همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط milad-toto نمایش پست ها
    درود
    من دیروز 3 تا دیسکس خریدم 2 روز قبل هم 4تا پلاتی و 2 تا گوپی و 2 تا رامبیزی و یک بلک گوست خریده بودم.ابعاد تانکمم یک متر در 40 در 70 سانته.امروز اقایه فروشنده گفت که دیسکس هات صد در صد میمیرن به خاطر اینکه از ماهیات انگل میگیرن.)))): میخواستم ببینم این حرف درسته؟
    و یه مشکل دیگه اینکه یکی از دیسکس ها کاملا سالم بود اما همین که انداختمش تو تانک روی چشمایه یکیشون یه حاله سفید رنگ اومده.چی کار کنم حالا؟
    بخدا خسته شدم از بس که سر این دیسکس ها حرص خوردم.عوض لذت بردن فقط دارم استرس میکشم
    سلام
    هیچکدام از ماهیهای شما مناسب نگهداری همراه دیسکس نیستند. شما یا باید جمع زنده زا ها را با هم داشته باشید یا فقط و به تنهایی دیسکس در اکواریوم داشته باشید. پس قبل از هر کاری ابتدا انتخاب کنید . اون اقای فروشنده هم اگر انصاف و اطلاعات داشت این ماهیها را با هم به شما نمیفروخت.

چاره کار شما هم همان است که در تاپیک قبلی عرض کردم. تا زمانیکه سیکل ازت و کلونی باکتری ها دوباره شکل نگیرد این مشکلات شما هم ادامه خواهد داشت. پس کمی صبور باشید و به راهنمایی های دوستان با دقت عمل کنید. در غیر اینصورت خیلی زود با از دست دادن ماهیها دلسرد و دلزده خواهید شد.
    مشکل سفید شدن چشم دیسکس شما هم به خاطر وجود امونیاک و نیتریت در اب میباشد. به میزان یک گرم در لیتر نمک بدون ید اضافه کنید.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    طوطی.دیسکس
    شماره عضویت
    14924
    نقل قول نوشته اصلی توسط Romans نمایش پست ها
    سلام
    هیچکدام از ماهیهای شما مناسب نگهداری همراه دیسکس نیستند. شما یا باید جمع زنده زا ها را با هم داشته باشید یا فقط و به تنهایی دیسکس در اکواریوم داشته باشید. پس قبل از هر کاری ابتدا انتخاب کنید . اون اقای فروشنده هم اگر انصاف و اطلاعات داشت این ماهیها را با هم به شما نمیفروخت.

چاره کار شما هم همان است که در تاپیک قبلی عرض کردم. تا زمانیکه سیکل ازت و کلونی باکتری ها دوباره شکل نگیرد این مشکلات شما هم ادامه خواهد داشت. پس کمی صبور باشید و به راهنمایی های دوستان با دقت عمل کنید. در غیر اینصورت خیلی زود با از دست دادن ماهیها دلسرد و دلزده خواهید شد.
    مشکل سفید شدن چشم دیسکس شما هم به خاطر وجود امونیاک و نیتریت در اب میباشد. به میزان یک گرم در لیتر نمک بدون ید اضافه کنید.
    درود
    اکواریوم من گیاهی است.من همه ماهیها رو از یه نفر نخریدم با یه روز فاصله خریدم.از قرص باکتری ساز 6 روزه که استفاده کردم.شما میفرمایید که این دیسکسم خوب می شه؟یعنی اگه امونیاک اب از بین بره کاملا مشکلش رفع میشه؟چون اون دو تایه دیگه دچار چنین مشکلش نشدن.من میتونم حداقل تا سه روز دیگه این ماهیارو بدم به دوستم.تو این 3 روز دیسکس هام از این ماهیها انگل نمیگیرن؟
    سپاس بابت پاسختون که باعث میشه ماها کمتر نگران بشیم.

