کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    18743
    سلام دوستای خوب، امیدوارم بهار زندگیتون همیشه سبز باشه
    چندتا سوال مختلف درمورد خرید یه دونه عروس هلندی دارم از شما، با اینکه چندین ساعت وقت گذاشتم و توی سایت های مختلف خیلی اطلاعات درموردشون رو خوندم، ولی خب هم یه سری اطلاعاتشون فرق داشتن هم اینکه یه سری اطلاعات خاص هم پیدا نکردم.

1. الآن میخام یه عروس هلندی بخرم و قرار نیست در آینده براش جفت بگیرم. آیا تنهایی و با حداقل 2 ساعت بازی باهاش زندگیش اونقدر شاد می مونه که جفت نیاز نداشته باشه؟
    2. قفس مناسب که خیلی گرون نباشه جنسش هم مشکل نداشته باشه، چه سایزی بگیرم براش؟ همونطور که گفتم، یه دونه ست.
    3. آیا با اینکه قراره یه دونه باشه لونه نیاز داره یا نه؟ و باید چیزی براش بریزم ببره توی لونه بزاره زیرش نرم بشه؟ اگه نیازه، چی بریزم براش؟
    4. من الآن دوتا فنچ دارم، آیا نیازه که چند روز قبل از اومدن عروس هلندی فنچ ها رو بدم کسی یا بفروشم که محیط اینجا تمیز بشه؟ اگه آره، چند روز محیط باید خالی از فنچ باشه؟
    5. بعضی شب ها متأسفانه کنترل یه چیزا دست من نیست و شب ها تا ساعت 2 توی پذیرایی سر و صدا هست. عروس هلندی هم قراره توی آشپزخونه باشه، آشپزخونه هم یه درب که بسته بشه نداره و صدا راحت از پذیرایی میاد. (البته اینم بگم که این آشپزخونه مصرف آشپزی و غیره نداره). با این اوصاف آیا عروس هلندی اذیت میشه یا نمیشه؟
    6. حداقل 2 ساعت بازی در روز آیا کم نیست؟
    7. وقتی میارمش بیرون آیا بلده که جای مخصوصی فضله کنه؟ اگه بلد نیست چیکار کنم که روی میز کامپیوتر یا روی کتاب و موکت زمین فضله نکنه؟
    8. اگه اشتباه نکنم تربیت عروس هلندی با سن چندروز یکم وقت میخاد و حساسیت خاص خودشو داره. من چند ماهه بخرم که بتونم دست آموز کنم زیاد هم تربیتش وقت گیر نباشه روزانه؟ ممکنه برم مغازه و فروشنده بگه مثلا همین یه ساله ها یا 10 ماهه ها رو داریم. آیا یه ساله مشکل نداره با دست آموز شدن؟
    9. اگه از فروشنده بخوام عروس مثلا 4 ماهه نر بده، خب از طرفی نمیشه تشخیص داد نر هستش یا نه چون سنش کمه. ولی خب یه راه هایی هم داره مثل بررسی جمجمه و ... که یکم حرفه ای هستش و ممکنه فروشنده گول بزنه ماده بفروشه. بابت این قضیه چیکار کنم؟
    10. قیمت حدودی قفس با ابعاد مناسب برای یه دونه عروس هلندی تقریبا چقده؟ چون رفتم مغازه قیمت یه قفس متوسط رو پرسیدم، از اینا که زیرشون رنگیه و شیب داره که دونه بیرون نریزه گفت 90 تومن. خودم حدس میزدم نهایتاً 50 باشه.
    11. توی خونه به جز تمیز کردن محیط و ضدعفونی کردن قفس با سرکه و جلوی آفتاب گذاشتنش دیگه چه کارهایی باید انجام بدم قبل از خرید عروس هلندی و چه آمادگی های دیگه باید داشته باشم؟
    12. آیا قفس دست دوم مشکل داره؟ اگه خوب با آب و کف بشورمش و بعدش هم سرکه بزنم و بزارمش جلوی آفتاب.
    13. آیا عروس هلندی وقتی آزاد هستش میپره روی بخاری یا لوله بخاری؟ اگه میپره چیکار کنم نره سمتش؟
    14. از روزی که خریدمش هرروز 2 ساعت آزادش کنم پیشم؟ یا باید اول دست آموز بشه؟ اگه روزای اول نمیشه آزادش کرد، وقتی که توی قفس هستش باهاش حرف بزنم یکم هم براش آهنگ بزارم به اندازه کافی شاد میشه؟
    15. آیا اصلا عروس هلندی برام مناسب هستش با این اطلاعاتی که دادم؟ طوطی که بیاد روی دست و با آدم دوست بشه (توی رنج قیمت حداکثر 150 تومن مثل عروس هلندی) چیزی (به جز مرغ عشق) پیشنهاد میکنید؟ چون من دانشگاه دارم روزی حداکثر بتونم یه ساعت و نیم تا دوساعت باهاش بازی کنم. خونمون هم یکم شلوغه و سر و صداست. حالا حرف هم نزنه اشکال نداره ولی دوست باشه و به روش خودش ابراز علاقه کنه به صاحب خوبش. اگه پیشنهاد پرنده ی دیگه ای دارید اون پرنده چی هستش؟

