صفحه 14 از 529 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323364114514 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 131 به 140 از 5288
    کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط tabriz10 نمایش پست ها
    سلام به دوستا گلم

امیدوارم ملنگوهای همه سر حال بتشند و مریض نشند انشاا...

یه سوال داشتم از دوستان با تجربه.
    طبق لینکی که داده بودید در مورد تغذیه مطالعه کردم.جالب بود و ممنون از راهنماییتون.الان شروع کردم از میوجات به غذایییش اضافا میکنم.

سوالم اینه:

حود 10 روز پیش از اون پرنده فروشی که جوجه ملنگوی نازم خریده بودم.پرسیدم که الان که طوطی من بزرگ شده چی بهش بدم.اول پرسید پرواز میکنه.گفتم بله ولی نه خیلی خوب.اونم گفت بذار 10 روز دیگه بگذره و این غذا رو بهش بده.
    نیم کیلو تخم ارزن(غذای مرغ عشق)داد الان گذاشتم خوشش میاد و میخوره.راستش بخواین میترسم که بپره تو گلوش چون تازه یواش یواش دون خور شده و خودش میخوره.
    به نظر شما این غذا " ارزن" رو بهش بدم یا خطرناکه؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید.
    در ضمن چند روز پیش هم تو پستهای قبلیم عکس جوجم گذاشته بودم.در صورت نیاز بگید عکس جدید بگیرم بذارم.
    سلام
    نه ارزن خوراکی مناسبی نیست نمی تونه پوست بگیره ... شما خوراکی های نرم براش بذار مثل برنج پخته ،*گندم پخته ، حبوبات پحته ، ( آب پز بدون نمک) ، ذرت خام ،*سیب و غیره ...علاوه بر آن می تونی چند تا تخمه را خودت بشکنی ( یه کوچولو با دندون فشار بدی که ترک بخوره ) بدی بهش که بازی کنه و یاد بگیره که چه جوری تخمه بشکنه ...

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    طوطی طوق دار هندی
    شماره عضویت
    4130
    نقل قول نوشته اصلی توسط Da Vinci نمایش پست ها
    سلام

چشم، از این به بعد حواسم به طول پیامام هم هست :smile (165):
    اینی که گفتی واقعا
    روش جالبیه،ولی اگه قفسش از این استیل بزرگا باشه چی؟ به هر حال امیدوارم حال طوطیت خوب خوب بشه.... و اگر هم اثری از لکه داخل دهنش نیست که خیلی عالیه

برای اینکه ش رو تغییر بدید که تو صفحه 4 دیدم "Shikra" براتون توضیح داده بودند و شما هم که گفتید نتیجه داده پس مشکل کجاست؟

در مورد پوست تخم مرغم تا حالا نشنیدم منبع مناسبی برای کلسیم باشه و تا جایی که میدونم از جنس آهکه، در هر حال برای استفاده از تخم مرغ باید خوب پخته بشه چون ممکنه آلوده باشه

ولی از اونجایی که مورد شما اورژانسیه و وقت کافی نداری دنبال غذای مناسب بگردی و بعدشم طوطیت رو راضی کنی که بخوردش، بهترین راه همون قطره مولتی ویتامین و قطره مواد معدنیه، دکتر در این باره چیزی نگفت؟

در مورد اون سایت هم من که گفتم غذاهایی رو که پیشنهاد کرده تایید نمیکنم، پاورقیش رو یه نگاه بندار!....در یک منبع مطمئن خوندم که فلفل قرمز (نه فلفل دلمه ای) میتونه خیلی هم خطرناک باشه و قبل اینکه بخواد کمبود کلسیم رو جبران کنه، حتی طوطی رو بکشه

با سپاس
    نه اتفاقا خیلی هم خوب بود .توضیحاتتون . بازم ممنون .

