مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط reza74 نمایش پست ها
    سلام سپیده خانم ، بازم به مرام شما ، حداقل شما یک جوابی به کامنت ما دادین ، در طی این چند سال اصلا ندیده بودم پارسی پت اینقدر بی رونق و صوت و کور باشه و ... بگذریم ، راستش چون جوجه هستش احساس میکنم جون نداره خودشو خوب به میله های قفس نگه داره و دیدم که چند دفعه هم افتاده کف قفس ، همسرم با دکتر برهانی صحبت کردن و ایشون هم مثل شما گفتن شاید ضربه خورده باشه ، به هر حال در اولین فرصت برای ویزیت میبرمش دکتر ولی میترسم همینطور بمونه ، راستی چند تا سوال داشتم از خدمتتون ، به نظر شما قطره مولتی ویتامین خارجی انسانی بهتره یا همین مولتی ویتامینی که پرنده فروشها دارن ؟ عسل بزنم داخل آبخوریش خوبه ؟ کلا چی بهش بدم که استخوان بندی محکمی داشته باشه ؟
    ببخشید که طولانی شد ، ممنون
    شرمنده دیر شد . کار پیش میاد و ممکنه مدیران وقت نداشته باشن که یه روز سر بزنن به سایت . اما حتی المکان سعی میکنیم جوابا رو زود بدیم

بهترین کار مشورت و مراجعه به دامپزشک هست که دکتر خوبی هم انتخاب کردید .

منظورتون از افتادن چیه ، یعنی از روی چوب نشیمن میفته یا فقط موقع قفس نوردی از میله ها سر میخوره ؟ نشونه های بیماری نداره ؟ کف قفس نمیشینه یا نمی خوابه ؟

مولتی ویتامین مخصوص پرندگان استفاده کنید . با توجه به نیازهای پرنده تهیه شده

عسل نیازی نیست . اگه دکتر نیاز دیدن میتونید به آبش اضافه کنید ولی باید زود به زود عوضش کنید چون تو آب هایی که مکمل بهش اضافه میشه باکتری ها زود رشد می کنن . عسل معمولا برای پرنده هایی مصرف میشه که حال عمومی خوبی ندارن و ضعیف شدن . برای همین میگم قبلش از دکترش بپرسید . البته یه ذره مشکلی ایجاد نمی کنه

در مورد غذا ، غذاهای کلسیم دار به غذاییش اضافه کنید . مقالات بخش تغذیه رو حتما بخونیدو سعی کنید یه غذایی خوب نه فقط شامل کلسیم بلکه شامل همه مواد معدنی و ویتامین های مورد نیاز رو براش تهیه کنید .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و کاسکو
    شماره عضویت
    4793
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    شرمنده دیر شد . کار پیش میاد و ممکنه مدیران وقت نداشته باشن که یه روز سر بزنن به سایت . اما حتی المکان سعی میکنیم جوابا رو زود بدیم

بهترین کار مشورت و مراجعه به دامپزشک هست که دکتر خوبی هم انتخاب کردید .

منظورتون از افتادن چیه ، یعنی از روی چوب نشیمن میفته یا فقط موقع قفس نوردی از میله ها سر میخوره ؟ نشونه های بیماری نداره ؟ کف قفس نمیشینه یا نمی خوابه ؟

مولتی ویتامین مخصوص پرندگان استفاده کنید . با توجه به نیازهای پرنده تهیه شده

عسل نیازی نیست . اگه دکتر نیاز دیدن میتونید به آبش اضافه کنید ولی باید زود به زود عوضش کنید چون تو آب هایی که مکمل بهش اضافه میشه باکتری ها زود رشد می کنن . عسل معمولا برای پرنده هایی مصرف میشه که حال عمومی خوبی ندارن و ضعیف شدن . برای همین میگم قبلش از دکترش بپرسید . البته یه ذره مشکلی ایجاد نمی کنه