معذرت میخوام سوال هام زیاد شد. خیلی مچکرم بابت راهنماییتون

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل-لاوبرد
    شماره عضویت
    19063
    نقل قول نوشته اصلی توسط a b b a s نمایش پست ها
    سلام دوستای خوب، امیدوارم بهار زندگیتون همیشه سبز باشه
    چندتا سوال مختلف درمورد خرید یه دونه عروس هلندی دارم از شما، با اینکه چندین ساعت وقت گذاشتم و توی سایت های مختلف خیلی اطلاعات درموردشون رو خوندم، ولی خب هم یه سری اطلاعاتشون فرق داشتن هم اینکه یه سری اطلاعات خاص هم پیدا نکردم.

1. الآن میخام یه عروس هلندی بخرم و قرار نیست در آینده براش جفت بگیرم. آیا تنهایی و با حداقل 2 ساعت بازی باهاش زندگیش اونقدر شاد می مونه که جفت نیاز نداشته باشه؟
    2. قفس مناسب که خیلی گرون نباشه جنسش هم مشکل نداشته باشه، چه سایزی بگیرم براش؟ همونطور که گفتم، یه دونه ست.
    3. آیا با اینکه قراره یه دونه باشه لونه نیاز داره یا نه؟ و باید چیزی براش بریزم ببره توی لونه بزاره زیرش نرم بشه؟ اگه نیازه، چی بریزم براش؟
    4. من الآن دوتا فنچ دارم، آیا نیازه که چند روز قبل از اومدن عروس هلندی فنچ ها رو بدم کسی یا بفروشم که محیط اینجا تمیز بشه؟ اگه آره، چند روز محیط باید خالی از فنچ باشه؟
    5. بعضی شب ها متأسفانه کنترل یه چیزا دست من نیست و شب ها تا ساعت 2 توی پذیرایی سر و صدا هست. عروس هلندی هم قراره توی آشپزخونه باشه، آشپزخونه هم یه درب که بسته بشه نداره و صدا راحت از پذیرایی میاد. (البته اینم بگم که این آشپزخونه مصرف آشپزی و غیره نداره). با این اوصاف آیا عروس هلندی اذیت میشه یا نمیشه؟
    6. حداقل 2 ساعت بازی در روز آیا کم نیست؟
    7. وقتی میارمش بیرون آیا بلده که جای مخصوصی فضله کنه؟ اگه بلد نیست چیکار کنم که روی میز کامپیوتر یا روی کتاب و موکت زمین فضله نکنه؟
    8. اگه اشتباه نکنم تربیت عروس هلندی با سن چندروز یکم وقت میخاد و حساسیت خاص خودشو داره. من چند ماهه بخرم که بتونم دست آموز کنم زیاد هم تربیتش وقت گیر نباشه روزانه؟ ممکنه برم مغازه و فروشنده بگه مثلا همین یه ساله ها یا 10 ماهه ها رو داریم. آیا یه ساله مشکل نداره با دست آموز شدن؟
    9. اگه از فروشنده بخوام عروس مثلا 4 ماهه نر بده، خب از طرفی نمیشه تشخیص داد نر هستش یا نه چون سنش کمه. ولی خب یه راه هایی هم داره مثل بررسی جمجمه و ... که یکم حرفه ای هستش و ممکنه فروشنده گول بزنه ماده بفروشه. بابت این قضیه چیکار کنم؟
