صفحه 80 از 529 نخستنخست ... 30616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899130180 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 791 به 800 از 5288
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    2t
    شماره عضویت
    5546
    نقل قول نوشته اصلی توسط کسری نمایش پست ها

اگه با گرسنگی دادن قرار بود حیوون در کنار ازاری که میبینه تربیت هم بشه دیگه کسی سن پرنده و حیوونش براش مهم نبود در هنگام خرید و تربیت و هر پرنده ای ( با توجه به نژاد ) با هر سنی به یه قیمت فروخته میشد و این همه راه کار هم پیش روی کاربر ها در سایت ها ی مختلف قرار نمیگرفت
    با این صحبتتون مشخصه از تجربیات فروشنده های عزیز دارید استفاده میکنید :smile (274):
    من اگه میدونستم این کار درسته انجامش میدادم کسری جان منتهی چون تا حالا هیچ پرنده خونگی ای نداشتم دوست دارم از تجربیات شما و دیگر اساتید استفاده کنم .تو این مدت 15 روز چه غذایی بهش بدم.تا الان تخمه و سیب بهش دادم روی منقارشم سفیدک زده .بعد تخمرو اگه یکم بریون باشه بهتر نیست؟مرسی از جواباتون:53::53::53::53:

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen4498 نمایش پست ها
    من اگه میدونستم این کار درسته انجامش میدادم کسری جان منتهی چون تا حالا هیچ پرنده خونگی ای نداشتم دوست دارم از تجربیات شما و دیگر اساتید استفاده کنم .تو این مدت 15 روز چه غذایی بهش بدم.تا الان تخمه و سیب بهش دادم روی منقارشم سفیدک زده .بعد تخمرو اگه یکم بریون باشه بهتر نیست؟مرسی از جواباتون:53::53::53::53:
    گرسنگی دادن و خیس کردن و ... که کاملا رده و اصلا از این روش ها استفاده نکنید
    فعلا بزارید تا 1 ماه اعضای خانواده و محیط منزل رو بشناسه و بهشون عادت کنه...برای رام کردنش اصلا عجله نکنید
    خوشبختانه طوطی های سبز یا ملنگو بسیار خوش غذا و شکمو!!! هستند.تخمه کم بدید و بیشتر از میوه هایی مثل سیب و انگور و سبزیجاتی مثل انواع سبزی های تازه خوردن و کلم بروکلی در کنار جوانه حبوبات استفاده کنید

خودش به مرور بهتون وابسته میشه.نباید انتظار داشته باشید مثل جوجه کاسکو یا کاکادو سریعا این اتفاق بیفته.این پرنده تا ماه گذشته تو طبیعت بوده و احتمالا تو فصلش جفت و جوجه هم داشته و الان تو قفس اسیره...مسلما فراموش کردن این خاطرات زمان میبره

یک کار بسیار زیبا هم میتونید بکنید.الان که هوا سرده و این پرنده هم تو منزل و مغازه بوده مدت ها ... ولی فصل بهار میتونید ببریدش پارک قیطریه و آزادش کنید تا دوباره به محل زندگیش بر گرده.بهار جوجه های کم سن میاد که از ابتدا انسان رو دیدن و خیلی راحت تر با این شرایط کنار میان.گرفتن پرنده وحشی از طبیعت ظلمه دوست عزیز.فقط تاکید میکنم که الان این کارو نکنید چون تغییر ناگهانی دما رو نمیتونه تحمل کنه.بالش رو هم قیچی نکنید لطفا

اگر این کارو با فیلم انجام بدید و تو سایت بزارید من بهار بهتون یه جوجه ملنگو هدیه میدم

با تشکر
    بابک آژیده
    ویرایش توسط بابک آژیده : 6th November 2011 در ساعت 11:15 AM

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    فعلا بزارید تا 1 ماه اعضای خانواده و محیط منزل رو بشناسه و بهشون عادت کنه...برای رام کردنش اصلا عجله نکنید
    خوشبختانه طوطی های سبز یا ملنگو بسیار خوش غذا و شکمو!!! هستند.تخمه کم بدید و بیشتر از میوه هایی مثل سیب و انگور و سبزیجاتی مثل انواع سبزی های تازه خوردن و کلم بروکلی در کنار جوانه حبوبات استفاده کنید

خودش به مرور بهتون وابسته میشه.نباید انتظار داشته باشید مثل جوجه کاسکو یا کاکادو سریعا این اتفاق بیفته.این پرنده تا ماه گذشته تو طبیعت بوده و احتمالا تو فصلش جفت و جوجه هم داشته و الان تو قفس اسیره...مسلما فراموش کردن این خاطرات زمان میبره

