کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    20548
    من تازه اومدم چجوري بايد سوال كنم كه راهنماييم كنيم؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    همین چیزی که تایپ کردید یک سواله! سوال مربوط به ماهی رو هم همینجوری مطرح کنید.

مدیر انجمن آکواریوم و ماهیان زینتی

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    502
    سلام
    سوال مورد نظر تون رو در تاپیک مخصوص بپرسید ومنتظر جواب باشید
    مثلا درمورد
    تغذیه
    روش نگهداری
    بیماری
    تکثیر و.....

موفق باشید.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    قناری،دیسکس
    شماره عضویت
    20757
    سلام خدمت اساتید محترم من پنج تا دیسکس خریدم توی تانک قبلیم که 50*50 بود خیلی عالی بودن تو دستم غذا میخوردن الان که تانکشونو عوض کردم 130*50 گرفتم خیلی استرس دارن وقتی نزدیک تنک میرم سریع قایم میشن غذا هم کم میخورن لطفا راهنماییم کنید ممنون

Sent from my SM-J200H using Parsipet mobile app

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    در باره این موضوع بار ها تو پارسی پت بحث شده. تعداد دیسکس ها رو باید افزایش بدید. ۵ عدد دیسکس اصلا ایده خوبی نیست و استرس خواهند داشت. مخصوصا اگر حجم آب زیاد باشه و قسمت های تاریک برای پنهان شدن زیاد باشه مشکل بیشتر هم میشه. یک گله حد اقل ۱۰ - ۱۲ تایی توصیه میشه.

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آبزیان و ماکیان
    شماره عضویت
    19661
    جناب آژیده سلام
    وقت بخیرمیخواستم راجب استفاده از داروی پرازی کوانتل و هالامید درتانک اصلی بدونم
    من دیسکس هام انتهای بدن خودشون رومیلرزونن وحرکات انفجاری دارن ضمنا صورتشون رو به اشیاء میمالن و تنفس سریع دارن چند نفری پیشهاد استفاده از این داروها رو دادن خواستم نظر شما که تجربه بیشتری دارید رو بدونم
    داخل تانک پلکو و کوریدوراس و رامینوز و گیاه دارم
    ضمنا هفته گذشته از داروی OF که و یکی از گروهای تلگرامی معرفی شده بود از نواب گرفتم ولی پس از درمان هیچ بهبودی حاصل نشد و فروشنده هم داروی دیگه تجویز کرد انگار دارو نقل و نبات فقط فکر فروش خودشون هستن ......................بگزریم
    راستش من زیاد اهل استفاده از دارو نیستم وبیشتر سعی میکنم شرایط آب و تانک رو خوب نگهدارم تا بدن ماهی بتونه با بیماری مقابله کنه (البته تو بعضی از موارد)
    از طولانی شدن مطلب پوزش میخوام

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط سالار120 نمایش پست ها
    جناب آژیده سلام
    وقت بخیرمیخواستم راجب استفاده از داروی پرازی کوانتل و هالامید درتانک اصلی بدونم
    من دیسکس هام انتهای بدن خودشون رومیلرزونن وحرکات انفجاری دارن ضمنا صورتشون رو به اشیاء میمالن و تنفس سریع دارن چند نفری پیشهاد استفاده از این داروها رو دادن خواستم نظر شما که تجربه بیشتری دارید رو بدونم
    داخل تانک پلکو و کوریدوراس و رامینوز و گیاه دارم
    ضمنا هفته گذشته از داروی OF که و یکی از گروهای تلگرامی معرفی شده بود از نواب گرفتم ولی پس از درمان هیچ بهبودی حاصل نشد و فروشنده هم داروی دیگه تجویز کرد انگار دارو نقل و نبات فقط فکر فروش خودشون هستن ......................بگزریم
    راستش من زیاد اهل استفاده از دارو نیستم وبیشتر سعی میکنم شرایط آب و تانک رو خوب نگهدارم تا بدن ماهی بتونه با بیماری مقابله کنه (البته تو بعضی از موارد)
    از طولانی شدن مطلب پوزش میخوام
    سلام و احترام

کلا ایده خوبی نیست که سوالات مربوط به بیماری ماهی رو از ۱۰ جا سوال کنید و همه درمان ها رو هم تست کنید!

https://www.parsipet.ir/showthread.php?t=10542

تاپیک فوق رو بخونید. تا دلیلش معلوم نشه دارویی هم نمیشه پیشنهاد کرد.

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آبزیان و ماکیان
    شماره عضویت
    19661
    کاملا با نظر شما موافقم اینو بزارید پای علاقه و حساسیت زیاد و نگرانی و نیز عدم دریافت جواب مناسب ولی انصافا اینجا خیلی بهتره گروهای تلگرامیه
    در هر حال بفرمایید من دقیقا چه باید بکنم لازم باشه فیلم هم ارسال میکنم از آب آر او و آب دپو شده شهری با هوا دهی+ سیو کننده هم دما و با پی اچ و تی دی اس مساوی سیفون انجام میدم
    از دیشب دما رو 30 گذاشتم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط سالار120 نمایش پست ها
    کاملا با نظر شما موافقم اینو بزارید پای علاقه و حساسیت زیاد و نگرانی و نیز عدم دریافت جواب مناسب ولی انصافا اینجا خیلی بهتره گروهای تلگرامیه
    در هر حال بفرمایید من دقیقا چه باید بکنم لازم باشه فیلم هم ارسال میکنم از آب آر او و آب دپو شده شهری با هوا دهی+ سیو کننده هم دما و با پی اچ و تی دی اس مساوی سیفون انجام میدم
    از دیشب دما رو 30 گذاشتم

عکس و فیلم دیسکس ها رو بزارید، لطفا کاملا واضح و از جهات گوناگون باشه و کل تانک و دکور و نور و تک تک ماهی های تانک توش مشخص باشن.

تاریخچه مفیدی از تانک و ماهی ها شامل زمان معرفی شدن ماهی ها به تانک و غیره رو هم ذکر کنید.

فیلتراسیون، وضعیت سیفون و سیکل و دارو هایی که زدید و روش هایی که تست کردید. غذایی دیسکس ها و سایر مواردی که میتونه کمک کنه هم در پست وجود داشته باشه.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    toti va mahii
    شماره عضویت
    20781
    با سلام خدمت دوستان عزیز
    من ۱۰ روز پیش ۶ تا دیسکس خریدم دو بارم ابشونو سیفون کردم بعد آخرین سیفون که دو روز پیش بود ماهی ها توی گوشه ی تانک جمع شدن درجا بالا میزنن و اصلا به حرکت دست اهمیت نمیدن غذا هم نمیخورن اینم بگم آبی که ریختم تانک بعد سیفون هم دما نبود ۲ درجه اینا دماشونو آورد پایین ولی کلر اینا نداشتت (ضد کلر و ضد استرس ریخته بودم)الان هم چراغ هاشونو خاموش کردم دماشونم تا ۳۲ بردم بالا دو قاشقم نمک ریختم ابعاد تانکمم 90×30×60 هست از آب شهری هم استفاده کردم

Sent from my SM-N910C using Parsipet mobile app

صفحه 398 از 412 نخستنخست ... 298348379380381382383384385386387388389390391392393394395396397398399400401402403404405406407408409410411412 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)