صفحه 63 از 529 نخستنخست ... 13444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182113163 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 621 به 630 از 5288
    همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezausa2010 نمایش پست ها
    لطفا کمک کنید طوطی من یه جوریه یعنی بیحاله همینجوری یجا وایساده و 6 ماهش بیشتر نیست البته هنوز از من میترسه چون 1روزه گرفتمش ولی یه جوریه غذا میخوره مدفوعشم آبکی نیست ولی از صبح تا حالا لب به آب نزده یعنی از روز اول اصلا آب نخورد و یکی گفت با قاشق بزار تو دهنش ولی چون ازم میترسه نمیتونم چیکار کنم یکی نیست کمک کنه؟؟؟

سلام
    دوست عزیز حساسیت زیاد کار دستتون میده
    طوطی شما با مشخصاتی که میگید اب میخوره حتما شما نباید ببینید که! مگر در 24 ساعت گذشته تماما شما جلوی قفس بودین؟
    پرنده شما الان تو استرس هست با توجه به 24 ساعت سپری شدن از ورودش.
    اجازه بدین روند عادی اداپته شدن رو طی کنه.
    البته اگر تمام علایم حیاتی ظاهری مناسب هست که میفرمایید هست .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    4895
    چرا کسی تو این سایت به سوالام جواب درست نمیده؟اینطوری به کاربرا ارزش قایلید؟
    سوالم اینه من 1طوطی ملنگو 1ماه پیش خریدم که 1.5 سالشه الان باقفس آشناست ولی ازم میترسه وقتی غذاروبادستم میبرم توقفس میره دیواره پشتی آویزون میشه و اصلا پایین نمیاد میخوام رامش کنم و دست آموز اگه میشه لطف کنین مراحلی رو که میشه رامش کرد برام توضیح بدین واینکه استارت رام کردنشو چطور وبه چه شکلی بزنم.باتشکر

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    نقل قول نوشته اصلی توسط Heavenly نمایش پست ها
    چرا کسی تو این سایت به سوالام جواب درست نمیده؟اینطوری به کاربرا ارزش قایلید؟
    سوالم اینه من 1طوطی ملنگو 1ماه پیش خریدم که 1.5 سالشه الان باقفس آشناست ولی ازم میترسه وقتی غذاروبادستم میبرم توقفس میره دیواره پشتی آویزون میشه و اصلا پایین نمیاد میخوام رامش کنم و دست آموز اگه میشه لطف کنین مراحلی رو که میشه رامش کرد برام توضیح بدین واینکه استارت رام کردنشو چطور وبه چه شکلی بزنم.باتشکر
    سلام

نفرمایید قربان، اینیکه شما میگید تجربه میخواد و در حال حاضر هم کاربر attakh در این مورد از همه بیشتر تجربه دارن و برای همین بنده دخالت نکردم.... تا اونجایی که متوجه شدم اشکال کار شما اینه که خیلی عجله میکنی.... برای مثال ممکنه شما ده دقیقه تمام دستت رو بدون حرکت توی قفس نگه داری تا بیاد و غذا رو برداره.... و این مدت با بیشتر شدن شناختش و اعتمادش نسبت به شما کمتر میشه.... در کل به نظر من مشکل اینجاست که خیلی عجله میکنی.... با صبر و حوصله ی زیاد باید خودت رو بهش معرفی کنی و باهش حرف هم بزنی

میدونی، اینطوری نیست که بگم یک فرمول داره و اگه انجامش بدی دیگه حله.... باید از خودت ابتکار عمل نشون بدی و از جایزه و حرف زدن هم حتما استفاده کنی.... هر طوری شده اعتمادش رو جلب بکنی و لازمش هم اینه که آروم آروم باهش کار کنی تا آشنا بشه

نه بابا اینجوری که شما میگین نیست چون غذاشو میخوره جلوی منم یعنی اگر جلوی قفسشم بشینم بازم سیبشو میخوره(با اینکه ازم میترسه) ولی تا حالا از دورم ندیدم آب بخوره
    چیکار کنم میوه ی آبکی مصل هلوی رسیده هم بهش دادم ولی استقبال نکرد چیکار کنم
    همون طور که آقای فائقی نژاد هم گفتن مادام که سرحاله و یک گوشه کز نمیکنه هیچ مشکلی نیست.... هیچ نیازی هم به آب خوروندن نداره

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    4895
    نقل قول نوشته اصلی توسط Da Vinci نمایش پست ها
    سلام

نفرمایید قربان، اینیکه شما میگید تجربه میخواد و در حال حاضر هم کاربر attakh در این مورد از همه بیشتر تجربه دارن و برای همین بنده دخالت نکردم.... تا اونجایی که متوجه شدم اشکال کار شما اینه که خیلی عجله میکنی.... برای مثال ممکنه شما ده دقیقه تمام دستت رو بدون حرکت توی قفس نگه داری تا بیاد و غذا رو برداره.... و این مدت با بیشتر شدن شناختش و اعتمادش نسبت به شما کمتر میشه.... در کل به نظر من مشکل اینجاست که خیلی عجله میکنی.... با صبر و حوصله ی زیاد باید خودت رو بهش معرفی کنی و باهش حرف هم بزنی

