مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط salar M نمایش پست ها
    سلام.
    من این هفته هر روز حدود 1 ساعت با کاسکوم از فاصله مناسب حرف میزدم.
    3 شنبه یعنی دیروز مجبور شدم برای تمیز کردن کل قفسش بیارمش بیرون.از روی کنجکاوی هم باهاش نیم ساعت تمرین های سر دادن رو انجام دادم و این که جواب داد.
    امروز هم وقتی میخواستم ظرف تخمه اش رو دربیارم دبدم سرش رو اورده پایین منم سرشو خاروندم.
    میخواستم بدونم مشکلی که نداره؟ و این که زمانی که سرشو میخاروندم خاک زیادی داشت میشه بگید حموم ببرمش یا نه؟طرز حموم کردنش؟ و مهم ترین چیز این که از این به بعد چبکار کنم؟

خیلی ممنون از کمک هاتون

سلام اگه بیرون از قفس ازتون نمی ترسه می تونید هم روزی یکی دو ساعت بیارینش بیرون و هم سرش رو بخارونید (اما همونطور که دوستمون اشاره کردن سعی کنید زیاد اینکار رو تکرار نکنید که براش عادت بشه ).. و هم اینکه میتونید با دست بهش غذا بدین

و اگه داخل قفس هست و نزدیکش میرید قار نمیزنه میتونید نزدیک قفس بشینید و با دست بهش غذا بدین (برای شروع از بین میله های قفس ) ..

غذای اصلی طوطی شما چیه و در روز چه غذاهایی بهش میدین ؟

اون خاک نیست گرد پرهای کاسکو هست و طبیعیه ..حموم زوده اما اگه ترسش اینقدر از شما کم شده در حد همون اسپری کافی هست ..

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز.
    خیلی خوبه که سریع بهت اطمینان کرده و این کمک میکنه که در آینده آموزش های بعدی را سریع یاد بگیره.
    در مورد سر خاروندنش زیاد اینکارو نکن چون لوس میشه و اگه دو سه روز نبیندت مشکلات عصبی و پرکنی و ... میشه.

شما میتونی آب ولرم را بریزی داخل ظرف اسپری و از گردن به پایین روش اسپری کنی.
    هم میتونی ببری حموم و دوش حموم و با فاصله و فشار کم از گردن به پایین بگیری روش.

فقط دقت کن که گردن به پایین و به سرش اصلا آب نریزی.
    سلام . ممنون فقط یه بخش از توضیحات شما رو اصلاح کنم .. طوطی با ندیدن صاحبش یا عدم توجه کافی 2 3 روزه پرکن نمیشه .. این موارد اگه ادامه دار باشه ، بعد از یه مدت به این مشکلات دچار میشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    16802
    سلام.
    من هر میوه ای رو بهش میدم و کمی هم از تخمه های مخلوط استفاده میکنم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط salar M نمایش پست ها
    سلام.
    من هر میوه ای رو بهش میدم و کمی هم از تخمه های مخلوط استفاده میکنم
    یک سری میوه ها غیر مجازه مثل ریواس و اوکادو(لیست کامل تو سایت هست)
    یک سریع دیگه هم میگن استفاده نشه بهتره لیست این میوه ها هم باید تو انجمن باشه پس اول مقاله هارو بخونید تا ناخواسته پرنده رو مریض نکنید
    به غیر از میوه حبوبات پخته -گندم پخته -جو پخته -درت و... میتونید استفاده کنید
    چندتا مقاله در این مورد
    http://www.parsipet.ir/forum1270.html
    ویرایش توسط abolfazl : 3rd December 2014 در ساعت 07:03 PM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    سلام دوستان. کاسکوم بالاخره شروع کرد به حرف زدن.
    دو ماهی است که ادای کلمات و با سوت در میاره ولی امروز قشنگ با گلوش مثل‌ آدم حرف زد.
    از صبح تا الان فکر کنم بالای 20 بار کلمه "بوس بده" را تکرار کرده و بعدش چندبار صداشو درمیاره.

فقط من این کلمه را وقتی میخوام بوسش کنم بهش تکرار میکنم شاید روزی دو یا سه بار اما بعضی از کلمات و روزی 20 بارم تکرار میکنم.
    اینو یاد گرفته ولی اون کلمات مورد آموزش و نه.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    سلام دوستان. کاسکوم بالاخره شروع کرد به حرف زدن.
    دو ماهی است که ادای کلمات و با سوت در میاره ولی امروز قشنگ با گلوش مثل‌ آدم حرف زد.
    از صبح تا الان فکر کنم بالای 20 بار کلمه "بوس بده" را تکرار کرده و بعدش چندبار صداشو درمیاره.

