کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ihan.A نمایش پست ها
    اگه موقعی که تخم نکردن ببرم چطور میشه باز مشکلی داره؟؟؟؟؟؟
    این کارو کنید بهتره
    جاشون رو درست کنید تو محیط جدید و بعد دیگه بهشون دست نزنید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور و شیرین .سگ
    شماره عضویت
    15555
    سلام خدمت دوستان عزیز
    خدمت شما دوستان عرض کنم که امروز برای اولین بار رفتم سراغ نگهداری از طوطی سانان و قدم اول دو تا جوجه عروس 27 روزه گرفتم فکر کنم اشتباه کردم که برای اولین تجربه جوجه ی 27 روزه گرفتم ولی خب چون قبلا به جوجه های یکی از دوستان چند بار سرلاک هم با قاشق هم با سرنگ داده بودم جوجه ها گشنه نمی مونن ولی وقتی تحویل گرفتم تو جعبه کفش بودن الان آوردمشون خونه و به صورت موقت گذاشتمشون تو قفس برای فنچ البته توش فنچ نیستا یه پارچه هم فعلا گذاشتم کف قفس ولی به نظرم اینجوری درست نیستو جوجه ها دارن اذیت می شن
    با این شرایط چندتا سوال داشتم
    1.براشون چه قفسی تهیه کنم که مناسب دو تا طوطی عروس باشه؟؟؟؟ یا چه قفسی مناسب جفت عروس هست؟؟؟
    2.برای کف قفس که جوجه ها روش هستن از چی استفاده کنم؟؟؟؟
    فقط از دوستان خواهش می کنم سری بم بگید که جوجه ها تقاص اشتباهمو پس ندن

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط hessam_hsh نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان عزیز
    خدمت شما دوستان عرض کنم که امروز برای اولین بار رفتم سراغ نگهداری از طوطی سانان و قدم اول دو تا جوجه عروس 27 روزه گرفتم فکر کنم اشتباه کردم که برای اولین تجربه جوجه ی 27 روزه گرفتم ولی خب چون قبلا به جوجه های یکی از دوستان چند بار سرلاک هم با قاشق هم با سرنگ داده بودم جوجه ها گشنه نمی مونن ولی وقتی تحویل گرفتم تو جعبه کفش بودن الان آوردمشون خونه و به صورت موقت گذاشتمشون تو قفس برای فنچ البته توش فنچ نیستا یه پارچه هم فعلا گذاشتم کف قفس ولی به نظرم اینجوری درست نیستو جوجه ها دارن اذیت می شن
    با این شرایط چندتا سوال داشتم
    1.براشون چه قفسی تهیه کنم که مناسب دو تا طوطی عروس باشه؟؟؟؟ یا چه قفسی مناسب جفت عروس هست؟؟؟
    2.برای کف قفس که جوجه ها روش هستن از چی استفاده کنم؟؟؟؟
    فقط از دوستان خواهش می کنم سری بم بگید که جوجه ها تقاص اشتباهمو پس ندن
    سلام جوجه هارو داخل جعبه بگذارید و بعد داخل قفس بگذارید، رومیله ها پاهاشون اذیت میشه و همه جعبه احسای امنیت بیشتری بهشون میده و دما هم محفوظ تره

قفس e5 برای جفت عروس مناسب هست ، تاپیکی هم با همین محتوا هست و قفس های مناسب عروس معرفی شده

سنی که گرفتید اگر قبل از این توسط جفت بزرگ شدن برای سرلاک دادن یکم دیر هست و جوجه ها به سختی سرلاک میگیرن

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    15555
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    سلام جوجه هارو داخل جعبه بگذارید و بعد داخل قفس بگذارید، رومیله ها پاهاشون اذیت میشه و همه جعبه احسای امنیت بیشتری بهشون میده و دما هم محفوظ تره

قفس e5 برای جفت عروس مناسب هست ، تاپیکی هم با همین محتوا هست و قفس های مناسب عروس معرفی شده