میدونی، اینطوری نیست که بگم یک فرمول داره و اگه انجامش بدی دیگه حله.... باید از خودت ابتکار عمل نشون بدی و از جایزه و حرف زدن هم حتما استفاده کنی.... هر طوری شده اعتمادش رو جلب بکنی و لازمش هم اینه که آروم آروم باهش کار کنی تا آشنا بشه
    مرسی دوست عزیز از لطفت باشه اینکارو میکنم اشالله که راه بیاد.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    طوطی طوق دار هندی
    شماره عضویت
    4130
    نقل قول نوشته اصلی توسط Heavenly نمایش پست ها
    مرسی دوست عزیز از لطفت باشه اینکارو میکنم اشالله که راه بیاد.
    گذشته از مواردی که داوینچی جان گفتن . اول میتونی از چوب استفاده کنی . البته ابتکار دست خودته . باید یادت باشه که یه طوطی بالغ اصلا کنجکاو نیست که ببینه چی توی دست شماست . چه چیزی باعث میشه که اون نیاز پیدا کنه به دست شما نگاه کنه ؟ گرسنگی ! شاید بی رحمانه باشه ولی باید اونو گرسنه بذارید . نه گرسنگی شدید . من نمیدونم طوطی شما دقیقا چه چیز هایی دوست داره . غذای مورد علاقه اش را بهش ندید و سایر غذا ها را هم کم بدید . از صبح تا بعد از ظهر همینطور پیش برید و بعد از ظهر غذای مورد علاقه اش را با دست بهش بدید .

لازم نیست از اول برید سراغ آخر خط . باید ترسش از دست کم بشه و ترسش تبدیل بشه به عادت غذا گرفتن از دست . اول غذا را روی انگشت بگیرید و از لایه میله های قفس ببرید داخل . اگر گرسنه باشه بعد از کمی صبر کردن میاد با یه دور خیز برش میداره . همین را ادامه میدید و بعد کم کم دستتون را می برید جلوتر . سعی کنید دستتون را دراز کنید و خودتون یکم دورتر بایستید . اول میتونید قفسش را بالاتر از خودتون نصب کنید ولی بعد از اینکه کمی عادت کرد حتما و حتما موقع این کار ها شما روی اون مسلط باشید . یعنی شما بالاتر از اون باشید .

عجله نکیند باید صبور باشید .

کاربر موثر

شماره عضویت
    5039
    سلام من امروز طوطیمو گشنه گذاشتم (البته 2 3 ساعت در حالی که ازم میترسه) بعد با یک چوب پلاستیکی بهش غذای مورد علاقشو(سیب) دادم بعد خورد و تقریبا عادت کرده و دیگه خیلی خیلی کم ازم میترسه به نظرتون این کارم بده یا این که ادامه بدم؟
    بعدشم مثلا اگر در روز به طور عادی 1 سیب میخوره با یکم تخمه الان که با دست میدم تا ساعت 6 امروز 1 سیبو نصفی خورده و فکر کنم در روز 2 سیب بخوره حالا این پرخوری(نسبت به قبل پرخوری)براش ضرری نداره و ادامه بدم؟
    ممنون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    سلام من امروز طوطیمو گشنه گذاشتم (البته 2 3 ساعت در حالی که ازم میترسه) بعد با یک چوب پلاستیکی بهش غذای مورد علاقشو(سیب) دادم بعد خورد و تقریبا عادت کرده و دیگه خیلی خیلی کم ازم میترسه به نظرتون این کارم بده یا این که ادامه بدم؟
    بعدشم مثلا اگر در روز به طور عادی 1 سیب میخوره با یکم تخمه الان که با دست میدم تا ساعت 6 امروز 1 سیبو نصفی خورده و فکر کنم در روز 2 سیب بخوره حالا این پرخوری(نسبت به قبل پرخوری)براش ضرری نداره و ادامه بدم؟
    ممنون

سلام

عالی داری پیش میری فقط چنتا چیز به ذهنم میاد.... اول این که چون پرنده ها ذخیره چربی ندارن نباید زیاد گشنه نگهش داری.... همون دو ساعت خوبه ولی بیشتر نشه.... دوم این که حتما بعد از این که غذاشو دادی یعنی همون سیبو با دست دادی بهش، براش تخمه بذار چون نباید غذاییش یکهو عوض بشه.... سوم هم این که به نظرم فقط در دو وعده صبح و عصر این کارو بکنی بهتره چون اون موقع وقت غذاشونه و بعلاوه زمانبندی و برنامه داشتن خیلی کمک میکنه که احساس آرامش کنن

