کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سگ
    شماره عضویت
    15322
    چون یکی از جوجه عروسام که حتی سرلاکی بو د سرما خورده بودو من بردمش پیش دکتر متخصص اینو به من گفت والان از عاددی هم عادی تر

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو(کادو) ، ککاتیل(کاکلی)
    شماره عضویت
    11092
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد وکیلی نمایش پست ها
    دوست عزیز چرا درمانش فاجعست؟؟؟؟کاسکو زیر یک سال با 2سال 3 ساله چه فرقی میکنه؟؟؟؟
    سرماخوردگی رو میشه درمان کرد البته ما اینجا فقط تجربیاتمون رو میگیم و بهترین کار مراجعه به دامپزشک خوب و مورد اطمینانه
    چون بدن کاسکوی زیر یکسال ضعیف هست پیش هر دام پزشکی برین و کتابایی در این مورد بخونین این مطلب هست مثل کتاب کاسکو نوشته قبادی که بعد متوجه حساس بودن جوجه کاسکو زیر یکسال میشوین که بعضی مواقع منجر به مرگ میشه کاسکو 8ماهرو دیدم که به این سرنوشت دجار شده و از این دوستمون میخوام که حتما پیش 1 دام پزشک خوب بره و سر خود دارو نده ممنون از دوستان

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11092
    دوست عزیز چرا درمانش فاجعست؟؟؟؟کاسکو زیر یک سال با 2سال 3 ساله چه فرقی میکنه؟؟؟؟
    سرماخوردگی رو میشه درمان کرد البته ما اینجا فقط تجربیاتمون رو میگیم و بهترین کار مراجعه به دامپزشک خوب و مورد اطمینانه
    حتی دام پزشک کاسکو من گفته تا 1 سالش تموم نشده حمامش نکنم لابد دامپزشک فرقشو میدونسته که اینجوری گفته

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11092
    جایی هم نگفتم که غیر قابل درمانه!!!! فقط سختتر درمان میشه

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهدی نیو نمایش پست ها
    حتی دام پزشک کاسکو من گفته تا 1 سالش تموم نشده حمامش نکنم لابد دامپزشک فرقشو میدونسته که اینجوری گفته
    از قول بنده به دامپزشک عزیز بفرمایید کاسکو ها توطبیعیت تا یک سالشون نشده زیر بارون نمیرن یا بارون روشون نمیباره؟؟؟
    متاسفانه 90 درصد دامپزشکای ایران هیچ تخصصی در زمینه طوطی ندارند و فقط گاو و گوشفند میشناسند،هر نظری که در مورد طوطی میدن از روی عقل و منطق ناقص خودشونه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11092
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها
    دوست عزیز توی انجمن وظیفه ما راهنمایی هست نه تجویز و فقط ما کمک میکنیم ...تصمیم نهایی با دامپزشک مجرب هست چون ظاهر پرنده رو میبینه . لطفا از تجویز دارو خودداری کنید . سرما خوردگی توی سن پایین فاجعه نیست یه ریسک هست چون بدن جوجه ضعیفه اما فاجعه نیست و قابل درمان به شرطی که درست و به موقع باشه . باز هم میگم کار این انجمن فقط جواب به پرسش ها و راهنمایی دوستان هست پس راهنمایی نکنید که بعدا هم صاحب هم خودتون رو پشیمون کنید . .
    بعدشم اینجا کسی کاری نمیکنه که دخالتی صورت بگیره بلکه همه چیز بحث تجربه و آموزه هاست . نظر همه هم برای ما محترمه .
    موفق باشید

