همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadreza8800 نمایش پست ها
    حدودا 25-26 روزه هستند!
    ماده خوب بهشون میرسه و من هم خوب تقویتشون میکنم که ماده ضعیف نشه!
    ببینید جوجه های شما حدود یک هفته ی دیگه تقریبا دون خور و مستقل میشن ولی اگر تا اون موقع نر جفت جدید رو انتخاب کرده باشه سخت میشه با ماده ی قدیمیش جفتش کرد.بهتره از الان تک نگهش دارید تا یک هفته ی دیگه و بعد منتقلش کنید کنار جفت سابقش.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    خیر دوست عزیز این ما نیستیم که زودتر از موعد پرنده رو آماده تکثیر میکنیم.این بدن پرنده هست که باید جوابگو باشه.مرغ عشق از سن چهارماهگی هم قابلیت تکثیر رو داره.اما کسی توی این سن براش جفت نمیندازه.
    چون هزاران خطر داره.شما اگر یک مرغ عشق دیدید توی هفت ماهگی تخم گذاشته و جوجه های خوشگلی هم داده من صدهاجفت زیر شش ماه دیدم که جفت خوردن و جوجه دادن.اما روال طبیعی و درست باید اینجا گفته بشه.
    هزاران روش هست که جوری پرنده رو مست کرد که توی همون سن چهار پنج ماهگی به تخم گذاری بیفته.اما برای کسی تکثیر میکنه روند ثابت و عمر بلندتر جفت مولد مهمه نه جوجه گرفتن کوتاه مدت.
    شما تغذیه ی مرغ عشقت رو به نسبت یک پیمونه ارزن،یک پیمونه کتون و نصف پیمونه کافیشه و شادونه کن توی هرسنی باشه شروع به مستی میکنه و بعد سه الی چهار دوره تخم گذاری هم تلف میشه.
    پرنده اگر خودش تخم اول باشه یا از نظر جسمی به بلوغ رسیده باشه براساس شرایط نگهداری و تغذیه،خودش برای جفت گیری به جفتش تمایل نشون میده و نیازی به تغذیه و به قول شما آماده سازی نداره.

شما تغذیه ی مرغ عشقت رو به نسبت یک پیمونه ارزن،یک پیمونه کتون و نصف پیمونه کافیشه و شادونه (سیبو کاهو سبزی و کف دریا و تخم مرغ و قطره تقویتی)کن توی هرسنی باشه (6 ماهگی به بعد)شروع به مستی میکنه و بعد سه الی چهار دوره تخم گذاری هم تلف میشه. (چرا باید اجازه تخم گزاری های متعدد و مجدد پشت سر هم داده بشه؟؟؟!!!)برای کاربر nasreen5تا دوره تخم گزاری بزرگ کردنه جوجه ها تموم بشه و 2 ماه کامل یا حتی بیشتر به جفت استراحت داده بشه به یقین هیچ اتفاقی نمی افته.
    این خودش نیست که زودتر از موعد اماده میشه این ما هستیم که زودتر از موعد امادشون میکنیم
    موفق باشید

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima1041 نمایش پست ها
    شما تغذیه ی مرغ عشقت رو به نسبت یک پیمونه ارزن،یک پیمونه کتون و نصف پیمونه کافیشه و شادونه (سیبو کاهو سبزی و کف دریا و تخم مرغ و قطره تقویتی)کن توی هرسنی باشه (6 ماهگی به بعد)شروع به مستی میکنه و بعد سه الی چهار دوره تخم گذاری هم تلف میشه. (چرا باید اجازه تخم گزاری های متعدد و مجدد پشت سر هم داده بشه؟؟؟!!!)برای کاربر nasreen5تا دوره تخم گزاری بزرگ کردنه جوجه ها تموم بشه و 2 ماه کامل یا حتی بیشتر به جفت استراحت داده بشه به یقین هیچ اتفاقی نمی افته.
    این خودش نیست که زودتر از موعد اماده میشه این ما هستیم که زودتر از موعد امادشون میکنیم
    موفق باشید
    دوست عزیز من نمیدونم با توضیحاتی که دادم شما چه اصراری دارید به جمله ی اشتباه و نامفهومی که می نویسی و زیرش هم خط میکشی!یعنی چی؟مگه به کاربره؟این ماده سنش کم هست.در اثر تخم گذاری زودتر از موعد ممکنه براش خطر پیش بیاد.آماده نشده چون هنوز بدنش جوابگوی تخم گذاری و تکثیر نیست.لطفا این جمله ی نافمهوم رو هم تکرار نکنید.
    در مورد تغذیه ای هم که نوشتی شما هنوز نمیدونید به مرغ عشق شاهدونه و کافیشه نباید داد؟کبدش رو نابود میکنه.در بهترین حالت ده تا دونه کافیشه یا شاهدونه اون هم هفته ای یکبار نه به نسبت ارزن و کتون پیمانه ای و باهم به تغذیش اضافه بشه!از این روش بهتر هزارتا راه هست که میشه ماده ی چهارماهه رو به تخم گذاری انداخت.
    این روش ها هم اشتباه و هم خطرناک.لطفا تجربیات اشتباه رو توصیه نکنید.
    ویرایش توسط اسکندری : 5th February 2014 در ساعت 10:11 AM