الان بهتر شده ولی بازم اکثر میوه ها را خیلی کم میخوره(در حد یه نوک کوچولو) . خب یکم طول میکشه تا عادت کنه . دکتر اصلا حرف نمیزد منم انقدر هل شده بودم که یادم رفت ازش چیزی بپرسم . قطره مولتی ویتامین و قطره مواد معدنی از کجا باید بگیرم ؟ داروخانه ها دارن ؟ با همین نام شناخته میشه ؟

بعد چطور باید استفاده کنم ؟

من فعلا همون پودر زرد رنگ را میریزم تو آبش . نمی دونم چیه . و مهم تر از همه نمی دونم چرا از دکتر این چیزا را نپرسیدم .:smile (32):

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    (كاسكو ) ملنگو
    شماره عضویت
    4412
    شما اگر شماره دكتر رو داشته باشيد ميتونيد بهش زنگ بزنيد و سوالاتتون رو بپرسيد اون هم وظيفه داره كه جواب بده

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    سلام دیروز به دکترش ایمیل زدم گفت چیز مهمی نیس:smile (267):
    در مورد سنش هم نمیدونم دکتر گفت3-4 ماهه ولی هنوز زیر بال و چینه دانش پر نداره:smile (32):
    الان باسرنگ روزی 3-4 بار غذا میخوره بقیه مواقع هم خودش جوانه و حبوبات وسیب میخوره:smile (138):
    وقتی گشنه میشه از روی قفسش میاد پایین توی آشپزخونه تا براش غذاشو آماده کنیم البته یه قشقرقی راه میندازه که آدم هووول میکنه:smile (35):

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    (كاسكو ) ملنگو
    شماره عضویت
    4412
    اين كه ميگيموقع غذا خواستن سرو صدا ميكنه كه طبيعيه اگر مطمعني كه 3 الي 4 ماهش شده فكر كنم ديگه با سرنگ غذا دادن كافي باشه اگر ميتوني يه عكس ازش بزار

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مینا -ملنگو-مرغ عشق
    شماره عضویت
    4343
    سلام
    خسته نباشید
    من یه طوطی ملنگو خریدم
    پر هاش کامل وغذه هم به خوبی میخوره ولی خیلی از من می ترسه به هیچ وجه نمی زاره من نزدیک بشم تا میرم جلو به تکاپو می افته که در بره ؟؟چی کارکنم؟؟روزا هم ساعت 6 صبح بیدار میشه وداد میزنه تا من بیدار شم وقتی من بیدار میشم اونوقت خودش می خوابه این طبیعیه؟؟؟ وقتی هم که می خواد بره حموم میره جلوی در حموم من فقط در صورتی که خیس و اب روشه می تونم بهش دست بزنم که اونم باز میخوواد گاز بگیره ؟؟؟از وقتی هم که تو حموم بالشو زدم بیشتر ازم میترسه چی کارکنم؟؟؟ البته بچه خوبی حرف ادمو میفهمه مثالا وقتی دعواش میکنی میفهمه و داد میزنه بیشتر ساعات روزم از قفس بیرونه ولی با این حال نمیزاره نزدیکش شم چی کارکنم؟؟چطوری بهش یاد بدم حرف بزنه؟؟یه چیز دیگه وقتی کنارش میشینم صدایی مثل فوت کردن از خودش در میاره این طبیعیه؟؟ گفته بودید ازش عکس بگیرم اینا رو گرفتم امیدوارم بدرد بخوره
    http://up.********.com/images/z3ve7uvrkp3wu3jh6854.jpg
    http://www.uploadtak.com/images/qrgp...noli5uxu4h.jpg

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    (كاسكو ) ملنگو
    شماره عضویت
    4412
    نگفتيد كه طوطي شما چند وقتشه و چند وقته كه آوردينش خونه در هر صورت اوايل چون وارد محيط جديد ميشه طبيعيه سعي كنيد شبها روش پارچه اي بندازيد و صبح ها برداريد اينطوري عادت ميكنه وقتي پارچه رو ميزاريد آروم باشه معمولا اوايل كه هنوز ميترسه بهترين موقع براي آموزش حرف زدن موقع غذا دادن بهش هست البته اگر غذا از دستتون ميگيره اگر نه كه عادتش بدبد از دست غذا بگيره كه اون هم براي خودش مطلبي جداست:smile (4):

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مینا -ملنگو-مرغ عشق
    شماره عضویت
    4343
    1 هفته شده ؟؟؟ نه اخه مشکل همینه غذا از دستم نمیگیره اصلا ازم میترسه؟؟

