صفحه 54 از 529 نخستنخست ... 4353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273104154 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 531 به 540 از 5288
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    نقل قول نوشته اصلی توسط arshya نمایش پست ها
    میخواستم بدونم ملنگوها تن صداشوم خیلی بدجوره؟ یعنی حالتی شبیه جیغ داره یا نه؟ آخه من تاحالا صدای حرف زدنشونو نشنیدم
    سلام

ملنگو ها و کلا پاراکیت ها زیاد صدای دلنشینی ندارن و بیشتر به خاطر هوش و قدرت تقلیدشون محبوب هستن.... اگر پرنده ای میخواین که از آوازش لذت ببرید یا اینکه زیاد صداهای بلند و ناهنجار از خودش در نیاره من ملنگو رو توصیه نمیکنم.... مخصوصا وقتی حوصلش سر بره و بخواد یه دهن بلند بلند آواز بخونه واقعا اعصاب آدم رو بهم میریزه.... ولی اگر برای تقلید صدا میخواین با توجه به رنج قیمتش خیلی هم مناسبه

چند تا نمونه از جیغ جیغ کردن ملنگو :
    صدای ملنگو 1 و صدای ملنگو 2 و صدای ملنگو 3

و نمونه ای از صحبت کردنش :
    صدای ملنگو

در فایل بالا این جمله رو میگه :

Anikin--Hey baby, what are you doing?--Anikin--Whatch ya doing?--Hi baby--Huh?--What’s the matter?--(?????/)--huh?--Up up up up up up

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    طوطی طوق دار هندی
    شماره عضویت
    4130
    نقل قول نوشته اصلی توسط Da Vinci نمایش پست ها
    سلام

تغیر ناگهانی اونم با این سرعت خیلی خیلی خطرناکه و ممکنه طوطی رو به کشتن بده.... بعد از این که کم اشتها بشه دیگه چینه دونش غذای جدید رو قبول نمیکنه و حتی غذاهای قبلیش رو هم نمیخره تا این که از گشنگی تلف میشه.... بخش عمده کار گوارش چینه دان بسته به غذایی تایین میشه و با عوض کردن اون تمام سیستم بهم میخوره.... این کار اصلا درست نیست مخصوصا برای پرندگان که دستگاه گوارش بسیار سختگیر و نجیبی دارن!.... در مورد چینه دان غذا های تقویتی و مولتی ویتامین و پلت و امثال این ها برای تغییر ناگهانی کمکی نمیکنند و ریسک کار خیلی بالاست و قبل این که قرار باشه از کمبود ویتامین مشکلی پیش بیاد پرنده از گرسنگی تلف میشه.... پرنده ها ذخیره چربی زیادی در بدنشون ندارن و کمک نکردن کبد به تبدیل گلوکز باعث میشه نیاز مبرمی به غذای تازه داشته باشن.... شما فعلا برش گردونید به همون قبلی (البته اگر چند روزه که غذا نخورده آروم آروم این کارو بکنید) بعد شروع کنید به تغییر اونم به صورت برنامه ریزی شده....در ابتدا باید سهم غذاهایی که دوست داره مثل همون سیب و گیلاس رو ببرید بالا بعد هم شروع کنید به آشنا کردن با غذاهای جدید.... نباید به زور مجبورش کنید غذای جدید بخوره بلکه فقط آشناش کنید تا بفهمه این ها هم غذا هستن.... بهتره برای آشنایی سریع تر در وعده صبح و عصر بجای غذای معمول غذای جدید بذارید و دیگه مخلفات باهش نباشه و بعد این که یکم باهشون بازی کرد و کنار رفت غذای خودش رو بذارید.... تغیر پرندگان کار خیلی سختیه و معمولا یک دوره سه ماهه زمان میبره.... متاسفانه مقاله جامعی در این باره نداریم که بذارم پس قبل این که هرکاری بکنید اگر سوالی داشتین همینجا بپرسید تا دوستان جواب بدن
    ممنون از Da vinci و hsoonheb.

وای چه کار خطرناکی داشتم میکردم .

من همین الان ظرف تخمه اش را گذاشتم . فکر کنم زود به دادش رسیدم . الان با اشتها داره میل میکنه . آخه من همه ی روش ها را امتحان کرده بودم . باور کن از اولی که خریدمش هر روز یه ظرف از میوه هایی که اسم بردم براش میذارم و آخر روز میریزم دور .
    امتحان هم کرده . مثلا هویج را تیکه تیکه میکنه میریزه زمین و در این بین یه ذره هم خورده میشه . ولی انگار دوست نداره . مثلا روزهای اول(چند ماه پیش) که هویج براش گذاشته بودم یه ذره میخورد ولی بعدا دیگه لب هم نمیزد . رفتارش یه جورایی منحصر به فرده . مثلا توی اون مسافرتی که رفته بودیم با آلبالو آشنا شد . اونجا آلبالو را راحت میخورد ولی وقتی آوردمش خونه دیگه به هرروشی که آلبالو را براش گذاشتم لب نزد .
    کلا چیز جدید که براش میذاری امتحانش میکنه ولی انگار خوشش نمیاد دیگه نمیخوره . نخ میوه جات را هم امتحان کردم . کلا تمایل به اسباب بازی و چیزهای آویزون نداره . فقط با نخش بازی میکنه . انقدر نخش را میجوه که کنده بشه بیفته زمین . اونوقت خوشحال میشه .

