صفحه 71 از 529 نخستنخست ... 21525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990121171 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 701 به 710 از 5288
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    5156
    یه سوال دیگه هم بپرسم این طوطی من جوجه امساله 6 ماهشه حالا من از کجا بفهمم نره یا ماده؟ هنوز طوق ننداخته

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    4082

دم طوطی

سلام خسته نباشید

عکس قبلا(http://www.4shared.com/photo/x4zJfE7v/Untitled-1.html)
    عکس الان(http://www.4shared.com/photo/ZsdJlyB3/now.html)

طوطی من یه 3 4 هفته بود که جیغ میزد و سرشو میبرد دمش و بال میزد سرجاش که ایستاده بود من فکر میکردم شاید چیزی تو بدنش زیر پراش اذیتش میکنه منم حمومش میدادم تقریبا زود به زود یه مدت گذشت دیدم هر از گاهی که تو خونه دور میزنه پرواز میکنه 3 4 تا از بال های افتاد به ترتیب تو یه فاصله زمانی دمش هم خیلی قشنگه نگرشون داشتم(قبلا کناری هاش فکر کنم افتاده بودن فکر کنم دراومدن حالا)الان که افتادن دیگه جیغ نمیزنه اصلا
    می خواستم بدونم این طبیعیه؟
    دم در میاره ؟
    این جیغاش مال چی بوده؟
    ممنون
    ویرایش توسط malighasn : 15th September 2011 در ساعت 09:58 PM دلیل: غلط املایی

کاربر موثر

شماره عضویت
    5039
    سلام به همه
    من یه مشکلی دارم:
    یعنی من میتونم دستمو بکنم تو قفس و به راحتی نازش کنم البته یکم تلاش میکنه برا گاز گرفتن
    ولی به محض این که بیاد بیرون(5 بار بیشتر بیرون نیاوردمش و با این وضع دیگه نمیارمش بیرون) چون همش میپره اینور اونور و به فکره فراره و هر دفعه که میکنمش تو قفس افسرده میشه چون فکر میکنه شانس فرار داشته(البته این نظره منه)
    حالا من چیکار کنم بیارمش بیرون؟؟؟؟
    کلیپ ناز کردنشم تو پست بعدی میزارم

کاربر موثر

شماره عضویت
    5039
    اینم کلیپ: البته کیفیتش در حد نتیجه گیریه
    http://www.pic.iran-forum.ir/images/...dbni7y0tee.3gp

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    نقل قول نوشته اصلی توسط tooti_salar نمایش پست ها
    یه سوال دیگه هم بپرسم این طوطی من جوجه امساله 6 ماهشه حالا من از کجا بفهمم نره یا ماده؟ هنوز طوق ننداخته

سلام

سه تا راه دارین :

1. تست دی ان ای بگیرید که توی ایران تقریبا محاله

2. از روی استخوان لگن مقایسه کنید که بدون تجربه کافی تقریبا غیر ممکنه
    3. صبر کنید بالغ بشه بعد ببینید طوق در میاره یا نه که این یکی ممکنه :smile (243):

نقل قول نوشته اصلی توسط malighasn نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید

عکس قبلا(Untitled-1.jpg - 4shared.com - photo sharing - download image)
    عکس الان(now.jpg - 4shared.com - photo sharing - download image)

طوطی من یه 3 4 هفته بود که جیغ میزد و سرشو میبرد دمش و بال میزد سرجاش که ایستاده بود من فکر میکردم شاید چیزی تو بدنش زیر پراش اذیتش میکنه منم حمومش میدادم تقریبا زود به زود یه مدت گذشت دیدم هر از گاهی که تو خونه دور میزنه پرواز میکنه 3 4 تا از بال های افتاد به ترتیب تو یه فاصله زمانی دمش هم خیلی قشنگه نگرشون داشتم(قبلا کناری هاش فکر کنم افتاده بودن فکر کنم دراومدن حالا)الان که افتادن دیگه جیغ نمیزنه اصلا
    می خواستم بدونم این طبیعیه؟
    دم در میاره ؟
    این جیغاش مال چی بوده؟
    ممنون

سلام

جیغاش و بال زدن هاش مال این بودن که بچه پر درآورده داشته حال میکرده! :smile (180): فکر نمیکنم ربطی به پر ریزی داشته باشه.... الانم اگه جیغ و داد نمیزنه زیاد خوب نیست.... ببینید حال عمومیش چطوره اگر مثل افسرده ها یک گوشه میشینه، یک جای کارتون اشکال داره.... توی عکس هم که دمش پره و یکی دوتا افتادن جای نگرانی نداره.... من کامل منظورتون رو متوجه نشدم ولی اگر منظورتون این بوده که پرهاش رو میکنه و دیگه جیغ هم نمیزنه بازم خوب نیست.... اگر ممکنه یکم واضح تر توضیح بدین

با سپاس

نقل قول نوشته اصلی توسط rezausa2010 نمایش پست ها
    سلام به همه
    من یه مشکلی دارم:
    یعنی من میتونم دستمو بکنم تو قفس و به راحتی نازش کنم البته یکم تلاش میکنه برا گاز گرفتن
    ولی به محض این که بیاد بیرون(5 بار بیشتر بیرون نیاوردمش و با این وضع دیگه نمیارمش بیرون) چون همش میپره اینور اونور و به فکره فراره و هر دفعه که میکنمش تو قفس افسرده میشه چون فکر میکنه شانس فرار داشته(البته این نظره منه)
    حالا من چیکار کنم بیارمش بیرون؟؟؟؟
    کلیپ ناز کردنشم تو پست بعدی میزارم
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezausa2010 نمایش پست ها
    اینم کلیپ: البته کیفیتش در حد نتیجه گیریه
    http://www.pic.iran-forum.ir/images/...dbni7y0tee.3gp
    سلام