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk
    اکالیبتوس نوعی بوخور گیاهی هست دارویی نیست که برا پرنده مشگل ایجاد کنه چون کاسکو من زیر 1 سال داره دکترش برا جلوگیری از سرما خوردگیش اینو تجویز کرده منم گفتم دوستمون اگاه بشه و وقتی پیش دام پزشک میره اینرو هم مطرح کنه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11092
    از قول بنده به دامپزشک عزیز بفرمایید کاسکو ها توطبیعیت تا یک سالشون نشده زیر بارون نمیرن یا بارون روشون نمیباره؟؟؟
    متاسفانه 90 درصد دامپزشکای ایران هیچ تخصصی در زمینه طوطی ندارند و فقط گاو و گوشفند میشناسند،هر نظری که در مورد طوطی میدن از روی عقل و منطق ناقص خودشونه
    اونجوری که من تو کتابا خوندم کاسکو ها لا به لای درختا زندگی میکنن و زیر شاخو برگا هستن و باعث میشه بارونه مستقیم بهشون نخوره
    و 2تا دام پزشک و ختی فروشنده کاسکومم بهم گفتن تا 1سالگی نیازی به حمام نداره
    لابعد شما بهتر میدونین از کسی که درسشو خونده و کارشونه
    دیگه من مدرکشونو ندادم که بدونم مدرک گاو و گوسفند دادم یا کاسکو!!!!!

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهدی نیو نمایش پست ها
    اکالیبتوس نوعی بوخور گیاهی هست دارویی نیست که برا پرنده مشگل ایجاد کنه چون کاسکو من زیر 1 سال داره دکترش برا جلوگیری از سرما خوردگیش اینو تجویز کرده منم گفتم دوستمون اگاه بشه و وقتی پیش دام پزشک میره اینرو هم مطرح کنه
    من یه پست از دوستمون دیدم که درباره یک قطره چشم صحبت کردن و گفتن تهیه کنید و چجوری مصرف کنن کنار تترا سایکلین من برای اون گفتم اینو اما اون پست رو الان نمیبینم نمیدونم چرا .
    حرفتون درسته اکالیپتوس برای همه پرنده ها و حتی انسان خوبه چه سالم چه مریضش ولی نباید توی مصرف زیاد روی کرد .بهتر بود کنار حرف هاتون به فرد مورد نظر پیشنهاد بدین ولی بعدش بگین طریقه مصرفش رو از دامپزشک بخواد. هر سرما خوردگی مثل سرما خوردگی پرنده شما ممکنه نباشه . اصلا ممکنه ویروس چیز دیگه باشه ولی به شکل سرما خوردگی باشه ... کاسکو قبلی من علایم سرما خوردگی داشت کاملا اما یه ویروسی کبدی داشت که از پا درآوردش .... خلاصه توی موارد راهنمایی پزشکی بدونید نباید بجز دستو دامپزشک عمل کرد حتی اگه بگن مشکلی پیش نمیاد استفاده از فلان دارو . دامپزشک هم نباید هر دامپزشکی باشه .

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    اینکه دامپزشک ها هیچ تخصصی ندارن درسته البته اکثرشون ولی این دلیل نیست آقای وکیلی ما پرنده توی اسارت رو با پرنده توی طبیعت مقایسه کنیم . کاسکو ها توی طبیعت جون تغذیه تقریبا سالم و مختاری دارن بدن هاشون کاملا قوی هست در برابر ویروس ها ولی کاسکو های داخل قفس به اندازه اون کاسکو ها قوی نیستند . به قول گفتی فوتشون کنی میوفتن . اینکه کاسکو رو نباید توی مدت سرما خوردگی حموم کرد کاملا درسته و یه توصیه هست . پرنده همینطوری با تغذیه نامناسب از تمام جهت ها ضعیف هست حتی پرنده اونیکه میگه همچی مقوی میدم بازم نسبت به پرنده داخل طبیعت ضعیف هست . سرما هم بخوره باز بدنش ضعیف تر بشه حالا اینو شما بیار حموم کن . احتمل سرما خوردگی اگر توی شرایط عادی برای پرنده سالم 1 یا 0 درصد باشه خب برای این پرنده ضعیف میره بالا درصد سرما خوردگیش و این ریسک ممکنه به قیمت جون پرنده تموم بشه . پس نباید ریسک کنیم اونم توی این شرایط.
    موفق باشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سگ
    شماره عضویت
    15322
    ما نمیگیم 90 درصد 50 درصد فروشنده ها هم هیچ اطلاعات تخصصی از طوطی ندارن و اگر فرض بگیریم 1 میلیون دامپزشک در تهران باشه 20 هزار نفر هم درس تخصصی پرنه را نخوندن و بلد نیستن

صفحه 732 از 1238 نخستنخست ... 2326326827137147157167177187197207217227237247257267277287297307317327337347357367377387397407417427437447457467477487497507517828321232 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)