صفحه 25 از 529 نخستنخست ... 6789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434475125525 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 241 به 250 از 5288
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    mina
    شماره عضویت
    4505
    ممنون ش***ا جان من جفنشونو دوست دارم آخه :smile (138):
    ملاک اولم شاه طوطی اگه نشد به هر دلیلی ملنگو
    اوهوم تصمیم همین شد. :smile (10):

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مینا - طوطی - ماکیان
    شماره عضویت
    4419
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shikra نمایش پست ها
    سلام
    اگر اشتهاش خوبه و غذا می خوره ممکنه از افسردگی باشه ... اما در مورد منقارش ... شما میگید که در مقایسه با قبل داغ تر شده یا اینکه همیشه اینطوری بوده یا اینکه تازه الان توجه شما را جلب کرده ...
    منقار و پا محل دفع حرارت در پرنده هاست و معمولا کمی داغ تر از حد عادی هستند خصوصا در قسمت اتصال منقار به سر که رگهای خوبی اونجا وجود داره ... به نظرم کمی صبر کنید اگر این حالت بیشتر از سه روز ادامه پیدا کرد اون وقت باید به فکری براش کرد ... سعی کنید سر به سرش بذارید... از این حال و هوا درش بیارید اگر افسردگی باشه به سرعت بر طرف میشه
    مرسی جوابم دادید.

منقارش بعضی وقتها اینطوری داغ میشه بعضی وقتها هم گرماش عادی هست.پاهاش هم بعضی وقتها گرمه و بعضی وقتها مثل یه کم پیش خنک.دست زدم پاهاش یخ بود.زیاد سر به سرش میذارم تا اینطوری نباشه.خدا کنه بهتر بشه اگه نشه میبرم دامپزشک.من و مادرم دیگه به این دل بستیم یه طوریش بشه داغون میشیم.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    4322
    سلام...

طوطی من سه ماهشه...ولی من نمیتونم قفسیش کنم...شب که میشه خوابش میاد خودش میره تو قفس ولی صبح که میشه و بیدار میشم دیگه واویلاست.انقد رخودشو میزنه به در ودیوار قفس تا بیارمش بیرون:smile (151):حتما کلی هم بهم بد و بیراه میگه تو دلش:62:..........دو روزه که زمان تو قفس موندنشو بیشتر کردم ولی بازم نمیمونه...چی کار کنم؟:smile (132):

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    4322
    راستی حال طوطیم خوب شد....گفتم بیام بگم دکتر چی گفت و چی کار کردم..
    رو زبون طوطیم دونه های سفید زده بود ...و یه کمی متورم شده بود بردمش دکتر ، دکتر گفت چون بهش زیاد غذا دادی تو چینه دانش مونده و باعث شده که قارچ بزنه ، گفت اگه دیر می اوردی روده هاش عفونت میکرد...بعدش بهش یه کپسول داد و قطره ویتامین آ د که باید یک هفته روزی سه قطره ویتامین میدادم و چهار روز هم کپسول....
    دکتر گفت سرلاک غذای مناسبی برای طوطی های کوچیک نیست چون کربوهیدرات داره و اینا چون جوجه هستن و تحرکی ندارن دیرتر جذب میشه و باعث مسمومیتشون میشه...گفت روزی دو تا سه سی سی کافیه اما به جاش میوه و مواد پر انرژی مثل آناناس و موز بدم بهش....گفت می تونی تو آبی که روزانه بهش میدی دو قطره سرکه بریزی که براش مفیده و آب پرتقال هم گفت خیلی خوبه.....گفت اگه دوست داشت نان هم خیلی خوبه بخوره.....طوطی من که عاشق نان هستش.....الان دیگه رو زبونش هیچ اثری از دونه های سفید نیست.....

در ضمن دکتر گفت وقتی یه کمی بزرگتر بشن خودشون می فهمن کی گرسنه هستن....تعداد وعده هارو زیاد کنید اما مقدار غذا در هر وعده کم باشه بهتره....

