کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15494
    سلام
    چندتا دیسکس دارم که تازه از قرنطینه خارجشون کردم وحشتناک استرس دارن خیلی کم غذا میخورن چندتای شونم اصلا غذا نمیخورن همش جمع میشن یه گوشه از تانک تو سایت خوندم ویتامین c برای استرس و اشتها خوبه آیا میشه از ویتامین c انسانی استفاده کرد اگه میشه میزان مصرفش چطوریه یا اگه روش بهتری سراغ دارید لطفا بگید
    ممنون

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ----
    شماره عضویت
    14765
    دوست عزیز نظر شخصی بنده اینه
    دیسکس رو کلا به هیچ دارویی عادت نده احتمال داره استرس از آب به آب کردن نادرست باشه بهتره نور تانکو خاموش کنی
    رفت و آمد نزدیک تانک نباشه و تا 72 ساعت غذا نخوردن و استرس زیاد طبیعیه
    نگران نباش
    استفاده از ویتامین های دیسکس که بابک عزیز بروشورش رو گذاشته موثر میتونه باشه اما معجزه نمیکنه

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ----
    شماره عضویت
    14765

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ........
    شماره عضویت
    14887
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahbod نمایش پست ها
    سلام
    چندتا دیسکس دارم که تازه از قرنطینه خارجشون کردم وحشتناک استرس دارن خیلی کم غذا میخورن چندتای شونم اصلا غذا نمیخورن همش جمع میشن یه گوشه از تانک تو سایت خوندم ویتامین c برای استرس و اشتها خوبه آیا میشه از ویتامین c انسانی استفاده کرد اگه میشه میزان مصرفش چطوریه یا اگه روش بهتری سراغ دارید لطفا بگید
    ممنون
    سلام
    در پی فرمایشات علی عزیز عرض کنم
    ویتامین c رو میتونید از داروخانه های دامی تهیه کنید
    ولیکن ویتامین های گروه b موجب کاهش استرس میشه ؛ از غذاهایی که تو کاهش استرس دیسکس تاثیر داره اشن ناتریشن هست

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    15543
    سلام، چه مقدار درجه حرارت آب است؟

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hessam نمایش پست ها
    سلام، چه مقدار درجه حرارت آب است؟
    سلام . به نظر بنده 29 درجه ایده آل ترین دما برای دیسکس هست ولی خوب با توجه به تجهیزات و عادت دوستان تا 32 درجه نیز دیسکس رو نگهداری می کنند .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهیهای آکواریومی
    شماره عضویت
    15272
    سلام و عرض تبریک پیشاپیش فرارسیدن عید نوروز.
    من یه تانک دیسکس به ابعاد 100*30*60 دارم با فعلا6 تا دیسکس که کار فیلتر آب اون رو یه فیلتر زیرشنی و یه فیلتر سقفی انجام میده.با توجه به نامناسب بودن فیلتر زیرشنی برای دیسکس و اینکه فکر میکنم در آینده با فیلتر سقفی هم به مشکل میخورم تصمیم دارم یه تغییراتی توی فیلتراسیونم بدم.
    از طرفی بعلت کمی جا و ... امکان استفاده از فیلتر سطلی رو هم ندارم. بر همین اساس به فکر راه اندازی سامپ افتادم که میتونم یکی از دو سامپ سقفی(به اندازه 35طول، 15 عرض و 10ارتفاع) و یا سامپ پایین(به اندازه 35 طول،35ارتفاع و 20عرض) رو اجرا کنم.
    به فرض راه اندازی سامپ پایین و بعلت اینکه نمیخوام ترجیحاً تانکم رو سوراخ کنم، باید از اورفلویی که با لوله پی وی سی ساخته میشه استفاده کنم که طرحش به این شکله:

حالا 2 تا سئوال دارم:
    1-کدوم یک از این سامپها بهتره؟ سقفی یا پایین؟ (اگر بخوام سقفی راه اندازی کنم باید فیلتر سقفی ام رو حذف کنم، اونوقت فقط سقفی جوابگو هست؟)
    2-کسی تا به حال از این اورفلو استفاده کرده و آیا جواب میده؟