یک کار بسیار زیبا هم میتونید بکنید.الان که هوا سرده و این پرنده هم تو منزل و مغازه بوده مدت ها ... ولی فصل بهار میتونید ببریدش پارک قیطریه و آزادش کنید تا دوباره به محل زندگیش بر گرده.بهار جوجه های کم سن میاد که از ابتدا انسان رو دیدن و خیلی راحت تر با این شرایط کنار میان.گرفتن پرنده وحشی از طبیعت ظلمه دوست عزیز.فقط تاکید میکنم که الان این کارو نکنید چون تغییر ناگهانی دما رو نمیتونه تحمل کنه.بالش رو هم قیچی نکنید لطفا
    اگر این کارو با فیلم انجام بدید و تو سایت بزارید من بهار بهتون یه جوجه ملنگو هدیه میدم

با تشکر
    بابک آژیده
    سلام چه جالب که این نکته رو گفتید
    اتفاقا من چند روزه تو این فکرم که دوستانی که پرنده بالغ وحشی خریدن در صورتی که نمیتونن رام و نگهداری کنن ببرن توی پارک ها مثل قیطریه یا نیاوران تو فصل بهار آزادشون کنند.
    در مورد هزینه اش هم فکر میکنم ما که از این جور خرجها تو زندگی هامون زیاد میکنیم 45-50 تومن واسه یه موجود دوست داشتنی خیلی سنگین نیست

فقط یه سوال::: اینکه دیدن ادم و بودن توی خونه باعث نمیشه که دیگه نتونه اونجوری که باید توی طبیعت از خودش مراقبت و محافظت کنه؟ آخه تا بهار هم 4-5 ماهی مونده و خودش یه عمره:smile (260):

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    سلام چه جالب که این نکته رو گفتید
    اتفاقا من چند روزه تو این فکرم که دوستانی که پرنده بالغ وحشی خریدن در صورتی که نمیتونن رام و نگهداری کنن ببرن توی پارک ها مثل قیطریه یا نیاوران تو فصل بهار آزادشون کنند.
    در مورد هزینه اش هم فکر میکنم ما که از این جور خرجها تو زندگی هامون زیاد میکنیم 45-50 تومن واسه یه موجود دوست داشتنی خیلی سنگین نیست

فقط یه سوال::: اینکه دیدن ادم و بودن توی خونه باعث نمیشه که دیگه نتونه اونجوری که باید توی طبیعت از خودش مراقبت و محافظت کنه؟ آخه تا بهار هم 4-5 ماهی مونده و خودش یه عمره:smile (260):
    سلام خانم نفیسه

نه جای نگرانی نیست...این پرنده حد اقل 3 سال تو طبیعت بوده راه و روش غذا پیدا کردن و ... رو خوب بلده.در ضمن ملنگو ها گروهی زندگی و پرواز میکنن و مثل کلاغ ها هم نیستند که غریبه راه ندن!!!
    فقط اگر قصد رها سازی دارن دوستان نه خودشون رو وابسته کنن و نه پرنده بی نوا رو.

انصافا خرید و فروش ملنگو و شاه طوطی وحشی و بالغ بسیار ظالمانست.

موفق باشید
    بابک آژیده
    ویرایش توسط بابک آژیده : 6th November 2011 در ساعت 01:35 PM

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    2t
    شماره عضویت
    5546
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها

با تشکر
    بابک آژیده
    مرسی بابک جان.متاسفانه من شهرستان هستم فکر کنم بهترین کار نگهداری از این پرنده باشه چون اگه تو فصل بهار ازادشم کنم احتمالا سرگردون میشه چون این منطقه ما اصلا دسته طوطی نیست که بخواد باهاشون بپره.من خودمم دوست دارم ازادش کنم ولی مطمینام این کار به ضررشه.بابک جان قیمت جوجه ملنگو چنده؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen4498 نمایش پست ها
    مرسی بابک جان.متاسفانه من شهرستان هستم فکر کنم بهترین کار نگهداری از این پرنده باشه چون اگه تو فصل بهار ازادشم کنم احتمالا سرگردون میشه چون این منطقه ما اصلا دسته طوطی نیست که بخواد باهاشون بپره.من خودمم دوست دارم ازادش کنم ولی مطمینام این کار به ضررشه.بابک جان قیمت جوجه ملنگو چنده؟

سلام

تو فصلش از 50-60 شروع میشه تا آخرای فصل به 30-40 میرسه

موفق باشید
    ویرایش توسط hsoonheb : 8th November 2011 در ساعت 12:09 AM

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    5581

درخواست كمك و راهنمايي هر چه سريعتر

سلام من يك طوطي ملنگو (سبز دم دراز ) خريدم بهم 50 داد قبلش يه عروش داشتم دستي ولي چون دلم ميخواست پرندم حرف بزنه دادم و يه ملنگو سبز خريدم .

