کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    قناری و مرغ عشق و عروس هلندی
    شماره عضویت
    16198
    شرمنده یه سوال دیگه هم بکنم.
    همین الان عروس مادم رفته تو ظرف آب نشسته. مدل قفسشون هم E4 هست و ظرف آب و غذاشون تقریبا بزرگه. این یعنی میخواد شنا کنه؟ براش ظرف شنا بزارم؟
    ببخشید زیاد سوال میپرسم

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16198
    نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    فعلا کاری نداشته باش.
    و از لونه زیاد سرک نکش. چون استرس باعث میشه تخم گذاریشون عقب بیفته.
    موفق باشید
    ممنون جناب معدن زاده.
    اگه خدا بخواد جوجه بدن این مدفوع باعث مریضی جوجه ها نمیشه؟

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720
    نقل قول نوشته اصلی توسط pouyadaraee نمایش پست ها
    ببخشید یه سوال دیگه هم دارم.
    الان در لونه رو باز کردم دیدم ماده داخل لونه مدفوع کرده. مدفوعش هم حجیم و بد بو هست. حالا لونه رو تمیز کنم یا کاری نداشته باشم؟
    ماده شما وقتی کسی رو میبینه سریع میره تو لونه؟؟؟
    مهمترین عامل مدفوع ماده در این شرایط داخل لانه استرس وارد شده بیش از اندازه است
    احتمال زیاد ماده میخواد تخم کنه حتما از کاهو استفاده کن
    خیلی کم برو پیششون اگه نمیتونی و خیلی هیجان داری همش از راه خیلی دور نگاه کن جوری که نتونند تورو ببینند
    داخله لونه کثیف باشه باعث میشه تخمها الوده بشه و یکی از دلایل فساد تخمها همین مورده که بارها تو مقالات تو همین سایت هستش

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16198
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima1041 نمایش پست ها
    ماده شما وقتی کسی رو میبینه سریع میره تو لونه؟؟؟
    مهمترین عامل مدفوع ماده در این شرایط داخل لانه استرس وارد شده بیش از اندازه است
    احتمال زیاد ماده میخواد تخم کنه حتما از کاهو استفاده کن
    خیلی کم برو پیششون اگه نمیتونی و خیلی هیجان داری همش از راه خیلی دور نگاه کن جوری که نتونند تورو ببینند
    داخله لونه کثیف باشه باعث میشه تخمها الوده بشه و یکی از دلایل فساد تخمها همین مورده که بارها تو مقالات تو همین سایت هستش
    ممنون از پاسخ شما.
    نه ماده وقتی میاد بیرون و بیرون لونست و من میرم سمتش کاری نداره و میشینه رو میله. نر هم میاد سمت من که منو بزنه. حالا الان لونه رو تمیز کنم؟
    تشکر...

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16198
    البته اینم بگم که وقتی ماده پشت سوراخ ورودی لونه میشینه و فقط سرشو از لونه آورده بیرون و دمش داخل لونست منو کخ میبینه میره داخل لونه. اما وقتی کامل بیرون لونست و روی چوب پایین نشسته دیگه نمیره بالا و تو لونه. فقط در حالتی میره تو که نصف بدنش تو لونست و فقط سرش از سوراخ زده بیرون

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720
    نقل قول نوشته اصلی توسط pouyadaraee نمایش پست ها
    البته اینم بگم که وقتی ماده پشت سوراخ ورودی لونه میشینه و فقط سرشو از لونه آورده بیرون و دمش داخل لونست منو کخ میبینه میره داخل لونه. اما وقتی کامل بیرون لونست و روی چوب پایین نشسته دیگه نمیره بالا و تو لونه. فقط در حالتی میره تو که نصف بدنش تو لونست و فقط سرش از سوراخ زده بیرون
    اگه کثیفی خیلی زیاده وقتی جفت بیرون هستن لونه رو بردارید با پوشال تمیز جابه جا کنید
    چیزایی که میگید طبیعیه
    حتما از مکمل های کلسیم و کاهو استفاده کنید
    کف دریا و بلوک معدنی بزارید از کلم سفید یا کلم بروکلی هم اگه داشتید استفاده کنید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو.باجریگار.عروس هلندی
    شماره عضویت
    12636
    سلام

