همکار قدیمی (انجمن طوطی سانان و فنچ)

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    سلام.میشه از جفتتون عکس بگذارید؟تخم های دفعه ی اول تخم های مستی بوده و ماده واسه همین چون جفت رو انتخاب نکرده بوده توی لونه موندگار نبوده.تخم ها پوچ بودن چون اصلا جفت گیری نمیکردن احتمالا.
    اگر جفت شده بودن حتی روی تخم های پوچ میخوابیدن.جفت مولد خریدید یا تک تک یا بعنوان جفت؟
    سلام ممنون از جوابتون
    من وقتی جفتگیری رو دیدم لونه رو گذاشتم وبعد از جفتگیری تخم گذاشت اینکه از سر مستی بوده باشه بعید میدونم و اینکه ماده شیفت شب کامل تو لونه بود اما روی تخمها نمینشست بلکه کنارشون مینشست انگار بلد نبود که تخمارو جمع کنه اون حالت تهاجمی شو داشت و اینکه من هر کذوم رو جدا گرفتم و بعد از حدود 5/6ماه تخم کردن که فک کنم سن ماده کم بود اون موقعه که تخم کردن من همینجوری انداختمشون پیش هم اما این 2ماه که جدا کردم تقریبا از دور آشنایی استفاده کردم و تو این یک هفته تقریبا هر روز جفتگیری کامل انجام میدن این عکشون واسه چند روز قبله
    [IMG][/IMG]

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط aramesh نمایش پست ها
    سلام ممنون از جوابتون
    من وقتی جفتگیری رو دیدم لونه رو گذاشتم وبعد از جفتگیری تخم گذاشت اینکه از سر مستی بوده باشه بعید میدونم و اینکه ماده شیفت شب کامل تو لونه بود اما روی تخمها نمینشست بلکه کنارشون مینشست انگار بلد نبود که تخمارو جمع کنه اون حالت تهاجمی شو داشت و اینکه من هر کذوم رو جدا گرفتم و بعد از حدود 5/6ماه تخم کردن که فک کنم سن ماده کم بود اون موقعه که تخم کردن من همینجوری انداختمشون پیش هم اما این 2ماه که جدا کردم تقریبا از دور آشنایی استفاده کردم و تو این یک هفته تقریبا هر روز جفتگیری کامل انجام میدن این عکشون واسه چند روز قبله
    [IMG][/IMG]
    این ماده ماده ی با تجربه ای بوده و قبلا هم سابقه تخم گذاری داشته.البته جوان هست.جفت گیری میتونه از سر مستی جفت باشه توی جفت هایی که همدیگرو بعنوان جفت انتخاب نکردن.به همین دلیل به تخم ها هم چندان توجهی نمیکنن.اما جفت گیری جفت های باتجربه برای تکثیر هست که به تخم گذاری و از طرفی مراقبت جفت از تخم ها به صورت مشارکتی انجام میشه.در مورد حالت تهاجمی هم همیشه نسبت به لونه حساس هستن جفت ها.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو-عروس هلندی-باجريگار
    شماره عضویت
    14983
    نقل قول نوشته اصلی توسط spadana نمایش پست ها
    سلام از فروشنده خریدم که داخل یک قفس 1.5 متری حدود 20 تا 30 عدد عروس داشت که می گفت همگی جوجه هستند و عروس های بالغ را به صورت جفت و قیمتی بالاتر می فروخت ولی امروز که رفتم بخرم فروشنده اصلی نبود و سن دقیقش را اون طرف نمی دانست و فقط این را که انتخاب کردم گفت نر هست... البته به چند فروشنده دیگر هم که نشان دادم همگی می گفتند که جوان و جوجه هست ولی فقط در نر ماده بودنش اختلاف بود ( مثلا یکی می گفت چون رنگ لپ ش قرمز کم رنگه مادس و یکی می گفت از حالت دمش نره) به هر حال من بیشتر دوست داشتم نر باشه که حداقل یک سوتی و صدایی بعد ها بتونه در بیار و تخم پوچ نکنه...

الان بعد از چند ساعت از خرید خیلی رام شده و ترسش ریخته ولی خیلی کم صداس فقط وقتی می پره یک صدایی می کنه برای همین بیشتر دارم شک می کنم که ماده هست چون این جور که من خوندم ماده ها خیلی زودتر دستی می شند!!!
    با نظر اقای اسکندری موافق هستم عروس شما مادست..حالا ناراحتی نداره میتونین برین تعویض کنین دوست عزیز یه نر بخرین مشکلی نداره که ناراحت نباشید موفق باشید.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    15338
    سلام
    خسته نباشید
    چایی میشه داد به عروس؟
    و سوال بعدیم اینه که اگر شاه پراشو بزنم اسیب نمیبینه؟ چون الان کاملا مسلط شده که بیاد رو شونه ... اما خیلی وابسته هست به شونه طوری که وقتی خونه هستم توقع داره که بیاد بیرون از قفس....میخام شاه پراشو بزنم که دیگه نتونه بپره بیاد... درسته این کار؟

همکار قدیمی (انجمن عروس هلندی)

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    14959
    نقل قول نوشته اصلی توسط elahe.t نمایش پست ها
    سلام
    خسته نباشید
    چایی میشه داد به عروس؟
    و سوال بعدیم اینه که اگر شاه پراشو بزنم اسیب نمیبینه؟ چون الان کاملا مسلط شده که بیاد رو شونه ... اما خیلی وابسته هست به شونه طوری که وقتی خونه هستم توقع داره که بیاد بیرون از قفس....میخام شاه پراشو بزنم که دیگه نتونه بپره بیاد... درسته این کار؟
    سلام . دادن چای به پرنده توصیه نمیشود
    کوتاه کردن شاه پرها به پرنده اسیبی نمیزند اما اینکه می خواهید وابستگیش به شما کم شود راهش کوتاه کردن پرها نیست چون در این حالت اگر آزاد باشد باز هم می تواند خودش را به شما برساند. باید پرنده را به قفس عادت دهید