این کلیپه واقعا ابتکار عمل جالبی بود.... دستت درد نکنه

والا من خیلی در این مورد اطلاع ندارم اما چیزی که میشه با اطمینان گفت اینه که اون هنوز ازت میترسه.... همونطور که قبلا بارها گفته شده اولین کار اینه که ترسش رو از بین ببری و این مرحله باید تاجایی پیش بره که حتی بذاره نکش رو هم ناز کنی.... ملنگوها زیاد دوست ندارن بالشون نوازش بشه و حتی پرنده خودم هم که پرورشی هست خیلی سریع به این کار واکنش نشون میده پس وقتی که پرنده شما خودشو جمع میکنه یک گوشه قفس و میذاره بالش رو ناز کنید یعنی از ترسه که گاز نمیگیره نه از بی اعتنایی.... من میگم بیشتر باهش کارکنی و بهش وقت بدی تا بهت عادت کنه.... هنوز زوده برای نوازش کردن و اگر با همون غذا دادن پیش بری شاید نتیجه بهتری بگیری

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    5156
    فرق ماده بودن با جوجه بودنو میشه فهمید؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    نقل قول نوشته اصلی توسط tooti_salar نمایش پست ها
    فرق ماده بودن با جوجه بودنو میشه فهمید؟
    تازه رسیدیم سر خونه اول.... اگر یادتون باشه همون اول هم عرض کردم.... بلوغ سه تا نشانه داره : 1. طوق (در نر ها) 2. تغیر رنگ عنبیه (سفید شدن دور مردمک) 3. سیاه شدن فک پایین.... و جنسیت هم یک تفاوت داره : 1. طوق

پس :

1. اگر طوق نداشته باشه اما دو نشانه دیگه بلوغ رو داشته باشه میشه ماده بالغ

2. اگر طوق نداشته باشه و دو نشانه دیگه بلوغ رو هم نداشته باشه میشه نابالغی که جنسیتش معلوم نیست

3.اگر طوق داشته باشه که حتما دوتا نشونه دیگه رو هم داره میشه نر بالغ

در ضمن یک عذر خواهی هم به شما بدهکارم.... قبلا به جای "عنبیه" چشم میگفتم "صلبیه" چشم که الان تصحیح میکنم.... عنبیه درسته

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    5156
    بیخیال میفروشمش الان جوجه ملنکو هست؟ جوجه کوچیک. به من گفتن اول بهار میاد فقط
    ------------
    Davinci جون آی دی یاهوتو میدی؟
    ------------
    اینم چند تا عکس
    گفتم از رو عکس بهتر میشه فهمید سنشو یا اینکه بالغه یا جوجه (نره یا ماده):

http://www.pic.iran-forum.ir/images/zk6erz4f4uif6251yxk5.jpg

http://www.pic.iran-forum.ir/images/...8gmes6pco6.jpg

http://www.pic.iran-forum.ir/images/...jlnwxe6gn3.jpg

http://www.pic.iran-forum.ir/images/...q4sw505me2.jpg

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو(نبات)
    شماره عضویت
    4136
    سلام به همه ی بروبچ آیا راهی هست گاز گرفتن ملنگو قطع بشه؟الان رامه و راه باز کردن در قفسشو یاد گرفته ولی دست خالی میبری نزدیکیش گاز میگیره به طوری که میخواد گوشت دستو بکنه همینجوری میاد رو دست واسه یه ثانیه البته اگه راه دیگه ای نداشته باشه

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    نقل قول نوشته اصلی توسط djalireza_mixer نمایش پست ها
    سلام به همه ی بروبچ آیا راهی هست گاز گرفتن ملنگو قطع بشه؟الان رامه و راه باز کردن در قفسشو یاد گرفته ولی دست خالی میبری نزدیکیش گاز میگیره به طوری که میخواد گوشت دستو بکنه همینجوری میاد رو دست واسه یه ثانیه البته اگه راه دیگه ای نداشته باشه
    سلام
    پستهای قبلی شما رو مطالعه کردم و برداشت شخصی من این هست که کمی برای دستی کردن عجله کردین . در طوطی سانان معدود از طوطی ها هستند که توی قفس روی دست میان چراکه برای طوطی قفس یک قلمرو هست وهر غریبه ای با ورود به قفس با برخورد طوطی مواجه خواهد شد.همانطور که گفتین وقتی طوطی راهی نداره خیلی کوتاه میاد روی دست و این نشانه عدم تمایل طوطی هست و همان اجبار برای طوطی خاطره بدی شده است .
    به نظر بنده دو راه دارید : 1- به روش اجباری دستی کردن ادامه دهید که لازمه ان تحمل گاز گرفتن هست و در این حالت همیشه احتمال گاز گرفتن طوطی هست 2-تاپیک مربوط به دستی کردن را مطالعه کنید و از ابتدا و با حوصله به دستی کردن بپردازید.البته این را هم عرض کنم ملنگو کمب بد غلق هست و گازهای مختصری خواهد گرفت.

باز هم عرض میکنم رام و دستی کردن هر گونه طوطی نیاز به تلاش و صبر دارد در غیر این صورت طوطی بر شما غلبه خواهد کرد.!

صفحه 71 از 529 نخستنخست ... 21525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990121171 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)