمیره سمت چپ و من نمیدونم تو پرنده فروشی هم بی تحرک بوده یانه)

با سلام

تقریبا به جز لیست ممنوعه معروف همه چیز میتونید بهش بدید ولی توجه داشته باشید که تو مصرف غذا های متفرقه زیاده روی نکنید...کلا سعی کنید دانه های چرب رو کمتر بهش بدید و غذای اصلیش سبزیجات و جوانه حبوبات تازه باشه.الان سنش کمه و هر جوری عادتش بدید بار میاد.سنشون که میرره بالا تغییر غذاییشون سخت میشه

راستی یک سوال.شما این رو به اسم چند وقته خریدید؟

به نظرم بیش از 1 سال سن داره.با توجه به استایل و جثه ای که داره به نظر نر میاد و احتمالا تا سال آینده طوق خوش رنگی دور گردنش به وجود میاد

پرندگانی که تو منزلتون آزادانه پرواز میکنند در صورت سلامت و عدم وجود بیماری قاعدتا از نظر بهداشتی نمیتونن تهدیدی برای طوطی شما باشن ولی نگهداری طوطی با سایر پرندگان حد اقل در بدو وردش به منزل توصیه نمیشه(در مجموع میشه گفت یک مقوله شخصیه ولی تا زمانی که تجربه زیادی ندارید بهتره این کارو نکنید)

این حالت سکون و بی سر و صدایی هم که میبینید کاملا طبیعیه...تازه وارد این محیط شده و همه چیز براش غیر طبیعی و جدیده
    بهش زمان بدید تا با شرایط جدید کنار بیاد.اصلا وادار به انجام کاری نکنیدش و فقط با محبت اطمینانش رو جلب کنید

موفق باشید
    بابک آژیده

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل - باجریگار- ماهی
    شماره عضویت
    7076
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    با سلام

تقریبا به جز لیست ممنوعه معروف همه چیز میتونید بهش بدید ولی توجه داشته باشید که تو مصرف غذا های متفرقه زیاده روی نکنید...کلا سعی کنید دانه های چرب رو کمتر بهش بدید و غذای اصلیش سبزیجات و جوانه حبوبات تازه باشه.الان سنش کمه و هر جوری عادتش بدید بار میاد.سنشون که میرره بالا تغییر غذاییشون سخت میشه

راستی یک سوال.شما این رو به اسم چند وقته خریدید؟

به نظرم بیش از 1 سال سن داره.با توجه به استایل و جثه ای که داره به نظر نر میاد و احتمالا تا سال آینده طوق خوش رنگی دور گردنش به وجود میاد

پرندگانی که تو منزلتون آزادانه پرواز میکنند در صورت سلامت و عدم وجود بیماری قاعدتا از نظر بهداشتی نمیتونن تهدیدی برای طوطی شما باشن ولی نگهداری طوطی با سایر پرندگان حد اقل در بدو وردش به منزل توصیه نمیشه(در مجموع میشه گفت یک مقوله شخصیه ولی تا زمانی که تجربه زیادی ندارید بهتره این کارو نکنید)

این حالت سکون و بی سر و صدایی هم که میبینید کاملا طبیعیه...تازه وارد این محیط شده و همه چیز براش غیر طبیعی و جدیده
    بهش زمان بدید تا با شرایط جدید کنار بیاد.اصلا وادار به انجام کاری نکنیدش و فقط با محبت اطمینانش رو جلب کنید

موفق باشید
    بابک آژیده

سلام
    به من گفتن زیر یکسالشه، حدودا 9-10 ماه. دلیلی هم که میگفتن اینه که طوقش کمرنگه و تا 13 ماهگی کامل نمیشه. پس الکی گفتن؟
    من لیست غذاهایی که متداوله رو دیدم ولی غذاهای ممنوعه رو نمیدونم. میشه بگید؟ ممنون