همکار قدیمی (انجمن طوطی سانان و فنچ)

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    این ماده ماده ی با تجربه ای بوده و قبلا هم سابقه تخم گذاری داشته.البته جوان هست.جفت گیری میتونه از سر مستی جفت باشه توی جفت هایی که همدیگرو بعنوان جفت انتخاب نکردن.به همین دلیل به تخم ها هم چندان توجهی نمیکنن.اما جفت گیری جفت های باتجربه برای تکثیر هست که به تخم گذاری و از طرفی مراقبت جفت از تخم ها به صورت مشارکتی انجام میشه.در مورد حالت تهاجمی هم همیشه نسبت به لونه حساس هستن جفت ها.
    وقتی من خریدمش 7.8 ماهه بود و فک نکنم تخم کرده باشه .الان اینا هر روز جفتگیری میکنن و تو لونس نره همش ماده میخواد بره داخل نر اجازه نمیده ماده تخم داره چون شکمش ورم کرده به نظرتون چکار کنم الان؟این نر چرا خودش میره تو لونه اما ماده رو نمیذاره

همکار قدیمی (انجمن عروس هلندی)

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    14959
    نقل قول نوشته اصلی توسط aramesh نمایش پست ها
    وقتی من خریدمش 7.8 ماهه بود و فک نکنم تخم کرده باشه .الان اینا هر روز جفتگیری میکنن و تو لونس نره همش ماده میخواد بره داخل نر اجازه نمیده ماده تخم داره چون شکمش ورم کرده به نظرتون چکار کنم الان؟این نر چرا خودش میره تو لونه اما ماده رو نمیذاره
    معمولا این طور هست که نر ابندا امنیت لانه را چک می کند و بعد به ماده اجازه ورود میدهد.
    در این دوران میتوانید سبزی تره و تخم منداب برای ماده بگذارید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق - عروس هلندی- فنچ- بلدرچین-ماهی های آکواریومی
    شماره عضویت
    14225
    سلام امروز رفتم پیش فروشنده اصلی و کارت شناسنامه عروسی که خریدم را ازش خواستم و اون هم از روی شماره رو حلقه پا این کارت را از بین کارت ها پیدا کرد( البته فقط اون هایی که حلقه داشتند کارت داشتند)

این عکس پشت روی کارت:

یعنی حدود 4 ماه داره !! دوستان نظرشون چی؟؟ عکسش هم به فروشنده اصلی نشان دادم گفت از روی دمش دونسته نره!! گفتم من عمری تو این کارم از 100 متری می فهمم یک پرنده نر یا ماده و گفت حتی اگر ماده هم باشه باهاش کار کنی می تونه دستی و سخنگو باشه و بستگی به پرنده ات داره.. من هم حوصله کل کل نداشتم چیزی نگفتم و بی خیال تعویض شدم ..

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی مرغ عشق
    شماره عضویت
    15046
    سلام دوستان گلم
    ىک سوالى داشتم. ىکى از عروسام مدام ىک چىز هاىى رو و براى خودش مىگه ولى من نمىدونم چىه. حالا چى کارش کنم? همىشه صداى تلوىزىون هست. مىتونه از اون ىاد گرفته باشه?

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط spadana نمایش پست ها
    سلام امروز رفتم پیش فروشنده اصلی و کارت شناسنامه عروسی که خریدم را ازش خواستم و اون هم از روی شماره رو حلقه پا این کارت را از بین کارت ها پیدا کرد( البته فقط اون هایی که حلقه داشتند کارت داشتند)

این عکس پشت روی کارت:

یعنی حدود 4 ماه داره !! دوستان نظرشون چی؟؟ عکسش هم به فروشنده اصلی نشان دادم گفت از روی دمش دونسته نره!! گفتم من عمری تو این کارم از 100 متری می فهمم یک پرنده نر یا ماده و گفت حتی اگر ماده هم باشه باهاش کار کنی می تونه دستی و سخنگو باشه و بستگی به پرنده ات داره.. من هم حوصله کل کل نداشتم چیزی نگفتم و بی خیال تعویض شدم ..
    سلام.این کارت که معلوم نیست بر چه اساسی صادر شده و اصلا اصالت خود حلقه ی پا بحث برانگیزه چون معلوم نیست کجا وارد پای عروستون شده و اصلا تکثیر کننده کجا و کی بوده.
    اما به نظر من یه ماده هست.البته شایدم اشتباه باشه.اما تفاوتی در رام کردنش بین نر و ماده نیست.حتی اگر درصدی هم بخوایم احتمال بدیم از روی دم این پرنده بخوایم تشخیص بدیم فقط و فقط این پرنده ماده هست.مگر اینکه بعدا پرریزی کنه و پرها کاملا بریزه تا نر باشه.که این یعنی این پرنده یک جوجه ی حدود سه الی چهار ماهه هست که اصلا به استیل،رنگ نوک و زمختی پاها نمیخوره.

صفحه 751 از 1915 نخستنخست ... 25165170173273373473573673773873974074174274374474574674774874975075175275375475575675775875976076176276376476576676776876977080185112511751 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 7 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 7 مهمان ها)