کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط roya13675 نمایش پست ها
    خیلی ممنون
    امروز رفتم سر بزنم
    دیدم پوشال های داخل لونه را نمیدونم کدومشون یه گودال داخلش درست کرده بود. مثل این جای تخمی های لونه های مرغ عشق گرد کرده بود.
    به نظرتون کدوم اینکارو میکنند؟
    ممنون
    فکر میکنم کار ماده باشه ولی مهم نیست
    رو تخم خوابیدن مهمه که باید درست انجام بدن

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    16096
    نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl نمایش پست ها
    فکر میکنم کار ماده باشه ولی مهم نیست
    رو تخم خوابیدن مهمه که باید درست انجام بدن
    هنوز که تخم نکردند.
    ولی فکر کنم که نشونه های تخم داشتن باشه و همین روز ها باید بیشتر تو لونه باشه. درسته؟؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط roya13675 نمایش پست ها
    هنوز که تخم نکردند.
    ولی فکر کنم که نشونه های تخم داشتن باشه و همین روز ها باید بیشتر تو لونه باشه. درسته؟؟
    بله نشونه خوبیه
    ولی اینکه بگیم این نشونه هارو داره پس تخم میکنه اشتباه
    حتی گاهی جفتگیری هم میکنن و تو لونه هم میرن ولی تخم نمیکنن

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    16096
    نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl نمایش پست ها
    بله نشونه خوبیه
    ولی اینکه بگیم این نشونه هارو داره پس تخم میکنه اشتباه
    حتی گاهی جفتگیری هم میکنن و تو لونه هم میرن ولی تخم نمیکنن
    اوکی
    ممنونم. متوجه شدم.
    همینکه نشونه ی خوبی باشه کافیه.
    جایی که هستند خلوته و تقریبا به جز خودم کسی اونجا نمیره.

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    این روش هم روش خیلی خوبی هست و پرنده سریعتر رام میشه و کمتر اذیت میشه.
    اینکه شما از پشت قفس بهش غذا بدید تا از دست غذا بیره، وقتی سیر باشه خیلی کم غذا میگیره و اگرم میخواهیم گشنه نگهش داریم پرنده اذیت میشه.
    به هر حال هر دو روش روشهای خوبیه و هرکدوم جواب خودشو داده.
    من با روش خودم اکثر عروس هامو رام کردم و این هم بگم که این روش هم آقای اسکندری به من آموزش دادند.
    موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    سلام.
    دوست عزیز....
    خیلی خوشحالم که نحوه ی رام کردنی که گفتم جواب داد و یه روزم طول نکشید تا عادت کرد. من این روشی که گفتم خدمتتون صد در صد تضمینیه.....
    به نظر من جنستیش به نر ها میخوره ، رنگشم خاکستریه....
    سنشم حدود 2 تا 3 ماهه و اگه باهاش کار کنی چند کلمه ای هم برات حرف میزنه.?...
    حالا که رام شده دیگه مشکلی نداری.
    فقط یه نکته را بگم که سعی کن زیاد به بیرون از قفس عادتش ندی که موقع جفت انداختن مشکلی برات پیش نیاد.
    نقل قول نوشته اصلی توسط adwin نمایش پست ها
    سلام دوستان باتشکر از دوستانی که راهنمایی کردن و جواب پی امها و پستها رو دادن
    من جوجه ای که گرفتم از یک پاسیو 7 الی 8 متری بزرگ که توش دوجفت عروس با جوجه هاشون بودم گرفتم + چن جفت مرغ عشق همه آزاد مثل باغ وحش خیلی قشنگ بود خدا قسمت کنه اونقدر محوش بودم یادم رفت عکس بگیرم
    صاحبش آدم خوبی بود ولی فقط نظافت میکرد و دونشونو میداد و زیاد تو وادیه دستی کردنشون نبود
    جوجه ای که گرفتم میگفتاحتمالا 40الی 50 روزشه که من خودم حس میکنم بین 2 الی 3 ماهشه چون جثش بزرگه البته یه احتمالم هست که چون ٱزاد بودن و صفا میکردن جثش بزرگه جفتاشم خیلی بزرگ بودن - بالاخره خودم این جوجه رو انتخاب کردم و گرفتمش که گازمحکمی هم گرفت
    بگذریم
    دوروز بود که عروسو گذاشتم تو قفس هر وقتم دستمو میکردم تو کم میموند خود کشی کنه
    خلاصه دیروز کلی تو قفس باهاش ور رفتم تا خسته شد و دیگه گازم نمیگرفت ولی هنوز تعقیبو گریز فعال بود
    تا امروز آوردم بیرون و پرهاشو چیدم طوریکه یک متر میتونه بپره نه بیشتر
    و یه دو ساعت آوردم بیرون باهاش کلی ور رفتم الان دیگه هم رو دستم میشینه هم دیگه خبر از گاز نیست جالب اینه که سرشم میخارونم کلی حال میکنه (ناگفته نماند به هیچ وجه از راه گشنه نگه داشتن استفاده نکردم
    حالا نظرتونو بدین
    چندتا سوال
    1-بنظرتون جنسیتش چیه میدونم معلوم نمیشه تو این سن ولی شاید حرفه ای ها باز بتونن بگن
    2- سنش بنظرتون 50 روز درسته یا نظر خودم
    3-دوم اینکه رنگش چیه خاکستریه یا سینامون ؟بنظرم روشنتر از خاکستری میاد

