کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15977
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahidost نمایش پست ها
    دوست عزیزبغیر از اینکه بزرکتر از اکتون هست, بنظر ترکیب نور کمی داره ونور سفیدش چندین برابر نور ابیه,
    اره خودم هم حس كردم زياده و فكر كنم با كنترلر بايد حتما بگيرمش كه شدت نور رو توش تنظيم كنم كه باعث جلبك نشه حالا اگر مدل خاصي توي همون سايت زتلايت هست بهم معرفي كنيد ممنون ميشم

Sent from my iPhone using Tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16981
    با سلام
    برای راه اندازی , اسکیمر فرپلاست ۲۵۰ و راکتور بایوپلیت jns مدل امگا ۱ رو با ظرفیت نیم لیتر مدیا گرفتم و میخوام برای اکواریوم ۲۴۰ لیتریم استفاده کنم و البته نمک تروپیک مرین گرفتم , لطفا بگین برای اکواریوم ریف این تشکیلات مناسبه یا نه, اخه جایی خوندم که گفتین باید ظرفیت اسکیمر دو برابر حجم اک باشه , چه کنم؟

فرستاده شده از K014ِ من با Tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16981
    در ضمن راهنمایی کنین برای سامپ چند تا خونه در نظر بگیرم و به چه ترتیبی اینا رو بچینم, در ضمن موج ساز سیو ۱۵۰۰ گرفتم که امیدوارم مناسب باشه !?

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط amiroscar نمایش پست ها
    اره خودم هم حس كردم زياده و فكر كنم با كنترلر بايد حتما بگيرمش كه شدت نور رو توش تنظيم كنم كه باعث جلبك نشه حالا اگر مدل خاصي توي همون سايت زتلايت هست بهم معرفي كنيد ممنون ميشم

Sent from my iPhone using Tapatalk
    دوست عزیز یه مدل سایت نسیم یاس داره که قیمت خوبی هم داره همه طیف نوری هم داره فقط یه مقدار اونهم برای اکواریم شما بزرگه ,که اینجور من از مشخصاتش دیدم فکر کنم همه کارش بشه کرد,بهتره اول با اقای شفیعی صحبت کنید ببینید چی میگن

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط Aviator نمایش پست ها
    با سلام
    برای راه اندازی , اسکیمر فرپلاست ۲۵۰ و راکتور بایوپلیت jns مدل امگا ۱ رو با ظرفیت نیم لیتر مدیا گرفتم و میخوام برای اکواریوم ۲۴۰ لیتریم استفاده کنم و البته نمک تروپیک مرین گرفتم , لطفا بگین برای اکواریوم ریف این تشکیلات مناسبه یا نه, اخه جایی خوندم که گفتین باید ظرفیت اسکیمر دو برابر حجم اک باشه , چه کنم؟

دوست عزیز بنظر من هم یه مقدار برای اک شما کمه بهتره مدل ۵۵٠همین مارک را بگیرید,نمک هم نسبتا نمک خوبیه,راکتور هم خوبه ولی در شروع راه اندازی اکواریوم نمیخواد راکتور بایو پلت را هم راه اندازی کنید,در مورد سامپ معمولا سه خانه باید براش درست کنید یکی برای فیلتر ساکس,یکی برای اسکیمر,ویکی هم برای واتر پمپ,درضمن خروجی راکتور بایو پلت را باید داخل خانه اسکیمر ونزدیک به ورودی اسکیمر باشه,
    اگه یه تایپیک برای اکتون درست کنید دوستان بهتر میتونند راهنمایی کنند وخودتون هم راحتر هستید

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    برای استفاده از منابع کربنی حتما اسکیمر قوی بگیرین با توجه به اینکه میخواین از بایوپلت استفاده کنید و دوز مشخصی کربن تو اب نمیزنید باید اضافات اون توسط اسکیمر جمع بشه وگرنه دچار سیانو باکتر و باقی قضایا میشین
    از اسکیمر های مطرح با روتور های پین ویل استفاده کنید که هوا رو پودر کنند و راندمان اسکیمر بالا میره ، مارک فرپلاست چندان جالب نیست برای استفاده کنار منابع کربنی
    از روز اول راه اندازی تانک هم راکتور بایوپلت رو روشن کنید هم فاصله 2ماهه برای فعال شدن بایوپلت کم میشه هم باعث میشه نیترات فسفات شما با نسبت مشخصی کم و زیاد شه و در نتیجه ثبات رو دارین
    موفق باشید