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    سلام

دوستان گل و نازنین دو تا سوال داشتم:

اول اینکه مدت زمان خیس خوردن حبوبات دقیقا چقدر باشه؟ قبلا ذکر شد 24 ساعت ولی الان که هوا گرمه این مدت زمان عملی نیست.... نمیشه برای پرنده های جوون یا بزرگ تر تا 8 ساعت خیس بخوره؟

دومیش هم در ارتباط با پست "245
    #" شقایق خانم هست، چیزایی که تا حالا شنیدم یکم با گفته های دامپزشک شما تناقض داره، اگر دوستان لطف کنن مواردی رو که در این پست ذکر شد، مو شکافی کنن ممنون میشم.... لطفا اگر میشه درباره جریان قارچ هم یکم توضیح بدید

با سپاس

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    4322
    سلام.......من یکی دو با ردیگه هم در مورد صحبتهای دکتر با شما صحبت کردم.... اما انگار خیلی اصرار دارید حتما قبول کنم که ایشون اشتباه میگن یا درمانشون اشتباهه........باید بگم که من به ایشون خیلی اعتماد دارم چون دقیقا در همون زمانی که گفته بودن حال طوطیم بهتر شد و تمام کارهایی رو که گفتن و من انجام دادم الان طوطیم هم خیلی از نظر رفتاری بهتر شده هم از نظر تغذیه.....و اگه بهتون بر نمی خوره باید بگم من به کسی که تحصیلاتش دامپزشکی باشه خیلی بیشتر اعتماد دارم ( حتی اگه ایشون زیر دستشون روزی یه دونه طوطی هم بمیره برای من مهم نیست چون میدونم که بعدش رو ی هر مسئله ای مطالعه میشه) ....باید بگم چون شما از دامپزشک یا حالا هر موضوعی خاطره خوبی ندارین دلیل نمیشه عمومیت بدین....من اگه سوالی می پرسم تو این سایت....بعد از جواب دادن کاربرا همون سوال رو از دکتر هم می پرسم و گاهی اوقات می بینم برخی از پیشنهادات کاربرا برا ی طوطی مضر هستش...........نظر شما محترم ولی اطلاعات شما تجربی هست و بر اساس مطالعه ولی یه دامپزشک اگه یه پرنده یا حیوان بمیره می بردش آزمایشگاه و دلیلشو بررسی میکنه و این بیشتر منو قانع میکنه..........

با تشکر

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    4271
    ممنون از جوابتون
    راستش این طوطی همین طوری به دست من رسید و نخریدمش و در ضمن دنبال جوجه ملنگو هستم ولی گیر نمیارم . یک نفر البته بود ولی یک قیمت فضایی گفت . نمیدونم رو چه حساب و خوب دیگه ...
    راستش اهلی بودن این طوطی در حدی هست که وقتی دستم رو داخل قفس می کنم از دستم غذا می گیره مثل سیب و روی دستم میاد . البته نه با کمال اختیار ولی خوب زیادم نمیترسه.
    در ضمن اگه جوجه ملنگو دارید ممنون میشم بهم اطلاع بدید البته قیمتشو هم بگید ممنون میشم .
    با تشکر

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    mina
    شماره عضویت
    4505
    سلام. دوستان منم فردا میخوام برم بخرم جوجه طوطی ،اگه پیدا نکنم چی؟
    راهنمایی می کنید لطفا؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    نقل قول نوشته اصلی توسط شقایق63 نمایش پست ها
    سلام.......من یکی دو با ردیگه هم در مورد صحبتهای دکتر با شما صحبت کردم.... اما انگار خیلی اصرار دارید حتما قبول کنم که ایشون اشتباه میگن یا درمانشون اشتباهه........باید بگم که من به ایشون خیلی اعتماد دارم چون دقیقا در همون زمانی که گفته بودن حال طوطیم بهتر شد و تمام کارهایی رو که گفتن و من انجام دادم الان طوطیم هم خیلی از نظر رفتاری بهتر شده هم از نظر تغذیه.....و اگه بهتون بر نمی خوره باید بگم من به کسی که تحصیلاتش دامپزشکی باشه خیلی بیشتر اعتماد دارم ( حتی اگه ایشون زیر دستشون روزی یه دونه طوطی هم بمیره برای من مهم نیست چون میدونم که بعدش رو ی هر مسئله ای مطالعه میشه) ....باید بگم چون شما از دامپزشک یا حالا هر موضوعی خاطره خوبی ندارین دلیل نمیشه عمومیت بدین....من اگه سوالی می پرسم تو این سایت....بعد از جواب دادن کاربرا همون سوال رو از دکتر هم می پرسم و گاهی اوقات می بینم برخی از پیشنهادات کاربرا برا ی طوطی مضر هستش...........نظر شما محترم ولی اطلاعات شما تجربی هست و بر اساس مطالعه ولی یه دامپزشک اگه یه پرنده یا حیوان بمیره می بردش آزمایشگاه و دلیلشو بررسی میکنه و این بیشتر منو قانع میکنه..........

