کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گیاه . باجی ، عروس
    شماره عضویت
    14664
    نقل قول نوشته اصلی توسط *پویش نمایش پست ها
    سلام . مگر تخم ها نباید تا الان درمیامدند؟از آخرین تخمی که گذاشتند تا 22- 23 روز بعد امکان اینکه جوجه ای بدنیا بیاید نیست
    احتمال اینکه جفتتان بخواهند دوباره تخم گذاری کنند هست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط hearth_brocken نمایش پست ها
    ممکنه همونطوری که دوستان گفتند شده باشه وکلا تخم ها رو رها کرده باشند.اما در بعضی از جفت ها هم چند ساعت قبل ازتولد بعد شنیدن صدای جوجه از داخل تخم ،جفت به بیرون لانه میان وجیغ وداد میکنن یا تند تند کف قفس راه میرن وغذا میخوان.شماتخم ها رو چک نکردین؟

ممنون از جوابتان
    تخم ها را دیدم ترک های خیلی ظریف و نازک روی پوسته ها بود . ولی با فلش فقط دیده میشد .
    هیچ حرکتی هم داخل تخم دیده نمیشد .
    پوسته ها یک حالت زرد رنگ کدری هم پیدا کرده از صبح تا حالا .

غذا مثل همیشه در دسترسشان بود .

بعد از ظهر هم جفت گیری کردند !

همکار قدیمی بخش طوطی سانان

نوع حیوان خانگی
    PARROT
    شماره عضویت
    12479
    نقل قول نوشته اصلی توسط khansari نمایش پست ها
    ممنون از جوابتان
    تخم ها را دیدم ترک های خیلی ظریف و نازک روی پوسته ها بود . ولی با فلش فقط دیده میشد .
    هیچ حرکتی هم داخل تخم دیده نمیشد .
    پوسته ها یک حالت زرد رنگ کدری هم پیدا کرده از صبح تا حالا .

غذا مثل همیشه در دسترسشان بود .

بعد از ظهر هم جفت گیری کردند !
    با این حساب تخم ها رو رها کردن و برای تخم گذاری مجدد دارن اماده میشن.سعی کنید خوب تقویتشون کنید که انشالله این سری تخم ها جوجه بشند.اگر چندمین بارهست که دارند به این صورت تخم میکنند ،بهتره که لانه رو بردارین ودوماه تقویتشون کنید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    14724
    سلام
    دوستان الان عروسهاي من دارن هر روز جفت گيري ميكنن
    بنظرتون از اولين جفت گيري چند روز ميكشه تا تخم بزارن ؟
    ضمنا تو زمان جفتگيري جوانه گندم هر روز بزارم ايراد داره؟چون خيلي دوس دارن سفيدي تخمه مغم هفته اي دوبار يه نصفه ميدم
    يه سوال ديگه اگه سه تا جاي آب بزارم و سه تا جاي دون تا 8 روز مشكلي پيش مياد براشون
    حقيقتش آگهي كردم برا فروش ولي خريدارا قيمت پرت ميدن
    ویرایش توسط adwin : 31st July 2014 در ساعت 08:01 AM

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720
    نقل قول نوشته اصلی توسط adwin نمایش پست ها
    سلام
    دوستان الان عروسهاي من دارن هر روز جفت گيري ميكنن
    بنظرتون از اولين جفت گيري چند روز ميكشه تا تخم بزارن ؟
    ضمنا تو زمان جفتگيري جوانه گندم هر روز بزارم ايراد داره؟چون خيلي دوس دارن سفيدي تخمه مغم هفته اي دوبار يه نصفه ميدم
    يه سوال ديگه اگه سه تا جاي آب بزارم و سه تا جاي دون تا 8 روز مشكلي پيش مياد براشون
    حقيقتش آگهي كردم برا فروش ولي خريدارا قيمت پرت ميدن
    در شرایط عادی بعد از یک هفته تا 10 روز تخم می کنند ولی ممکنه تا 3 هفته هم طول بکشه
    نیازی نیست جوانه گندم رو هر روز بزارید هفته ای 2 بار کفایت میکنه میتونی یک روزم یکم جوانه عدس یا ماش بدی
    سفیده تخم مرغ الان هفته ای دو بار خوبه ولی باید به زودی با اغاز اولین تخم قطع بشه
    بیشتر مشگل رو ابه که خودم برای این مدت از اب معدنی های بازار استفاده میکنم که خیلی دیرتر فاسد میشن،،،متاسفانه اب شهر یک جا مدتی راکد بمونه خیلی زود رنگ و بو عوض میکنه و ممکنه خطرناک بشه
    ظروف غذا هم عریض و گود باشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي -عروس هلندي
    شماره عضویت
    14246
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    سلام قفس رو جابجا کردید؟

ارسال شده از HUAWEI G525-U00 با استفاده از تپاتالک 2
    سلام جناب اسکندی عزیزببخشید نتونستم جواب بدم آخه به دلیل مشکلات نتونستم .بله .آخه واسه حدود 2 ماه پیش که دوستان راهنمایی کردن بعد از 4 بار تخم گذاشتن باید استراحت می کردن و اینها هم هی جفت گیری می کردن.جاشون رو تغییر دادم رفتن تو پر ریزی که الان تقریبا پرهاشون کامل شده و کمی مو نده تا صاف صاف بشه.الان حدود 2 یا 3 هفته هستش که گذاشتم سر جای اصلیش که قبلا بود.آیا براشون مشکلی پیش می آد؟ راستی احساس می کنم نوک و ناخناشون خیلی بلند شده؟ دوست ندارم خودم بگیرمشون که اعتمادشون بهم سلب بشه.آیا مشکلی براشون پیش می آد؟

