صفحه 23 از 529 نخستنخست ... 45678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414273123523 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 221 به 230 از 5288
    همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    دوستان سلام
    جوجوی من بوس دادن و دست دانو با جایزه انجام میده ولی حالت پرخاشگریش خوب نشده گاهی وقتا هم دست میده هم گاز میگیره
    تا وقتی تو بغلمه آرومه و هرچی هم که نازش کنی و بوسش کنی مشکلی نداره ولی روی سبدش که هست یا روی زمین نمیذاره بهش دست بزنم:smile (132):
    شما میگید چیکار کنم

راستی نعنای من دیروز سرشو تا گردن کرد تو لیوان آب نگرانم یه وقت آب تو بینیش رفته باشه
    البته وضعش نسبت به قبل تغییری نداشته
    فقط وقطی سرشو تکون میده تو چشمش یکم حباب میاد میدونید واسه چیه؟ البته از قبل آبریزش داشته ولی دکترش گفت موردی نداره:smile (196):

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    نقل قول نوشته اصلی توسط smwin نمایش پست ها
    طوطی من الان غذا میخوره اما به هیچ وجه صدایی ازش در نمیاد
    یه دامپزشک گفت احتمالا بهش کم توجهی کردین(البته طوطی و ندید و حدس زد)

نمیدونم چشه مثل افسرده ها شده
    هرچی صداش میکنم یا باهاش بازی میکنم محل نمیدهو مثل اینه که قهر کرده

مدفوعشم که گفتین رنگش سبزه روشن و سفیده
    رنگ مدفوع نباید اینطوری باشه، اگر فعالیت نمیکنه و همش یه گوشه کز میکنه نشونه خوبی نیست، من تا حالا نشنیدم از افسردگی این مشکل ها پیش بیاد، چرا پیش یه دامپزشک دیگه نمیبرید؟

برای تغذیه میتونید از این گروه های غذایی استفاده کنید:

1.حبوبات : میتونید حبوباتی مثل نخود، لوبیا و عدس رو به مدت نصف روز بذارید خیس بخوره و به عنوان غذای اصلی به طوطی بدید
    ¹
    2.گوشت میوه ها(دانه بعضی میوه ها مضر است²) : از میوه ها میشه به عنوان جایزه استفاده کرد، ولی به خاطر این که مغذین و نیاز های اساسی رو به راحتی بر طرف میکنن، من ترجیحا بعد از حبوبات بیشتر به طوطیم میوه میدم
    3.مغذ ها: مغذ هایی مثل پسته و بادام و تخمه، چربی زیادی دارن و استفاده مداوم برای پرنده های قفسی که فعالیت کمی دارن، توصیه نمیشه.... بهتره از مغذ ها به عنوان جایزه استفاده کنید چون طوطی علاقه زیادی به اون ها داره
    4.سبزیجات، مواد غذایی گیاهی دیگر (مانند گندم، ذرت و ...)³ : میتونید از این مواد هم به عنوان غذای اصلی استفاده کنید ولی من شخصا حبوبات رو ترجیح میدم، چون سلامت این جور محصولات کاملِ کامل مشخص نیست
    5.تخم مرغ آبپز

ملنگو ها عموما غذای جدید رو زود قبول میکنن، اگر امتناع کرد میتونید از همون روشی که تو پست قبلیم گفتم استفاده کنید

با سپاس

2.برای اطلاع بیشتر از دانه های مضر به ایــنــجــا مراجعه کنید

3.مواد غذایی کنسرو، بسته بندی شده، نمک سود شده، تف داده شده و .... برای کبد کوچک طوطی زیان بار هستن، بهتره هر ماده غذایی تازه و رسیده باشه (بجر حبوبات که باید خشک شده باشه)