فقط من این کلمه را وقتی میخوام بوسش کنم بهش تکرار میکنم شاید روزی دو یا سه بار اما بعضی از کلمات و روزی 20 بارم تکرار میکنم.
    اینو یاد گرفته ولی اون کلمات مورد آموزش و نه.
    سلام
    شاید این کلمه براش اسون تره
    اون کلمات دیگه هم به زودی تکرار میکنه

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    سلام دوستان. کاسکوم بالاخره شروع کرد به حرف زدن.دو ماهی است که ادای کلمات و با سوت در میاره ولی امروز قشنگ با گلوش مثل‌ آدم حرف زد.از صبح تا الان فکر کنم بالای 20 بار کلمه "بوس بده" را تکرار کرده و بعدش چندبار صداشو درمیاره.فقط من این کلمه را وقتی میخوام بوسش کنم بهش تکرار میکنم شاید روزی دو یا سه بار اما بعضی از کلمات و روزی 20 بارم تکرار میکنم.اینو یاد گرفته ولی اون کلمات مورد آموزش و نه.
    سلام کاسکو ها همینن وقتی یه کلمه ی جدید زو از نظر خودشون خوب یاد میگیرن سوزنشون گیر میکنه یک سر اون کلمه رو تکرار میکنن.ربطی به اسون سخت بودن کلمه نداره. انقدر تکرار میکنن تا لحن گفتن کلمه مثل لحن شما بشه.اگر هم کاربرد کلمه رو یاد بگیرن بدتر میشه. همش تکرار و باز هم تکرار
    ویرایش توسط StarFish : 4th December 2014 در ساعت 03:25 AM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط StarFish نمایش پست ها
    سلام کاسکو ها همینن وقتی یه کلمه ی جدید زو از نظر خودشون خوب یاد میگیرن سوزنشون گیر میکنه یک سر اون کلمه رو تکرار میکنن.ربطی به اسون سخت بودن کلمه نداره. انقدر تکرار میکنن تا لحن گفتن کلمه مثل لحن شما بشه.اگر هم کاربرد کلمه رو یاد بگیرن بدتر میشه. همش تکرار و باز هم تکرار
    سلام
    کلمات اسون ترو زودتر یاد میگیرن
    ولی وقتی یک کلمه رو یاد میگیرن دیگه تکرار میکنن میخواد سخت باشه میخواد اسون باشه

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl نمایش پست ها
    سلام
    کلمات اسون ترو زودتر یاد میگیرن
    ولی وقتی یک کلمه رو یاد میگیرن دیگه تکرار میکنن میخواد سخت باشه میخواد اسون باشه
    سلام

هیچ دسته بندی به عنوان آسون و سخت برای کاسکو ها وجود نداره یعنی نه شما نه من نمیتونیم بگیم کدوم کلمه برای کاسکوها سخته و کدوم کلمه آسون.

یه کاسکو هست نمیتونه زود یه کلمه ی آسون رو یاد بگیره در عوض یه کاسکو هست خیلی سریع میتونه یه خط جمله یا شعر یاد بگیره

اون تکراری که یک کلمه رو پشت سر هم میگه تا حدی که میره روی مخ آدم تنها دلیلش اینه که کاسکو از یاد گرفتن اون کلمه یا جمله خوشش اومده دلیل این رفتار کاسکو رو چندین ساله تمام اونایی که کاسکو داشتن چه توی خونه و چه توی پرنده فروشی میدونن
    ویرایش توسط StarFish : 4th December 2014 در ساعت 04:49 PM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط StarFish نمایش پست ها
    سلام

هیچ دسته بندی به عنوان آسون و سخت برای کاسکو ها وجود نداره یعنی نه شما نه من نمیتونیم بگیم کدوم کلمه برای کاسکوها سخته و کدوم کلمه آسون.

یه کاسکو هست نمیتونه زود یه کلمه ی آسون رو یاد بگیره در عوض یه کاسکو هست خیلی سریع میتونه یه خط جمله یا شعر یاد بگیره

اون تکراری که یک کلمه رو پشت سر هم میگه تا حدی که میره روی مخ آدم تنها دلیلش اینه که کاسکو از یاد گرفتن اون کلمه یا جمله خوشش اومده دلیل این رفتار کاسکو رو چندین ساله تمام اونایی که کاسکو داشتن چه توی خونه و چه توی پرنده فروشی میدونن
    به نظر شما کاسکو کلمه ی بیا رو زودتر یاد میگیره یا کلمه قسطنطنیه رو
    پس از همین جمله میشه فهمید بعضی کلمات چون از لحاظ تعداد واژه کمترن زودتر یاد میگیرن
    اگه دقت کنید موقع اموزش به طوطی هم میگن از کلمات سبک و تعداد پایین شروع کنید
    در مورد بقیه حرفاتون هم کاملن موافق هستم

صفحه 1066 از 1238 نخستنخست ... 66566966101610471048104910501051105210531054105510561057105810591060106110621063106410651066106710681069107010711072107310741075107610771078107910801081108210831084108511161166 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)