سلام . دوست عزیز آقای adwin خوشحالم که طوطیتون رام شد، فقط باید یه نکته رو بگم حتما، چند سال پیش یکی از روش های رام کردن کاسکو این بود که صاحب طوطی وحشی تو تاریکی در قفس رو باز کنه و به زور سر طوطی رو بخارونه . طوطی هم قار میزد و کلی بهش استرس وارد میشد . اما اینقدر این کار ادامه پیدا میکرد تا طوطی خودش خسته بشه. روز بعد طوطی راحت سر میداد اما شب قبل تا سر حد مرگ بهش استرس وارد میشد و صاحب طوطی فقط چون صبر و تحمل نداشت این روش رو انتخاب میکرد و چند وقت بعد طوطی به مشکلات رفتاری مثل پرکنی و پرجوی دچار میشد . این روش ها دیگه منسوخ شده ، تو پارسی پت که دیگه کسی این روش رو پیشنهاد نمیده .

روشی که تو تاپیک همه چیز درباره عروس هلندی پیشنهاد شده ، روش گشنه نگه داشتن نیست ، فقط قبل از یه وعده غذایی با طوطی تمرین میشه و این به معنی عذاب دادن طوطی نیست . اما اگه دست رو مدام جلوی پای طوطی که به شدت از آدمها میترسه بذارید استرس زیادی به طوطی وارد میکنید این رو مطمئنا همه ما قبول داریم . تو همه روش هایی که از تربیت کننده های معروف گذاشتیم یا روش هایی که کلیپش تو فروم گذاشته شده ، میبینیم که مراحل رام شدن به صورت مرحله به مرحله هست و اینقدر سریع دست رو زیر پای طوطی نگه نمیدارن ، اجازه میدن طوطی آروم آروم به دست بیرون از قفس و داخل قفس عادت کنه و بعد برای روی دست آوردن اقدام می کنن . حالا چون عروس هلندی مثل کاسکو ، طوطیه خیلی حساسی نیست که نباید از هر روش استرس آوری استفاده کرد...!

دوستان عزیز ( روی صحبتم با همه دوستانی هست که تو این بخش پاسخگوی سوالات هستن ) کاری ندارم که این روش دستی کردن رو چه کسی پیشنهاد کرده و چقدر زود میشه با این روش به نتیجه رسید و تا چه حد تضمینی هست اما لطفا اینجا فقط روشی رو پیشنهاد بدین که به طوطی استرسی وارد نشه ( حتی برای یه روز )