چند وقت پیش عروس نرم داشت مستی میکرد و من صدای آهنگین که با ضربه زدن به میله و ظرف غذاها درست میکرد شنیدم فتم داخل اتاق دیدم که عوس نرم خودش رو کاملا به ماده چسبونده

اما همین که متوجه ورود من به اتاق شد سریع خودش رو انداخت کف قفس حدودا هفته ای یک بار هم نرم مستی میکنه برای همین براشون لانه هم گذاشتم چون ممکنه جفتگیریشون رو نبینم

حالا با این اوصاف چکار باید کنم؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12636
    درضمن اضافه کنم که عروس های من اصلا شاهدانه و کافیشه و هفت تخم نمیخورند ولی ارزن و کتان و حبوبات پخته شده و......رو میخورند

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720
    نقل قول نوشته اصلی توسط kasku نمایش پست ها
    سلام

چند وقت پیش عروس نرم داشت مستی میکرد و من صدای آهنگین که با ضربه زدن به میله و ظرف غذاها درست میکرد شنیدم فتم داخل اتاق دیدم که عوس نرم خودش رو کاملا به ماده چسبونده

اما همین که متوجه ورود من به اتاق شد سریع خودش رو انداخت کف قفس حدودا هفته ای یک بار هم نرم مستی میکنه برای همین براشون لانه هم گذاشتم چون ممکنه جفتگیریشون رو نبینم

حالا با این اوصاف چکار باید کنم؟

شما با دیدن اینکه نر شما لحظه ای به ماده شما چسبید براشون لونه گذاشتید؟
    عروس هلندی ها بعد از پر ریزی اول نشانه های بلوغ جسمی شون اشکار میشه و تا کامل شدنش چند ماهی ممکنه طول بکشه
    در مورد بلوغ جنسی شون هم حداقل 14 ماهگی به بعده حالا با این اوصاف ببینید پرنده تون در چه مرحله ای هستش که بشه باقی سوالات رو جواب داد
    پیشنهادم اینه که اولین جفتگیری رو دیدید براشون لونه بزارید و تا اون موقع حوصله کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط kasku نمایش پست ها
    درضمن اضافه کنم که عروس های من اصلا شاهدانه و کافیشه و هفت تخم نمیخورند ولی ارزن و کتان و حبوبات پخته شده و......رو میخورند
    کافشه و شاهدانه رو برای گرم کردن و جفتگیری معمولا استفاده می کنند و انقد خوشمزه هست که اگه یک بار ازمایش کنند حتما بخورن

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12636
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima1041 نمایش پست ها
    شما با دیدن اینکه نر شما لحظه ای به ماده شما چسبید براشون لونه گذاشتید؟
    عروس هلندی ها بعد از پر ریزی اول نشانه های بلوغ جسمی شون اشکار میشه و تا کامل شدنش چند ماهی ممکنه طول بکشه
    در مورد بلوغ جنسی شون هم حداقل 14 ماهگی به بعده حالا با این اوصاف ببینید پرنده تون در چه مرحله ای هستش که بشه باقی سوالات رو جواب داد
    پیشنهادم اینه که اولین جفتگیری رو دیدید براشون لونه بزارید و تا اون موقع حوصله کنید

کافشه و شاهدانه رو برای گرم کردن و جفتگیری معمولا استفاده می کنند و انقد خوشمزه هست که اگه یک بار ازمایش کنند حتما بخورن
    سلام

نه من با چسبیدن لانه نگذاشتم بلکه بخاطر مستی های پی در پی نر خودم گذاشتم چون از کجا معلوم که جفتگیریشون رو ببینم؟؟؟؟!چون من اکثر اوقات گیر کلاسام هستم و خونه نیستم.

من هم دارم براشون غذاهای گرم و محرک برای جفتگیریشون میدم ولی کافیشه و شاهدانه رو حتی با ارزن و کتان هم مخلوط میکنم نمیخورند هفت تخم هم نمیخورند

صفحه 1164 از 1915 نخستنخست ... 16466410641114114511461147114811491150115111521153115411551156115711581159116011611162116311641165116611671168116911701171117211731174117511761177117811791180118111821183121412641664 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 10 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 10 مهمان ها)