سنی که گرفتید اگر قبل از این توسط جفت بزرگ شدن برای سرلاک دادن یکم دیر هست و جوجه ها به سختی سرلاک میگیرن
    بابت جواب واقعا از شما ممنونم
    الان که جوجه هارو گذاشتم تو جعبه از چه وقتی جوجه هارو می تونم از جعبه بیارم بیرون و بذارم تو قفس؟؟؟
    جوجه ها وقتی تو جعبه هستن زیرشون چی با شه بهتره؟؟؟؟
    جنس جعبه چی باشه؟؟؟؟(اگه به نجار بدم از ام دی اف یا چوب بسازه خوبه؟؟)
    ابعاد جعبه چقدر باشه؟؟؟(با توجه به این که دو تا جوجه هستن)
    برای یک جوجه چه ابعادی نیاز هست؟؟ وبرای 4 5 تا جوجه چه ابعادی؟؟؟(البته این سوالم برای بدست آوردن تجربیات بیشتر برای بعدهاست)
    یه سوال مهم دیگه هم داشتم روزی یک بار زیر پرنده هارو تمیز می کنم دیروز که برای تمیز کردن رفتم دیدم یه جوجه داره به فضلش نوک می زنه حالا می خوام براشون دون بذارم
    اول این که دون رو تو چه ظرفی بریزم و بعدش هم چه دون هایی براشون بریزم؟؟ که هم متنوع باشه و دونخور بشن هم این که بعدا بد غذا نشن و عادت کنن به همه نوع غذا(به طور کل چه ی براشون درنظر بگیرم؟؟؟)
    بابت بی تجربگی و این همه سوال معذرت می خوام
    راستی با این که گفتید مشکلی برای دادن سرلاک نداشتم حتی به سرنگ هم نیاز پیدا نکردم و با قاشق برای بار اول با اشتیاق می خوردن

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    15555
    کسی نیست جواب به سوال من بده؟؟؟
    نکنه سوالمو تو تاپیک اشتباهی پرسیدم؟؟؟(اگه اینطوره معذرت می خوام)

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    17606
    نقل قول نوشته اصلی توسط hessam_hsh نمایش پست ها
    بابت جواب واقعا از شما ممنونم
    الان که جوجه هارو گذاشتم تو جعبه از چه وقتی جوجه هارو می تونم از جعبه بیارم بیرون و بذارم تو قفس؟؟؟
    جوجه ها وقتی تو جعبه هستن زیرشون چی با شه بهتره؟؟؟؟
    جنس جعبه چی باشه؟؟؟؟(اگه به نجار بدم از ام دی اف یا چوب بسازه خوبه؟؟)
    ابعاد جعبه چقدر باشه؟؟؟(با توجه به این که دو تا جوجه هستن)
    برای یک جوجه چه ابعادی نیاز هست؟؟ وبرای 4 5 تا جوجه چه ابعادی؟؟؟(البته این سوالم برای بدست آوردن تجربیات بیشتر برای بعدهاست)
    یه سوال مهم دیگه هم داشتم روزی یک بار زیر پرنده هارو تمیز می کنم دیروز که برای تمیز کردن رفتم دیدم یه جوجه داره به فضلش نوک می زنه حالا می خوام براشون دون بذارم
    اول این که دون رو تو چه ظرفی بریزم و بعدش هم چه دون هایی براشون بریزم؟؟ که هم متنوع باشه و دونخور بشن هم این که بعدا بد غذا نشن و عادت کنن به همه نوع غذا(به طور کل چه ی براشون درنظر بگیرم؟؟؟)
    بابت بی تجربگی و این همه سوال معذرت می خوام
    راستی با این که گفتید مشکلی برای دادن سرلاک نداشتم حتی به سرنگ هم نیاز پیدا نکردم و با قاشق برای بار اول با اشتیاق می خوردن
    سلام . جوجه ها بهتره زیر پاشون پوشال یا همون پوشال همستر بزاری یا اگه نبود چند تا دستمال کاغذی چند لایه نرم بزار براشون . در مورد نوع جعبه بهتره ام دی اف نباشه چون یکسری غبار نرم داره که به دستگاه تنفسی پرندگان اسیب میزنه . من فک میکنم تخته سه لا یا پنج لا مناسب باشه . برای تمیز کردن اگه زیاد کثیف کاری دارن هر روز و گرنه هر دو سه روز یه بار . جوجه ها یه کمی بعد تر از اینکه بتونن رو پاشون راحت بایستند میتونید تو قفس بزارید . برای دون هم ارزن خوبه از نظر من. ظرف هم باید جوری باشه که جوجه ها دسترسی کامل داشته باشند و بتونن راحت به دونه ها نوک بزنن و مزه مزه کنن.