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس و مرغ عشق
    شماره عضویت
    17228
    سلام بعد از مشکلات فروان و خراب شدن چهار تخم از پنجتا بلاخره یک جوجه سر از تخم در اورد اما مشکل قبلی یعنی مایت قرمز پا برجاست می خواستم کلا لونه را عوض کنم یکم اطلاعات راجب ساخت یه لانه ی اصولی می خاستم و سوال بعد هم اینه که جوجه چند وقت طول می کشه تا از لانه در بیاد و با این مایت ها چکنم ( مایت قرمز = شپش خون خار )
    از همه بابت راهنمایی هایی که تا الان کردن ممنون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    14724
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . دوست عزیز آقای adwin خوشحالم که طوطیتون رام شد، فقط باید یه نکته رو بگم حتما، چند سال پیش یکی از روش های رام کردن کاسکو این بود که صاحب طوطی وحشی تو تاریکی در قفس رو باز کنه و به زور سر طوطی رو بخارونه . طوطی هم قار میزد و کلی بهش استرس وارد میشد . اما اینقدر این کار ادامه پیدا میکرد تا طوطی خودش خسته بشه. روز بعد طوطی راحت سر میداد اما شب قبل تا سر حد مرگ بهش استرس وارد میشد و صاحب طوطی فقط چون صبر و تحمل نداشت این روش رو انتخاب میکرد و چند وقت بعد طوطی به مشکلات رفتاری مثل پرکنی و پرجوی دچار میشد . این روش ها دیگه منسوخ شده ، تو پارسی پت که دیگه کسی این روش رو پیشنهاد نمیده .

روشی که تو تاپیک همه چیز درباره عروس هلندی پیشنهاد شده ، روش گشنه نگه داشتن نیست ، فقط قبل از یه وعده غذایی با طوطی تمرین میشه و این به معنی عذاب دادن طوطی نیست . اما اگه دست رو مدام جلوی پای طوطی که به شدت از آدمها میترسه بذارید استرس زیادی به طوطی وارد میکنید این رو مطمئنا همه ما قبول داریم . تو همه روش هایی که از تربیت کننده های معروف گذاشتیم یا روش هایی که کلیپش تو فروم گذاشته شده ، میبینیم که مراحل رام شدن به صورت مرحله به مرحله هست و اینقدر سریع دست رو زیر پای طوطی نگه نمیدارن ، اجازه میدن طوطی آروم آروم به دست بیرون از قفس و داخل قفس عادت کنه و بعد برای روی دست آوردن اقدام می کنن . حالا چون عروس هلندی مثل کاسکو ، طوطیه خیلی حساسی نیست که نباید از هر روش استرس آوری استفاده کرد...!