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    سلام
    به من گفتن زیر یکسالشه، حدودا 9-10 ماه. دلیلی هم که میگفتن اینه که طوقش کمرنگه و تا 13 ماهگی کامل نمیشه. پس الکی گفتن؟
    من لیست غذاهایی که متداوله رو دیدم ولی غذاهای ممنوعه رو نمیدونم. میشه بگید؟ ممنون

دوست گرامی بنده نیز با نظر جناب آژیده موافقم . طوطی اگر زیر یکسال باشه دور چشمش خاکستری تر خواهد بود. طوطی شما کرم روبه زرد شده.منظور از مواد عذایی ممنوعه مثل شکلات اواکادو الکل غذاهای با شیرینی یا روغن و ...

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام
    سلام

بهترین کسی که میتونه سنش رو تخمین بزنه خودتون هستید چرا که تو عکس به دلیل وجود نور در محیط رنگ چشم طوطی با زمانی که از فاصله نزدیک و چند سانتی به چشمش نگاه کنید تفاوت محسوسی خواهد داشت

با توجه به اینکه شاید اون سیاهی زیر گردن طوطی شما به نوعی سر آغاز و شروع شکل گرفتن طوق طوطی شماست(و با در نظر گرفتن سایز سر و منقار که حکایت از نر بودن طوطی شما داره) من حدسم اینه که ممکنه بالای 1 سال باشه...

به این 2 تا عکس دقت کنید :

تو این 2 تا عکس شما یک شاه طوطی 2 ساله رو مشاهده میکنید...تو این سایت صراحتا سن طوطی رو 2 ساله اعلام کرده

اینم منبعشه : http://www.wherepetsarefound.com.au/ads/alexandrine-parrot

البته احتمال غلط بودن مطالب این وب سایت های متفرقه خارجی هم وجود داره ولی به هر حال تنها عکسی بود که تو صفحه اول گوگل پیدا کردم

با این عکس مقایسه کنید و نتیجه رو اعلام کنید

با تشکر

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل - باجریگار- ماهی
    شماره عضویت
    7076
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام

بهترین کسی که میتونه سنش رو تخمین بزنه خودتون هستید چرا که تو عکس به دلیل وجود نور در محیط رنگ چشم طوطی با زمانی که از فاصله نزدیک و چند سانتی به چشمش نگاه کنید تفاوت محسوسی خواهد داشت

با توجه به اینکه شاید اون سیاهی زیر گردن طوطی شما به نوعی سر آغاز و شروع شکل گرفتن طوق طوطی شماست(و با در نظر گرفتن سایز سر و منقار که حکایت از نر بودن طوطی شما داره) من حدسم اینه که ممکنه بالای 1 سال باشه...

به این 2 تا عکس دقت کنید :

تو این 2 تا عکس شما یک شاه طوطی 2 ساله رو مشاهده میکنید...تو این سایت صراحتا سن طوطی رو 2 ساله اعلام کرده

اینم منبعشه : http://www.wherepetsarefound.com.au/ads/alexandrine-parrot

البته احتمال غلط بودن مطالب این وب سایت های متفرقه خارجی هم وجود داره ولی به هر حال تنها عکسی بود که تو صفحه اول گوگل پیدا کردم

با این عکس مقایسه کنید و نتیجه رو اعلام کنید

با تشکر
    خیلی ممنون
    من میرم خوب چشماشو میبینم که رنگشو دقیق بفهمم
    پ.ن: عکسی که گذاشتین طوطی خودتونه که کنار مانیتوره؟خیلی قشنگه، خدا حفظش کنه...

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    خیلی ممنون
    من میرم خوب چشماشو میبینم که رنگشو دقیق بفهمم
    پ.ن: عکسی که گذاشتین طوطی خودتونه که کنار مانیتوره؟خیلی قشنگه، خدا حفظش کنه...

