کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    28476

اندازه قفس ملنگو

سلام دوستان
    من بعد خوندن مطالب سایت تصمیم گرفتم یک طوطی ملنگو بخرم
    الان در مورد قفس شک دارم که اندازش مناسب هست یا نه؟
    یه مدل دیگه هم بود از این بزرگتر . نمیدونم این رو نگهارم یا برم قفس رو عوض کنم
    اون قفس بیشتر ارتفاش فرق میکرد و سه تا چوب وسطش داشت
    برای این شک دارم که من زیاد طوطی بیرون نمیارم به خاطر کثیف کاری
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط Saman0131 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من بعد خوندن مطالب سایت تصمیم گرفتم یک طوطی ملنگو بخرم
    الان در مورد قفس شک دارم که اندازش مناسب هست یا نه؟
    یه مدل دیگه هم بود از این بزرگتر . نمیدونم این رو نگهارم یا برم قفس رو عوض کنم
    اون قفس بیشتر ارتفاش فرق میکرد و سه تا چوب وسطش داشت
    برای این شک دارم که من زیاد طوطی بیرون نمیارم به خاطر کثیف کاری
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .

سلام . بهتره قفسش رو عوض کنید. قفس های گرد براشون زیاد امن نیست . البته فقط قسمت بالای قفس گرده ولی قفس مناسبی هم براش نیست . قفس های های مستطیلی بگیرید . کوچکترین قفسی که میتونید براش بگیرید 1033 هست . اگه جای بیشتری دارید میتونید قفس های بزرگتر بگیرید که جای بیشتری برای بازی و حرکت و بال زدن داشته باشه .
    چوب نشیمن هم مناسب نیست خیلی نازکه و انگشت هاش بهم میرسه. چوبی مناسب هست که انگشتهاش حداقل 3/4 چوب رو بگیره . نشیمن کنفی هم میتونید بذارید اگه قفس بزرگتر بگیرید . یعنی هم نشیمن چوبی و هم کنفی . که اگه پاش خسته شد بتونه جاش رو عوض کنه.

اسباب بازی هم باید براش بگیرید.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    28614
    سلام.من یک طوطی ملنگو دارم که یک سالو سه ماهه دارم اما نمدونم وقتی گرفتم چند ماهه بود ولی یک طوق خیلی کم رنگ زیر گردن دارد وروی گردن حله سبز رنگ است واینکه روی دستم وقتی میاد که هردو دست در اطرافش بگیرم فقط وقتی روی دست میاد بوس میده از دستم غذا نمیگیره هرچی صدا براش میزارم فقط جیغ میزنه بنطر شما به حرف میاد چقدر وقت بزارم براش .باتشکر

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    28670
    سلام خسته نباشید میگم دوستان من تازگی یک طوطی ملنگو خریدم که به گفته فروشنده هفت ماهه هست بعد سوالی که پیش امده واسه من که گفتن ساعت خواب طوطی باید دوازده ساعت باشه من هم ساعتی واسه خواب این طوطی انجام دادم یعنی ساعت نه شب مبرم داخل اتاق دیگر و دوره قفس رو می پوشانم ولی سوال اینجاست که این طوطی میچسبه به قفس نمیاد پایین روی میله بخوابه میخواستم بدونم ایا این طبیعی هست

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    غیر معمول نیست بین طوطی ها ولی میتونه نشانه استرس ملایم یا واکنشی به مثلا خاموشی ناگهانی، یا ترس از رو کش احتمالی که روی قفس میندازید باشه. بهتون توصیه میکنم حتما یک شب خواب یا یک چراغ خیلی کم نور بزارید کنارش که تاریکی مطلق نشه و چشمش ببینه!

موفق باشید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    28670
    ممنون از راهنمایی شما

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    28673
    سلام دوستان لطفا جواب بدید بهم اگه میتونید کمک کنید
    من یه طوطی ملنگو دارم به اسم کوکو حدود دو ماه هست گرفتمش،سنش حدود ۵.۶ ماه باید باشه تا اونجایی که میدونم و نشون میده از همون موقع که گرفتمش پشت سرش اندازه یه خال کچله!
    تازگیا چشمش ورم کرده بود و بسته شده بود بردمش نشون دادم و بهم دارو دادن برای عفونت بریزم تو آبش و پماد برای چشمش گفتن ۴ یا ۵ روز بسه اما الان یه هفته میگذره از دارو دادن ولی چشمش‌ یکمی هنوز ورم داره باز شده اما یه حالت خاصی داره نسبت به چشم دیگش کچلی پشت سرش هم سرجاش مونده!! حالا بنظرتون با این اوصاف چه کاری از دستم برمیاد؟؟
    خورد و خوراکشم بد نیست تخمه و سیب میخوره و پرتغال چیزای دیگه فعلا نخورده
    لطفا سریع جوابمو بدید منتظرتونم متشکر

