همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط bluetang نمایش پست ها
    چرا اتفاقا مشکل از نمکه چون برایت ول اصل که از چند جای مختلف خریداری شده توی 5 تانک بکار رفته و هر 5 تا همین مشکل رو دارن .تازه سیستم نوری و فیلتراسیون همه این 5 تا اکواریوم متفاوته .تازه یکی از فروشنده ها هم که ازش نمک خریدم تانکش سیانو داشت و کاملا قرمز بود ازش پرسیدم نمکش چیه گفت برایت ول منم نگفتم برایتول دقیقا همچین کاری میکنه اما اکواریوم رو خیلی مستعد این گونه جلبک ها میکنه .من خودم اکواریومم رو روز اول که اب کردم و حتی لایوراک هم نذاشته بودم بعد از دو روز دیدم کنار شیشه حدود 2 سانت قرمز بود و بعد به تدریج کل تانکم قرمز شد وقتی هم که لایو ها کرولاین زدن بنفش نبودن قرمز جگری بودن اما یه مدت که با دلتا سیفون میکردم اون قرمزی رفته بود و تقریبا رنگ بنفش گرفته بودن ولی من دیگه نمیخام از نمک ایرانی استفاده کنم .سیستم نور هم که 550 دوتا پی ال داره شما خودت میدونی چه جوریه .

راه اندازیش هم 5 سال پیش بوده و کلسیوم حدود 450 ومنیزیوم 1380 فسفات و سیلیکات صفر نیترات هم 12.5 .
    دوستان لطفا با هم بحث نکنید ما اینجا جمع شدیم تا از تجربیات هم استفاده کنیم من اینجا مدیرم ولی ادعا ندارم که از تمام زیر و بم آب شور خبر دارم پس بدون بحث اگه اطلاعاتی دارید دوستانه مطرح کنید
    از عمر مهتابیها چقدر گذشته چون مهتابیها بین 9تا 12 ماه باید تعویض بشن
    شما با آقای مرادی تماس بگیر ایشون قابل اعتمادن و نمک باز هم که بدن میشه اعتماد کرد

Send by Tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    15869
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    دوستان لطفا با هم بحث نکنید ما اینجا جمع شدیم تا از تجربیات هم استفاده کنیم من اینجا مدیرم ولی ادعا ندارم که از تمام زیر و بم آب شور خبر دارم پس بدون بحث اگه اطلاعاتی دارید دوستانه مطرح کنید
    از عمر مهتابیها چقدر گذشته چون مهتابیها بین 9تا 12 ماه باید تعویض بشن
    شما با آقای مرادی تماس بگیر ایشون قابل اعتمادن و نمک باز هم که بدن میشه اعتماد کرد

Send by Tapatalk
    از عمر مهتابی ها 3 سال گذشته اما نمیشه به نور ربطش داد .میدونم باید لامپا عوض شن ولی روز اول که مهتابی ها نو بودن چرا تانک قرمز شد ؟

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط bluetang نمایش پست ها
    از عمر مهتابی ها 3 سال گذشته اما نمیشه به نور ربطش داد .میدونم باید لامپا عوض شن ولی روز اول که مهتابی ها نو بودن چرا تانک قرمز شد ؟
    چرا میشه ربط داد ، ممکنه کلا کلوین مهتابیها پایین باشه حتی اگه روش نوشته باشه 12000 کلوین پیشنهاد من اینکه اول مهتابیها رو با مهتابیهای جدید از یه برند خوب عوض کنید و یا ال ای دی کار کنید
    دوستان من مشهد نیستم و با برنامه تاپاتالک با شما در ارتباطم و این برنامه بعضی وقتها قطع میشه پس اگه دیدید جواب نمیدم مشکل از تاپاتالکه برای همین برام نوشته مرخصی !

Send by Tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15655
    سلام حالا که بحثه لایوراک و کرولاینه منم مشکلم بگم البته با اجازه
    الان حدود 3 ماهه که تانک راه افتاده و من از صخره سفید شده بدون کرولاین استفاده کردم الان از 15 روز قبل شروع کرد سنگها به سبز شدن البته قبلا پرسیده یودم که یکی از دوستان عنوان کرد که قبل از کرولاین سبز میشه صخره اما گفتم بازم عکساشو بذارم دوستان ببینن اگه مشکلی هست زودتر حلش کنم

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط mosayeb_saiedy نمایش پست ها
    سلام حالا که بحثه لایوراک و کرولاینه منم مشکلم بگم البته با اجازه
    الان حدود 3 ماهه که تانک راه افتاده و من از صخره سفید شده بدون کرولاین استفاده کردم الان از 15 روز قبل شروع کرد سنگها به سبز شدن البته قبلا پرسیده یودم که یکی از دوستان عنوان کرد که قبل از کرولاین سبز میشه صخره اما گفتم بازم عکساشو بذارم دوستان ببینن اگه مشکلی هست زودتر حلش کنم

سلام جناب سعیدی
    نور خورشید طی روز به تانکتون نمیتابه؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15655
    نقل قول نوشته اصلی توسط farbodb نمایش پست ها
    سلام جناب سعیدی
    نور خورشید طی روز به تانکتون نمیتابه؟
    خیر خونه ما پشت به آفتابه و اصلا افتاب گیر نیست و فقط نور پنجره ها و مهتابی کم مصرف داخل پذیرایی به تانک نور میده

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    نقل قول نوشته اصلی توسط mosayeb_saiedy نمایش پست ها
    خیر خونه ما پشت به آفتابه و اصلا افتاب گیر نیست و فقط نور پنجره ها و مهتابی کم مصرف داخل پذیرایی به تانک نور میده
    حلزون توربو بگیر ببین چجوری شخم میزنه !

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15655
    نقل قول نوشته اصلی توسط StarFish نمایش پست ها
    حلزون توربو بگیر ببین چجوری شخم میزنه !
    شما مطمئن هستین؟ یا احتمال میدین

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8977
    با عرض سلام خدمت دوستان محترم
    بر اثر دادن یک مقداری اضافی غذا، نیتریت یکی از آکواریوم ها تا حدودی رفت بالا، جهت کنترل آن از محلول آموکوئل پلاس شرکت کوردون به همراه باکتری شرکت جی بی ال به مدت دو روز استفاده کردم. صبح روز سوم تمامی ماهیان سالم بودند اما ظهر که از سر کار به خانه برگشتم با جنازه تمامی ماهیان روبرو شدم و بعد از زدن تست، تمامی پارامترها پایین بودند، ضمن اینکه برق قطع نشده بود و کارکرد تمامی دستگاه ها نرمال بود. اسکیمر هم در این مدت مدام در حال جمع کردن کف بود و به سرعت لیوان آن پر می شد و دمای آب 31 درجه سانتیگراد بود. می خواستم نظر و تجربه دوستان را در مورد این موضوع بدانم.
    با تشکر
    ویرایش توسط MOHAMAD REZA GHOBASHI : 2nd July 2014 در ساعت 06:56 AM

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    آکواریم آب شور
    شماره عضویت
    15602
    محلول اموکوئل اکسیژن آب رو به شدن تهی میکنه. از طرف دیگر دمای بسیار بالای 31 درجه میزان اکسیژن محلول در آب رو به شدت کاهش میده.
    احتمالا تلفات به دلیل عدم وجود اکسیژن کافی در آب بوده است.

موفق باشید
    ویرایش توسط kimiyayie : 2nd July 2014 در ساعت 08:16 AM

صفحه 619 از 1093 نخستنخست ... 119519569600601602603604605606607608609610611612613614615616617618619620621622623624625626627628629630631632633634635636637638669719 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)