کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    15726
    دوستان این گوگولی من

به نظرتون چند وقتشه؟؟؟برای جنسیت هم فکر میکنم زود باشه...

از موقعی که اومده 4 بار عطسه کرده 2بارش بعد از آب خوردن بود...که فکر کنم آب زیاد خورد یا تو منقارش گیر کرده....یه بار هم بعد از خرید تو ماشین تو راه...نمیدونم جدی هست یا نه!

بعد دون و آبشو با دست باید بدم...یعنی نمیخوره...یعضی مواقع هم میخوره......بعد تحرکش کمه...مثلا شلوغ نمیکنه یه جا میزاری 1 ساعت میبینی تکون نخورده و همونجا وایستاده....

غذا چی بدم بهتره؟؟؟؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    باجریگار
    شماره عضویت
    15686
    نقل قول نوشته اصلی توسط AliFatehi نمایش پست ها
    دوستان این گوگولی من

از موقعی که اومده 4 بار عطسه کرده 2بارش بعد از آب خوردن بود...که فکر کنم آب زیاد خورد یا تو منقارش گیر کرده....یه بار هم بعد از خرید تو ماشین تو راه...نمیدونم جدی هست یا نه!

بعد دون و آبشو با دست باید بدم...یعنی نمیخوره...یعضی مواقع هم میخوره......بعد تحرکش کمه...مثلا شلوغ نمیکنه یه جا میزاری 1 ساعت میبینی تکون نخورده و همونجا وایستاده....

غذا چی بدم بهتره؟؟؟؟
    از اونجایی که چشمش کاملا سیاه و خطوط یشانیش هم کمی ازش کم شده

فکر میکنم بین 3-4 ماهش باشه

بهتره آب براش بزارید تاخودش بخوره

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    15726
    نقل قول نوشته اصلی توسط ابوالفضل خاکی نمایش پست ها
    از اونجایی که چشمش کاملا سیاه و خطوط یشانیش هم کمی ازش کم شده

فکر میکنم بین 3-4 ماهش باشه

بهتره آب براش بزارید تاخودش بخوره
    عجیبه...این جوجه اس...من پارسال جوجه 3 ماهه گرفتم کاملا سرپا بود و میتونست بپره...چطوره که میگین 3-4 ماهشه و اینقدر کوچیکه؟

فکر کنم شما یکم اشتباه کردین!

همکار قدیمی (معاون انجمن باجریگار)

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما،ملنگو،یاکریم،خرگوش،لاک پشت
    شماره عضویت
    10862
    دوستان این گوگولی من

غذا چی بدم بهتره؟؟؟؟
    سلام
    ممنون از آقا ابوالفضل بابت راهنماييشون
    جوجه ي شما حدودا دوماه الي دوماه و نيمه است. يعني تا الان كاملا بايد دون خور شده باشه.
    بهتره كه يه قفس مناسب براش تهيه كنيد و حتما ميله ي نشيمن گاه مناسب براش قرار بديد. اگر كه هنوز نميتونه ارزن رو پوست بكنه ميتونيد ارزن رو كمي بكوبيد تا پوسته هاش جدا بشه و بهش بديد ولي نه با دست. داخل ظرف دون خوريش بريزيد تا با ظرف غذاش هم آشنا بشه. ظرف غذا رو هم بالاي قفس نصب كنيد تا مجبور بشه براي رسيدن به غذاش تلاش كنه.ظرف آب رو هم به همين صورت قرار بديد.

عطسه هاش هم اگر همراه با علائم ديگه مثل اسهال يا پف كردن و كم اشتهايي شديد باشه نگران كننده است در غير اينصورت طبيعي هستش

غذا ارزن و مقدار كم تخم كتان. سبزيحات و ميوه جات و جوانه ها رو هم بديد تا هم خوب تقويت بشه و هم به خوردنشون عادت كنه

موفق باشيد

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    15726
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهرانه نمایش پست ها
    سلام
    ممنون از آقا ابوالفضل بابت راهنماييشون
    جوجه ي شما حدودا دوماه الي دوماه و نيمه است. يعني تا الان كاملا بايد دون خور شده باشه.
    بهتره كه يه قفس مناسب براش تهيه كنيد و حتما ميله ي نشيمن گاه مناسب براش قرار بديد. اگر كه هنوز نميتونه ارزن رو پوست بكنه ميتونيد ارزن رو كمي بكوبيد تا پوسته هاش جدا بشه و بهش بديد ولي نه با دست. داخل ظرف دون خوريش بريزيد تا با ظرف غذاش هم آشنا بشه. ظرف غذا رو هم بالاي قفس نصب كنيد تا مجبور بشه براي رسيدن به غذاش تلاش كنه.ظرف آب رو هم به همين صورت قرار بديد.

عطسه هاش هم اگر همراه با علائم ديگه مثل اسهال يا پف كردن و كم اشتهايي شديد باشه نگران كننده است در غير اينصورت طبيعي هستش

غذا ارزن و مقدار كم تخم كتان. سبزيحات و ميوه جات و جوانه ها رو هم بديد تا هم خوب تقويت بشه و هم به خوردنشون عادت كنه

موفق باشيد
    عطسه که فقط میکنه....مدفوع هم زیاد میکنه...اما اسحال نیست...خداروشکر...