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق ، ماهي
    شماره عضویت
    14819
    سلام.جویدن علاقه و عادت طوطی هاست.شما میتونید اسباب بازی های ریسمانی توی قفسش آویزان کنید تا توی قفس سرگرم بشه.
    ممنون از لطف شما اما مرغ عشق من فقط براي خواب و يا خوردن به قفس ميره تمام روز تو خونه آزاده الان يك هفته فقط يك گوشه فرش رو گرفته ول هم نميكنه شايد حدود 5 تا 6ساعت با اين گوشه فرش ور ميره ديگه داره به وسطاي فرش ميرسه فقط يك دقيقه ميره تو قفس دانه و آب ميخوره بعد مياد به ادامه كارش ميرسه .از نظر ويتامين يا چيز ديگه اي كمبود نداره

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط majid55 نمایش پست ها
    ممنون از لطف شما اما مرغ عشق من فقط براي خواب و يا خوردن به قفس ميره تمام روز تو خونه آزاده الان يك هفته فقط يك گوشه فرش رو گرفته ول هم نميكنه شايد حدود 5 تا 6ساعت با اين گوشه فرش ور ميره ديگه داره به وسطاي فرش ميرسه فقط يك دقيقه ميره تو قفس دانه و آب ميخوره بعد مياد به ادامه كارش ميرسه .از نظر ويتامين يا چيز ديگه اي كمبود نداره
    ببینید اون قسمت از فرش رو بعنوان اسباب بازی یا سرگرمی خودش انتخاب کرده.باید به قفس عادتش بدید.یا اسباب بازی رو روی قفس براش تعبیه کنید تا نظرش به قفس جلب بشه.
    کمبودی نداره.اگر کمبود مواد معدنی داشت شروع به خوردن دیوار میکرد.هرچند حتما بهش هویج رنده شده و سبزی جعفری بدید.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720
    خیر دوست عزیز آمادگی یک طرف از جفت و ناآمادگی طرف مقابل،با توجه به سن کم ماده میتونه باعث عصبی شدن طرف آماده و بخصوص نر و آسیب رسوندن به جفتش بشه.ضمن اینکه تا یک جفت پرنده زاد و ولد نکنن بهشون جفت نمیگن و آماده کردن با غذاهای گرم و تحریک کننده علاوه بر اینکه این ماده سن کمی داره میتونه باعث خطرات زیادی از جمله تخم برگشتن توی بدن ماده،به دنیا اومدن جوجه های ضعیف و ضعیف شدن شدید پرنده ی ماده بشه.
    باید به سن تکثیر که حداقل ده ماه هست برسه.اگر خودش زودتر از موعد آماده شد یک بحث دیگست اما با تحریکش بشدت براش خطر آفرین میشیم.
    استاد گرامی :

اگر خودش زودتر از موعد آماده شد یک بحث دیگست

مگه این جمله شما نیست؟
    میشه بگید این پرنده چجور خودش زودتر از موعد اماده میشه؟ فکر کنید مرغ عشقه شماست و بدونه اینکه شما دخالتی داشته باشید اماده بشه!!!
    الان این جمله من رو بخونید!!!

