صفحه 65 از 529 نخستنخست ... 15464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384115165 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 641 به 650 از 5288
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    4322
    سلام یه سوال دارم.....
    مدفوع طوطیم همه چیزش طبیعیه...فقط یه ذره کشداره....چی کار کنم؟

کاربر موثر

شماره عضویت
    5039
    آخه قفسش بزرگه یعنی قشنگ اونتو میتونه بال بزنه جوری که اصلا پرش به قفس نخوره تازه یکم بزرگ تره
    میگم وقتی پراشو چیدم(یعنی بردم کلینیک) بیارمش بیرون حی در میره و میخواد فرار کنه در این صورت بازم بیارمش؟ طوطی من از چوب اصلا نمیترسه جوری که میتونی باچوب نازش کنی و حتی هلش بدی ولی دست از 2 کیلومتری میره جلوش دیوونه بازی در میاره و شروع میکنه بال زدن راهی برای کاهش ترس او از انسان نیست؟ من 10 15 روز طبق گفته ی شما صبر کردم و فعلا فقط غذاشو دادم (البته با چوب) حالا باید چیکار کنم ازمون میترسه و خودش و ما رو داره عذاب میده فکر میکنه ما لولو خورخوره ایم کاری نمیشه کرد یعنی همیشه وحشی میمونه

کاربر موثر

شماره عضویت
    5039
    اینم 2 تا از عکساش
    1:

2:

اینم عکس قفسه به نظرتون کوچیکه؟؟؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    نقل قول نوشته اصلی توسط شقایق63 نمایش پست ها
    سلام یه سوال دارم.....
    مدفوع طوطیم همه چیزش طبیعیه...فقط یه ذره کشداره....چی کار کنم؟
    سلام

چسبناک شدن مدفوع نشانه خوبی نیست.... در بهترین حالت به دلیل دتغذیه دونه ای (ی که فقط از دانه ها تشکیل شده مثل تخمه آفتاب گردان خالی) یا زیاد شدن اوره خون که اونم به دلیل تغذیه نامناسب هست، پیش میاد؛ اما میتونه علت باکتریایی و میکروبی هم داشته باشه.... حتی اگر مورد اول باشه هم بعد از مدت طولانی آسیب زیادی میزنن.... اگر غذایی پرندتون همونطور که گفتم نامناسب هست و مدت زیادی ار چسبناک شدن مدفوعش نمیگذره نیازی به مراجعه به دامپزشک نیست و قابل پیشگیریه.... باید سعی کنید ش رو تغییرش بدید اما طبق همون اصولی که قبلا در همین تاپیک گفته شده و در بخش های دیگه سایت هم مطرح شدند.... اما اگر مناسب داشته طوری که حداقل روزی یک وعده، به صورت کامل از میوه ها و سبزیجات تازه تغذیه کرده، پس حتما باید به دامپزشک مراجعه کنید

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط rezausa2010 نمایش پست ها
    آخه قفسش بزرگه یعنی قشنگ اونتو میتونه بال بزنه جوری که اصلا پرش به قفس نخوره تازه یکم بزرگ تره
    میگم وقتی پراشو چیدم(یعنی بردم کلینیک) بیارمش بیرون حی در میره و میخواد فرار کنه در این صورت بازم بیارمش؟ طوطی من از چوب اصلا نمیترسه جوری که میتونی باچوب نازش کنی و حتی هلش بدی ولی دست از 2 کیلومتری میره جلوش دیوونه بازی در میاره و شروع میکنه بال زدن راهی برای کاهش ترس او از انسان نیست؟ من 10 15 روز طبق گفته ی شما صبر کردم و فعلا فقط غذاشو دادم (البته با چوب) حالا باید چیکار کنم ازمون میترسه و خودش و ما رو داره عذاب میده فکر میکنه ما لولو خورخوره ایم کاری نمیشه کرد یعنی همیشه وحشی میمونه

اینم 2 تا از عکساش
    1:
    #
    2:
    #
    اینم عکس قفسه به نظرتون کوچیکه؟؟؟
    #
    سلام

آره خوب نباید توقع داشته باشید که کاملا رام بشه، به هر حال یک فرقی با طوطی پرورشی که داره اما چون سنش کم هست در حد قابل قبولی دستی میشه، یعنی طوری که روی دست بیاد و فرار نکنه.... اما این کار هم کار آسونی نیست، خیلی باید صبر داشته باشید و باهش کار کنید.... با این پونزده روزی که گذروندید اون الان یک فاصله اطمینان پیدا کرده، یعنی مثلا میدونه از فاصله دو متری خطری براش ندارید؛ شما باید با صرف وقت باهش و روش های دیگه ای که برای دستی کردن معرفی کردند این فاصله اطمینان رو کمتر و کمتر کنید تا جایی که دیگه خطری احساس نکنه، با تجربه خودم شاید بشه گفت حداقل سه ماه تمرین مداوم نیاز داره

در استفاده از چوب هم میتونید هر بار دستتون رو از جلوتر بگیرید تا جایی که دیگه به چوب نیاز نباشه(فکر میکنم این رو کابر tabriz 10 ابداع کردن)

ابعاد قفس به نظر من مناسبه اما همونطور که گفتم اسباب بازی و به قول معروف ویوی مناسب هم مهم هستن.... فقط یه چیز مشکوک روی پرهای سرش دیده میشه، توی عکس درست نیفتاده، این همون کچلیه؟

