صفحه 82 از 529 نخستنخست ... 3263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101132182 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 811 به 820 از 5288
    کاربر ساده

شماره عضویت
    5791
    سلام من تازه یک ملنگو خریدم میخواستم بدونم که چه طور بالاش رو بچینم ومیشه از قفس بیرون

کسی هست جوابمو بده

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    نقل قول نوشته اصلی توسط nikniki50 نمایش پست ها
    سلام من تازه یک ملنگو خریدم میخواستم بدونم که چه طور بالاش رو بچینم ومیشه از قفس بیرون

کسی هست جوابمو بده
    سلام . مبارکتون باشه.
    هرگز خودتون برای چیدن بال هاش اقدام نکنید .
    نه تنها باعث ایجاد خاطره بد در ذهن طوطی می شه و همیشه از شما خواهد ترسید
    بلکه ممکن هست که شما به درستی نتونید کوتاه کنید و یا باعث زخم و غیره بشید. این کار فقط باید توسط دامپزشک انجام بشه.
    به مدت 15 روز با طوطیتون کاری نداشته باشید . از قفس هم بیرون نیارید و فقط برای تعویض آب و غذ ا سمتش برید .
    بعد از 15 روز سوال کنید تا دوستان راهنماییتون کنند.

کاربر موثر

شماره عضویت
    5039
    سلام به همه دوستان یه سوال
    چرا طوطی من نوکش سیاه شده یکم این بیماریه؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezausa2010 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان یه سوال
    چرا طوطی من نوکش سیاه شده یکم این بیماریه؟
    سلام

معمولا ارتباطی به بیماری نداره
    پاراکیت های طوق دار هندی بسته به محل زندگیشون (موقعیت جغرافیایی-نور آفتاب-تغذیه و ...) میتونن رنگ پر و منقار متفاوتی داشته باشند
    گونه آفریقایی این پرنده بیشتر با منقاری تیره رنگ دیده میشه

موفق باشید

کاربر موثر

شماره عضویت
    5039
    آخه میدونین چیه یه مشکلی هست این طوطی من تا دیروز مثل برق قرمز بود نوکش جدیدا اینجوری شده یعنی ویتامین پیتامین کم داره؟؟؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    آخه میدونین چیه یه مشکلی هست این طوطی من تا دیروز مثل برق قرمز بود نوکش جدیدا اینجوری شده یعنی ویتامین پیتامین کم داره؟؟؟:smile (32):

اقا رضا همانطور که جناب اژیده فرمودند پاراکیتهای طوق دار در برخی گونه ها با منقار متمایل به سیاه دیده میشند( البته نه تماما" بلکه بخشی از منقار) بر حسب اتفاق دیروز توی یک پرنده فروشی همین مورد را دیدم که به یاد پست شما افتادم . نگران نباشید .

کاربر موثر

شماره عضویت
    5039
    خیلی ممنون خیالم راحت شد

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    آخه میدونین چیه یه مشکلی هست این طوطی من تا دیروز مثل برق قرمز بود نوکش جدیدا اینجوری شده یعنی ویتامین پیتامین کم داره؟؟؟:smile (32):

سلام

بسیار بعیده که این اتفاق یک شبه افتاده باشه.ماهی آکواریومی نیست که در جا به تغییرات محیطی واکنش تغییر رنگ نشون بده!!!
    بافت منقار استخوانیه و هر تغییر و تحولی در این قسمت آهسته و به مرور خواهد بد

پاراکیت طوق دار آفریقایی (African Ringneck Parakeet) :

پاراکیت طوق دار هندی (Indian Ringneck Parakeet) :

مشکی بودن منقار در گونه آفریقایی بسیار شایع تره هر چند که در انواعی که در ایران-پاکستان و هندونستان زندگی میکنند هم هر از گاهی دیده میشه
    این طوطی در اصل بومی هندوستان بوده و توسط انسان به کشور هایی مثل افغانستان و پاکستان و ایران و حتی تا قاره آفریقا هم رها و تکثیر شده.این طوطی از قابلیت تطبیق بالای بر خورداره و در شرایط آب و هوایی و جغرافیایی بسیار متفاوتی قالبیت زندگی و تکثیر داره

کافیه وسط زمستان به پارک قطریه برید...درست زمانی که 40 سانت برف نشسته رو زمین و سوز سرما نفس آدمو حبس میکنه طوطی های ملنگو و شاه طوطی رو در آسمان و در حال پرواز کردن خواهید دید!!!!!!!!!!
    همین طوطی وقتی به آفریقا رسیده خیلی راحت با دما و رطوبت بالای هوا خودشو وفق داده ....

