کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط RousReza نمایش پست ها
    چسبیده به سقف نیست زیاد قفس ......
    برای تغذیه به جز ارزان و کتان هفته ای دوبار تخم مرغ ..دوبار چهار تخم .... سیب ...هویج.گیشنیز
    و کاهو هم که موقع تخم گزاری داوم بهش فقط .. .دو هفته یه بارم گندم تو اب میزارم تا صب صب میدم بهش...
    هفته ای دوبارم قطره ی مولتی ویتامین پرندگان.. چیز دیگه هم لازمه بدم ؟ مقدار شو نمیخواد کم و زیاد کنم ؟
    دقت کردم اما اثری از تخم شکسته شده نبود .... من دو روز بعد از تخم سوم باز سر زدم که ببینم تخمی گزاشتن یا نه ... که نبود نمیدونم شاید با پاش برده
    از یکی از آشنا ها هم پرسیدم گفتم تخم نیست گفت قایم میکنن تخما رو بگرد ببین کجا گذاشته

تغذيه قناري

https://www.parsipet.ir/showthread.php?t=33238

https://www.parsipet.ir/showthread.php?t=891&page=2

https://www.parsipet.ir/showthread.php?t=15724

تغذيه خوبي دارن ولي ميتونه كاملتر باشه . لينكها رو بخونيد .

مقدار مولتي هم مناسبه .

اگر محيط گرمه و مراقب هستيد ، براي ماده در گرم ترين ساعت روز ظرف ابتني با اب گرم بزاريد و بعد از اون كاملا خشك بشه و مقابل جريان هوا نباشه . اگر نر هم تمايل به ابتني داشت ، موقعي كه مشغوله ، لانه رو بدون جلب توجهشون از قفس خارج كنيد كه هم خيس نشه ، هم تا زماني كه پرهاي نر كامل خشك نشده ، وارد لانه نشه . چون گرماي تخمها و رطوبت بدنش ،باعث نازك شدن پوسته ها و ترك خوردگي يا خروج زودهنگام جوجه ها ميشه . فقط با احتياط انجام بشه كه قهر نكنه .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی،برزیلی،آوازه خوان،قناری،شاه طوطی
    شماره عضویت
    23531
    ببخشید من یه جفت قناری کار داده خریدم یعنی موقعیم که گرفتم با تخم گرفتمشون و اوردم خونه من یه سری طوطی برزیلی و عروس و آوازه خونم دارم ک همه جفتن و تو قفس هشت خوان نگه داری میکنم از وقتی که این قناریا رو گرفتم اصلا نخونده ولی الان دوباره تخم گذاشتن و ماده ش رو تخم خوابیده یعنی ممکنه چون نره ش نمیخونه تخما خراب باشه؟درضمن یه سوال دیگه ام داشتم من برزیلیامم تخم گذاشتن و بچه هاشون تقریبا با اختلاف کم با قناریا به دنیا میان من اگه بخوام سرنگ بخرم تا بهشون سرلاک بدم که یه وقت خدایی نکرده تلفات نداشته باشم آیا سرنگ قناری با طوطی فرق میکنه؟من اولین بارمه که میخوام جوجه کشی کنم اما طبق گفته هایی که تو این سایت زده همه رو تقریبا رعایت کردم و حسابی بهشون رسیدم که انشاالله یه شروع خوب داشته باشم اما با خوندن این مطالب یکم ته دلم ریخت . میشه لطفا راهنمایی کنید؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sahar411 نمایش پست ها
    ببخشید من یه جفت قناری کار داده خریدم یعنی موقعیم که گرفتم با تخم گرفتمشون و اوردم خونه من یه سری طوطی برزیلی و عروس و آوازه خونم دارم ک همه جفتن و تو قفس هشت خوان نگه داری میکنم از وقتی که این قناریا رو گرفتم اصلا نخونده ولی الان دوباره تخم گذاشتن و ماده ش رو تخم خوابیده یعنی ممکنه چون نره ش نمیخونه تخما خراب باشه؟درضمن یه سوال دیگه ام داشتم من برزیلیامم تخم گذاشتن و بچه هاشون تقریبا با اختلاف کم با قناریا به دنیا میان من اگه بخوام سرنگ بخرم تا بهشون سرلاک بدم که یه وقت خدایی نکرده تلفات نداشته باشم آیا سرنگ قناری با طوطی فرق میکنه؟من اولین بارمه که میخوام جوجه کشی کنم اما طبق گفته هایی که تو این سایت زده همه رو تقریبا رعایت کردم و حسابی بهشون رسیدم که انشاالله یه شروع خوب داشته باشم اما با خوندن این مطالب یکم ته دلم ریخت . میشه لطفا راهنمایی کنید؟
    سلام .