سالار بد غذا تر از اون چیزیه که فکرش را میکنید .

حالا بازم با روشی که شما گفتین میرم ببینم چی میشه . من که امیدم را از دست دادم .

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    نقل قول نوشته اصلی توسط attakh نمایش پست ها

من همین الان ظرف تخمه اش را گذاشتم . فکر کنم زود به دادش رسیدم . الان با اشتها داره میل میکنه . آخه من همه ی روش ها را امتحان کرده بودم . باور کن از اولی که خریدمش هر روز یه ظرف از میوه هایی که اسم بردم براش میذارم و آخر روز میریزم دور .
    امتحان هم کرده . مثلا هویج را تیکه تیکه میکنه میریزه زمین و در این بین یه ذره هم خورده میشه . ولی انگار دوست نداره . مثلا روزهای اول(چند ماه پیش) که هویج براش گذاشته بودم یه ذره میخورد ولی بعدا دیگه لب هم نمیزد . رفتارش یه جورایی منحصر به فرده . مثلا توی اون مسافرتی که رفته بودیم با آلبالو آشنا شد . اونجا آلبالو را راحت میخورد ولی وقتی آوردمش خونه دیگه به هرروشی که آلبالو را براش گذاشتم لب نزد .
    کلا چیز جدید که براش میذاری امتحانش میکنه ولی انگار خوشش نمیاد دیگه نمیخوره . نخ میوه جات را هم امتحان کردم . کلا تمایل به اسباب بازی و چیزهای آویزون نداره . فقط با نخش بازی میکنه . انقدر نخش را میجوه که کنده بشه بیفته زمین . اونوقت خوشحال میشه .

حالا بازم با روشی که شما گفتین میرم ببینم چی میشه . من که امیدم را از دست دادم .

دقیقا طوطی من هم همین کار ها رو می کرد . اما هر بار که براش غذا می ذارید با مهربونی باهاش صحبت کنید. تشویقش کنید. وقتی براش هویج می ذارید خودتون یه هویج بردارید و جلوش بخورید. ( اونقدر با دقت نگاه می کنند که حد نداره ) وقتی از چیزی حتی خیلی کم می خوره حسابی تشویقش کنید. تنوع رو هم فراموش نکنید. با نخ میوه هم اون اوایل دقیقا همین کار رو می کنند . بازی با نخ و پاره کردن نخ و خوشحالی از موفقیت در انجام عملیات بزرگ. اما کم کم یاد می گیره که بخوره. حتی شاید بعضی وقت ها با میوه ها دعوا کنه . اما همه ی این ها طبیعیه. اصلا نا امید نباش و به این راه ها ادامه بده. با خلاقیت خودت هم می تونی روش های جدیدی برای آشنا کردنش به میوه ها انتخاب کنی.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    نقل قول نوشته اصلی توسط attakh نمایش پست ها

سلام

طوطی شما attakh عزیز از اول عمرش تخمه خورده و گرسنگی براش مساویه با تخمه و لا غیر.... بد غذا بودن به این صورت گسترده فقط برای انسان پیش میاد که احساسات داره.... اون اصلا متوجه نمیشه چیز های دیگه هم غذا هستن و سیرش میکنند برای همین نهایتا باهشون بازی میکنه وگرنه بد غذا نیست.... شما هم وقتی ندونی یک چیز غذایه نمیخوریش دیگه درسته؟ مثل آدامس؛ شده تا حالا تمایل پیدا کنی آدامس یا کیک پلاستیکی بخوری با این که میدونی غذا نیستن؟ حتی میلش هم پیش نمیاد (بر عکس وقتی تصویر غذایی رو میبینیم چون میدونیم غذا بوده میل پیدا میکنیم و دهنمون آب میفته).... منتها یک چیزی که hsoonheb هم بهش اشاره کردن یک مزیتی هست که پرندگان و پستانداران نسبت به خزنده ها و ماهی ها دارن اونم قدرت ارتباط برقرار کردن بسیار زیادشون هست علی الخصوص طوطی ها....هرچند معروف شدن به حفظ کردن و طوطی وار تقلید کردن اما حقیقت اینه که از نظر رفتاری واقعا میفهمن و درک میکنن.... همونطور که در پست قبلی گفته شد شما باید بهش بفهمونید این ها غذا هستن و در این راه هر ابتکاری که به ذهنتون برسه کمک میکنه.... مثلا اونی که من گفتم یک مالفه غذا رو به چیز های جدید نسبت میده یعنی هرچی توی ظرف غذا باشه = غذا.... یا اونکاری که hsoonheb گفتن یعنی اینکه هرچی صاحبم بخوره = غذا.... ای کاش مقاله ای در این باره داشتیم اما چون نیست باید متکی به ابتکارات خودت باشی که ماشاالله زیاده و مطمئنم از پسش برمیای

