همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahinhuper نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان و جناب آژیده. چند تا ماهی داشتم منزل که بردم سالن . 4 تا 3.5 اینچی. خیلی ترسو هستن وقتی وارد سالن میشم پشت بیو فیلتر قایم میشن موقع غذا دهی فرار میکنن خودشونو به شیشه میزنن. تانک هم تانک سالن هست هیچی توش نیست غیر از بیو فیلتر. پس زمینه هم ابی فیروزه ای روشن. خودم فک میکنم به خاطر سیفون های 100 درصد یا فشار اب وردی سنگین باشه. ممنون بابت نظرتون
    سلام :
    وقتی ماهیان شما جابجا میشوند تا چند روز برای ایتکه با محیط جدید آشنا بشوند زمان لازم هست لذا شما باید عوامل استرس زا رو حذف کنید که میتونه عدم رفت و آمد شما به سالن باشه(مدت زمان حضور شما کم هست) یا همون نحوه سیفون کردن شما و سایر عواملی که خود شما میتونید در محل قرار گیری تانکها تشخیص دهید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    17509
    با عرض سلام خدمت دوستان و خسته نباشيد خدمت آقا بابك عزيز ، كه از خوندن مطالبشون تو اين تاپيك كلي استفاده كردم...
    سوالي كه دارم اينه ، بعد مدتها كه تانك آنجل داشتم ميخوام برم سمت ديسكس،يكي از دوستانم 5 عدد ديسكس داره كه ميخوام ازش بردارم،كه با توجه به مطالبي كه ياد گرفتم تانكو خالي كردم و با آب نمك شستم و شنها رو جمع كردم و تانكو آبگيري كردم،براي طي شدن سريعتر سيكل هرچي تو اصفهان دنبال باكتوزيوم يا دنيترول گشتم پيدا نكردم،بنظرتون چكاركنم كه بتونم زودتر تانكو ماهي داركنم چون دوستم يكم عجله داره تو فروش ماهيا،ضمنا يه 2217 هم گرفتم كه نو هست و با پر كردن مجدد تانك راه اندازي شده...
    بنظرتون چه كاراي ديگه بايد انجام بدم كه ندادم؟ضمنا كسي باكتوزيوم تاريخ معتبر سراغ داره من بخرم ازش؟؟
    پيشاپيش تشكر ميكنم

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahradh نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت دوستان و خسته نباشيد خدمت آقا بابك عزيز ، كه از خوندن مطالبشون تو اين تاپيك كلي استفاده كردم...
    سوالي كه دارم اينه ، بعد مدتها كه تانك آنجل داشتم ميخوام برم سمت ديسكس،يكي از دوستانم 5 عدد ديسكس داره كه ميخوام ازش بردارم،كه با توجه به مطالبي كه ياد گرفتم تانكو خالي كردم و با آب نمك شستم و شنها رو جمع كردم و تانكو آبگيري كردم،براي طي شدن سريعتر سيكل هرچي تو اصفهان دنبال باكتوزيوم يا دنيترول گشتم پيدا نكردم،بنظرتون چكاركنم كه بتونم زودتر تانكو ماهي داركنم چون دوستم يكم عجله داره تو فروش ماهيا،ضمنا يه 2217 هم گرفتم كه نو هست و با پر كردن مجدد تانك راه اندازي شده...
    بنظرتون چه كاراي ديگه بايد انجام بدم كه ندادم؟ضمنا كسي باكتوزيوم تاريخ معتبر سراغ داره من بخرم ازش؟؟
    پيشاپيش تشكر ميكنم
    سلام

به این تالار خوش آمدین

اگر به انواع تسریع کننده ها دسترسی ندارید باید سیکل را به صورت طبیعی کامل کنید. برای اینکار از چند عدد ماهی مقاوم استفاده کنید که درصورت مهیا بودن تمام شرایط ، بین 3 تا 4 هفته سیکل کامل خواهد شد.
    برای ورود دیسکس به تانک جدید عجله نکنید چون اینکار ممکنه باعث بروز مشکلات مختلفی شود که در ادامه کار شما را دلسرد کند.
    میتوانید یک تانک کوچک جهت قرنطینه تهیه کنید و با آب اکواریوم این دوستتون پر کنید و ماهیها را در آن قرار دهید. در فاصله کامل شدن سیکل هر روز مقداری از آب را سیفون کنید و ماهیها را هم زیر نظر داشته باشید.
    کار خاصی هم لازم نیست . فیلتر را روشن نگه دارید و صبور باشید تا سیکل کامل شود.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    قبلا ماهی-الان طوطی
    شماره عضویت
    726
    باعرض سلام وخسته نباشیدخدمت اساتیدمحترم سوالم اینه که دوبار سیفون 50درصددرطول روز آیا با یکبار سیفون 100درصددر روز فرقی میکنه یانه؟منظورم اینه که کدومش بهتره؟
    ممنون

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    قبلا ماهی-الان طوطی
    شماره عضویت
    726
    باعرض سلام وخسته نباشیدخدمت اساتیدمحترم سوالم اینه که دوبار سیفون 50درصددرطول روز آیا با یکبار سیفون 100درصددر روز فرقی میکنه یانه؟منظورم اینه که کدومش بهتره؟
    ممنون