کاربر موثر

شماره عضویت
    5194
    سلام یه سوالی دارم چند نوع شن واسه آکواریوم آبشور داریم و بهترینش کدومه ؟ قیمتش کیلویی چنده ؟
    یعد چجوری باید محاسبه کنم چند کیلو تانک من می خواد 100 طول عرض 50 به ارتفاع 5 سانت شن می خوام بریزم
    من از این شنا که سفید رنگه دوست دارم ولی اسمش رو نمیدونم و نمی دونم خوی هست یا نه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16981
    نقل قول نوشته اصلی توسط farbodb نمایش پست ها
    برای استفاده از منابع کربنی حتما اسکیمر قوی بگیرین با توجه به اینکه میخواین از بایوپلت استفاده کنید و دوز مشخصی کربن تو اب نمیزنید باید اضافات اون توسط اسکیمر جمع بشه وگرنه دچار سیانو باکتر و باقی قضایا میشین
    از اسکیمر های مطرح با روتور های پین ویل استفاده کنید که هوا رو پودر کنند و راندمان اسکیمر بالا میره ، مارک فرپلاست چندان جالب نیست برای استفاده کنار منابع کربنی
    از روز اول راه اندازی تانک هم راکتور بایوپلت رو روشن کنید هم فاصله 2ماهه برای فعال شدن بایوپلت کم میشه هم باعث میشه نیترات فسفات شما با نسبت مشخصی کم و زیاد شه و در نتیجه ثبات رو دارین
    موفق باشید
    من مدل ۲۵۰ رو با ۵۵۰ فرپلاست عوض کردم و الان۵۵۰ دارم و فکر میکردم فرپلاست قدرت خوبی داشته باشه؟! در ضمن منظور از اینکه خروجی بایوپلیت رو به ورودی وصل کنم یعنی بعد از اسکیمر که خانه دوم هست در خانه سوم بایوپلیت رو بذارم و خروجی رو به خانه دوم برگردونم؟
    برای نور دو تا فلورسنت یکی سفید و یکی اکتنیک ایستا گرفتم, کافیه؟

ویرایش توسط Aviator : 25th July 2015 در ساعت 06:12 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16981
    و واتر پمپ هم در کنار ذغال و راکتور بایوپلیت در خونه سوم؟؟؟

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط sadeghpa80 نمایش پست ها
    سلام یه سوالی دارم چند نوع شن واسه آکواریوم آبشور داریم و بهترینش کدومه ؟ قیمتش کیلویی چنده ؟
    یعد چجوری باید محاسبه کنم چند کیلو تانک من می خواد 100 طول عرض 50 به ارتفاع 5 سانت شن می خوام بریزم
    من از این شنا که سفید رنگه دوست دارم ولی اسمش رو نمیدونم و نمی دونم خوی هست یا نه

دوست عزیز فکر کنم منظورتون شن سیلیس یاخرده سنگ باشه که مناسب اک شور نیست شما باید شن دریا بگیرید.
    که معمولا از خرده مرجان تشکیل شده,
    مقدار شن را به کیلو نمیشه محاسبه کرد وبه لیتر میشه حساب کرد,به این ترتیب که طول ×عرض×ارتفاع شنی که میخواید داشته باشید÷١٠٠٠،،که برای اک شما میشه ٢۵لیتر ,ولی اینها همه بستگی به مقدار سطحی داره که شما میخواید شن باشه وقسمتهایی که لایوراک هست را باید حذف کرد

صفحه 954 از 1093 نخستنخست ... 45485490493593693793893994094194294394494594694794894995095195295395495595695795895996096196296396496596696796896997097197297310041054 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)