صفحه 6 از 67 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242556 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 51 به 60 از 668
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهیان آکواریومی
    شماره عضویت
    501
    نقل قول نوشته اصلی توسط camel_60 نمایش پست ها
    باتشکر از شما نظر شما در مورد لامپ های متال چی هست ؟
    اگه هم موافق هستین باید چند تا وچند وات برای تانکم بزارم وچی رنگهای باید بگیرم.
    دضمن اکواریوم من سقف در دار داره این نوع لامپ ها گرمای زیاد تولید نمی کنن؟

سلام دوست گرامی استفاده از لامپ متال داراای محدودیتهایی هست در مرحله اول لامپی که نمایش دادید مخصوص تانک گیاهی نیست و سبب جلبک میشه بعد هم حداقل 15- 20 سانتی متر باید از سطح آب فاصله داشته باشه چون به شدت دمای تانک رو بالا میبره بعد هم باید تانک درپوش نداشته باشه با ابعادی که ذکر کردید مهتابی مخصوص هم استفاده کنید جوابگو هست.

موفق باشید.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    5623
    نقل قول نوشته اصلی توسط Keyvan_M نمایش پست ها
    سلام دوست گرامی استفاده از لامپ متال داراای محدودیتهایی هست در مرحله اول لامپی که نمایش دادید مخصوص تانک گیاهی نیست و سبب جلبک میشه بعد هم حداقل 15- 20 سانتی متر باید از سطح آب فاصله داشته باشه چون به شدت دمای تانک رو بالا میبره بعد هم باید تانک درپوش نداشته باشه با ابعادی که ذکر کردید مهتابی مخصوص هم استفاده کنید جوابگو هست.

موفق باشید.
    من شرمنده شما هستم بخدا انقدر از شما سوال می کنم آخه در این مورد اصلا تجربه خاصی ندارم و همینطور که قبلا گفتم هر کس یک جور راهنمای
    میکنه.

الان با این شرایط فقط یک راه دارم اون هم استفاده از لامپ های مثل آرکادیا هست درسته؟ سه تا صورتی ودوتا سفیدکفایت میکنه برای تانک من؟
    در ضمن نمی شه از لامپ های fpl موجود در بازار استفاده کنم دمای رنگ اونا حدود 6500 هست ولی رنگ آفتابی و مهتابی ویک رنگ عجیب مثل آبی سفید تقریبا مثل زنون می مونه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهیان آکواریومی
    شماره عضویت
    501
    نقل قول نوشته اصلی توسط camel_60 نمایش پست ها
    من شرمنده شما هستم بخدا انقدر از شما سوال می کنم آخه در این مورد اصلا تجربه خاصی ندارم و همینطور که قبلا گفتم هر کس یک جور راهنمای
    میکنه.

الان با این شرایط فقط یک راه دارم اون هم استفاده از لامپ های مثل آرکادیا هست درسته؟ سه تا صورتی ودوتا سفیدکفایت میکنه برای تانک من؟
    در ضمن نمی شه از لامپ های fpl موجود در بازار استفاده کنم دمای رنگ اونا حدود 6500 هست ولی رنگ آفتابی و مهتابی ویک رنگ عجیب مثل آبی سفید تقریبا مثل زنون می مونه.
    دوست گرامی طیف فتوسنتز به رنگ صورتی نزدیک هست نور آبی در تانک گیاهی استفاده نمیشه برای تانک آب شور استفاده داره دوست خوبم شما میتونید از هر لامپی استفاده کنید اما مشکلات جلبک و عدم کیفیت پیش رو شماست من تا بحال fpl استفاده نکردم اما دوستانی رو میشناسم که استفاده کردن و راضی بودن اما اگر از لحاظ مالی شرایط مناسبی دارید روزه شک دار نگیرید.

موفق باشید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Gold Fish
    شماره عضویت
    3625
    باسلام..
    نوردهی این تانک گیاهی رو اینطور نوشته. 18W T8, 10 hours/day (5 - 4 - 5)
    ونمیدونم چرا ذهنم بسته شده..هرچی فکر کردم منظورشو از اون تیکه اخرش که 5-4-5 زده متوجه نشدم..اگه دوستان متوجه شدن لطفا راهنمایی کنن؟
    ممنون
    اینم صفحه و عکس مورد نظر..
    http://showcase.aquatic-gardeners.org/2011/show79.html

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهیان آکواریومی
    شماره عضویت
    501
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ashkan Taghavi نمایش پست ها
    باسلام..
    نوردهی این تانک گیاهی رو اینطور نوشته. 18W T8, 10 hours/day (5 - 4 - 5)
    ونمیدونم چرا ذهنم بسته شده..هرچی فکر کردم منظورشو از اون تیکه اخرش که 5-4-5 زده متوجه نشدم..اگه دوستان متوجه شدن لطفا راهنمایی کنن؟
    ممنون
    اینم صفحه و عکس مورد نظر..
    2011 AGA Aquascaping Contest - Entry #79

سلام دوست گرامی من فکر میکنم منظورش اینه که 5 ساعت روشنایی، 4 ساعت خاموشی و 5 ساعت روشنایی دوباره، که مجموع نوردهی میشه 10 ساعت روشنایی اصولا نوردهی این چینینی برای مبارزه با جلبک من دیده بودم حالا نمیدونم شاید من اشتباه برداشت کردم.