با تشکر
    سلام

اولین بار هست انقدر رک و راست کسی بهم پست میزنه، واقعا قابل تحسینه

به خاطر مکاتبات قبلیمون شما یکم عجولانه برداشت کردید، به کلماتی مثل "مو شکافی" ، "توضیح بدبد" دقت کنید؛ و جایی که میگه "
    چیزایی که تا حالا شنیدم یکم با گفته های دامپزشک شما تناقض داره" نقص به "چیزایی که تا حالا شنیدم" وارده چون جلو تر از "گفته های دامپزشک شما " اومده

به هر حال قبول دارم ادبیات من از معیار فاصله داره و تا حالا خیلی ها اینو به من گفتند ولی مطمئن مطمئن مطمئن باشید منظور من این بود که دوستان برای من توضیح بدند و از خراب کردن وجهه دامپزشک محترم چیزی عایدم نمیشه و اصل پست برای این بود که تناقض دانسته های من تصحیح بشن نه اینکه دامپزشک شما برن زیر سوال

البته بازم به نظر من به حرف های هر دامپزشکی به صرف مدرک و تحصیل نمیشه اعتماد کرد ولی مسلما همینش هم از تجربه ها و مطالعات من نوعی قابل اعتماد تره، کاملا حرف شما رو قبلول داشتم و دارم

پس شد دو تا مطلب:

1. من اطلاعاتم ناقص بود خواستم کامل بشه
    2. ممکن بود دکتر اشتباه بگه، و این در صورتی معلوم میشد که شما صبر میکردید و همه مراجع این سایت با حرفش مخالفت میکردن، برای همین من نظر شخصیم رو نگفتم

به هر حال من دخالت کردم و حق نداشتم بیشتر از این وارد مسائل خصوصی شما بشم و از این بابت واقعا عذر میخوام.... سعی میکنم دیگه تکرار نشه و اگه موافق باشید پست قبلیم رو ویرایش کنم

این ها رو جدی گفتم و هیچ کنایه ای در کار نبود

با سپاس

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط Da Vinci نمایش پست ها
    سلام

دوستان گل و نازنین دو تا سوال داشتم:

اول اینکه مدت زمان خیس خوردن حبوبات دقیقا چقدر باشه؟ قبلا ذکر شد 24 ساعت ولی الان که هوا گرمه این مدت زمان عملی نیست.... نمیشه برای پرنده های جوون یا بزرگ تر تا 8 ساعت خیس بخوره؟

دومیش هم در ارتباط با پست "245
    #" شقایق خانم هست، چیزایی که تا حالا شنیدم یکم با گفته های دامپزشک شما تناقض داره، اگر دوستان لطف کنن مواردی رو که در این پست ذکر شد، مو شکافی کنن ممنون میشم.... لطفا اگر میشه درباره جریان قارچ هم یکم توضیح بدید

با سپاس
    سلام
    حبوبات می تونه بیست و چهار ساعت خیس بخوره ... برای اینکه در هوای گرم تابستان خراب نشه .... میتونید ظرف اش را بذارید توی یخچال و دیگه اینکه هر سه الی 4 ساعت آبش را کامل عوض کنید

در مورد پست مورد نظر نیازی به موشکافی نیست ... نظر دکتر شرطه ... هیچ کدام از ما نمی تونه با قاطعیت بگه دکتر اشتباه می کنه یا اشتباه نمی کنه ... البته همه انسانها اشتباه می کنند ،*من ،*شما ، دکتر و هر آدم دیگه ای ممکنه اشتباه کنه ... نباید به دانسته ای خودمون مغرور بشیم و فکر کنیم که خالی از خطا هستیم ... متاسفانه گاهی اوقات غرور جلوی چشمامون را میگیره ... نظر دکتر اینجا شرطه ... برای اینکه ایشون طوطی را معاینه کردند... هیچ کدام از ما که اینجا هستیم این کار را نتونستیم انجام بدیم می تونستیم هم نظرمون شرط نبود چون دکتر نیستم ... همیشه یک دستور کلی نمیشه برای یک بیماری یا مشکل صادر کرد
    قارچها در محیط اسیدی رشد نمی کنند یا اینکه کمتر رشد می کنند دادن سرکه یا آب پرتقال باعث اسیدی شدن قسمت ابتدای مجرای گوارش یعنی مری و پیش معده( یا همان چینه دان میشه ) پس نظر دکتر در این مورد و برای طوطی ایشون به نظر منطقی میاد ... شاید نشه این راه حل را برای همه موارد مشابه تجویز کرد اما با توجه به اینکه طوطی ایشون حالش خوب شده به نظر میاد درمان مناسب بوده

صفحه 25 از 529 نخستنخست ... 6789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434475125525 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)