قناريتون نميخونه ؟ اگر بدون جفتگيري و امادگي نر و ماده تخمگذاري كرده ، پوچه . زماني كه ماده در لانه نيست ، از نطفه دار بودنشون مطمئن بشيد.
    روششو بلديد؟ چند روزه تخم گذاشته ؟

هيچ موقع ، پرنده اي رو در زماني كه باردار هست يا تخم و جوجه در لانه داره خريداري نكنيد كه از لحاظ روحي و جسمي اسيب ميبينه . گاهي استرس ناشي از اين جابجايي ها ، باعث گير كردن تخم و تلف شدن ماده ميشه . و يا از مراقبت كردن تخمها امتناع ميكنن . اگر هم جوجه داشته باشن ، حتي ممكنه اونها رو از بين ببرن .

جوجه هاي برزيليتون وقتي در كنار والدين هستن ، چه دليلي داره شما با سرلاك بزرگشون كنيد ؟!! اينكار تلفات بيشتري براتون داره چون هيچ تجربه اي نداريد . تا زماني كه والدين حضور دارند ، امنترين راه ، سپردن به اونهاست . هم خوب تغذيه ، و هم به موقع دانخور و تربيت ميشن .

منظورتون از تفاوت سرنگ چيه ؟ مقدار سرلاك در هر وعده ؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    23531
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام .

قناريتون نميخونه ؟ اگر بدون جفتگيري و امادگي نر و ماده تخمگذاري كرده ، پوچه . زماني كه ماده در لانه نيست ، از نطفه دار بودنشون مطمئن بشيد.
    روششو بلديد؟ چند روزه تخم گذاشته ؟

هيچ موقع ، پرنده اي رو در زماني كه باردار هست يا تخم و جوجه در لانه داره خريداري نكنيد كه از لحاظ روحي و جسمي اسيب ميبينه . گاهي استرس ناشي از اين جابجايي ها ، باعث گير كردن تخم و تلف شدن ماده ميشه . و يا از مراقبت كردن تخمها امتناع ميكنن . اگر هم جوجه داشته باشن ، حتي ممكنه اونها رو از بين ببرن .

جوجه هاي برزيليتون وقتي در كنار والدين هستن ، چه دليلي داره شما با سرلاك بزرگشون كنيد ؟!! اينكار تلفات بيشتري براتون داره چون هيچ تجربه اي نداريد . تا زماني كه والدين حضور دارند ، امنترين راه ، سپردن به اونهاست . هم خوب تغذيه ، و هم به موقع دانخور و تربيت ميشن .

منظورتون از تفاوت سرنگ چيه ؟ مقدار سرلاك در هر وعده ؟
    نه از وقتی که من اوردمش اصلا نمیخونه راستش من جفت گیریشونو ندیدم اما الان نرش خیلی بهش میرسه،هشتم اسفند تخم گذاری کرده و ماده دائم رو تخما خوابیده اما جفت گیری برزیلیامو دیدم،نه نمیدونم چه جوری باید بفهمم نطفه داره یا نه،اتفاقا من این قضیه رو نمیدونستم و وقتی اوردم خونه دیگه رو تخمش نخوابید من تخما رو بردم پیش کسی که ازش خریدم و اونارو تو دستگاه قرار داد حتی نبض تخمارم بهم نشون داد که میزنه اما موقع به دنیا اومدن جوجه ها تا چند روز به زور جوابمو میداد و بعدشپ گفت که تخما جوجه نشدن و خراب شدن،
    در مورد برزیلیام من از کسی که قناریمو ازش خریدم که یه سالن دار بود شنیدم که گفت من موقع به دنیا اومدن جوجه ها بخاطر اینک نصفه شب گشنشون نشه و تلف نشن فقط شبا قبل خوابشون بهشون سرلاک مبدم منم بخاطر همون میخواستم اینکارو کنم،مقدار و نوع سرلاک و که کلا بلد نیستم یعنی اطلاعاتی ندارم ولی کلا منظورم نوع سرنگی که باید باهاش سرلاک بدم و منظورم بود

