کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آنجل فیش
    شماره عضویت
    17621
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها
    پس یه پا عکاسی هستم واسه خودم . تانک من 84 لیتره . 70 در 30 در 40 ارتفاع .
    24 وات نور led دارم . 28 وات هم جمع دوتا مهتابی هایی که دو طرف led ها گذاشتم .
    همینطور که گفتم گلاسو ها به طور افقی رشد عالی دارن پس مشکل کمبود نور نیست ولی فتوسنتز خیلی پایینه که یا از نور قرمز هست یا سیستم دی اکسید که یکبار مصرفه ( که به گفته اساتید اصلا بدرد نمیخوره ) چند روز هم هست نشانگر co2 فقط آبیه کمرنگه ولی بازم نمیدونم چرا حس میکنم نور قرمزم کمه
    با این اوصاف نورتون کافیه پس مشکل همون باید CO2 باشه ... یه نگاهی میکنم اگه چیز جدیدی پیدا کردم میگم ... انشالله تا اون موقع اساتید اینجا هم یه نظری بدن ... همچنین نورگیری مناسب آک شما 90 وات هستش که 60 وات هم براش کافیه (اینی که شما الان دارین) ... لطفا یه چکی هم بکنید که مهتابی هاتون 6000K به بالا باشه که به احتمال زیاد هستش ... همچنین آیا رآکتور CO2 دارید یا دفیوزر؟ اگر دفیوزر دارید حباب ها در آب حل میشن یا همون میرسن سطح آب؟ همچنین چقدر سطح آبتون تلاطم داره و از پمپ هوا استفاده میکنین؟ چون در صورتی که تلاطم سطحی زیاد باشه باعث دفع CO2 از آب میشه ...

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط Babak.ds نمایش پست ها
    با این اوصاف نورتون کافیه پس مشکل همون باید CO2 باشه ... یه نگاهی میکنم اگه چیز جدیدی پیدا کردم میگم ... انشالله تا اون موقع اساتید اینجا هم یه نظری بدن ... همچنین نورگیری مناسب آک شما 90 وات هستش که 60 وات هم براش کافیه (اینی که شما الان دارین) ... لطفا یه چکی هم بکنید که مهتابی هاتون 6000K به بالا باشه که به احتمال زیاد هستش ... همچنین آیا رآکتور CO2 دارید یا دفیوزر؟ اگر دفیوزر دارید حباب ها در آب حل میشن یا همون میرسن سطح آب؟ همچنین چقدر سطح آبتون تلاطم داره و از پمپ هوا استفاده میکنین؟ چون در صورتی که تلاطم سطحی زیاد باشه باعث دفع CO2 از آب میشه ...
    ببخشید بابک جان ولی درمورد اینجور چیزا آگاهی دارم حدودا . نور مهتابی ها 6400 هست . در کل نور از نظر کیفیت هیچ مشکلی داره . نگرانیه من کمیتش هست .
    نور ال ای دی برای تانک گیاهی تقریبا دو وات برای یک لیتر حساب میشه جون اطلاف نور نداره ولی مهتابی چون هدر میره قسمتیش واسه همین میگن یک وات بر یک لیتر حالا بحث این جداست . سیستم دی اکسید بکبار مصرف ایستا دارم دفیوزر ناقوسی توش دی اکسید رو نگه میداره تا مرور حل بشه . حباب تکی وارد تانک نمیشه تلاطم هم ندارم
    ممنون از پاسخ و راهنمایی هاتون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آنجل فیش
    شماره عضویت
    17621
    ببخشید بابک جان ولی درمورد اینجور چیزا آگاهی دارم حدودا . نور مهتابی ها 6400 هست . در کل نور از نظر کیفیت هیچ مشکلی داره . نگرانیه من کمیتش هست .
    نور ال ای دی برای تانک گیاهی تقریبا دو وات برای یک لیتر حساب میشه جون اطلاف نور نداره ولی مهتابی چون هدر میره قسمتیش واسه همین میگن یک وات بر یک لیتر حالا بحث این جداست . سیستم دی اکسید بکبار مصرف ایستا دارم دفیوزر ناقوسی توش دی اکسید رو نگه میداره تا مرور حل بشه . حباب تکی وارد تانک نمیشه تلاطم هم ندارم
    ممنون از پاسخ و راهنمایی هاتون
    هدف از این سوالا این بود کسی بعدا این پست رو بخونه اشراف داشته باشه و سوالهای تکراری به حداقل برسه ...
    یه چیز دیگه ، گیاهی که رشد کم داره یا مشکل داره (همون آلترناتا بنفش رو میگم) وضعیتش چطوره؟ برگ زرد یا مشکل ظاهری داره؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    هدف از این سوالا این بود کسی بعدا این پست رو بخونه اشراف داشته باشه و سوالهای تکراری به حداقل برسه ...
    یه چیز دیگه ، گیاهی که رشد کم داره یا مشکل داره (همون آلترناتا بنفش رو میگم) وضعیتش چطوره؟ برگ زرد یا مشکل ظاهری داره؟
    چرا برگاش کمی به زردی میزنن . چون بنفش خستند کمی که زرد میشم به یه رنگ سبز لجنی حدودا در میان .
    حتی هلفری هایی هم که تازه کاشتم خیلی زرد هستند نمیدونم چرا
    اما رنگ بقیه گیاهان سره حالن