سوال بعدیم در مورد کبد این پرندگانه (محل ذخیره سازیه املاح و ویتامین ها و واز بین بردن سمومه بدن)شما میگی اگه کبد پرنده بعد از تغذیه مثلا 45 روزه ((بیان شده ))و بعد از اینکه اماده شد برگرده رواله عادی و استراحته لازم از بین میره و پرنده نابود میشه؟
    بعد از چند مدت؟ یعنی چند سال؟ میخوام پی به اشتباهم ببرم . اخه مرغ عشقهایی که میشناسم فعلا زنده اند و خیلی هم شادابند والان چندین و چند دوره است جوجه های زیادی دادند
    بازم ممنون بابته همه زحمتهایی که میکشید.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima1041 نمایش پست ها
    استاد گرامی :

اگر خودش زودتر از موعد آماده شد یک بحث دیگست

مگه این جمله شما نیست؟
    میشه بگید این پرنده چجور خودش زودتر از موعد اماده میشه؟ فکر کنید مرغ عشقه شماست و بدونه اینکه شما دخالتی داشته باشید اماده بشه!!!
    الان این جمله من رو بخونید!!!

سوال بعدیم در مورد کبد این پرندگانه (محل ذخیره سازیه املاح و ویتامین ها و واز بین بردن سمومه بدن)شما میگی اگه کبد پرنده بعد از تغذیه مثلا 45 روزه ((بیان شده ))و بعد از اینکه اماده شد برگرده رواله عادی و استراحته لازم از بین میره و پرنده نابود میشه؟
    بعد از چند مدت؟ یعنی چند سال؟ میخوام پی به اشتباهم ببرم . اخه مرغ عشقهایی که میشناسم فعلا زنده اند و خیلی هم شادابند والان چندین و چند دوره است جوجه های زیادی دادند
    بازم ممنون بابته همه زحمتهایی که میکشید.

آقای عزیز.یک پرنده بنیه و جثه ی درشتی داره و یکی کوچکتر و ضعیفتر.یکی هفت تخم میذاره و یکی سه تخم.این ها به خود پرنده برمیگرده.اون پرنده ی هفت تخم و درشت تر خودش به دلیل بنیه ی قبلی که داشته زودتر آماده میشه بدون دخالت و این یکی که ضعیف تر هست دیرتر و اون هم با تقویت های بسیار.
    این جمله ی نامفهوم و غلط شما هم هیچ معنایی نداره.برای بار چندم هم تاکید میکنم.نمونه ی بارزش هم این هست که چند جفت پرنده رو بگذارید کنارهم با تغذیه ی یکسان که به زعم شما این خودشون نیستن و ماهستیم که آمادشون میکنیم!پس باید همه ی جفت ها همزمان به تکثیر بیفتن.خیر دوست عزیز اینطور نیست و هر جفت هروقت آماده بشه خودش به تکثیر میفته.اونم نه با هر تغذیه ی اشتباهی.
    در مورد کبد و قضیه ی 45 روز هم باید خدمتت عرض کنم اصلا به استراحت نمیرسه با تغذیه ی مورد نظر شما!چون هنوز جوجه ها به 20 روزگی نرسیده مجدد جفت تخم گذاری میکنن!حالا اگر شانس بیارن و از شدت مستی سکته نکنن و تلف نشن.
    ضمن اینکه کبد قابل ترمیم نیست که با استراحت درست بشه.اگر بیش از حد سموم و چربی وارد بدن پرنده بشه کبد خودش چربی میاره و نقش فیلتر بودنش رو از دست میده و کم کم از بین میره و اولین نشانه هاش هم سوهاضمه و له له زدن پرنده هست.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    14086
    سلام
    بینی مرغ عشق من تازه قهوه ای شده
    براشون لونه بذارم
    ولی با هم دعوا میکنند
    چه کار کنم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط aminakbari نمایش پست ها
    سلام
    بینی مرغ عشق من تازه قهوه ای شده
    براشون لونه بذارم
    ولی با هم دعوا میکنند
    چه کار کنم
    سلام
    با دانه ها و غذاها مقوی امادشون کنید برای جفت شدن
    علائم جفت شدن دیدید لونه بذارید براشون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    14086
    من بهشون مولتی ویتامین میدم
    همین امشب هویجشون دادم
    لطف لطف لطف کنید یه برنامه غذایی برای یه هفته بدین تا من انجام بدم

صفحه 221 از 475 نخستنخست ... 121171202203204205206207208209210211212213214215216217218219220221222223224225226227228229230231232233234235236237238239240271321 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)