موفق باشید

کاربر موثر

شماره عضویت
    5039
    نقل قول نوشته اصلی توسط Da Vinci نمایش پست ها

سلام

عالی داری پیش میری فقط چنتا چیز به ذهنم میاد.... اول این که چون پرنده ها ذخیره چربی ندارن نباید زیاد گشنه نگهش داری.... همون دو ساعت خوبه ولی بیشتر نشه.... دوم این که حتما بعد از این که غذاشو دادی یعنی همون سیبو با دست دادی بهش، براش تخمه بذار چون نباید غذاییش یکهو عوض بشه.... سوم هم این که به نظرم فقط در دو وعده صبح و عصر این کارو بکنی بهتره چون اون موقع وقت غذاشونه و بعلاوه زمانبندی و برنامه داشتن خیلی کمک میکنه که احساس آرامش کنن

موفق باشید

خیلی ممنون از راهنماییتون فقط یه مشکل دیگه دارم
    امروز احساس کردم که ترسش تبدیل به وحشییت شده چون من با چوب از بیرون بهش غذا دادم(چون دست بکنی تو قفس میترسه چه برسه بادست غذا بدی)و امروز اودم نازش کنم و دیدم مثل همیشه نیست که بترسه و اینور اونور بره فقط اولش یکم ترسید بعد فکر کرد دست من غذاست با این که سیر بود و دست منو تا بردم نزدیکش چنان گاز گرفت که خیلی درد میکنه و آخرشم نزاشت نازش کنم
    به نظر شما این از وحشی بودنشه یا برای ترسه زیاده؟
    من در این مدت باشد چیکار کنم ممنون؟
    یه سوال دیگه:
    شبا که روشو میندازم(حدودا ساعت 11 شب) شروع میکنه به تخمه خوردن در صورتی که کلا تخمه هم میخوره این عادیه؟
    ممنون

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    طوطی طوق دار هندی
    شماره عضویت
    4130
    خیلی ممنون از راهنماییتون فقط یه مشکل دیگه دارم
    امروز احساس کردم که ترسش تبدیل به وحشییت شده چون من با چوب از بیرون بهش غذا دادم(چون دست بکنی تو قفس میترسه چه برسه بادست غذا بدی)و امروز اودم نازش کنم و دیدم مثل همیشه نیست که بترسه و اینور اونور بره فقط اولش یکم ترسید بعد فکر کرد دست من غذاست با این که سیر بود و دست منو تا بردم نزدیکش چنان گاز گرفت که خیلی درد میکنه و آخرشم نزاشت نازش کنم
    به نظر شما این از وحشی بودنشه یا برای ترسه زیاده؟
    من در این مدت باشد چیکار کنم ممنون؟
    یه سوال دیگه:
    شبا که روشو میندازم(حدودا ساعت 11 شب) شروع میکنه به تخمه خوردن در صورتی که کلا تخمه هم میخوره این عادیه؟
    ممنون
    سلام

نمیدونم این که بترسه خوبه یا گاز بگیره . فکر نمیکنم فکر کرده باشه دستتون غذاست . چون طوطی ها غذا را انقدر محکم امتحان نمیکنن که درد بگیره . به نظر من گازتون گرفته و این خیلی هم بد نیست . چون اگر طوطی با جلو آمدن دست خیلی اینطرف و اونطرف بپره (از ترس) نمیشه روش کار کرد ولی وقتی بایسته بهتر میشه رامش کرد .
    برای ناز کردنش انقدر عجله نکن . هنوز نتونستی با دست بهش غذا بدی . اول غذا دادن را امتحان کن . اگر با داخل کردن دست روی چوبش می ایسته دیگه میله را بذار کنار . میله فقط برای مرحله ی اول و دادن غذا های جدید خوبه . یکم گرسنش بذار و دستت را ببر جلو و ثابت نگه دار تا بیاد غذا را برداره .
    طوطی من که شب تا صبح چیزی نمیخوره ولی تا اونجایی که من میدونم ملنگو های بالغ پر خوری نمیکنن . یعنی اختیار شکمشون را دارن و حتما نیاز داره که میخوره .
    __________________________________________________ __________________________________________________ __________________________________________________ _____
    چند سوال :
    وقتی طوطی توی لک میره چه نشونه هایی داره ؟
    آیا پر های ریز و تازش هم میریزن ؟

امروز کف قفس را نگاه کردم حدود 10 تا پر ریز و 5 تا پر خیلی ریز (که تا حالا ندیده بودم ) ازش ریخته بود . قبلا گاهی یک پر ریز توی خونه پیدا میکردیم . سابقه نداشت اینقدر پر یکباره بریزه .هیچ نشونه ای نداره . کاملا سرحاله . اشتهاش عادیه . و هیچ اخلاقش عوض نشده .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    4322
    سلام میشه یه لینک بزارید برای من ...در مورد آموزش سخنگویی به طوطی؟..ممنون;

صفحه 63 از 529 نخستنخست ... 13444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182113163 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)