    10. قیمت حدودی قفس با ابعاد مناسب برای یه دونه عروس هلندی تقریبا چقده؟ چون رفتم مغازه قیمت یه قفس متوسط رو پرسیدم، از اینا که زیرشون رنگیه و شیب داره که دونه بیرون نریزه گفت 90 تومن. خودم حدس میزدم نهایتاً 50 باشه.
    11. توی خونه به جز تمیز کردن محیط و ضدعفونی کردن قفس با سرکه و جلوی آفتاب گذاشتنش دیگه چه کارهایی باید انجام بدم قبل از خرید عروس هلندی و چه آمادگی های دیگه باید داشته باشم؟
    12. آیا قفس دست دوم مشکل داره؟ اگه خوب با آب و کف بشورمش و بعدش هم سرکه بزنم و بزارمش جلوی آفتاب.
    13. آیا عروس هلندی وقتی آزاد هستش میپره روی بخاری یا لوله بخاری؟ اگه میپره چیکار کنم نره سمتش؟
    14. از روزی که خریدمش هرروز 2 ساعت آزادش کنم پیشم؟ یا باید اول دست آموز بشه؟ اگه روزای اول نمیشه آزادش کرد، وقتی که توی قفس هستش باهاش حرف بزنم یکم هم براش آهنگ بزارم به اندازه کافی شاد میشه؟
    15. آیا اصلا عروس هلندی برام مناسب هستش با این اطلاعاتی که دادم؟ طوطی که بیاد روی دست و با آدم دوست بشه (توی رنج قیمت حداکثر 150 تومن مثل عروس هلندی) چیزی (به جز مرغ عشق) پیشنهاد میکنید؟ چون من دانشگاه دارم روزی حداکثر بتونم یه ساعت و نیم تا دوساعت باهاش بازی کنم. خونمون هم یکم شلوغه و سر و صداست. حالا حرف هم نزنه اشکال نداره ولی دوست باشه و به روش خودش ابراز علاقه کنه به صاحب خوبش. اگه پیشنهاد پرنده ی دیگه ای دارید اون پرنده چی هستش؟

معذرت میخوام سوال هام زیاد شد. خیلی مچکرم بابت راهنماییتون

سلام
    1-بله میشه. عروس رام و دستی در صورتی که براش اسباب بازی مخصوص طوطی سانان فراهم کنید و در روز یکی دو ساعت خارج قفس باهاش وقت بگذرونید مشکلی براش پیش نمیاد.

2-از انواع قفسهای موجود در بازار که بنا به جثه ی عروس و دم تقریبا بلندش خیلی کوچیک نباشه. و بتونه توش راحت بچرخه و بال بال بزنه. قفس اهنی و زنگ زده نباشه. رنگ کوره ای بهتره. از 50-60 تومن هست تاااااااا 300-400 تومن بسته به سایز و جنس و اینکه پایه دار هست یا خیر.

3-خیر لونه نیاز نداره. لونه رو فقط مواقع جفتگیری و تخم گذاری نصب میکنن برای جفت.

4-اینی که میگید برعکسه. یعنی پرنده ای که جدید میاد باید 1 ماهی دور از پرنده های دیگه قرنطینه بشه و در صورت اطمینان از سلامتی در یک محیط میشه نگهداری بشن.

5-تایم خواب مسلما باید عاری از نور زیاد و سر و صدای بالا باشه. شما خودتون تو سر و صدا میتونید راحت استراحت کنید؟

6-جواب سوال 1

7-خیر اصولا به خودی خود بلد نیستن. و هر جایی که بشه فضله می ندازن. در این رابطه باید اموزش ببینه که پیشنهاد میکنم با یه سرچ ساده مطالبو در این رابطه مطالعه بفرمایین.

