صفحه 10 از 25 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 91 به 100 از 250
    همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط grey_89 نمایش پست ها
    سلام
    برای تانک 30 لیتری از فیلتر هنگ آن استفاده میکنم...اون قسمت کشویی که اسفنج داره و بینش از اول ذغال بود تقریبا از کار افتاده دیگه! چه راهکاری پیشنهاد میکنید برای تعویض این قسمت؟(به آکواریومی ها که سر زدم میگن این قسمتش جداگانه موجود نیس برا فروش!گفتن همون مال خودش رو تمیز کن!اما عمرش دیگه تموم شده آب ازش رد نمیشه!)
    سلام

دوست عزیز اگر ممکنه مدل فیلتر یا عکس قسمت مورد نظر را اینجا قرار دهید.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم/ملنگو
    شماره عضویت
    12632
    نقل قول نوشته اصلی توسط Romans نمایش پست ها
    سلام

دوست عزیز اگر ممکنه مدل فیلتر یا عکس قسمت مورد نظر را اینجا قرار دهید.

http://up.parsipet.ir/uploads/001_99af7.jpg

اون قسمت که کشویی هست(حاوی اسفنج و ذغال) و آب ازش عبور میکنه

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    http://up.parsipet.ir/uploads/001_99af7.jpg

اون قسمت که کشویی هست(حاوی اسفنج و ذغال) و آب ازش عبور میکنه
    منظور بنده این بود که از فیلتر خودتون و قسمتی که مد نظر هست عکسی قرار بدین. در این عکس چیزی مشخص نیست. به هر حال اگر قسمت اسفنج و ذغال قابل جدا کردن هست آن را خارج کنید و متناسب با اندازه آن ( طول و عرض و ضخامت ) از منسوج نبافته یا پشم شیشه مخصوص فیلتر برش دهید و جایگزین نمایید. هر 20 تا 30 روز یکبار این کار را انجام دهید. در مورد ذغال هم نگران نباشید کار خاصی برای شما انجام نمیدهد.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم/ملنگو
    شماره عضویت
    12632
    نقل قول نوشته اصلی توسط Romans نمایش پست ها
    منظور بنده این بود که از فیلتر خودتون و قسمتی که مد نظر هست عکسی قرار بدین. در این عکس چیزی مشخص نیست. به هر حال اگر قسمت اسفنج و ذغال قابل جدا کردن هست آن را خارج کنید و متناسب با اندازه آن ( طول و عرض و ضخامت ) از منسوج نبافته یا پشم شیشه مخصوص فیلتر برش دهید و جایگزین نمایید. هر 20 تا 30 روز یکبار این کار را انجام دهید. در مورد ذغال هم نگران نباشید کار خاصی برای شما انجام نمیدهد.
    http://up.parsipet.ir/uploads/rr.jpg

http://up.parsipet.ir/uploads/qq.jpg

اون قسمت ابری که توی عکس میبینید فک کنم با چسب چسبوندن به پلاستیک! تا حالا از این نوع فیلتر استفاده نکردم هیچ اطلاعاتی ندارم که چطوری قطعاتش عوض میشه...

همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    http://up.parsipet.ir/uploads/rr.jpg

http://up.parsipet.ir/uploads/qq.jpg

اون قسمت ابری که توی عکس میبینید فک کنم با چسب چسبوندن به پلاستیک! تا حالا از این نوع فیلتر استفاده نکردم هیچ اطلاعاتی ندارم که چطوری قطعاتش عوض میشه...
    نیازی به استفاده از اون قسمت زعالی نیست می تونید خارج کنید به جایگزین اون از سرامیک یا زعال های که اکواریومی ها توی کیسه های کوچکتر دارن استفاده کنید در صورتی که قصد استفاده از اون رو ندارید می تونید جایگزین اون رو با ابر یا پشم شیشه مخصوص همینطور که جناب محسنی راهنمایتون کردند استفاده کنید
    در صورتی که تونستید اون ابر خود فیلتر رو هم عوض کنید و ابر با منافذ ریزتر بزارید تا هم تمیزی بهتر بشه و هم شفافیت اب بالاتر بره ابرها با منافذ درشت کارایی چندانی ندارن