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط nik_ruh2000 نمایش پست ها
    سلام
    خسته نباشید
    من یه طوطی ملنگو خریدم
    پر هاش کامل وغذه هم به خوبی میخوره ولی خیلی از من می ترسه به هیچ وجه نمی زاره من نزدیک بشم تا میرم جلو به تکاپو می افته که در بره ؟؟چی کارکنم؟؟روزا هم ساعت 6 صبح بیدار میشه وداد میزنه تا من بیدار شم وقتی من بیدار میشم اونوقت خودش می خوابه این طبیعیه؟؟؟ وقتی هم که می خواد بره حموم میره جلوی در حموم من فقط در صورتی که خیس و اب روشه می تونم بهش دست بزنم که اونم باز میخوواد گاز بگیره ؟؟؟از وقتی هم که تو حموم بالشو زدم بیشتر ازم میترسه چی کارکنم؟؟؟ البته بچه خوبی حرف ادمو میفهمه مثالا وقتی دعواش میکنی میفهمه و داد میزنه بیشتر ساعات روزم از قفس بیرونه ولی با این حال نمیزاره نزدیکش شم چی کارکنم؟؟چطوری بهش یاد بدم حرف بزنه؟؟یه چیز دیگه وقتی کنارش میشینم صدایی مثل فوت کردن از خودش در میاره این طبیعیه؟؟ گفته بودید ازش عکس بگیرم اینا رو گرفتم امیدوارم بدرد بخوره
    http://up.********.com/images/z3ve7uvrkp3wu3jh6854.jpg
    http://www.uploadtak.com/images/qrgp...noli5uxu4h.jpg
    نقل قول نوشته اصلی توسط nik_ruh2000 نمایش پست ها
    1 هفته شده ؟؟؟ نه اخه مشکل همینه غذا از دستم نمیگیره اصلا ازم میترسه؟؟
    سلام دوست عزیز
    از عکسهای که گذاشتید فقط یکیش دیده میشه ... شما در تاپیک مینا هم سوال پرسیدید؟ لطفا هم در اونجا هم در اینجا از این آدرس برای آپلود عکسهاتون استفاده کنید آدرس را در زیر براتون میذارم :
    http://www.parsishare.ir/

در ضمن اون طور که از تاپیک مینا فهمیدم شما هم ملنگو داری هم مینا ؟ معولا نگهداری دوتا پرنده با هم توصیه نمیشه ... تربیت کردنشون سخته ...

اما در مورد سوالهایی که پرسیدید :
    طوطی شما اون طور که در یکی از عکس ها مشخصه حدودا باید بین دو تا سه سال سن داشته باشه
    پرهاش را خیلی بد کوتاه کردید و خیلی زود تر از حد موعد بردیدش حمام
    طوطی های ملنگو در این سن کمی سخت تربیت میشن برای همین شما نمی تونی انتظار زیادی ازش داشته باشی طوطی که شما خریدی رام نیست این حرکاتی که از خودش در میاره نشانه رام نبودنش هست
    حالا یه لینک براتون میذارم حتما بهش نگاه کنید و همانطور که در آن توضیح داده شده رفتار کنید تا طوطی تون با محیط جدیدش آشنا بشه .. برای از قفس در آوردن خیلی زود اقدام کردید .... طوطی تون تا رام نشده نباید از قفس دربیاد ....
    میشه بپرسم که این طوطی را به چه قمیتی خردید؟
    این هم لینکی گفته بودم :
    http://www.parsipet.ir/forum/showthread.php?t=7052

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مینا -ملنگو-مرغ عشق
    شماره عضویت
    4343
    55 خریدم تازه کلی منت گذاشت ؟؟ من تا حالا طوطی نداشتم همه جور پرنده رو داشتم ولی تجربه نداشتم در نگهداری طوطی ؟؟راستی مینا من خلیی رامه و خیلی با این طوطی درگیر میشه حسادتش زیاده چی کار کنم راهی هست؟؟؟ به نظرتون بفروشمش بچه بگیرم؟؟؟ خوده فروشنده گفت ازادش کن و ببرش حموم یه چیز دیگه از همون اتوبان ازدگان هم خریدم.

صفحه 14 از 529 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323364114514 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)