موفق باشید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Gold Fish
    شماره عضویت
    3625
    باسلام..
    میخوام برای تانکم با ارتفاع 70 یه قاب متال آویز 2تایی بگیرم..بنظرتون اگه یه متال 70 و یدونه دیگرو 150 وات بگیرم اشکالی پیش بیاد؟؟
    ممنون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی زینتی
    شماره عضویت
    5922
    سلام دوستان اندازه تانک من طول100 عرض30 ارتفاع55 تو این تانکم که تاج هم در حال ساخت هست که ارتفاع تاج تقریبا 20میشه و نور هم در سقف تاج نصب میشه چه نوع مهتابی و چند عدد وچه رنگاییو... و قیمت بدین ممنون میشم. با تشکر

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهیان آکواریومی
    شماره عضویت
    501
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ashkan Taghavi نمایش پست ها
    باسلام..
    میخوام برای تانکم با ارتفاع 70 یه قاب متال آویز 2تایی بگیرم..بنظرتون اگه یه متال 70 و یدونه دیگرو 150 وات بگیرم اشکالی پیش بیاد؟؟
    ممنون
    سلام دوست گرامی اگر قصد استفاده از متال رو دارید و میخواهید دو تا متال استفاده کنید سعی کنید از وات یکسان استفاده کنید تا توازن نور در کل تانک شما حفظ بشه استفاده از دو متال مختلف خیلی مناسب به نظر نمیرسه

موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط AliHeavenly نمایش پست ها
    سلام دوستان اندازه تانک من طول100 عرض30 ارتفاع55 تو این تانکم که تاج هم در حال ساخت هست که ارتفاع تاج تقریبا 20میشه و نور هم در سقف تاج نصب میشه چه نوع مهتابی و چند عدد وچه رنگاییو... و قیمت بدین ممنون میشم. با تشکر
    سلام دوست گرامی ضمن خوش آمدگویی عرض کنم با توجه به اینکه مجموع ارتفاع شما با تاج به 75 سانتی متر میرسه اگر قصد داشتن یک تانک حرفه ای رو دارید مهتابی جوابگو نخواهد بود و باید فکر متال باشید مگر اینکه از تاج استفاده نکنید، استفاده از مهتابی برای ارتفاع کمتر 50 تا 55 سانتی متر توصیه میشه با این حال طول تانک شما هم 100 سانتی متر است که مهتابی های موجود در بازار 120 و 60 هست که این هم مشکل دیگری هستش حالا اگر قصد استفاده از مهتابی دارید میتونید دو تا سفید کلوین بالا و یک مهتابی فتوسنتز استفاده کنید میتونید از مارکهای معتبر آرکادیا یا جی بی ال و یا دایمکس استفاده کنید.

موفق باشید.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی زینتی
    شماره عضویت
    5922
    نقل قول نوشته اصلی توسط Keyvan_M نمایش پست ها
    موفق باشید.
    مرسی دوست من بله به صورت حرفه ای میخوام راه اندازی کنم و بدون تاج هم نمیشه. پس میشه عکسی از لامپ متال و نوع رنگ وتعداد و مدل و کلوین و مارک و قیمت بدین؟ باتشکر

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Gold Fish
    شماره عضویت
    3625
    نقل قول نوشته اصلی توسط AliHeavenly نمایش پست ها
    مرسی دوست من بله به صورت حرفه ای میخوام راه اندازی کنم و بدون تاج هم نمیشه. پس میشه عکسی از لامپ متال و نوع رنگ وتعداد و مدل و کلوین و مارک و قیمت بدین؟ باتشکر
    باسلام
    .. بنده چند روزیست که تمام لوازم مورد نیاز متال برای تانکم رو از لاله زار خریداری کردم..پس تمام موارد رو با ذکر قیمت خدمتتون عرض میکنم.. فقط باید ببخشید که عکسی در دسترس ندارم فعلا که براتون قرار بدم..
    لامپ متال(مهمترین گزینه) اسرام آلمان مدل hqi که70 وات که شما دوتا نیاز دارید اونم برنگ سفید (مهتابی)..
    قاب متال که میتونید برید و قاب مورد نظرتونو بسته به هزینه ای که میخواید بکنید تهیه کنید از 20 تومن قاب توکار داره تا ... که من خودم یدونه قاب آویز 2 تایی تخت گرفتم که کاملش حدود 170 هزار تموم شد. (بخاطر زیبایی و کوچک بودن) چون معمولا قابهای متال بزرگن..
    ترانس که مهمه و دو نوع داره..القایی و الکترونیکی که تمام متالهای بازار و با ترانس القایی میفروشن..القایی ارزانتر و در عین حال مصرف برق بیشتر بهمراه گرمای بیشتری رو بهمراه داره که از عمر لامپتون هم کم میکنه..الکترونیکی گرانتر (باید مارک خوب باشه که اسرامش حدود 80 هزاره) و مصرف برق کمتر با حرارت کمتر میباشد و عمر لامپ بیشتر..
    در اخر ظاهرا شما میخواید تاج بزارید میتونید یه قاب توکار ارزون بگیرید ولی نباید در تاجتونو ببندید و باید اونو بردارید تا حرارت زیاد متال باعث بالا رفتن دمای تانکتون نشه..
    موفق باشید

صفحه 6 از 67 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242556 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)