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    4271
    سلام خدمت شما دوست عزیز
    اولا پوزش می خواهم که جواب های شما را در اولین پرسشم ندادم. هم مدتی به اینترنت دست رسی نداشتم هم یک مقدارشو بزارید رو حساب نا بلدی (:
    العان یک ماه میشه که من این طوطی رو گرفتم.
    در مورد سوال اولتون باید بگم که فقط پشت سرش آبی هست و کل بدنش سبزه .
    در خصوص سوال دوم باید بگم ، وقتی دستم رو کاملا نزدیکش میکنم میاد روی دستم ( چه داخل قفس چه در بیرون از قفس ) ولی ظرف چند ثانیه از روی دستم میاد پایین و زمانی که روی دستم میاد و میخوام دستم را از روی قفس بیارم بیرون از روی دستم میاد پایین و یا اگر در محیط باز باشه سریع از روی دستم پرواز می کنه.
    مشکلی که من العان با اون درگیر هستم این هست که شدیدا اسرار داره از قفس بیاد بیرون که البته خودش راهشو پیدا کرده به طرز زیبایی از لایه میله ها میاد بیرون و سریع میره توی مخفیگاه خودش که البته پشت گاز هست و ساعتها اونجا می مونه. زمانی که گرسنه میشه در صورتی که کسی نباشه میاد میره توی قفسش غذا می خوره و سریع برمی گرده سرجاش.
    در ضمن کاملا ساکت هست مگر زمانی که احساس تنهایی کنه و یا اینکه خودشو در شیشه می بینه. میخواستم بدونم آیا ملنگو ها کلا ساکت هستند.
    راستی چیکار کنم تا جاهایی که می خوام نره .
    ممنون میشم اگه حوصله کنید و جواب منو بدید.:93:

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط attakh نمایش پست ها
    حالت ترس سلار چند روزه که تبدیل به تهاجم همراه با ترس شده . البته میدونم تهاجم و گاز گرفتنش هم از ترسش هست . قبلا وقتی دست میبردم طرفش فرار می کرد . ولی الان می ایسته و اگه زیاد بخوام نزدیکش بشم یه خیز سریع با سرش میاره طرف دستم و دوباره خودش فرار میکنه . البته دیروز من خیلی سمج بازی در آوردم دو بار هم انگشتم را آروم با نوکش گرفت(اصلا فشار نداد) و خودش مجددا فرار کرد . خیلی بامزه است . میخواد منو بترسونه میبینه من نمیترسم خودش فرار میکنه . البته همچنان راحت از دستم غذا میگیره .

برداشت من اینه (ببینید درست میگم ) : مرحله اول (دو ماه اول) مرحله فرار بود . مرحله دوم (الان) حمله و فرار . مرحله سوم (بعدا ) حمله کامل . مرحله چهارم اعتماد .

البته بستگی به رفتار من هم داره . مثلا الان وقتی میخواد حمله کنه من یه ذره هم دستم را عقب نمی کشم و حالت ترس به خودم نمی گیرم . بعدش هم نه بهش میخندم نه دعواش میکنم . انگار نه انگار . کاملا بی تفاوت . فکر کنم این بهترین واکنش باشه . چون اگه بهش بخندم که بد عادت میشه . اگرم دعواش کنم میفهمه با این کارش منو عصبانی کرده .

تا الان فرار را امتحان میکرد که تاثیری نداشت . الان هم حمله را امتحان میکنه که اونم تاثیری نخواهد داشت . بعد دیگه گزینه ای نمیمونه جز اعتماد . البته این تحلیل من هست . شما اصلاحش کنید .
    سلام
    هنگام آموزش و تربیت طوطی .... تشویق کردن بهترن جواب را میده این چیزیه که ما کمتر بهش توجه می کنیم یکی از راههای چلب اعتماد تشویق کردن است ... وقتی یک کاری می کنه که شما تاییدش می کنید بلافاصله بهش جایزه بدهید جایزه یک تکه بسیار کوچک از خوراکی هست که اون خیلی خیلی دوست داره ... این خوراکی را باید از غذای روزانه اش حذف کنید و فقط هنگام تشویق کردن بهش بدهید مثلا اگر خوراکی از دستتون میگیره شما برای اینکه تشویشقش کنی و اون بفهمه که شما از این کارش خوشتون آمده بهش یک جایزه بدهید .... کمی زمان می بره اما معمولا جواب میده ... در بخش آموزش طوطی سانان در مورد این مسئله خیلی توضیح دادیم یک قست هست به اسم راهنمای آموزش ... اونجا در مورد خصوصیات جایزه دادن خیلی توضیح داده شده .
    .