همکار قدیمی (انجمن عروس هلندی)

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    14959
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir.oskuee نمایش پست ها
    سلام جناب اسکندی عزیزببخشید نتونستم جواب بدم آخه به دلیل مشکلات نتونستم .بله .آخه واسه حدود 2 ماه پیش که دوستان راهنمایی کردن بعد از 4 بار تخم گذاشتن باید استراحت می کردن و اینها هم هی جفت گیری می کردن.جاشون رو تغییر دادم رفتن تو پر ریزی که الان تقریبا پرهاشون کامل شده و کمی مو نده تا صاف صاف بشه.الان حدود 2 یا 3 هفته هستش که گذاشتم سر جای اصلیش که قبلا بود.آیا براشون مشکلی پیش می آد؟ راستی احساس می کنم نوک و ناخناشون خیلی بلند شده؟ دوست ندارم خودم بگیرمشون که اعتمادشون بهم سلب بشه.آیا مشکلی براشون پیش می آد؟
    سلام. در پست قبلی گفته بودید به دیواره قفس آویزان میشوند که ممکن است بخاطر جابجا کردن قفس باشد اما در کل مورد خاصی نیست. بعضی از پرنده های من تا صبح همین طوری می خوابند ولی به هر حال جستجو کنید ببینید در اطرافشان چیزی نیست که باعث بی اعتمادی و ترسشان شده باشد؟حتی بعضی اوقات وجود سوسک در محیط پرنده ها را می ترساند
    از نوک پرنده هایتان هم عکس بگذارید تا بهتر دوستان راهنمایی کنند.کف دریا یا بلوک معدنی در قفسشان هست؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي -عروس هلندي
    شماره عضویت
    14246
    نقل قول نوشته اصلی توسط *پویش نمایش پست ها
    سلام. در پست قبلی گفته بودید به دیواره قفس آویزان میشوند که ممکن است بخاطر جابجا کردن قفس باشد اما در کل مورد خاصی نیست. بعضی از پرنده های من تا صبح همین طوری می خوابند ولی به هر حال جستجو کنید ببینید در اطرافشان چیزی نیست که باعث بی اعتمادی و ترسشان شده باشد؟حتی بعضی اوقات وجود سوسک در محیط پرنده ها را می ترساند
    از نوک پرنده هایتان هم عکس بگذارید تا بهتر دوستان راهنمایی کنند.کف دریا یا بلوک معدنی در قفسشان هست؟
    سلام عرض شد. ممنون از راهنمایی شما.فکر نکنم چیزی واسه ترس باشه جای قبلیشون هستن که 1 سال هستش اونجا هستن.بازم امروز نگاهشون می کنم.به محض اینکه برم خونه براتون عکس می زارم.ممنون از لطف شما. بله همیشه کف دریا در قفس موجود هستش
    ویرایش توسط amir.oskuee : 31st July 2014 در ساعت 12:30 PM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    عروس-برزیلی
    شماره عضویت
    15888
    دوستان جوانه جو هم مثل گندم و ماش تقویتی هست

من 4 تا جوانه گندم ماش عدس و جو با هم میدم به پرندهام

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی عروس هلندی و برزیلی وسگ
    شماره عضویت
    9162
    با سلام خدمت دوستان.
    جفت عروس من 12 تیر اولین تخمو گذاشتن و اخرین تخمو درست نمیدونم ولی خیلی طول کشید تا 4رمی تخم گذاشتن.
    3مرداد مرداد اولین جوجه در امد.الان 9 مرداد هس خبری از جوجه بعدی نیست.
    هر روز هم خیلی صدا میدن روزی یک دونه تخم مرغ کامل بهشون میدم ولی بازم صدا میدن چه کار کنم دیوونه کردنمون از بس جیغ مزنه.!!

همکار قدیمی (انجمن عروس هلندی)

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    14959
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir.oskuee نمایش پست ها
    سلام عرض شد. ممنون از راهنمایی شما.فکر نکنم چیزی واسه ترس باشه جای قبلیشون هستن که 1 سال هستش اونجا هستن.بازم امروز نگاهشون می کنم.به محض اینکه برم خونه براتون عکس می زارم.ممنون از لطف شما. بله همیشه کف دریا در قفس موجود هستش
    برای اطمینان بیشتر خدمتتان عرض کردم که ببینید موردی باعث ترسشان شده یا خیر چون من یکی از پرنده هایم همین طور بود و بعد فهمیدم بقیه در قفس می زننش و اصلا روی چوب نمی نشست اما برخی اوقات هم این حالت فقط یک عادت است.

نقل قول نوشته اصلی توسط dena97 نمایش پست ها
    دوستان جوانه جو هم مثل گندم و ماش تقویتی هست

من 4 تا جوانه گندم ماش عدس و جو با هم میدم به پرندهام
    سلام. دادن جوانه جو هم مفید است اما برای آمادگی جفت جوانه گندم بیشتر به کار می آید. 4 تا در هفته؟

صفحه 1087 از 1915 نخستنخست ... 875879871037106810691070107110721073107410751076107710781079108010811082108310841085108610871088108910901091109210931094109510961097109810991100110111021103110411051106113711871587 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)