موفق باشید

کاربر موثر

شماره عضویت
    5039
    آهان اون سرش راستش تازه فهمیدم زخم شده بود و سیاه بود بعد الان اون چیزی که رو سرش دیدی زخمی بود که نصفه کنده شده و داره میوفته برای همین بالای سرش هست
    ولی یه مشکلی هست
    مگه طوطی های کوچک کنجکاو نیستند؟ این اصلا کنجکاو نیست و وقتی چوب یا دست رو(با غذا) یکم ازش دور میگیری نمیاد بخوره یا چوبو گاز بگیره فقط نگاش میکنه و تا میوه رو تو دهنش نکنی نمیخوره انگار که میلی به خوردن نداره و در کل کنجکاو نیست و به همین دلیل چون دستم زیاد از قفس رد نمیشه نمیتونم بهش با دست غذا بدم البته موقع هایی که به میله ی قفس چسبیده با دست بگیری چون بهش نزدیکه میخوره

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    4322
    ممنون از راهنماییت.......

یه با ر بیشتر مدفوعش کشدار نبود....بعدش خوب شد.از دیروز هم که چک میکنم.خوبه .مرسیییییییییییییییییییی:sm ile (98):

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    طوطی طوق دار هندی
    شماره عضویت
    4130
    آهان اون سرش راستش تازه فهمیدم زخم شده بود و سیاه بود بعد الان اون چیزی که رو سرش دیدی زخمی بود که نصفه کنده شده و داره میوفته برای همین بالای سرش هست
    ولی یه مشکلی هست
    مگه طوطی های کوچک کنجکاو نیستند؟ این اصلا کنجکاو نیست و وقتی چوب یا دست رو(با غذا) یکم ازش دور میگیری نمیاد بخوره یا چوبو گاز بگیره فقط نگاش میکنه و تا میوه رو تو دهنش نکنی نمیخوره انگار که میلی به خوردن نداره و در کل کنجکاو نیست و به همین دلیل چون دستم زیاد از قفس رد نمیشه نمیتونم بهش با دست غذا بدم البته موقع هایی که به میله ی قفس چسبیده با دست بگیری چون بهش نزدیکه میخوره
    صبر داشته باش دوست من . صبر .
    اگه گرسنه باشه یه مقدار بی حرکت دستت را نگه داری میاد بر میداره . انقدر نگه دار نا از رو بره . البته باید گرسنه باشه . اتفاقا کاری که شما باید بکنی همینه . همین که دست یا چوب را با فاصله بگیرید و اون خودش بیاد به سمت شما . وقتی میبرید نزدیکش و غذا را میگیره (حالا یا میخوره یا پرت میکنه ) میتونه به این علت باشه که میخواد هر چه زود تر دستتون را ببرید عقب و به حال خودش بذارید . اما اگه خودش بیاد بگیره قضیه فرق میکنه .

با همین روش ها ادامه بده کم کم عادت میکنه .
    .................................................. ...............
    امروز فهمیدم سالار انار خیلی دوست داره . بچم :smile (10):

کاربر موثر

شماره عضویت
    5039
    من چیکار کنم؟؟؟ بجز از چوب هیچی رو که زمین باشه نمیخوره قبلا سیبو رو زمین میزاشتم میخورد ولی از وقتی با چوب میخوره دیگه دست نمیزنه به اونی که رو زمینه
    خیلی ممنون این راهی که گفتین رو حتما امتحان میکنم و نتیجشو اطلاع میدم

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    طوطی طوق دار هندی
    شماره عضویت
    4130
    من چیکار کنم؟؟؟ بجز از چوب هیچی رو که زمین باشه نمیخوره قبلا سیبو رو زمین میزاشتم میخورد ولی از وقتی با چوب میخوره دیگه دست نمیزنه به اونی که رو زمینه
    خیلی ممنون این راهی که گفتین رو حتما امتحان میکنم و نتیجشو اطلاع میدم
    منظورتون از زمین چی هست ؟ اگر غذا را میذارید روی زمین که فکر نمیکنم کار درستی باشه . طوطی باید یه ظرف مخصوص غذا هاش داشته باشه . معمولا توصیه میکنن یه ظرف برای آب ، یه ظرف برای خشکبار و یه ظرف هم برای میوه جات و سبزیجات . باید اجازه بدید به ظرفهاش عادت کنه . باید بدونه که چه ظرفی ظرف غذاست و احتمالا چه چیزی داخلش هست . این جدای از اهلی کردن هست . یعنی طوطی باید بدونه که وقتی گرسنه شد باید سراغ چی بره . اگه عادت کنه به دست و ظرف غذا نداشته باشه و شما یه روز نتونید بهش غذا بدید چی ؟

البته من بعید میدونم که نخوره . اگه گرسنه باشه حتما میاد میخوره .

فرض کن صبح که بیدارش میکنی مثلا 2 ساعت گرسنش میذاری . بعد باهاش تمرین میکنی که از دست یا چوب غذا بگیره . بعد که تمرینت تموم شد باید ظرف های غذاش را براش بذاری . نگران نباش گرسنه باشه میخوره .

کاربر موثر

شماره عضویت
    5039
    البته من همینجور که تو عکس گذاشتم ظرف غذا داره ولی توش تخمه و آب میریزم و سیبو کف قفس میزاشتم(قبلا) چون الان دیگه نمیخوره و فقط از چوب غذا میخوره
    چشم اینکارم فردا(یا میشه گفت امروز) انجام میدم
    ممنون

صفحه 65 از 529 نخستنخست ... 15464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384115165 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)