در مورد غذا ، غذاهای کلسیم دار به غذاییش اضافه کنید . مقالات بخش تغذیه رو حتما بخونیدو سعی کنید یه غذایی خوب نه فقط شامل کلسیم بلکه شامل همه مواد معدنی و ویتامین های مورد نیاز رو براش تهیه کنید .
    فقط در حال قفس نوردی افتاده ، در این جهت میخواستم بهش کمک بکنم 3 عدد چوب نشیمن براش گذاشتم که راحت تر بتونه قفس نوردی بکنه ، در مورد پزشک حتما تا آخر هفته میبرمش ، تغذیه هم نخود ، عدس ، لوبیا سفید به صورت آب پز به همراه جوانه گندم ، تخم مرغ آب پز هفته ایی 2 مرتبه هر دفعه نصف تخم مرغ ، گردو و فندق و بادم هم میدم ولی به نظر میرسه بلد نیست دانه هارو بخوره بیشتر خودشون میکنه ، تخمه آفتاب گردون به مقدار کم ، قطره ملتی ویتامین پرندگان یک شب در میان ولی از کیفیتش بی اطلاع هستم هر چند از جای معروفی تهیه کردم

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و کاسکو
    شماره عضویت
    4793
    درود دوباره محضر دوستان
    کاسکو من همین الان حدود نیم ساعت که مقطعی به مدت 10 تا 20 ثانیه منقارش تا آخر باز میکنه و انگار داره به اصطلاح خودمانی اوق میزنه ولی چیزی بالا نمیاره ، لطفا فوری بگین چش شده ، من و همسرم خیلی نگرانیم توی این وقت شب هم دستم از همه جا کوتاهه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16667
    درود دوباره محضر دوستان
    کاسکو من همین الان حدود نیم ساعت که مقطعی به مدت 10 تا 20 ثانیه منقارش تا آخر باز میکنه و انگار داره به اصطلاح خودمانی اوق میزنه ولی چیزی بالا نمیاره ، لطفا فوری بگین چش شده ، من و همسرم خیلی نگرانیم توی این وقت شب هم دستم از همه جا کوتاهه
    سلام
    در این موارد بهترین کار رفتن پیش دامپزشکه

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    فقط در حال قفس نوردی افتاده ، در این جهت میخواستم بهش کمک بکنم 3 عدد چوب نشیمن براش گذاشتم که راحت تر بتونه قفس نوردی بکنه ، در مورد پزشک حتما تا آخر هفته میبرمش ، تغذیه هم نخود ، عدس ، لوبیا سفید به صورت آب پز به همراه جوانه گندم ، تخم مرغ آب پز هفته ایی 2 مرتبه هر دفعه نصف تخم مرغ ، گردو و فندق و بادم هم میدم ولی به نظر میرسه بلد نیست دانه هارو بخوره بیشتر خودشون میکنه ، تخمه آفتاب گردون به مقدار کم ، قطره ملتی ویتامین پرندگان یک شب در میان ولی از کیفیتش بی اطلاع هستم هر چند از جای معروفی تهیه کردم
    ممکنه به خاطر سن کمش باشه اما از نظر من ، طوطی تو این سن نباید زیاد شل و ول باشه که بیفته ، نگران نباشید این هفته ببریدش دکتر تا یه ویزیت کنه

حبوبات که خوبه استفاده کنید . تخم مرغ هم ماهی دو بار یا یه بار کافیه ... زیاد ندین بهش مخصوصا زرده رو .

بادام زمینی که ندین جز غذاهای ممنوعه هست . بادام درختی هم اول خودتون تست کنید که تلخ نباشه .

مولتی ویتامین هم باید یه مارک خوب باشه دیگه .. که شما بتونید با توجه به دوز اعلام شده روی جعبه ، ازش استفاده کنید .. سعی کنید از مارک های تست شده استفاده کنید ..

درود دوباره محضر دوستان
    مطمئنید که اوق میزنه ؟ شاید دار خمیازه میکشه . چون موقع خمیازه کشیدن منقارشون رو تا ته باز میکنن .