ببخشید که طولانی شد ولی خواهشاً دوستان سریعتر جواب بدن چون میخوام توی عید اجراش کنم.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    سگ.کفتر.سهره.ماهی.
    شماره عضویت
    14955
    سلام دوستان.خوشحالم که بعد یه وقفه طولانی تو جمع شماها هستم.من اک سیچلاید افریقایی دارم (داشتم که چند روز پیش دادم به دوستم)یه اک 145 لیترییه.دوست دارم دیسکس حداقلش دوتا توش بندازم اما هیچی خدایی وجدانی بلد نیستم چندساله که اک دارم اما فقط فلاور داشتمو از این دسته ها.حالا میخوام نقش حرفه ایی هارو بازی کنم.اگه ندونستم سوالو کجا مطرح کنم میبخشید.اصلا دپوی اب به چه منظور هست؟رفیقم میگفت که نباید به اکواریوم دیسکس دست زد و باهاشون بازی کرد.سیستم فیلتراسیونم خوبه اما تاپ فیلتره اما درحد لالیگا جواب میده.خیلی خیلی ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط iman12 نمایش پست ها
    سلام دوستان.خوشحالم که بعد یه وقفه طولانی تو جمع شماها هستم.من اک سیچلاید افریقایی دارم (داشتم که چند روز پیش دادم به دوستم)یه اک 145 لیترییه.دوست دارم دیسکس حداقلش دوتا توش بندازم اما هیچی خدایی وجدانی بلد نیستم چندساله که اک دارم اما فقط فلاور داشتمو از این دسته ها.حالا میخوام نقش حرفه ایی هارو بازی کنم.اگه ندونستم سوالو کجا مطرح کنم میبخشید.اصلا دپوی اب به چه منظور هست؟رفیقم میگفت که نباید به اکواریوم دیسکس دست زد و باهاشون بازی کرد.سیستم فیلتراسیونم خوبه اما تاپ فیلتره اما درحد لالیگا جواب میده.خیلی خیلی ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید
    سلام:
    دوست من اگر کمی وقت بزارید و قسمت تخصصی دیسکس را مطالعه کنی به تمام جواب هایت میرسی و فقط باید حوصله کنی و وقت بزاری

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط iman12 نمایش پست ها
    سلام دوستان.خوشحالم که بعد یه وقفه طولانی تو جمع شماها هستم.من اک سیچلاید افریقایی دارم (داشتم که چند روز پیش دادم به دوستم)یه اک 145 لیترییه.دوست دارم دیسکس حداقلش دوتا توش بندازم
    با سلام:
    حداقل تعداد نگهداری دیسکس 5 عدد هست اما بنظر بنده هم هرقدر تعداد دیسکس بیشتر باشه بهتره و بهترین حالت نگهداری بیش از ده دیسکس هست که با توجه به ابعاد تانکی که دارید برای نگهداری دیسکس مناسب نیست مگر با سیفونهای حداقل 100 % روزانه و فیلتراسیون مناسب

اما هیچی خدایی وجدانی بلد نیستم چندساله که اک دارم اما فقط فلاور داشتمو از این دسته ها.حالا میخوام نقش حرفه ایی هارو بازی کنم.اگه ندونستم سوالو کجا مطرح کنم میبخشید.اصلا دپوی اب به چه منظور هست؟
    دپوی آب یعنی ذخیره نمودن آب و در درجه اول زدودن کلر از آب و همدما کردن آن با آب تانک اصلی ، با عملیاتی از قبیل استفاده از محلول های کلرزدایی شرکتهای معروف و تیوسولفات ، و حذف آلودگیهای و فلزات از آب و .... که با همون آماده سازهای آب شرکتی انجام میشه
    رفیقم میگفت که نباید به اکواریوم دیسکس دست زد و باهاشون بازی کرد.سیستم فیلتراسیونم خوبه اما تاپ فیلتره اما درحد لالیگا جواب میده.خیلی خیلی ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید
    منظورتونو از بازی کردن نفهمیدم اما اونطوری هم که دوستتون میگه نیست فقط باید ماهی به شرایط تانک عادت کنه البته مطابق با مواردیکه دوستان در تاپیکها مخصوص به دکوراسیون،شرایط تانک،آب و .... دیسکس مطرح کرده اند.
    لذا پیشنهاد می کنم دوست عزیز بدقت تاپیکهای مخصوص دیسکس رو مطالعه کنید تا بسیاری از سوالات شما پاسخ داده بشه

صفحه 226 از 412 نخستنخست ... 126176207208209210211212213214215216217218219220221222223224225226227228229230231232233234235236237238239240241242243244245276326 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)