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    23531
    نه از وقتی که من اوردمش اصلا نمیخونه راستش من جفت گیریشونو ندیدم اما الان نرش خیلی بهش میرسه،هشتم اسفند تخم گذاری کرده و ماده دائم رو تخما خوابیده اما جفت گیری برزیلیامو دیدم،نه نمیدونم چه جوری باید بفهمم نطفه داره یا نه،اتفاقا من این قضیه رو نمیدونستم و وقتی اوردم خونه دیگه رو تخمش نخوابید من تخما رو بردم پیش کسی که ازش خریدم و اونارو تو دستگاه قرار داد حتی نبض تخمارم بهم نشون داد که میزنه اما موقع به دنیا اومدن جوجه ها تا چند روز به زور جوابمو میداد و بعدشپ گفت که تخما جوجه نشدن و خراب شدن،
    در مورد برزیلیام من از کسی که قناریمو ازش خریدم که یه سالن دار بود شنیدم که گفت من موقع به دنیا اومدن جوجه ها بخاطر اینک نصفه شب گشنشون نشه و تلف نشن فقط شبا قبل خوابشون بهشون سرلاک مبدم منم بخاطر همون میخواستم اینکارو کنم،مقدار و نوع سرلاک و که کلا بلد نیستم یعنی اطلاعاتی ندارم ولی کلا منظورم نوع سرنگی که باید باهاش سرلاک بدم و منظورم بود
    من قبل از تخم گذاری به قناری ها و برزیلیام دو روز ad3e دادم و سه روزم مینترال

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    23531
    الان رفتم زیر قفسشونو تمیز کنم دیدم ی تخمش افتاده و شکسته ،تخمش زرده داشت نمیدونم این میتونه نشونه نطفه داربودنش باشه یا ن ،من متوجه نشدم کی و چرا تخمش افتاده و شکسته سه تا تخمش زیرشن ولی یکی بیرون افتاده بود رو کف قفسشون

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    فكر نميكنم جوجه بشه ، چون جفتگيريشون هم نديديد. به هر حال تا ١٨ روز بعد از اخرين تخم بهش زمان بديد. اگر جوجه نشد ، تخمها و لانه رو برداريد ، جفت رو جدا كنيد و از غذاهاي گرم كه محرك هست ، كمتر استفاده كنيد. تا اواسط بهار يا اواسط مهر ( يكماه بعد از پرريزي ) جفت بشن . چون دو سري پشت سر هم ، تخمگذاري كرده ، ماده ضعيف ميشه ، به همين خاطر زمان توليد مثل بعدي رو ، فصل پاييز پيشنهاد دادم .

در مورد برزيلي ها ، اطميناني به موفقيتتون ندارم و تأكيد نميكنم كه حتما اون ساعات رو سرلاك بديد.

در زندگي طبيعيشون ، پرنده ها با طلوعو غروب خورشيد ، فعاليتهاي روزمرشونو انجام ميدن . توليد مثل ، بزرگ كردن جوجه .... بدون دخالت انسان. وقتي در اسارت هستن ، با كمي تغييرات ميتونيد ، به شرايط طبيعي نزديكشون كنيد ولي اينكه در امورات طبيعيشون دخالت بشه ، سيستم نرمال زندگيشون بهم ميريزه . براي اين نگرانيتون ، بعد از تولد جوجه ها ،ًميتونيد يكي دوساعت ، بيشتر از روزهاي ديگه ، روشنايي محيط رو افزايش بديد تا جوجه ها ، ساعات بيشتري توسط والدين تغذيه بشن . ولي افزايش روشنايي هم بايد به مرور انجام بشه كه تاثيرات منفي بر والدين نگذاره . مثلا روزي ده دقيقه اضافه تر .

