مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط Artaa نمایش پست ها
    شما هم اگه اینجا بودیدو میدیدید الان که از قفس اومده بیرون چقدر خوشحاله و چه جوری داره بازی و پرواز میکنه نمیتونستید ببریدش پراش کوتاه شه وقتی قفسشه یه جوری میشینه انگار یکی زده تو سرش ولی بیرون که میاد خودشو میکشه قدش بلندتره.
    چه قدر طول میکشه پراش بلند شه؟! یکی بهم گفت بالغ باشن دیگه در نمیاد؟ اون دفعه هم خودش همه پرا نصفه رو کند که دراومد. همین الانم یکی کنده تا یذره به حرفش گوش نکنی یکی میکنه فکر کنم. دیروزم یه پر بالشو کنده
    دوست من مطمئنی تو لک نیست ؟ خودت دیدی که پرش رو میکنه یا پرهاش موقع پرآرایی خودشون جدا میشن ؟ با ریشه هست یا بدون ریشه ؟ جایی از بدنش خالی شده ؟

من میدونم این حالتشون چطور هست ، برای اینکه نباید یه طوطی که اینقدر به بیرون از قفس عادت داره تمام روز داخل قفس بذاری .. من که گفتم مهمترین کاری که باید انجام بدی این هست که شب داخل قفس بخوابه .. اگه شبا قفس براش یه جای امن باشه روزا هم برای رفتن داخل قفس اینقدر عذاب نمیکشه ..

اون شخصی که به شما گفت اشتباه کرد ... معمولا فصل گرم سال میرن تو لک و پرهای جدید رشد میکنه جای پرهای قدیمیشون

http://www.parsipet.ir/thread28946.html

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    16293
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    دوست من مطمئنی تو لک نیست ؟ خودت دیدی که پرش رو میکنه یا پرهاش موقع پرآرایی خودشون جدا میشن ؟ با ریشه هست یا بدون ریشه ؟ جایی از بدنش خالی شده ؟

من میدونم این حالتشون چطور هست ، برای اینکه نباید یه طوطی که اینقدر به بیرون از قفس عادت داره تمام روز داخل قفس بذاری .. من که گفتم مهمترین کاری که باید انجام بدی این هست که شب داخل قفس بخوابه .. اگه شبا قفس براش یه جای امن باشه روزا هم برای رفتن داخل قفس اینقدر عذاب نمیکشه ..

اون شخصی که به شما گفت اشتباه کرد ... معمولا فصل گرم سال میرن تو لک و پرهای جدید رشد میکنه جای پرهای قدیمیشون

http://www.parsipet.ir/thread28946.html
    آرتا تا حالا تو لک نرفته!! هیچ جای بدنشم خالی نیست. به جز کرکا که همه میکنن خیلی خیلی کم پیش اومده پرش جدا بشه. ولی پارسال فقط پرای نصفه بالشو 2 تای بلند دمش همه تقریبا با هم کنده شد. پرا همه کامل بودن ولی وسط استوانه بعضیاشون جای نوکش بود. امروز من ندیدم خودش بکنه یه پر کج بود که راحت کنه شد، ولی اینم یه خط سفید دور تا دور ساقه پر هست خود پر نصفش ریش ریشو کنده شده استوانش کامله.
    آرتا امروز اصلا تو قفسش نرفته صبح قفسش بود براش صبونه بردم فقط یه کم از سیبشو شاید 2 تا دونه انارم خورده باشه دیدم نمیخوره درو باز کردم اومد بیرون
    اگه شب نره قفس بهش اجازه بدم غذاشو بخوره بیرون بمونه یا نه؟
    مامانم میگه تقصیر تو اینجوری شده فهمیده غذاشو میدی به حرفتم گوش نکنه ولی نمیشه هیچی نخوره بخوابه که

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط Artaa نمایش پست ها
    آرتا تا حالا تو لک نرفته!! هیچ جای بدنشم خالی نیست. به جز کرکا که همه میکنن خیلی خیلی کم پیش اومده پرش جدا بشه. ولی پارسال فقط پرای نصفه بالشو 2 تای بلند دمش همه تقریبا با هم کنده شد. پرا همه کامل بودن ولی وسط استوانه بعضیاشون جای نوکش بود. امروز من ندیدم خودش بکنه یه پر کج بود که راحت کنه شد، ولی اینم یه خط سفید دور تا دور ساقه پر هست خود پر نصفش ریش ریشو کنده شده استوانش کامله.
    آرتا امروز اصلا تو قفسش نرفته صبح قفسش بود براش صبونه بردم فقط یه کم از سیبشو شاید 2 تا دونه انارم خورده باشه دیدم نمیخوره درو باز کردم اومد بیرون
    اگه شب نره قفس بهش اجازه بدم غذاشو بخوره بیرون بمونه یا نه؟
    مامانم میگه تقصیر تو اینجوری شده فهمیده غذاشو میدی به حرفتم گوش نکنه ولی نمیشه هیچی نخوره بخوابه که
    خب مادر شما کلا حق داره ، خیلی از رفتارهای بد طوطی ها به خاطر اشتباهات ماست .