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    4322
    سلام.........طوطیم دو بار استفراغ کرده.چی کار کنم..سر حاله .مثل همیشست..........دو بار بالا اورده همین........:smile (227):چی کارش کنم؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    پیشنهاد می کنم که سوالتون رو از دکتر برهانی کیا بپرسید.
    و در سوالتون بنویسید که چه غذایی خورده. به چه فاصله ای بالا آورده و فاصله ی بین استفراغ ها چقدر بوده؟؟ و چه میزان استفراغ کرده.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    نقل قول نوشته اصلی توسط شقایق63 نمایش پست ها
    سلام.........طوطیم دو بار استفراغ کرده.چی کار کنم..سر حاله .مثل همیشست..........دو بار بالا اورده همین........:smile (227):چی کارش کنم؟
    سلام

هرچند ممکنه اونی که hsoonheb گفتند باشه ولی به احتمال بیشتر عادت ابراز علاقه هست.... طوطی ها برای این که به هم محبت نشون بدن غذای توی چیندونشون رو به هم دیگه تعارف میکنن آخه
    :smile (82):.... این حالت بین طوطی و انسان فقط برای طوطی های پرورشی پیش میاد

دانلود فیلم "head dancing"

این فیلم رو سپیده خانم گذاشته بودن، اگر این شکلی بود مشکلی وجود نداره، فقط بهتره نذارید عادت کنه که همش اینطوری ابراز محبت بکنه بهتون.... اما اگه خیلی زور میزد و غذاهای سنگین قبلش بهش داده بودین و این حالت ها تداوم پیدا کرد حتما پیش دامپزشک ببریدش

موفق باشید

کاربر ساده

شماره عضویت
    4650
    سلام

منم میخوام ملنگو بخرم

این آگهیه توی سایت که نوشته فروش جوجه ملنگو قدیمی شده یا هنوز هم هست؟

میگم جوجه ایی که از اینجا بخرم هم احتمال مردنش هست؟ به خاطر نگهداری بد نه ها
    منظورم از این مریضی هایی که اصلا خوب نمیشن و اولش سالم نشون میدن وارداتی میگید همون
    یعنی میگم این جوجه ها هم عین همون جوجه هایی هستن که پرنده فروشا دارن یا اینا مطمئن ترن؟

بچه ها یه بسته از این سرلاکای خارجی قیمتش چقدره ؟ و برای یه جوجه تا زمانی که دون خور شه کفایت میکنه؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    نقل قول نوشته اصلی توسط pinky نمایش پست ها
    سلام

منم میخوام ملنگو بخرم

این آگهیه توی سایت که نوشته فروش جوجه ملنگو قدیمی شده یا هنوز هم هست؟

میگم جوجه ایی که از اینجا بخرم هم احتمال مردنش هست؟ به خاطر نگهداری بد نه ها
    منظورم از این مریضی هایی که اصلا خوب نمیشن و اولش سالم نشون میدن وارداتی میگید همون
    یعنی میگم این جوجه ها هم عین همون جوجه هایی هستن که پرنده فروشا دارن یا اینا مطمئن ترن؟

بچه ها یه بسته از این سرلاکای خارجی قیمتش چقدره ؟ و برای یه جوجه تا زمانی که دون خور شه کفایت میکنه؟
    سلام

فصل جوجه های گوشتی بهاره.... من از سلامت جوجه های اون آگهی خبر ندارم ولی چه وارداتی باشه چه بومی در هر حال ریسک مرگش خیلی خیلی زیاد.... برای تازه کار ها 2 در 10 هست. اما در حالت کلی بومی ها سالم تر از وارداتی ها هستن.... در حقیقت جوجه وارداتی اصلا شانس زنده موندن نداره (برای تازه وارد ها)

اما الان جوجه های امسال که 5-6 ماهشون باشه پیدا میشن. اگر مصمم به خرید هستی این سن بهترین زمانه چون هم ریسک مرگش پایینه هم آموزش پذیره. جوجه وحشی اگر بالغ بشه دیگه کاریش نمیشه کرد.... فقط باید مواظب باشی یک ماده بالغ رو جای جوجه نابالغ جا نزنن.... جوجه ها کوجیک جثه ترن و از همه مهم تر دور مردمک چشمشون سیاهه ولی ماده ها دور مردمکشون سفیده

مکمل های خارجی هم کیلویی 60-70 هستن یعنی بیشتر از قیمت خود جوجه. ولی فکر نکن اگه مکمل داشته باشی دیگه حتما زنده میمونه، مکمل با غذای سالم تقریبا فرقی نمیکنه

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    4169
    سلام
    من تازه یه ملنگو خریدم به نظر بچه میاد چشاش کاملا سیاهه.مشکل من اینه که خیلی خیلی میترسه ازم
    ایا اهلی میشه؟چکار کنم نترسه؟من یه کاسکو دارم خودم دستیش کردم 30کلمه حرف میزنه
    اما اینو نمیدونم چکار کنم؟خوشحال میشم کمکم کنید.

صفحه 54 از 529 نخستنخست ... 4353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273104154 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)