تغذيه جوجه سرلاكي https://www.parsipet.ir/showthread.php?t=15575
    دو روز هيچ تاثيري نداره .از ٢٠ روز قبل از جفتگيري به مدت ٥ روز ، ٤ قطره در ٤٠ سي سي اب داده بشه ، ١٠ روز قطع ، و دوباره به مدت ٥ روز تا اخر تخمگذاري مصرف بشه . ( ٨-١٠ ساعت بعد ، اب ساده بزاريد )

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    23531
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    فكر نميكنم جوجه بشه ، چون جفتگيريشون هم نديديد. به هر حال تا ١٨ روز بعد از اخرين تخم بهش زمان بديد. اگر جوجه نشد ، تخمها و لانه رو برداريد ، جفت رو جدا كنيد و از غذاهاي گرم كه محرك هست ، كمتر استفاده كنيد. تا اواسط بهار يا اواسط مهر ( يكماه بعد از پرريزي ) جفت بشن . چون دو سري پشت سر هم ، تخمگذاري كرده ، ماده ضعيف ميشه ، به همين خاطر زمان توليد مثل بعدي رو ، فصل پاييز پيشنهاد دادم .

در مورد برزيلي ها ، اطميناني به موفقيتتون ندارم و تأكيد نميكنم كه حتما اون ساعات رو سرلاك بديد.

در زندگي طبيعيشون ، پرنده ها با طلوعو غروب خورشيد ، فعاليتهاي روزمرشونو انجام ميدن . توليد مثل ، بزرگ كردن جوجه .... بدون دخالت انسان. وقتي در اسارت هستن ، با كمي تغييرات ميتونيد ، به شرايط طبيعي نزديكشون كنيد ولي اينكه در امورات طبيعيشون دخالت بشه ، سيستم نرمال زندگيشون بهم ميريزه . براي اين نگرانيتون ، بعد از تولد جوجه ها ،ًميتونيد يكي دوساعت ، بيشتر از روزهاي ديگه ، روشنايي محيط رو افزايش بديد تا جوجه ها ، ساعات بيشتري توسط والدين تغذيه بشن . ولي افزايش روشنايي هم بايد به مرور انجام بشه كه تاثيرات منفي بر والدين نگذاره . مثلا روزي ده دقيقه اضافه تر .

تغذيه جوجه سرلاكي https://www.parsipet.ir/showthread.php?t=15575

دو روز هيچ تاثيري نداره .از ٢٠ روز قبل از جفتگيري به مدت ٥ روز ، ٤ قطره در ٤٠ سي سي اب داده بشه ، ١٠ روز قطع ، و دوباره به مدت ٥ روز تا اخر تخمگذاري مصرف بشه . ( ٨-١٠ ساعت بعد ، اب ساده بزاريد )
    ببخشید چون اون یکی بحث و بستید اینجا سوال میکنم یعنی این طوطیایی که من گرفتم رزیلان نه آوازه خون؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    ببخشید چون اون یکی بحث و بستید اینجا سوال میکنم یعنی این طوطیایی که من گرفتم رزیلان نه آوازه خون؟
    عزيزم اينجا تاپيك قناريه !

اين قسمت در مورد اوازه خوان سوال كنيد و عكسشونو بزاريد https://www.parsipet.ir/forumdisplay.php?f=1261

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    24036
    سلام ماده دفعه اولش نیست.این دفعه هم ۵ تا تخم گذاشته بود.یکیش رو برای راحتیش از زیرش برداشتم.از ۴ تا دیگه ۲ تاشون نتونستن از تخم بیان بیرون ولی ۲ تاشون اومدن بیرون.تغذیه هم تخم کتان و هفت تخم و سفیده تخم مرغ بهشون دادم از روز اول.روز ۴ یکم ویتالین توی آب بهشون دادم.روز ۸ هم که اون اتفاق افتاد و جوجه خورده شد .فردا صبح هم رفتم دیدم جوجه دوم هم مرده ولی خورده نشده ولی با اینحال ماده روی جوجه مرده خوابیده بود.رفت و آمد زیاد نبوده تو اتاقشون.نور هم از صبح ساعت ۸ تا ۱۱ شب داشتن ۱۱ شب به بعد خاموشی تا صبح.اتفاقا تا روز ۴ دقت کرده بودم نر و ماده هر دو غذا به جوجه ها میدادن.تو ۵ ماه اخیر ماده دفعه اولشه که تخم گزاشته.روز ۸ که جوجه مرده رو دیدم قناری نر هم شروع کرده بود به خوندن و به دیواره قفس وایسادن که ظاهرا نشون میده آمادگی جفت گیری دوباره داره.الانم جداشون کردم و نر خیلی میخونه ولی ماده خیلی پکر و افسرده شده

صفحه 232 از 251 نخستنخست ... 132182213214215216217218219220221222223224225226227228229230231232233234235236237238239240241242243244245246247248249250251 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)