تغییراتی مثل موقعیت جغرافیایی و دما و پوشش گیاهی و نوع تغذیه و نور آفتاب سبب عوض شدن اندک سایز طوطی - رنگ پر ها - رنگ منقار و طولی و دم این پرنده زیبا شده

موفق باشید
    بابک آژیده
    ویرایش توسط بابک آژیده : 12th December 2011 در ساعت 12:43 PM

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطي
    شماره عضویت
    5889
    سلام به همه دوستان
    خوشحالم كه به خانواده گرم و صميمي شما ملنگو داران پيوستم...
    شهريور ماه يه ملنگوي ناز خريديم كه ميگفتن 4 ماهه و نر هست اگر درست گفته باشن الان بايد 7-8 ماهه باشه.
    به هر حال اول نميدونستم بايد چطوري باهاش رفتار كنم...كلا يه مدتي كاري به كارش نداشتيم تا باهامون آشنا بشه...بعد از اون در قفس رو باز گذاشتيم تا به ميل خودش رفت و آمد كنه(هميشه آب و غذا داخل قفس بود).
    يه درختچه هم براش از باغ بريديم برگاشو كنديم و گذاشتيم جلوي پاسيو مرتب بالاي درخت بود و فقط موقع گرسنگي ميرفت تو قفس و بعد از سير شدن سريع ميرفت بالي درخت...
    تا اين كه با اينجا آشنا شدم و تازه متوجه شدم چطوري بايد دستيش كنم!
    هنوز يك هفته نشده ....ديگه خيلي كم اجازه ميدم بياد بيرون و هرجاي خونه باشم قفسش رو ميذارم پيش خودم و همش باهاش حرف ميزنم...
    الان دونه هاي انار و ميذارم كف دستم و دستمو كامل ميبرم تو قفس اول كمي ميترسه ولي چند دقيقه بعد مياد و از توي دستم برميداره ميخوره...واي يه بار نوكشو باز كرده بود و با زبونش همه جاي دستمو ليس ميزد،لابد فكر ميكرد خوراكيه چند بارم آروم سعي كرد بكنه بخوره اما ديد نميشه ول كرد...

فكر ميكنم خيلي با استعدادو باهوشه ،احساس ميكنم دوستاي خوبي براي هم ميشيم.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    نقل قول نوشته اصلی توسط lvlahtal3 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    خوشحالم كه به خانواده گرم و صميمي شما ملنگو داران پيوستم...
    شهريور ماه يه ملنگوي ناز خريديم كه ميگفتن 4 ماهه و نر هست اگر درست گفته باشن الان بايد 7-8 ماهه باشه.
    به هر حال اول نميدونستم بايد چطوري باهاش رفتار كنم...كلا يه مدتي كاري به كارش نداشتيم تا باهامون آشنا بشه...بعد از اون در قفس رو باز گذاشتيم تا به ميل خودش رفت و آمد كنه(هميشه آب و غذا داخل قفس بود).
    يه درختچه هم براش از باغ بريديم برگاشو كنديم و گذاشتيم جلوي پاسيو مرتب بالاي درخت بود و فقط موقع گرسنگي ميرفت تو قفس و بعد از سير شدن سريع ميرفت بالي درخت...
    تا اين كه با اينجا آشنا شدم و تازه متوجه شدم چطوري بايد دستيش كنم!
    هنوز يك هفته نشده ....ديگه خيلي كم اجازه ميدم بياد بيرون و هرجاي خونه باشم قفسش رو ميذارم پيش خودم و همش باهاش حرف ميزنم...
    الان دونه هاي انار و ميذارم كف دستم و دستمو كامل ميبرم تو قفس اول كمي ميترسه ولي چند دقيقه بعد مياد و از توي دستم برميداره ميخوره...واي يه بار نوكشو باز كرده بود و با زبونش همه جاي دستمو ليس ميزد،لابد فكر ميكرد خوراكيه چند بارم آروم سعي كرد بكنه بخوره اما ديد نميشه ول كرد...

فكر ميكنم خيلي با استعدادو باهوشه ،احساس ميكنم دوستاي خوبي براي هم ميشيم.

سلام دوست عزیز
    مبارک باشه . تبریک می گم.
    خیلی خوبه که تاپیک ها رو مطالعه می کنید
    فقط برای یادآوری بگم که باید اون شاخه ی درخت رو کاملا بجوشونید.
    و حتما باید از درخت های مجاز باشه. که سمی نباشه .
    موفق باشید .

صفحه 82 از 529 نخستنخست ... 3263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101132182 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)