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    discus
    شماره عضویت
    16084
    سلام و احترام:
    حدود 50 تا دیسکس که تکثیر کردم کنار هم در یه تانک هستن اما بعضی هاشون خیلی رشد خوبی داشتن اما بعضی هاشون نه در صورتی که غذا زیاد میدم بهشون.
    بهضی هاشون به سایز 2 رسیدن بعضی هم 1-1.5 و تک و توک کمتر از سایز 1 اینچ میخواستم بدونم چیکار کنم که کوچیکها رشدشون زیاد بشه؟
    ممنون

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط puffin61 نمایش پست ها
    ممنون
    سلام
    تنها تفاوت اين است كه يكبار سيفون استرس كمتري از دوبار سيفون خواهد داشت.

نقل قول نوشته اصلی توسط delta نمایش پست ها
    سلام و احترام:
    حدود 50 تا دیسکس که تکثیر کردم کنار هم در یه تانک هستن اما بعضی هاشون خیلی رشد خوبی داشتن اما بعضی هاشون نه در صورتی که غذا زیاد میدم بهشون.
    بهضی هاشون به سایز 2 رسیدن بعضی هم 1-1.5 و تک و توک کمتر از سایز 1 اینچ میخواستم بدونم چیکار کنم که کوچیکها رشدشون زیاد بشه؟
    ممنون
    شما بايد ماهي ها را بر حسب سايز رتبه بندي كنيد و ماهيهاي بزركتر را در يك تانك و كوچكترها را هم به ترتيب در تانكهاي ديگر قرار دهيد.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    17370

سلامی دوباره
    ببخشید چندتا سوال درباره این ديسکس دارم
    اول این که این ديسکس جفت خورده ۱.۵ ماهه ولی خبری از تخم ریزی نیست ،چرا؟
    دوم حس میکنم برا لباش مشکلی پیش اومده ؟
    سوم به نظر شما این ديسکس کلا سالمه یا مریض؟
    چهار از ابتدا ترسو بوده و هست ولی وقتی می بینه باقی ديسکسا میان طرفم برا غذا خیلی آروم میاد و پشت اونا غذا میخوره کلا غذا میخوره ولی خب وضعیتش نگرانم کرده ...
    ممنون
    تا یادم نرفته، امروز دیدم خودشو می کشه به گیاه کمی ...
    ویرایش توسط OuTlaW : 2nd May 2015 در ساعت 06:08 PM

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط OuTlaW نمایش پست ها

سلامی دوباره
    ببخشید چندتا سوال درباره این ديسکس دارم
    اول این که این ديسکس جفت خورده ۱.۵ ماهه ولی خبری از تخم ریزی نیست ،چرا؟
    دوم حس میکنم برا لباش مشکلی پیش اومده ؟
    سوم به نظر شما این ديسکس کلا سالمه یا مریض؟
    چهار از ابتدا ترسو بوده و هست ولی وقتی می بینه باقی ديسکسا میان طرفم برا غذا خیلی آروم میاد و پشت اونا غذا میخوره کلا غذا میخوره ولی خب وضعیتش نگرانم کرده ...
    ممنون
    تا یادم نرفته، امروز دیدم خودشو می کشه به گیاه کمی ...
    سلام

دوست خوبم متاسفانه شما در مورد ماهیها دچار وسواس شدین !
    این ماهی شما هیچ مشکلی از نظر بیماری ندارد ( حداقل در تصویر فوق )
    اگر هم مشکلی داشته باشد ، این تصاویر از زوایای درستی گرفته نشده و کمکی به تشخیص نمیکند.

جفتگیری و تخمریزی دیسکس هم قاعده و قانون ثابتی ندارد و زمان آن هم مشخص نیست. یک جفت ممکنه تمام علائم را داشته باشند ولی تا شش ماه هم اقدام به تخمریزی نکنند و جفت دیگری هم ممکنه فقط چند روز بعد از جفتگیری تخمریزی کنند.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    17370
    سلام
    ممنون از پاسخ شما
    گفته های شما صحیح دوست عزیز بله وسواس پیدا کردم و عذاب می کشم بیشتر تا لذت بردن از ديسکس داری
    اما کسی هست که بگه چرا ديسکس خودشو به لوله هوا می کشه ولی هیچ اثری رو پوستش نیست؟
    شاید بگید نيتريت آب بالاس اما یک روز درميون سیفون ۳۰% دارم و فقط یکی از ديسکسام این کارو میکنه
    یک روز بعد از سیفون کردن شروع به این کار میکنه و حسابی سر درگمم کرده
    میخوام مطمئن شم بیمار شده یا اشکال از آب هست ولی نمیدونم چجوری باید این کار و انجام بدم
    کسی پیشنهادی داره؟
    ديسکس یاد شده ...

این ديسکس جفت ديسکسی هست که تو پست قبل گذاشتم عکساشو
    ویرایش توسط OuTlaW : 3rd May 2015 در ساعت 08:46 PM

صفحه 364 از 412 نخستنخست ... 264314345346347348349350351352353354355356357358359360361362363364365366367368369370371372373374375376377378379380381382383 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)