8-بهترین سن دو ماهگی و بعد از دان خور شدن هست. پیشنهاد میکنم عروس بالغ یا وحشی بویژه از پرنده فروشیها نخرید. از پرورش دهنده ی معتبر جوجه ی تازه دون خور شده بخرید. که معمولا سرلاکی بزرگ شدن و دستی هستن. و بهترین سن واسه اموزش و سخنگوییه.

9-کاری نمیتونید کنید. احتمال اینکه اشتباه کنید خیلی بالاس. فقط پرورش دهنده ی معتبر....

10-جواب سوال 2

11-قفس رو تهیه کنید. جای مناسب بذارید. ارتفاع 1 متری فاصله وجود داشته باشه تا زمین. ارزن و کتان به نسبت 3 به 1. طرف اب و ظرف غذای تر. اسباب بازی مخصوص طوطی سانان. و در نهایت عروس.

12- اگه زنگ زدگی و خرابی نداشته باشه و ابعاد و فواصل میله ها مناسب باشه ایرادی نداره.

13-بله امکانش زیاده که روی بخاری و روی گاز بپره یا با دیوار و پنجره برخورد کنه. پیشنهاد میکنم حتما فرد با تجربه پرهاشو بزنه.

14-گفتم که جوجه ی تازه دان خور بگیرید حتما. بله موسیقی خیلی دوست دارن.

15- اطلاعاتتون خیلی بالا نیست. بنابراین من پیشنهاد میکنم قبل از خرید حتما در مورد عروس و در کل طوطی سانان مطالعه کنید. تغذیه.... بیماریها... شرایط نگهداری.... و بعد با توجه به ایده ال ها و شرایطتتون اقدام به خرید کنید.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    18489
    سلام
    این دو جوجه پاشون سیاه شده وکلا لنگ میزنه وانگشتای پاش سیاه و لمس شده
    اسهال داره ولی اشتهای غذاخوردنش خوبه وسرحاله.رنگ مدفوش که به پاش هم چسبیده
    سبز پرنگه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    ماده هنوز آماده نیست، با تغذیه گرم باید امادش کنید

بله یدونه کافیه

تا جفتگیری نکردن لونه نذارید

Sent from my D6503 using Tapatalk
    ممنون نفیسه خانم.
    جواب داد.
    الان خیلی باهم خوب دادند و سر همه خیلی زیاد میخارونند.
    جفت گیری هم فکر کنم همین روزا کنند.
    الان لونه را نصب کنم یا صبر کنم جفت گیری رو دیدم بذارم؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    17355
    نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    ممنون نفیسه خانم.
    جواب داد.
    با سلام به دوست عزیز
    دوست عزیز باید شما جفت گیری اونارو ببینید بعد لونه رو نصب کنید
    به محض مشاهده اولین جفتگیری لونه را نصب کنید
    موفق باشید

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط epoch نمایش پست ها
    سلام
    این دو جوجه پاشون سیاه شده وکلا لنگ میزنه وانگشتای پاش سیاه و لمس شده
    اسهال داره ولی اشتهای غذاخوردنش خوبه وسرحاله.رنگ مدفوش که به پاش هم چسبیده
    سبز پرنگه

سلام خیلی خیلی اوضاع پاهاشون خراب هست[emoji15] [emoji15] [emoji29]

در چه شرایطی بزرگ شدن؟؟؟[emoji15] [emoji15]

حتما ببرید پیش دکتر ماهر

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    ممنون نفیسه خانم.
    جواب داد.
    سلام، صبر کنید تا جفت گیری کنند، بعد نصب کنید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل - باجریگار- ماهی
    شماره عضویت
    7076
    سلام و سال نو مبارک

