همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط hidden نمایش پست ها
    سلام
    نمیدونم موضوع رو تو تاپیک مرتبط مطرح کردم یا خیر , از مدیر محترم خواهشمندم اگر بد جایی پست رو زدم انتقال بدن.
    دوستان من یه عروس هلندی دارم که نر هست خیلی هم بازیگوش به قول فروشنده متولد 7-9-90 هست
    از پری روز خیلی میپره یه هویی هم از رو کنجکاوی میپره پرهای دمش کلا 3-4 تا نبود که وقتی من خریدم طی 1 هفته همش ریخت و هیچ پری نداشت دمش و یه شا پر هم سمت چپ داشت الان 3-4 تا شا پر در اورده با پرهای کنار شاپر + 4-5 تا پر هم دمش در اورده که حدود 4 سانتی متری رشد کرده از دیروز 3 بار به شدت خورده تو دیوار نمیدونم باید چیکار کنم ایا باید پرهاش رو چیند ؟ اگر بچینی 1- دردش نمیاد 2- ایا پرهاش دوباره رشد میکنه یا خیر دیگه هیچوقت پر در نمیاره ؟ من اصلا تجربه ندارم نمیدونم چیکار باید بکنم خواهشمندم کمک کنید این وضع ادامه داشته باشه ضربه مغزی میشه بیچاره از رو شیطونی یهویی بلند میشه میپره
    بله باید شاهپرهاشو بچینید تا خدای نکرده بلایی سرش نیاد

اگر پرها درست چیده بشند (یعنی از جای مناسب) اصلا دردی نداره

پرها تا وقتی نریزند پر جدید در نمیاد یا به عبارت دیگه پر مثل ناخن و مو نیست که رشد کنه. وقتی به اندازه طبیعی رشد کنه رشدش متوقف میشه و در دوره پر ریزی پرهای قبلی میریزه و پر جدید شروع به رشد میکنه

پرهارو تا وقتی که کاملا رشد نکردن یا به عبارتی تخت نشدن نباید چید چون توش رگ خونی داره و خونریزی میکنه اما بعد از رشد کامل میتونید بدون نگرانی بچینید

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    سلام
    بله باید شاهپرهاشو بچینید تا خدای نکرده بلایی سرش نیاد

اگر پرها درست چیده بشند (یعنی از جای مناسب) اصلا دردی نداره

پرها تا وقتی نریزند پر جدید در نمیاد یا به عبارت دیگه پر مثل ناخن و مو نیست که رشد کنه. وقتی به اندازه طبیعی رشد کنه رشدش متوقف میشه و در دوره پر ریزی پرهای قبلی میریزه و پر جدید شروع به رشد میکنه

پرهارو تا وقتی که کاملا رشد نکردن یا به عبارتی تخت نشدن نباید چید چون توش رگ خونی داره و خونریزی میکنه اما بعد از رشد کامل میتونید بدون نگرانی بچینید
    نفیسه جان حدودا چند وقت دیگه کامل پرهاش میاد بیرون ؟
    اگر تو قفس میتونست باشه که دست نمیزدم به پرهاش اما هی میخواد بیاد بیرون خیلی اروم هست اما یهو میپره....امروز دیگه از دیشب ساعت 11 که یه تیکه شال ( روسری ) دادم روش بخوابه هنوز برنداشتم رو سری رو خودش داره تو قفس ارزن میخوره از اون طرفش هم نور هست مخالف طرفی که ما نشستیم پس مشکلی دید و اینا رو نداره که بگم تو قفس رو نمیبینه اشکال نداره 1-2 روز اینطوری باشه تا عادت کنه به قفس ؟ گرچه باید سر بزنم بهش ظهر و عصر ابش رو عوض کنم...

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نفیسه جان حدودا چند وقت دیگه کامل پرهاش میاد بیرون ؟
    اگر تو قفس میتونست باشه که دست نمیزدم به پرهاش اما هی میخواد بیاد بیرون خیلی اروم هست اما یهو میپره....امروز دیگه از دیشب ساعت 11 که یه تیکه شال ( روسری ) دادم روش بخوابه هنوز برنداشتم رو سری رو خودش داره تو قفس ارزن میخوره از اون طرفش هم نور هست مخالف طرفی که ما نشستیم پس مشکلی دید و اینا رو نداره که بگم تو قفس رو نمیبینه اشکال نداره 1-2 روز اینطوری باشه تا عادت کنه به قفس ؟ گرچه باید سر بزنم بهش ظهر و عصر ابش رو عوض کنم...