Sent from my GT-I9082 using Tapatalk

همکار قدیمی انجمن جوندگان و خرگوش سانان

نوع حیوان خانگی
    همستر ، لاک پشت ، ماهی ، خرگوش ، مرغ عشق ، گنجشک
    شماره عضویت
    16313
    سلام دوستان
    من برای عروس هام لونه گذاشتم با رعایت همه شرایط ، هر دو نر و ماده میرن تو لونه و بیشتر ماده همش اون تو هست
    نر که تو لونه میره ریزه خونی میکنه و ماده هم که میره بعدش میاد بیرون ، میشینه رو میله و بالش و یکمی باز میکنه و صدای خاص در میاره و خم میکنه خودش دقیقا مشخصه به نر اعلام آمادگی برای جفت گیری میکنه اما نر اصلا بهش توجه نمیکنه
    نر خیلی دستی هست البته دیگه بیرون نمیارمش اما همش فقط میگه من باهاش بازی کنم و به ماده توجه نمیکنه آنچنان
    کنار هم میرسن انگار میخوان نوک هم و بگیرن اما هی میزنن تو نوک هم بعد میشینن روبروی هم
    سوالم اینه : آیا آخر برای ما تخم میذارن و این نشانه های تخم گذاری هست یا امیدی به نر نیست ؟ چون من جفت گیری شون و ندیدم البته بگم که زیاد ۲۴ ساعته پیششون نیستم ببینم
    ممنون از دوستان

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    17606
    نقل قول نوشته اصلی توسط sisil نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من برای عروس هام لونه گذاشتم با رعایت همه شرایط ، هر دو نر و ماده میرن تو لونه و بیشتر ماده همش اون تو هست
    نر که تو لونه میره ریزه خونی میکنه و ماده هم که میره بعدش میاد بیرون ، میشینه رو میله و بالش و یکمی باز میکنه و صدای خاص در میاره و خم میکنه خودش دقیقا مشخصه به نر اعلام آمادگی برای جفت گیری میکنه اما نر اصلا بهش توجه نمیکنه
    نر خیلی دستی هست البته دیگه بیرون نمیارمش اما همش فقط میگه من باهاش بازی کنم و به ماده توجه نمیکنه آنچنان
    کنار هم میرسن انگار میخوان نوک هم و بگیرن اما هی میزنن تو نوک هم بعد میشینن روبروی هم
    سوالم اینه : آیا آخر برای ما تخم میذارن و این نشانه های تخم گذاری هست یا امیدی به نر نیست ؟ چون من جفت گیری شون و ندیدم البته بگم که زیاد ۲۴ ساعته پیششون نیستم ببینم
    ممنون از دوستان
    سلام . خلاصه میگم چون نرتون رام و دستی هست جفت کردنش سخته و زحمت داره . و وقتی جفت بشه دیگه خیالتون راحت میشه . ماده نشونه ی خوبی داره . البته این رو هم بگم که هر دوتاشون باید بالغ باشن یعنی حداقل یکسال سن داشته باشن . برای جفت کردن و بهخصوص جوجه گیری یه جفت مولد وحشی گزینه خیلی خوبیه . اما چون شما نرتون رام هست باید زحمت بیشتری بکشید . برای ترقیب نر بهتر بهش غذاهای گرم بدین . بجای ارزن هفت تخم بدین و رطوبت محیط رو با دستگاه بخارساز (بخور سرد) به 50 درصد به بالا برسونید .

Sent from my GT-I9082 using Tapatalk

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    aros holandi
    شماره عضویت
    18072
    Lotfan be man bgid domb joje nar bamade fargi mikone dar zman jojgi va joje made avaz mikhone

Sent from my GT-I9105P using Tapatalk

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    17606
    نقل قول نوشته اصلی توسط ariaali363 نمایش پست ها
    Lotfan be man bgid domb joje nar bamade fargi mikone dar zman jojgi va joje made avaz mikhone

Sent from my GT-I9105P using Tapatalk
    با سلام . لطفا فینگلیش تایپ نکنید . ممنون
    باید بگم در جوجگی مشخص کردن نر یا ماده بودن بسیار سخت است حتی ممکن است جوجه نر شبیه ماده ها باشد . بهترین زمان برای تعیین جنسیت بعد از پر ریزی دوم است . در زمان جوجه بودن چه نر چه ماده ریزه خونی دارند که با بزرگتر شدنشون نر قرص میشه و ماده همچنان ریز خونی میکنه .
    ماده رو دمش خطهای افقی داره و دمش پهن است ولی انتهای دم نر تیز و بدون خط افقی است اما درباره تعیین جنسیت لوتینو این قضیه خیلی سخت مشخص میشود

صفحه 1532 از 1915 نخستنخست ... 53210321432148215131514151515161517151815191520152115221523152415251526152715281529153015311532153315341535153615371538153915401541154215431544154515461547154815491550155115821632 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)