سه تا سوال:
    1- عروسال من با اینکه یه جوجه 2 ماهه دارن ولی الان نزدیک 2 هفته است که دوباره 5 تا تخم گذاشتن. چکار کنم تخم نذارن؟ به خدا حجم بدنشون نصف شده لاغر شدن. لونه رو هم که برمیدارم جاهای دیگه تخم میذارن.
    2- برای جوجه غذا چی بذارم خوبه؟ الان برنج و تخم مرغ اب پز و بلال و سیب میخوره ولی کم میخوره. البته والدین هم بهش غذا میدن. اینکه لاغره طبیعیه؟
    3- دیروز دیدم ماده رفته سر وقت یه تیکه یونولیت ، بر داشتم دیدم نزدیک دو بند انگشت ازش کنده شده و خورده هاش هم نیست. فکر کنم در طی 2-3 روز خورده همه رو . خدا رو شکر حالش خوبه (پرواز و اشتها و سرحال) ولی نگران شدم. مشکلی نیست؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16667
    نقل قول نوشته اصلی توسط میترا نمایش پست ها
    سلام و سال نو مبارک

سه تا سوال:
    1- عروسال من با اینکه یه جوجه 2 ماهه دارن ولی الان نزدیک 2 هفته است که دوباره 5 تا تخم گذاشتن. چکار کنم تخم نذارن؟ به خدا حجم بدنشون نصف شده لاغر شدن. لونه رو هم که برمیدارم جاهای دیگه تخم میذارن.
    2- برای جوجه غذا چی بذارم خوبه؟ الان برنج و تخم مرغ اب پز و بلال و سیب میخوره ولی کم میخوره. البته والدین هم بهش غذا میدن. اینکه لاغره طبیعیه؟
    3- دیروز دیدم ماده رفته سر وقت یه تیکه یونولیت ، بر داشتم دیدم نزدیک دو بند انگشت ازش کنده شده و خورده هاش هم نیست. فکر کنم در طی 2-3 روز خورده همه رو . خدا رو شکر حالش خوبه (پرواز و اشتها و سرحال) ولی نگران شدم. مشکلی نیست؟
    سلام
    سال نو شما هم مبارک
    جوجه رو از دوماه باید جدا کنید دیگه که دانخور بشن هم زحمت پدر مادر کم بشه،وقتی جوجحه دارن غذا اصلی ارزش به نسبت 1 به 8 کتان
    بدی هر یک روز درمیان کاهو و هر هفته یکبار جوانه
    این تغذیه کفایت میکنه و دیگه مست نمیشن که تخم کنن،مکمل ها و ویتامین هارو هم کمتر کنید
    بعد از بزرگ شدن بچه ها هم 2 ماه استراحت بدید پرندتون ضعیف نشه
    موفق باشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل - باجریگار- ماهی
    شماره عضویت
    7076
    نقل قول نوشته اصلی توسط karshenas نمایش پست ها
    سلام
    سال نو شما هم مبارک
    جوجه رو از دوماه باید جدا کنید دیگه که دانخور بشن هم زحمت پدر مادر کم بشه،وقتی جوجحه دارن غذا اصلی ارزش به نسبت 1 به 8 کتان
    بدی هر یک روز درمیان کاهو و هر هفته یکبار جوانه
    این تغذیه کفایت میکنه و دیگه مست نمیشن که تخم کنن،مکمل ها و ویتامین هارو هم کمتر کنید
    بعد از بزرگ شدن بچه ها هم 2 ماه استراحت بدید پرندتون ضعیف نشه
    موفق باشید
    ممنون
    جوجه رو چه جوری جدا کنم؟ یعنی دیگه اونارو نبینه؟
    سوال سوم در مورد یونولیت رو هم میشه بگید؟ بیشتر نگران اونم، شاید اشتباه میکنم ولی همش فکر میکنم چینه دونش نسبتا پره، یعنی مثل قبل خالی نیست. ممکنه یونولیت باشه؟ چکار باید کرد؟

صفحه 1594 از 1915 نخستنخست ... 59410941494154415751576157715781579158015811582158315841585158615871588158915901591159215931594159515961597159815991600160116021603160416051606160716081609161016111612161316441694 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 8 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 8 مهمان ها)