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hossein2000 نمایش پست ها
    سلام دوستان لطفا جواب بدید بهم اگه میتونید کمک کنید
    من یه طوطی ملنگو دارم به اسم کوکو حدود دو ماه هست گرفتمش،سنش حدود ۵.۶ ماه باید باشه تا اونجایی که میدونم و نشون میده از همون موقع که گرفتمش پشت سرش اندازه یه خال کچله!
    تازگیا چشمش ورم کرده بود و بسته شده بود بردمش نشون دادم و بهم دارو دادن برای عفونت بریزم تو آبش و پماد برای چشمش گفتن ۴ یا ۵ روز بسه اما الان یه هفته میگذره از دارو دادن ولی چشمش‌ یکمی هنوز ورم داره باز شده اما یه حالت خاصی داره نسبت به چشم دیگش کچلی پشت سرش هم سرجاش مونده!! حالا بنظرتون با این اوصاف چه کاری از دستم برمیاد؟؟
    خورد و خوراکشم بد نیست تخمه و سیب میخوره و پرتغال چیزای دیگه فعلا نخورده
    لطفا سریع جوابمو بدید منتظرتونم متشکر
    سلام . خورد و خوراکش که بده . تخمه و سیب اصلا غذایی کاملی نیست . انواع سبزیجات و میوه جات و جبوبات باید در غذایی طوطی ها باشه . تخمه رو به تدریج کم کنید و غذاهای دیگه رو جایگزین کنید .. پرتغال هم به مقدار خیلی کم میتونه بخوره.
    در مورد کچلی و مشکل چشم اطلاعاتی در اینجا نمیشه داد چون این ها مواردی هستن که پزشک باید از نزدیک ویزیتش کنه . میتونید به دکتر برهانی کیا که در تهران هستن مراجعه کنید .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    28673
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . خورد و خوراکش که بده . تخمه و سیب اصلا غذایی کاملی نیست . انواع سبزیجات و میوه جات و جبوبات باید در غذایی طوطی ها باشه . تخمه رو به تدریج کم کنید و غذاهای دیگه رو جایگزین کنید .. پرتغال هم به مقدار خیلی کم میتونه بخوره.
    در مورد کچلی و مشکل چشم اطلاعاتی در اینجا نمیشه داد چون این ها مواردی هستن که پزشک باید از نزدیک ویزیتش کنه . میتونید به دکتر برهانی کیا که در تهران هستن مراجعه کنید .
    دیروز بردمش دامپزشکی و گفت پشت سرش حالا مهم نیست اما چشمش رو گفت که سایکوپلاسما هست!! اگه اشتباه نکنم و گفت که احتمالش خیلی کمه حالش خوب بشه!
    یه قطره داد بریزم داخل آبی که میخوره.
    دلم براش میسوزه نمیخوام بدتر بشه اخه جز چشمش مشکلی نداره!
    کاش کار دیگه ای از دستم برمیومد براش انجام بدم.
    وقتم هم بشدت پره نمیتونم جای خاصی ببرمش
    الانم بردمش کلینیک دامپزشکی عظیمیه کرج.
    معتبرم هست
    نظرتون رو بهم بگید چون نمیتونم تحمل کنم جلو چشمام پرپر بشه.
    اصلا نمیدونم چرا باید سایکوپلاسما داشته باشه اینهمه مشکل که میتونه از چشم باشه!!!

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    28695
    سلام خسته نباشین من نزدیک به بیست روزیه یه جفت طوطی ملنگو گرفتم از روز چهارم شروع به جفت گیری کردن تعداد دفعات جفت گیری در روز های اول در حد دوبار یا سه بار بود الان به پنج بارم میرسه الان تو لونه هم میرن ولی خیلی کم بیشتر وقتا اوایل صبح که خوابیم میخواستم بدون چه زمانی شروع به تخم گذاری میکنن لطفا جواب سوالمو بدین چیزی که من دیدم تو زمان جفت گیریشون کاملا درس و موفق جفت گیری کردن

صفحه 520 از 529 نخستنخست ... 20420470501502503504505506507508509510511512513514515516517518519520521522523524525526527528529 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)