دوستان عزیز ( روی صحبتم با همه دوستانی هست که تو این بخش پاسخگوی سوالات هستن ) کاری ندارم که این روش دستی کردن رو چه کسی پیشنهاد کرده و چقدر زود میشه با این روش به نتیجه رسید و تا چه حد تضمینی هست اما لطفا اینجا فقط روشی رو پیشنهاد بدین که به طوطی استرسی وارد نشه ( حتی برای یه روز )
    سلام و ممنون از نظرتون
    البته حق با شماست ولی بنظرم گرسنه نگه داشتن و شرطی کردن پرنده در پرنده هایی موثره که سن بالایی دارند و نیاز به وقت بیشتری هم دارند ،من خیلی مطالعه کردم و از اونجایی که عروس من سنش کم بود بدون وارد کردن استرس زیاد از روز دوم که پرشو چیدم تو خونه رهاش کردم و همه از کنارش رد میشدن بدون اینکه توجهی بهش بشه .اولش کمی فرار میکرد بعد دید کسی کاری بکارش نداره و حتی نگاهشم نمیکنیم دیگه فرار نکرد بعد چند بار گرفتمش و نوازشش کردم .دیگه نه لرزیدن اولیه تو کار بود نه وحشی گریش و جالبتر اینکه بدون اینکه دونشو بردارم از دستم غذا مثل پسته و سفیده تخم میگیره که نشون میده پرنده ترسش ریخته نظر شما چیه؟
    ویرایش توسط adwin : 10th April 2015 در ساعت 12:27 PM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    سلام و ممنون از نظرتون
    البته حق با شماست ولی بنظرم گرسنه نگه داشتن و شرطی کردن پرنده در پرنده هایی موثره که سن بالایی دارند و نیاز به وقت بیشتری هم دارند ،من خیلی مطالعه کردم و از اونجایی که عروس من سنش کم بود بدون وارد کردن استرس زیاد از روز دوم که پرشو چیدم تو خونه رهاش کردم و همه از کنارش رد میشدن بدون اینکه توجهی بهش بشه .اولش کمی فرار میکرد بعد دید کسی کاری بکارش نداره و حتی نگاهشم نمیکنیم دیگه فرار نکرد بعد چند بار گرفتمش و نوازشش کردم .دیگه نه لرزیدن اولیه تو کار بود نه وحشی گریش و جالبتر اینکه بدون اینکه دونشو بردارم از دستم غذا مثل پسته و سفیده تخم میگیره که نشون میده پرنده ترسش ریخته نظر شما چیه؟
    درسته منظور منم همین بود.
    که اول پرنده به محیط عادت کنه و بعد شروع به دستی بشه. این که گفتم بال هاشو قیچی کنید برای این بود که نپره و به خودش آسیب برسونه.
    گرسنه نگه داشتن رنده تو هیچ شرایطی توصیه نمیشه حتی تو پرنده هایی هم که سنشون بالاست
    موفق باشید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط adder نمایش پست ها
    سلام بعد از مشکلات فروان و خراب شدن چهار تخم از پنجتا بلاخره یک جوجه سر از تخم در اورد اما مشکل قبلی یعنی مایت قرمز پا برجاست می خواستم کلا لونه را عوض کنم یکم اطلاعات راجب ساخت یه لانه ی اصولی می خاستم و سوال بعد هم اینه که جوجه چند وقت طول می کشه تا از لانه در بیاد و با این مایت ها چکنم ( مایت قرمز = شپش خون خار )
    سلام
    لونه رو دور بندازید بهتره
    برای ساخت لونه جدید ابعاد 25.25.25 خوبه 20.20.30 هم جواب میده یک لونه به ابعاد لونه قبلی خودشون درست کنید
    جوجه از 25و30 روزگی بیرون میاد یشنهادی که من میدم و ممکنه اشتباه هم باشه چون مورد مشابه جایی نخوندم و نداشتم
    لونه جدید رو اماده کنید جوجه رو کف قفس بذارید لونه جدید رو وصل کنید و جوجه رو بذارید تو لونه جدید (ممکنه پدر مادر غذا ندن بهش)
    ممکنه بدن پدر و مادر هم الان شپش داشته باشه که به لونه جدید انتقال بدن
    ویرایش توسط abolfazl : 10th April 2015 در ساعت 01:08 PM

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط adder نمایش پست ها
    سلام . این کنه یا انگل خونخوار شبا فعالیت میکنه ، از خون پرنده ها تغذیه میکنه و باعث بیخوابی طوطی میشه و روزا قسمتهای مختلف قفس ، بین درزهای چوب نشیمن ، ظرف غذا ، لونه و .. هرجایی که بتونه پنهون میشه . بهترین کار این هست کل قفس رو با تمــام لوازمش عوض کنید . محل قفس جدید رو هم دور از محل فعلی در نظر بگیرید.

اگه زود اقدام نکنید ممکنه باعث کم خونی و مرگ طوطی ها بشه . حتما هم با یه دامپزشک مشورت کنید

این انگل ها از خون انسان هم تغذیه میکنن و تو خونه بین فرش ، مبل و چوب تخمگذاری میکنه ...

سلام و ممنون از نظرتون
    دوست من اینکه شما چه راهی رو انتخاب کنید به خودتون بستگی داره ، خیلی خوبه که مطالعه کردید ، این روش شما برای طوطی هایی میتونه موثر باشه که از دست آدما خیلی نترسن ، شما تو پست قبلی گفتید " دوروز بود که عروسو گذاشتم تو قفس هر وقتم دستمو میکردم تو کم میموند خود کشی کنه " این یعنی استرس داشتن ... به هر حال شما با روش انتخابی خودتون طوطی رو رام کردین ، صحبت من با دوستانی هست که پاسخگوی سوالات هستن که این راه رو به کسی پیشنهاد ندن ( مخصوصا به افرادی که طوطیشون استرس زیادی داره ) و همینطور دوستانی که برای اولین بار میخوان طوطی شون رو رام کنن .

موفق باشید

صفحه 1451 از 1915 نخستنخست ... 4519511351140114321433143414351436143714381439144014411442144314441445144614471448144914501451145214531454145514561457145814591460146114621463146414651466146714681469147015011551 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)