میتونید یه کلیپ بذارید ازش ؟

نگران نباشید . تا فردا اگه ادامه داشت ( البته اگه مطمئنید که خمیازه نیست ) حتما ببریدیش دکتر

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و کاسکو
    شماره عضویت
    4793
    ممکنه به خاطر سن کمش باشه اما از نظر من ، طوطی تو این سن نباید زیاد شل و ول باشه که بیفته ، نگران نباشید این هفته ببریدش دکتر تا یه ویزیت کنه

حبوبات که خوبه استفاده کنید . تخم مرغ هم ماهی دو بار یا یه بار کافیه ... زیاد ندین بهش مخصوصا زرده رو .

بادام زمینی که ندین جز غذاهای ممنوعه هست . بادام درختی هم اول خودتون تست کنید که تلخ نباشه .

مولتی ویتامین هم باید یه مارک خوب باشه دیگه .. که شما بتونید با توجه به دوز اعلام شده روی جعبه ، ازش استفاده کنید .. سعی کنید از مارک های تست شده استفاده کنید ..

مطمئنید که اوق میزنه ؟ شاید دار خمیازه میکشه . چون موقع خمیازه کشیدن منقارشون رو تا ته باز میکنن .

میتونید یه کلیپ بذارید ازش ؟

نگران نباشید . تا فردا اگه ادامه داشت ( البته اگه مطمئنید که خمیازه نیست ) حتما ببریدیش دکتر
    سلام و عرض ادب مجدد
    شولو ول نیست از میله های عمودی لیز میخوره ، خمیازه نیست ، متاسفانه متوجه شدم که حلقه پای وارداتی هستش و در سایتی خوندم وارداتیهای حلقه پا به طرز عجیب و نا معلومی آمار تلفاتشون بالاست و این قضیه به شدت روی همسرم تاثیر بدی گذاشته ، البته خودم هم برای این زبون بسته نگرانم ، در آخر متاسفانه گذاشتن کلیپو بلد نیستم
    روز خوبی داشته باشید

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام و عرض ادب مجدد
    شولو ول نیست از میله های عمودی لیز میخوره ، خمیازه نیست ، متاسفانه متوجه شدم که حلقه پای وارداتی هستش و در سایتی خوندم وارداتیهای حلقه پا به طرز عجیب و نا معلومی آمار تلفاتشون بالاست و این قضیه به شدت روی همسرم تاثیر بدی گذاشته ، البته خودم هم برای این زبون بسته نگرانم ، در آخر متاسفانه گذاشتن کلیپو بلد نیستم
    روز خوبی داشته باشید
    سلام . اول اینکه نگران نباشید همه طوطی های وارداتی به یه سرنوشت دچار نمیشن .. ببرید دکتر ، ریسک نکنید .. اگه باآوردنش و افتادگی بال ادامه داشته یه لجظه هم صبر نکنید . ببریدش دکتر

دوم اینکه به طرز عجیب و نامعلوم نیست ، معلومه ، طوطی های وارداتی دچار استرس هایی میشن که باعث ایجاد بیماری میشه مخصوصا طوطی های کم سن .. همونطور که میدونین طوطی ها مخصوصا کاسکو کلا استرسی هستن . وقتی با یه تغییر کوچیک تو خونه پرکن میشن دیگه به این فکر کنید که در راه چه استرسی رو متحمل میشن ... .

شما فقط برای بردنش به دکتر درنگ نکنید ... که اگه خدای نکرده سرنوشتش چیزی باشه که شما نمیخواین حداقل تلاشتون رو کرده باشید ..

وقتث هنوز پیش شماست و نفس میکشه به اتفاقات بد فکر نکنید .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و کاسکو
    شماره عضویت
    4793
    سلام . اول اینکه نگران نباشید همه طوطی های وارداتی به یه سرنوشت دچار نمیشن .. ببرید دکتر ، ریسک نکنید .. اگه باآوردنش و افتادگی بال ادامه داشته یه لجظه هم صبر نکنید . ببریدش دکتر

دوم اینکه به طرز عجیب و نامعلوم نیست ، معلومه ، طوطی های وارداتی دچار استرس هایی میشن که باعث ایجاد بیماری میشه مخصوصا طوطی های کم سن .. همونطور که میدونین طوطی ها مخصوصا کاسکو کلا استرسی هستن . وقتی با یه تغییر کوچیک تو خونه پرکن میشن دیگه به این فکر کنید که در راه چه استرسی رو متحمل میشن ... .