پس تو لکه .. شب حتما بذار بره داخل قفس و غذا رو بذار براش ، گرسنش بشه میخوره ..صبح بذار بیاد بیرون تا فردا شب ساعت 9 شب دوباره بذار تو قفس ، فعلا فقط عادتش بده که شب تو قفس بخوابه . عادت کنه شب ساعت 9 باید بره داخل قفس ...

من اینو به همه طوطی هام یاد دادم ، حتی ملنگو که رام نبود ، ساعت 9 همشون آماده خواب میشدن .. اینجوری ساعت خوابش رو هم تنظیم میکنی ..

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    17437
    سلام بچه ها
    من طوطیم جدیدا از قفس در اومد رو قفش میره و تازگیا وقتی چیزی میبرم با دست جلوش نوک میزنه بخوره ولی یواش نوک میزنه ایا واسه استرس هست؟یعنی تخمه میگیرم نوک میزنه و تخمه میوفته البته بیشتر به تخمه واکنش نشون میده و نوک میزنه سیب و اینا کمی میترسه میخواستم ببینم چجوریه؟ و سوال دیگه اینکه من صبح تا شب سر کارم و ساعت 8 میام و باهاش کار میکنم و قفسشو باز میکنم شبم موقع خوابم میکنمش تو قفس طول روز هم مادرم غذا براش میذاره و تنها نیس به نظرتون خوبه اینکار یا ممکنه به پرکنی بیوفته؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    17437
    نقل قول نوشته اصلی توسط he200619 نمایش پست ها
    سلام بچه ها
    من طوطیم جدیدا از قفس در اومد رو قفش میره و تازگیا وقتی چیزی میبرم با دست جلوش نوک میزنه بخوره ولی یواش نوک میزنه ایا واسه استرس هست؟یعنی تخمه میگیرم نوک میزنه و تخمه میوفته البته بیشتر به تخمه واکنش نشون میده و نوک میزنه سیب و اینا کمی میترسه میخواستم ببینم چجوریه؟ و سوال دیگه اینکه من صبح تا شب سر کارم و ساعت 8 میام و باهاش کار میکنم و قفسشو باز میکنم شبم موقع خوابم میکنمش تو قفس طول روز هم مادرم غذا براش میذاره و تنها نیس به نظرتون خوبه اینکار یا ممکنه به پرکنی بیوفته؟
    درضمن طوطی من هرچی نگاه میکنه چشمش مشکی هست و هیچ نواری دورش نداره فقط همون پلکش عست که نارنجیه یعنی چند وقتشه طوطی من

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    درضمن طوطی من هرچی نگاه میکنه چشمش مشکی هست و هیچ نواری دورش نداره فقط همون پلکش عست که نارنجیه یعنی چند وقتشه طوطی من
    اگه رفتار خشونت امیز و استرس زا باهاش انجام نشه بعیده پرکنی بگیره
    گرفتن و انداختن تخمه هم میتونه نشونه ترس باشه و هم نشونه سیر بودن که تو پرنده ی شما که هنوز رام نیست نشونه ترس هست البته فرار کردن هم نوشنه ترس هست همینطور باز کردن نوک و جیغ زدن
    رنگ چشم رو تو نور یزاد و طبیعی باید چک کنید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    17437
    نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl نمایش پست ها
    اگه رفتار خشونت امیز و استرس زا باهاش انجام نشه بعیده پرکنی بگیره
    گرفتن و انداختن تخمه هم میتونه نشونه ترس باشه و هم نشونه سیر بودن که تو پرنده ی شما که هنوز رام نیست نشونه ترس هست البته فرار کردن هم نوشنه ترس هست همینطور باز کردن نوک و جیغ زدن
    رنگ چشم رو تو نور یزاد و طبیعی باید چک کنید
    یعنی همینجور ادامه بدم تخمه بدمش عازت میکنه ترسش میریزه؟
    عکس یکی از طوطی های اعضای انجمن رو گذاشتم که دقیقا چشمای طوطی من اینجوری الان میشه بگید طوطی من چند ماهه هست؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    عکس یکی از طوطی های اعضای انجمن رو گذاشتم که دقیقا چشمای طوطی من اینجوری الان میشه بگید طوطی من چند ماهه هست؟
    اره کم کم میگیره
    سنش همون چیزی باید باشه که تو انجمن دوستان گفتن

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11

سلام . از نظر من کمتر از یک سالشه و اگه باهاش کار کنید به احتمال زیاد میتونید رامش کنید

البته بهتره تو نور کافی عکس از چشم طوطی خودتون بذارید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    17437
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . از نظر من کمتر از یک سالشه و اگه باهاش کار کنید به احتمال زیاد میتونید رامش کنید

البته بهتره تو نور کافی عکس از چشم طوطی خودتون بذارید
    ممنونم واسه جوابتون از خودش فعلا نمیشه اخه یه گوشه واینمیسه هی میره اینور اونور
    بازم ممنونم سوالی بود مزاحم میشم

صفحه 330 از 529 نخستنخست ... 230280311312313314315316317318319320321322323324325326327328329330331332333334335336337338339340341342343344345346347348349380430 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)