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط saghi نمایش پست ها
    سلام خدمت شما دوست عزیز
    اولا پوزش می خواهم که جواب های شما را در اولین پرسشم ندادم. هم مدتی به اینترنت دست رسی نداشتم هم یک مقدارشو بزارید رو حساب نا بلدی (:
    العان یک ماه میشه که من این طوطی رو گرفتم.
    در مورد سوال اولتون باید بگم که فقط پشت سرش آبی هست و کل بدنش سبزه .
    در خصوص سوال دوم باید بگم ، وقتی دستم رو کاملا نزدیکش میکنم میاد روی دستم ( چه داخل قفس چه در بیرون از قفس ) ولی ظرف چند ثانیه از روی دستم میاد پایین و زمانی که روی دستم میاد و میخوام دستم را از روی قفس بیارم بیرون از روی دستم میاد پایین و یا اگر در محیط باز باشه سریع از روی دستم پرواز می کنه.
    مشکلی که من العان با اون درگیر هستم این هست که شدیدا اسرار داره از قفس بیاد بیرون که البته خودش راهشو پیدا کرده به طرز زیبایی از لایه میله ها میاد بیرون و سریع میره توی مخفیگاه خودش که البته پشت گاز هست و ساعتها اونجا می مونه. زمانی که گرسنه میشه در صورتی که کسی نباشه میاد میره توی قفسش غذا می خوره و سریع برمی گرده سرجاش.
    در ضمن کاملا ساکت هست مگر زمانی که احساس تنهایی کنه و یا اینکه خودشو در شیشه می بینه. میخواستم بدونم آیا ملنگو ها کلا ساکت هستند.
    راستی چیکار کنم تا جاهایی که می خوام نره .
    ممنون میشم اگه حوصله کنید و جواب منو بدید.:93:
    سلام
    اینکه میگید کمی پشت سرش آبی است شاید هیبرید باشه...

اینکه میاد روی دستتون و سریع میره پایین یعنی اینکه از شما می ترسه و با میل به سمت شما نمیاد ... باید اعتمادش را جلب کنید ... یکی از راههای جلب اعتمادش این هست که وقتی میاد روی دستتون یک جایزه بدهید بهش .....الان در پست قبلیم یه دوستمون در مورد جایزه توضیح دادم مثلا طوطی من گردو خیلی دوست داشت ... من یک نصفه گردو را به ده تکه کوچک تقسیم میکردم و یک تکه کوچک بهش میدادم ... شما هم همین کار را انجام بدهید اینطوری طوطی تون می فهمه روی دست موندن یعنی جایزه گرفتن ...

شما گفتید میره پشت گاز ... منظورتون از گاز چیه ؟ گاز آشپزی؟ این که خیلی خطرناکه اصلا نباید به طوطی ها اجازه داد که یه آشپزخانه وارد بشوند خیلی از بخارات تولید شده در آشپزخانه برای پرنده ها به شدت مضر هست

یک چیزه دیگه هم گفتید ... فرمودید که طوطی تون از لای میله های قفس میاد بیرون:smile (1): این خیلی خطرناکه اگر یک وقت لای میله ها گیر کنه میخواهید چه کار کنید اگر یک وقت شما منزل نباشید از قفس بیاد بیرون و بلایی سرش بیاد میخواهید چه کار کنید .... خواهشا یک قفس مناسب براش تهیه کنید ...