سلام بله شاه طوطی خودمه.نزدیک 8 سالشه
    ممنونم لطف دارید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل - باجریگار- ماهی
    شماره عضویت
    7076
    سلام
    تو 3-4 روز گذشته نمیتونستم سایتو باز کنم، هی ارور میداد. مشکل چی بود؟
    از چند روز پیش تاحالا طوطیم از دستم غذا میگیره، خیلی خوشحالم. البته هم چنان گاز هم میگیره!!
    یه مشکلی که هست اینه که تقریبا همیشه بالای قفس میشینه (فقط وقتی بخواد تخمه از توی ظرف برداره پایین میاد)، وقتی غذاهاش میفته پایین روی کف قفس خودش نمیاد برداره و من دوباره بهش میدم. اینطوری لوس نمیشه؟
    تاحالاهم اجازه نداده بهش دست بزنم، یه گازهایی میگیره...

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل - باجریگار- ماهی
    شماره عضویت
    7076
    سلام
    لطفا در مورد سوالای زیر راهنمائیم کنین:
    چیکار کنم غذاشو که میفته پایین، خودش برداره؟
    استخوان مرغ رو با غضروفش بهش بدم یا خود استخوان کافیه؟احیانا ضرری نداره؟
    آیا عطسه (چندتا در روز) نشانه ی سرماخوردگیه یا مجرای تنفسیشو باز میکنه؟
    ممنون

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    سلام
    تو 3-4 روز گذشته نمیتونستم سایتو باز کنم، هی ارور میداد. مشکل چی بود؟
    از چند روز پیش تاحالا طوطیم از دستم غذا میگیره، خیلی خوشحالم. البته هم چنان گاز هم میگیره!!
    یه مشکلی که هست اینه که تقریبا همیشه بالای قفس میشینه (فقط وقتی بخواد تخمه از توی ظرف برداره پایین میاد)، وقتی غذاهاش میفته پایین روی کف قفس خودش نمیاد برداره و من دوباره بهش میدم. اینطوری لوس نمیشه؟
    تاحالاهم اجازه نداده بهش دست بزنم، یه گازهایی میگیره...
    سلام
    لطفا در مورد سوالای زیر راهنمائیم کنین:
    چیکار کنم غذاشو که میفته پایین، خودش برداره؟
    استخوان مرغ رو با غضروفش بهش بدم یا خود استخوان کافیه؟احیانا ضرری نداره؟
    آیا عطسه (چندتا در روز) نشانه ی سرماخوردگیه یا مجرای تنفسیشو باز میکنه؟
    ممنون
    سلام

بله مشکل داشت. خدا رو شکر مشکل سایت برطرف شده

خیلی خوبه به غذا دادن با دست ادامه بدید و از گازهاش نترسید و هیچ واکنشی نشون ندید

این طبیعت طوطی ها و همه پرندگانه که میرن بالاترین قسمت ممکن و همونجا میمونن.

وقتی میندازه بهش غذاشو ندید خودش میره بر میداره اگر دلش خواست. خیلی به پایین قفس اعتماد ندارن کلا

برای نوازش کردنش بیشتر صبر کنید هنوز زوده

استخوان مرغ رو بعد از اینکه حسابی پخت بشورید بهش بدید. فکر نمیکنم غضروف لازم باشه . ضررشو نمیدونم

عطسه اگر بدون علائم سرماخوردگی باشه کاملا طبیعیه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل - باجریگار- ماهی
    شماره عضویت
    7076
    ممنون از راهنمائیتون
    کشمش و خرما برای طوطی ضرر داره؟چون شیرینه میپرسم، البته کشمش دوست داره، چندبار خورده
    یه نکته ی دیگه ای هم که تازه متوجه شدم اینه که انگار یه لایه بیرونی از روی قسمت انتهایی نوکش برداشته شده (هم نوک بالا و هم پائین)، یعنی قشنگ مشخصه که ضخامتش از بقیه قسمتها کمتره و یه خط حد فاصل بینشون هست، حتی رنگش هم فرق میکنه. نگران کننده است؟

صفحه 35 از 150 نخستنخست ... 16171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535485135 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)