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آنجل فیش
    شماره عضویت
    17621
    چرا برگاش کمی به زردی میزنن . چون بنفش خستند کمی که زرد میشم به یه رنگ سبز لجنی حدودا در میان .
    حتی هلفری هایی هم که تازه کاشتم خیلی زرد هستند نمیدونم چرا
    اما رنگ بقیه گیاهان سره حالن
    2 تا سوال دیگه :
    1- درجه حرارت تانک رو چند ست شده؟
    2- کود مایع استفاده میکنی؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    2 تا سوال دیگه :
    1- درجه حرارت تانک رو چند ست شده؟
    2- کود مایع استفاده میکنی؟
    درجه حرارت بین 25 تا 30 هست حدودا چون چیلر و بخاری نیست یکم متغیره . از امروز فتوسنتز به صورت محسوسی افزایش پیدا کرده ولی دلیلش هنوز برام جای سواله . از اونجایی که من محاسبه کردم برای کل تانکم 23 وات نور قرمز نیاز دارم ولی با توجه به قدرت نوریه خودم به 13 وات قرمز نیاز دارم که من 7 وات دارم . به نظرتون همون 3 تا فرنز رو اضافه کنم بشه ده تا ؟ چون از وقتی مهتابی و led رو جابجا کردم فتوسنتز بهتر شده برمیگرده به پخش شدن نور .
    درباره کود دهی من فقط مولتی برایت ول میدم الان روزی 2 3 قطره . رشد همچی خوبه جز آلترنانترا که انگار یه قدم هم رشد نداشته . هلفری هم به زردی میزنه.
    مشکل کجاست ؟ ست کپسول و اینا هم تا آخر این ماه اضافه میشه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ????
    شماره عضویت
    17358
    درجه حرارت بین 25 تا 30 هست حدودا چون چیلر و بخاری نیست یکم متغیره . از امروز فتوسنتز به صورت محسوسی افزایش پیدا کرده ولی دلیلش هنوز برام جای سواله . از اونجایی که من محاسبه کردم برای کل تانکم 23 وات نور قرمز نیاز دارم ولی با توجه به قدرت نوریه خودم به 13 وات قرمز نیاز دارم که من 7 وات دارم . به نظرتون همون 3 تا فرنز رو اضافه کنم بشه ده تا ؟ چون از وقتی مهتابی و led رو جابجا کردم فتوسنتز بهتر شده برمیگرده به پخش شدن نور .
    درباره کود دهی من فقط مولتی برایت ول میدم الان روزی 2 3 قطره . رشد همچی خوبه جز آلترنانترا که انگار یه قدم هم رشد نداشته . هلفری هم به زردی میزنه.
    سلام
    اگه میشه در مورد ست دی اکسید کربن که میخواهید وصل کنید من رو هم راهنمایی کنید که چه چیزهایی به چه قیمتی تهیه میکنید.ممنون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آنجل فیش
    شماره عضویت
    17621
    خب نتایج تحقیق در این مورد این بود :
    اکثرا این مشکل رو به 2 چیز ربط میدن :
    1- کمبود نور
    2- کمبود پتاسیوم

در مورد شما که کمبود نور زیاد محسوس نباید باشه مگر اینکه گیاه زیر سایه گیاهان دیگه ای قرار بگیره که اینم تو تصویری که گذاشتین ندیدم همچین چیزی ... اینم همیشه بگم که نور رو بیشتر کردن میتونه کمک بکنه ... اگر هزینه زیاد نشه یا براتون موردی نداشته باشه فکر کنم نور قرمز رو بیشتر بکنید و بجای نور سبز از آبی استفاده بکنید خیلی بهتر میشه. یه امتحانی میتونید بکنید و اینکه نور قرمز فعلی رو برای مدتی بزارید بالا سر گیاهتون ببینید تغییری درش ایجاد میشه یا نه.

مشکل شما به احتمال زیاد کمبود پتاسیوم هستش. شما میتونید برای 1 هفته چند قطره بیشتر از کودتون استفاده بکنید و ببینید مشکلتون حل میشه یا نه.

همچنین دمای رویایی این گیاه 25 درجه هستش و حداکثر دمای 27 درجه رو تحمل میکنه ... شاید همین افزایش دما باعث کم حالی و پژمردگی شده باشه ...
    ویرایش توسط Babak.ds : 5th June 2015 در ساعت 01:10 PM

همکار قدیمی آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    سلام
    هرچه درجه حرارت آب بالاتر باشه حلاليت دي اكسيد كربن كمتر خواهد شد . شما بايستي تزريق دي اكسيد كربن رو بيشتر كنيد كه البته اين براي شما امكان پذير نيست چون اصلا تحت كنترل شما نيست . زردي گياها هم از كمبود آهنه
    آلترنانترا رنيكي بنفش رو هم همونجور نگه دار تا خودش از بين بره چون اين گياه بستر مردابي پر از لجن لازم داره كه براي تانكهاي ما مقدور نيست استفاده كنيم . در ضمن اين گياه بايد نصفش بيرون از آب باشه تا دووم بياره
    قبلا هم نوشته بودم كه ال ايي دي هاي سبز رو با سفيد عوض كن

موفق باشي

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    لاک پشت _ مرغ مینا _ ماهی
    شماره عضویت
    16895
    سلام دوستان می خواستم واسه اکواریومی که توش گلدفیشم هست مقداری گیاه طبیعی بخرم خواستم ببینم چه گیاهانی رو پیشنهاد می کنید که گلدفیش ها نتونن بهشون صدمه بزنن
    نظرتون در مورد انواع خزه ها چیه ؟

صفحه 222 از 246 نخستنخست ... 122172203204205206207208209210211212213214215216217218219220221222223224225226227228229230231232233234235236237238239240241 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)