ساقه شاهپرهارو نگاه کنید اگر توش خون نبود که احتمالا نیست

میتونید بچینید

برای اینکه بدونید چیکار کنید برید توی بخش مقالات اونجا تاپیکی در موردد نحوه چیدن شاهپرها هست

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    عزیز گشتم اما ندیدم لینکشو میدی ؟

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    عزیز گشتم اما ندیدم لینکشو میدی ؟
    http://www.parsipet.ir/forum/f496/%D...B7%D9%8A-7603/

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس
    شماره عضویت
    6818

ورم روده جوجه عروس

من یه عروس گرفتم تاره 1 هفته هست 1 ماهو 1 هفته هستنش لایه پاش باد کرده بدجور از اونی که خریدمش گفته احتمالان ورم روده هست یه انتی بیوتیک داد به اسم اسکی تتراس 20 نمیدونم بدم بهس یا ندم اصلا ورم روده داره یا ادیه من هس میکنم 1 سانت زده بیرون استهاش خوبه دفعش کمه اما نه خیلی کم خیلی نگرانشم یکی بگه چی کنم میبنیم درد میکشه به خوذم بدو بیرا میگم میگم کاره منه این بلارو سر حیونه خدا اوردم مشکلش چیه باید چی کنم زود خوب شه؟

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamidfa نمایش پست ها
    من یه عروس گرفتم تاره 1 هفته هست 1 ماهو 1 هفته هستنش لایه پاش باد کرده بدجور از اونی که خریدمش گفته احتمالان ورم روده هست یه انتی بیوتیک داد به اسم اسکی تتراس 20 نمیدونم بدم بهس یا ندم اصلا ورم روده داره یا ادیه من هس میکنم 1 سانت زده بیرون استهاش خوبه دفعش کمه اما نه خیلی کم خیلی نگرانشم یکی بگه چی کنم میبنیم درد میکشه به خوذم بدو بیرا میگم میگم کاره منه این بلارو سر حیونه خدا اوردم مشکلش چیه باید چی کنم زود خوب شه؟

سلام
    خوش اومدید
    چند تا نکته رو یادآوری میکنم
    اول اینکه به هیچ عنوان سرخود دارو ندید به پرنده تون

اونی که پرنده رو خریدید ازش مگه دکتره که تجویز دارو کرده

فورا هم با دکتر برهانی کیا تماس بگیرید 2151- 1 2 0

شما کجا هستید تهران یا شهرستان؟

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251

مشکلات عروس هلندی من

سلام
    عروس هلندی من الان 1 هفته ای هست ساعت 9 یه روسری یا شال میندازم رو قفسش و بعد میخوابه تا صبح ساعت 7 بعد بیدار میشه یه بند از این طرف قفس میره اون طرف و هی یه صدا از خودش در میاره
    که صداشو ضبط کردم.... ضمنا عروس من حدود 70 روز داره
    SM_A002777 (Trimmed)
    بعد از اینکه درب قفس رو باز کنم سریع میپره بیرون میارمش بیرون رو پشتی خیلی دوست داره بشینه ... خلاصه میشینه رو پشتی بازم صدا از خودش در میاره که نمیدونم برای چی هست
    اینم صدای دوم که ضبط کردم
    SM_A0028888 (Trimmed)
    بعد از اینکه همه رو از خواب بیدار کرد هنوز صداش قطع نمیشه هی این صدا رو در میاره..... نمیدونم دلیلش چیه از همون روزای اول اینطوری بود...
    2- عروس رو 5 شنبه بردمش حموم مثل اینکه سرما خورده همین الان 3-4 بار فین کرد
    3- اصلا هم از قفس خوشش نمیاد نمیدونم چیکارش کنم
    4- راستی کف دریا براش خریدم ایا بهتره پودرش کنم یا خیر ؟ چطوری بهش بدم ؟ راستی باید اینا رو بخوره یا نه بهش نوک بزنه ور بره نوکش رو تمیز کنه ؟
    ممنون میشم بهم کمک کنید به جواب برسم

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس
    شماره عضویت
    6818
    من تو شهرستانم، امکان داره ورم روده باشه؟ الان اینجا برفه متیرسم ببرم بیرون سرما بخره! ولسه همین دامپیزشک نبردم!

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamidfa نمایش پست ها
    من تو شهرستانم، امکان داره ورم روده باشه؟ الان اینجا برفه متیرسم ببرم بیرون سرما بخره! ولسه همین دامپیزشک نبردم!

من اطلاعات پزشکی ندارم که بتونم کمکی کنم

با خود دکتر تماس بگیرید اگر بتونن تلفنی راهنماییتون میکنن

صفحه 108 از 1915 نخستنخست ... 85889909192939495969798991001011021031041051061071081091101111121131141151161171181191201211221231241251261271582086081108 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)