طوطی ها بیشتر اول صبح و کمی هم در عصر سر و صدا می کنند ، سر و صدا نکردن طوطی می تونه دلایل مختلف داشته باشه اما اگر اشتهاش خوبه ،مدفوعش طبیعی است جای نگرانی نیست ... من هر دو مدل ملنگو را دیدم یه ملنگو دیدم که از سنگ صدا در میاد از اون صدا در نمیامد ... یکی هم دیدم که همه جا را میذاشت روی سرش ... طوری که دیوونه میشدی ... این می تونه به شخصیت پرنده هم بستگی داشته باشه

برای اینکه طوطی را بشه تربیت کرد بهتره که پرهاش را کوتاه کرد اگر طوطی تون خیلی جوان نیست باید بدهید پرهاش را براتون کوتاه کنند اینطوری هر وقت کاری را دلش نخواهد انجام بده می پره و شما نمی تونی تربیتش کنی
    من پست قبلی شما را پیدا نکردم که بدونم آیا در مورد سن طوطی تون توضیح دادید یا خیر برای همین اگر میشه ازش عکس بذارید
    سپاس

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    4271
    سلام
    خیلی ممنون از اینکه جواب سوال های منو دادین.
    حتما یک عکس براتون میزارم . همین فردا
    ممنون میشم اگه جواب بدید که چیکار کنم که انقدر فراری نباشه . چون وقتی میاد غذا میخوره دوباره میخواد در بره و جایی خودشو پنهان کنه.
    در ضمن غذا خوب می خوره . سیب رو خیلی دوست داره و سیب رو با دست بهش میدم می خوره و وقتی تخمه کف دستم میریزم و دستم رو میبرم نزدیکش میاد روی دستم ولی اصلا تخمه نمیخوره با اینکه میدونم خیلی گرسنه است .
    بازهم تشکر می کنم .

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط saghi نمایش پست ها
    سلام
    خیلی ممنون از اینکه جواب سوال های منو دادین.
    حتما یک عکس براتون میزارم . همین فردا
    ممنون میشم اگه جواب بدید که چیکار کنم که انقدر فراری نباشه . چون وقتی میاد غذا میخوره دوباره میخواد در بره و جایی خودشو پنهان کنه.
    در ضمن غذا خوب می خوره . سیب رو خیلی دوست داره و سیب رو با دست بهش میدم می خوره و وقتی تخمه کف دستم میریزم و دستم رو میبرم نزدیکش میاد روی دستم ولی اصلا تخمه نمیخوره با اینکه میدونم خیلی گرسنه است .
    بازهم تشکر می کنم .
    سلام
    در مورد جلب اعتمادش در پست قبلی بهتون توضیح دادم تنها راه تشویق کردن هست...
    منتظر هستم تا عکسش 5را بذارید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    mina
    شماره عضویت
    4505
    سلام به همه. آخ جون منم عضو شدم اینم اولین پستم
    راستش من هنوز طوطی ندارم اما میخوام بخرم از اینجا خیلی چیزا یاد گرفتم و ممنونم از همه ،کلی مطالعه کردم و تحقیق چون بودجم زیاد نیست تصمیم رو ملنگو یا شاه طوطی هست اما بازم بین این دوتا گیر کردم نمیدونم کدوم و احتمال زیاد تو این 2-3 روز میخوام بخرم اگه شاه طوطی نشه ملنگو رو چقدر پیشنهاد می کنید؟(منظورم شخصیتیه)
    میخوام 3 ماه یا 4 ماه باشه الان خرداده پیدا میشه؟
    پیشاپیش ممنونم ازتون

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    4271
    باز هم سلام
    این هم 1 عکس از فندق من.
    یک سوال داشتم. وقتی یک سمت قفسشو پارچه میزارم میره میچسبه به اون قسمت قفس و ساعتها اونجا می مونه دیدلش چی میتونه باشه .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مینا -ملنگو-مرغ عشق
    شماره عضویت
    4343
    سلام به همگی لطفا سریع جواب بدید

طوطی ام امروز بابش گیر کرد به قفس خیلی ترسید یه سره هم داد زد از ائن ورم نمیزاره من بهش دست بزرنم اومدم بالشو در بیارم بد تر کرد یه خورده بالش رفت بالا یعنی شکست؟؟؟

صفحه 23 از 529 نخستنخست ... 45678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414273123523 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)