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    سگ.کفتر.سهره.ماهی.
    شماره عضویت
    14955
    سلام دوستان.میبخشید که ما سوال زیاد میپرسیم اخه کنجکاویم دیگه
    مدیاهای المانی جه تفاوت عمده ای دارن با مدیای چینی؟عمرشون کاراییشون؟چی؟مگه جنس اصل و غیراصل یه کارو انجام نمیدن؟اخه مارکهای اصل خیلی گرونه خیلی.مثلا واسه من که تاپ فیلترم 35 تومن شد .باید بیام 100 تومن مدیای اصل بخرم.اصلا میشه همچین چیزی؟یا بصرفه هست؟تشکر از همه

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط iman12 نمایش پست ها
    سلام دوستان.میبخشید که ما سوال زیاد میپرسیم اخه کنجکاویم دیگه
    مدیاهای المانی جه تفاوت عمده ای دارن با مدیای چینی؟عمرشون کاراییشون؟چی؟مگه جنس اصل و غیراصل یه کارو انجام نمیدن؟اخه مارکهای اصل خیلی گرونه خیلی.مثلا واسه من که تاپ فیلترم 35 تومن شد .باید بیام 100 تومن مدیای اصل بخرم.اصلا میشه همچین چیزی؟یا بصرفه هست؟تشکر از همه
    سلام

تفاوت اصلی مدیای آلمانی با چینی در کیفیت و عملکرد و طول عمر مفید آن میباشد. مدیای چینی یا متفرقه هم میتواند جوابگوی کار شما باشد ولی به مرور زمان و خیلی زودتر از مدیای اصلی تغییر شکل داده یا خرد میشود. حال اینکه مثلن مدیای ایهایم اگر خوب از آن استفاده شود و به موقع تمیز و سرویس شود ، میتواند چند سال مورد استفاده قرار گیرد. خود من بیشتر از 7 سال از مدیای ایهایم استفاده میکنم و تا بحال هم تعویض نکردم و هیچ مشکلی هم برای آن بوجود نیامده است.

ممکنه قیمت محصول اصلی بالاتر باشد ولی در کل و با توجه به مواردی که عرض کردم و در طول زمان این اختلاف قیمت به چشم نخواهد آمد.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    سگ.کفتر.سهره.ماهی.
    شماره عضویت
    14955
    خیلی خیلی ممنون از جواب سوالتون یه سوال دیگه هم داشتم از خدمت شما اینکه مدیاهای اصل المان(اک 145 لیتری و ماهیها 10 عدد ماکرو و لوچ)تغذیه هم با غذای شرکتی این مدیاهای اصل مثل سرامیک و سابستارت و پد اصل دقیقا با همین مشخصات اکواریوم خودم چقد کارایی دارن و چند وقت یه بار باید عوض شن؟هفته ای یه بار هم سیفون میکنم تقریبا 30 درصد ابهم شفافه.دیسکساتونو عشقه.
    یا علی تا بعد

همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    نقل قول نوشته اصلی توسط iman12 نمایش پست ها
    خیلی خیلی ممنون از جواب سوالتون یه سوال دیگه هم داشتم از خدمت شما اینکه مدیاهای اصل المان(اک 145 لیتری و ماهیها 10 عدد ماکرو و لوچ)تغذیه هم با غذای شرکتی این مدیاهای اصل مثل سرامیک و سابستارت و پد اصل دقیقا با همین مشخصات اکواریوم خودم چقد کارایی دارن و چند وقت یه بار باید عوض شن؟هفته ای یه بار هم سیفون میکنم تقریبا 30 درصد ابهم شفافه.دیسکساتونو عشقه.
    یا علی تا بعد
    ایمان جان کلا پدها مورد مصرفش به خاطر این هست که مکان مناسبی رو مهیا می کنند برای جایگیری باکتری های مفید اکواریوم
    پس هر از چند گاهی باید پدها از داخل تصفیه خارج بشن و توسط ابی که از خود تانک سیفون شده تمیز بشن و مجددا در جای خود قرار بگیرن البته تو این زمان نباید سطح پدها خشک بشه چون اسیب جدی به کلنی باکتری ها وارد می کنه و همچنین به هیچ عنوان نباید با اب شیر شسته بشن
    اگر از پدهای با کیفیت استفاده می کنید بهترین زمان برای تعویض اونها یک سال هست و بعد از این مدت بهتره پد جدید جایگزین بشه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    5755
    سلام دوستان
    من یه همچنین تانک و سامپی میخوام درست کنم
    به نظرتون جواب میده؟
    ممنون میشم ایرادها و راه بهتری که هست بفرمایید

صفحه 10 از 25 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)