صداش هم زیاد در نمیاد...تا الان زیر 10 بار جیک کرده...امروز هم 2-3 بار داشتم تلفن حرف میزدم بلند حرف زدم...یه چیزایی گفت نا مفهوم...اما شبیه جیک و یا صدای مرغ عشق نبود...

غذا هم ظرف رو باید بگیرم جلو صورتش تا بخوره...آب هم همینطور...قفس هم داره...میخوام تمرین کنم اگه شد 1-2 کلمه یاد بگیره اینکه صبح درش میارم کنار دستم بهش غذا میدم و باهاش بازی میکنم اشکال داره؟؟؟

همکار قدیمی (معاون انجمن باجریگار)

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما،ملنگو،یاکریم،خرگوش،لاک پشت
    شماره عضویت
    10862
    عطسه که فقط میکنه....مدفوع هم زیاد میکنه...اما اسحال نیست...خداروشکر...

صداش هم زیاد در نمیاد...تا الان زیر 10 بار جیک کرده...امروز هم 2-3 بار داشتم تلفن حرف میزدم بلند حرف زدم...یه چیزایی گفت نا مفهوم...اما شبیه جیک و یا صدای مرغ عشق نبود...

غذا هم ظرف رو باید بگیرم جلو صورتش تا بخوره...آب هم همینطور...قفس هم داره...میخوام تمرین کنم اگه شد 1-2 کلمه یاد بگیره اینکه صبح درش میارم کنار دستم بهش غذا میدم و باهاش بازی میکنم اشکال داره؟؟؟
    جوجه ها زياد سروصدا ندارن به خصوص اگه تنها هم باشند
    بهتره اجازه بديد تا خودش براي رفع گرسنگي يا تشنگي به طرف ظرف غذا و ابش بياد . تا وقتي كه شما ظرف غذاش رو جلوش ميگيريد نيازي نميبينه كه خودش اقدام كنه

هيچ اشكالي نداره كه باهاش تمرين كنيد. هر روز يه كلمه ي خاص مثل اسمش گوگولي رو براش تكرار كنيد. چه مواقعي كه باهاش تمرين ميكنيد و چه مواقعي كه تو قفس در حال استراحت يا غذاخوردن هست.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    پرنده
    شماره عضویت
    10600
    سلام
    دوستان یه سوال
    مرغ عشق های من تخم گذاشتن. امروز لونه شون رو چک کردم متوجه شدم که دو تا از تخم ها با مدفوع مادرشون کثیف شدن.مدفوع هم کمی بزرگ بود و مثل لکه نبود که بشه بیخیال شد.
    میتونم تخم ها رو در بیارم و تمیزشون کنم؟ اگه همون طوری بمونن جوجه های داخلش میمیرن؟

تا دراومدن اولین تخم 14-17 روز باقی مونده

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو-عروس هلندی-باجريگار
    شماره عضویت
    14983
    نقل قول نوشته اصلی توسط number17 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان یه سوال
    مرغ عشق های من تخم گذاشتن. امروز لونه شون رو چک کردم متوجه شدم که دو تا از تخم ها با مدفوع مادرشون کثیف شدن.مدفوع هم کمی بزرگ بود و مثل لکه نبود که بشه بیخیال شد.
    میتونم تخم ها رو در بیارم و تمیزشون کنم؟ اگه همون طوری بمونن جوجه های داخلش میمیرن؟

تا دراومدن اولین تخم 14-17 روز باقی مونده
    وقتی جفت اومد بیرون خیلی اروم تخم بر دارید و با دستتون خیلی اروم فقط مدفوع بزنید کنار لازم نیس برقش بندازین

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    عشقی
    شماره عضویت
    15362
    سلام

4 فروردین باجی هام اولین تخمو گذاشتند
    از همون اول روی تخمها نشستند و 5 روز پیش یکدونه تخم بدنیا اومد اما دیگه خبری نشد
    بنظرتون طبیعه؟
    یکدونه از تخمهارو اومدم کندلینگ کنم دیدم یک تکه از پوسته تخم رفته داخل (مثل حالتی که 2 تا تخم مرغ میخورند بهم و کوچولو میره داخل تکه تکه ای به هم بسته است)تخم و باز کردم دیدم وسطش جوجه کوچولو هستش که دورش پر از اب زرد رنگ بود
    بنظرتون جوجه مرده بود؟تخم هم با اینکه زیره ماده بود اما گمانم زیاد گرم نبود

اون یکدونه جوجه کوچولو هم الان بزرگ شده... این جفت با تجربه اند دفعه پیش 3 تا جوجه بزرگ کردند

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    پرنده
    شماره عضویت
    10600
    آقا نیما ممنون

تخم ها رو همین الان تمیز کردم.
    اگه همون طوری میموندن جوجه های داخل تخم میمردن؟

صفحه 259 از 475 نخستنخست ... 159209240241242243244245246247248249250251252253254255256257258259260261262263264265266267268269270271272273274275276277278309359 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)