شما فقط برای بردنش به دکتر درنگ نکنید ... که اگه خدای نکرده سرنوشتش چیزی باشه که شما نمیخواین حداقل تلاشتون رو کرده باشید ..

وقتث هنوز پیش شماست و نفس میکشه به اتفاقات بد فکر نکنید .
    سلام ، همین الان از پیش دکتر برهانی برگشتیم خونه ، ایشون چیز خاصی تشخیص ندادن و گفتن الان حالش خوبه و اون حالت اوق زدنش ، یا به خاطر گرما هستش یا چیزی که خورده اذیتش کرده ، بالشو هم گفت چون همیشگی نیست اشکالی نداره و ... بالاشو هم چید که ی وقت توی پرواز آسیب نبینه ، ولی نمیدونم چرا هنوز به سلامتیه کاملش شک دارم ، شایدم زیادی حساس شدم ، به هر حال ممنون از پیگیری شما دوست عزیز
    در پناه خدا

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام ، همین الان از پیش دکتر برهانی برگشتیم خونه ، ایشون چیز خاصی تشخیص ندادن و گفتن الان حالش خوبه و اون حالت اوق زدنش ، یا به خاطر گرما هستش یا چیزی که خورده اذیتش کرده ، بالشو هم گفت چون همیشگی نیست اشکالی نداره و ... بالاشو هم چید که ی وقت توی پرواز آسیب نبینه ، ولی نمیدونم چرا هنوز به سلامتیه کاملش شک دارم ، شایدم زیادی حساس شدم ، به هر حال ممنون از پیگیری شما دوست عزیز
    در پناه خدا
    سلام . خب خدارو شکر . ایشالا که همیشه سلامت باشه‌ . شک به دلتون راه ندین
    همونطور که قبلا بهتون گفتم وقتی نفس میکشه به اتفاقات بد فکر نکنید.
    اون حالت اوق زدنش هنوز پابرجاست؟ ااگه چیزی بالا نمیاره مشکلی نداره. اگه غذا بالا اورد و تکون دادن سرش به اینور و اونور غذا رو پاشید به اطراف نشوندهنده بیماریه.
    ارتباطش با شما چطوره ؟ وقتی میرید نزدیکش چه واکنشی نشون میده ؟ سعی کنید زودتر باهاش ارتباط برقرار کنید که اگه خدای نکرده مشکلی پیش اومد راحت تر بتونید بهش رسیدگی کنید

کلا اینو یادتون باشه فکر کردن به اتفاقات بد ، باعث رخ دادنش میشه.. پس در کنار طوطی زیباتون شاد باشید

Sent from my Lenovo TAB S8-50LC using Tapatalk

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و کاسکو
    شماره عضویت
    4793
    سلام سپیده خانم ، میتو الان حالش خوبه و برای این مهم خدارو شکر میکنم ، تا الان هر چی اوق زده به هیچ وجه حتی سر سوزنی بالا نیاورده ، از رابطش بگم با من و همسرم و هر کسی حتی برای بار اول ببینه ، به قول معروف در حد چلوندن میشه باهاش سرو کله زد ، فقط روی دست نمیاد ، از قفس هم میاد بیرون دیگه نمیخواد بره داخل ، در حال حاضر فقط این دو موضوع هنوز اتفاق نیفتاده
    حق با شماست تا زندگی جریان داره باید به اتفاقای خوب فکر کرد
    به خاطر همراهی ایی که داشتین بسیار سپاسگذارم
    شب خوش

صفحه 1177 از 1238 نخستنخست ... 177677107711271158115911601161116211631164116511661167116811691170117111721173117411751176117711781179118011811182118311841185118611871188118911901191119211931194119511961227 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)