حالا نميدونم چطوري دستي ميشه ؟
    چقدر طول ميكشد ؟
    كي به موقور مياد (همان حرف زدن)
    آيا اين را عوض كنم اخه يكسالشه و جوجه 7 الي 8 ماهه داشت 45 ولي زشت بود . اين بد جور نا ارومي ميكند خدايي يكي تو يك پست من را راهنمايي كامل كنه هرچي بلده از اين پرنده .

پيشا پيش از هماكاذيتون بسيار متشكرم.:smile (249):

کاربر موثر

شماره عضویت
    18
    نقل قول نوشته اصلی توسط farshad نمایش پست ها
    سلام من يك طوطي ملنگو (سبز دم دراز ) خريدم بهم 50 داد قبلش يه عروش داشتم دستي ولي چون دلم ميخواست پرندم حرف بزنه دادم و يه ملنگو سبز خريدم .

حالا نميدونم چطوري دستي ميشه ؟
    چقدر طول ميكشد ؟
    كي به موقور مياد (همان حرف زدن)
    آيا اين را عوض كنم اخه يكسالشه و جوجه 7 الي 8 ماهه داشت 45 ولي زشت بود . اين بد جور نا ارومي ميكند خدايي يكي تو يك پست من را راهنمايي كامل كنه هرچي بلده از اين پرنده .

پيشا پيش از هماكاذيتون بسيار متشكرم.:smile (249):

سلام
    خوش امدید به پارسی پت
    خب دوست عزیز عروس هلندی هم سخنگو میشه ( احتمال سخنگویی نر ها بسیار بیشتر از مادست )
    باید تمرین های درست انجام میداد و وقت صرف میکردید
    اگه پرندتون ( ملنگو ) بالغ هست با توجه به دلیل رد کردن عروستون اینو هم رد کنید و جوجش رو بگیرید ؟
    زشت بود ؟ ارایش میکنه خوشگل میشه :smile (277):
    خب اگه واقعا جوجه باشه معمولا پر های نامرتب و جسه ی خوبی ندارند اما بعد از یکی 2 ماه که بهش برسی اینم خوشگل میشن
    شما فعلا تا مدت حداقل 10 روز فقط اب و غذا پرندت رو عوض کن و قفسش رو تو جای مناسب قرار بده و کار دیگه ای باهاش نداشته باش
    فعلا همین کار رو انجام بده و حتما صفحات این تاپیک و تاپیک های مرتبط دیگه رو بخون تا اطلاعاتت کاملتر شه
    موفق باشی

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    5581

آدرس تمام پرنده فر وشي ها

:smile (56):بنده شهرستان هستم و ميخواهم بروم تهران و جوجه كاسكو بخرم ولي آدرس و جايي سارغ ندارم از شما تهراني هاي عزيز درخواست دارم اگر ممكن است آدرس چندين جاي معتبر و خوب و جايي كه حداقل بازار پرندگان يا چند نفر جمع باشند در كنار هم را با ادرس و تفلن كامل براي ما بگذاريد. از هماكاريتون واقعا ممنونم لطف كنيد و راهنمايي كنيد قبلا دوستان لطفشان شامل حال ما بوده.

منظر آدرسها هستم تا 3شنبه قبل از عيد.:smile (173):

يا كسي هست من بيام تهران با همديگر بريم اونجا ها ؟؟

کاربر موثر

شماره عضویت
    18
    نقل قول نوشته اصلی توسط farshad نمایش پست ها
    :smile (56):بنده شهرستان هستم و ميخواهم بروم تهران و جوجه كاسكو بخرم ولي آدرس و جايي سارغ ندارم از شما تهراني هاي عزيز درخواست دارم اگر ممكن است آدرس چندين جاي معتبر و خوب و جايي كه حداقل بازار پرندگان يا چند نفر جمع باشند در كنار هم را با ادرس و تفلن كامل براي ما بگذاريد. از هماكاريتون واقعا ممنونم لطف كنيد و راهنمايي كنيد قبلا دوستان لطفشان شامل حال ما بوده.

منظر آدرسها هستم تا 3شنبه قبل از عيد.:smile (173):

يا كسي هست من بيام تهران با همديگر بريم اونجا ها ؟؟

دوست عزیز لطفا با توجه به موضوع تاپیک پست بدید
    به نظرتون موضوع این تاپیک ( تاپیک جامع گفتگو در مورد طوطی کوچک اسکندر (ملنگو) ) مربوط میشه به این پستی که دادید ؟
    لطفا از این پس دقت کنید
    برای خرید طوطی خاکستری هم به خود اقای اژیده سر بزنید و ازشون یه پرنده ی خوب بگیرید
    میتونید از طریق پیام خصوصی یا تماس تلفنی باهاشون در ارتباط باشید برای خرید پرندتون:smile (249):

صفحه 80 از 529 نخستنخست ... 30616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899130180 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)