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    درود
    اکواریوم من گیاهی است.من همه ماهیها رو از یه نفر نخریدم با یه روز فاصله خریدم.از قرص باکتری ساز 6 روزه که استفاده کردم.شما میفرمایید که این دیسکسم خوب می شه؟یعنی اگه امونیاک اب از بین بره کاملا مشکلش رفع میشه؟چون اون دو تایه دیگه دچار چنین مشکلش نشدن.من میتونم حداقل تا سه روز دیگه این ماهیارو بدم به دوستم.تو این 3 روز دیسکس هام از این ماهیها انگل نمیگیرن؟
    سپاس بابت پاسختون که باعث میشه ماها کمتر نگران بشیم.
    ببین دوست خوبم مشکل شما در حال حاضر انگل نیست . مشکل شما میزان امونیاک و نیتریت موجود در اب هست که باید مقدار انها صفر شود. اگر دوست شما شرایط مناسب برای نگهداری ماهیهای شما را دارد حداقل برای 5 تا 7 روز دیسکس ها را به ایشان بسپارید و بعد از اینکه میزان نیتریت اب را اندازه گیری کردین و مقدار آن صفر شده بود ، ماهیها را به تدریج به تانک اضافه کنید.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    طوطی.دیسکس
    شماره عضویت
    14924
    نقل قول نوشته اصلی توسط Romans نمایش پست ها
    ببین دوست خوبم مشکل شما در حال حاضر انگل نیست . مشکل شما میزان امونیاک و نیتریت موجود در اب هست که باید مقدار انها صفر شود. اگر دوست شما شرایط مناسب برای نگهداری ماهیهای شما را دارد حداقل برای 5 تا 7 روز دیسکس ها را به ایشان بسپارید و بعد از اینکه میزان نیتریت اب را اندازه گیری کردین و مقدار آن صفر شده بود ، ماهیها را به تدریج به تانک اضافه کنید.
    نه امکانشو نداره چون اکواریوم خودش خیلی شلوغه.اشکال کار من این بود که تی این چند روز شب ها تاپ فیلتر رو خاموش کردم به خاطر همین موضوع فکر کنم باکتریها تشکیل نشدن.فقط من سوالم اینه.یعنی بعده 7 روز که این باکتریها تشکیل شد.چشم ماهی من خوب میشه؟یا نه باید درمان خاصی انجام بدم؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14947
    سلام دوستان
    چند سوال از خدمتون داشتم
    من چند وقته که میخوام آکواریوم دیسکس واسه منزل درست کنم و قبلا هم تانک آلانکارا و غیره داشتم و یکم آشنایی دارم از ماهی ها
    من از چند نفر مغازه آکواریومی سوال کردم و هرکدوم راه هایی که اصلا شباهتی به هم ندارن گفتم
    ی سری وسایل مثل زئولیت و ذغال اکتیو و سرامیک و تاپ فیلتر و آکو سیف و قرص باکتزیوم و ی پودر سفید رنک که فروشنده میگفت آب رو واسه دیسکس آماده میکنه رو گفتم و تمام وسایل و شن های کف که شن رودخانه ای هست رو با کلر و آب نمک ضد عفونی کردم و ی چوب آبنوس هم واسه سبک کردن آب گرفتم که و فقط سه چهار ساعت جوشوندمش و چندتا هم گیاه کیریپتون از قبل دارم که ظاهرا واسه دیسکس خوبه
    میخواستم دوستان ی راهنمایی بکنند بعد این مراحل چه کار دیگه ای باید انجام بدم
    راستی توی تایپ ها دیدم که نوشته بود اگه آب ro هم باشه بهتره من خودم ی دستگاه تصفیه آب خانگی 9 مرحله دارم دقیقا چقدر از آب تانک رو احتیاج هست که آب ro کنم ؟
    ی سوال دیگه فروشنده فیلتر تاپ گفت که سرامیک رو ورودی آب و ذغال اکتیو رو خروجی قرار بدی و زئولیت رو روی شن ها ی کف پهن کن میخواستم ببینم درست میگه یا نه ؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    طوطی.دیسکس
    شماره عضویت
    14924
    درود
    من امکان قرنطینه کردن رو اصلا ندارم.واسه همین مجبورم دیسکس هامو از جای مطمئنی تهیه کنم که دیسکس ها رو قرنطینه میکنن.
    میشه به من چند جا رو در تهران معرفی کنید.؟
    ایران دیسکس تو نواب مغازه خوبی هست؟من حتی رفتم مغازشون و قسمت قرنطینشونم دیدم.ازشون پرسیدم که این دیسکس هار و میفروشید.و ایشون هم گفتن که نه.ما دیسکس هارو 1 ماه قرنطینه میکنیم.الان 2 هفته گذشته.و 2 هفته بعد واسه فروش ارائه میشن.البته دیسکس ها کاملا سرحال بودن.
    من ماهیام گاهی تند تنفس میکنند.علت این موضوع چی میتونه باشه؟
    سپاس

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    درود
    من امکان قرنطینه کردن رو اصلا ندارم.واسه همین مجبورم دیسکس هامو از جای مطمئنی تهیه کنم که دیسکس ها رو قرنطینه میکنن.
    میشه به من چند جا رو در تهران معرفی کنید.؟
    ایران دیسکس تو نواب مغازه خوبی هست؟من حتی رفتم مغازشون و قسمت قرنطینشونم دیدم.ازشون پرسیدم که این دیسکس هار و میفروشید.و ایشون هم گفتن که نه.ما دیسکس هارو 1 ماه قرنطینه میکنیم.الان 2 هفته گذشته.و 2 هفته بعد واسه فروش ارائه میشن.البته دیسکس ها کاملا سرحال بودن.
    من ماهیام گاهی تند تنفس میکنند.علت این موضوع چی میتونه باشه؟
    سپاس
    سلام:
    در نواب آکواریوم ایران دیسکس و ایران اکواریوم و اکواریوم پایتخت و....وجود دارند که دیسکس کار میکنند اگر شرق تهران هستید آکواریوم مرجان در گلبرگ شرقی نرسیده به اتوبان باقری هم دیسکس زیاد داره ببینید بحث قرنطینه موردی هست که حتی با فرض اینکه دیسکس قرنطینه هم شده باشه باز وقتی وارد محیط جدید میشه ممکن هست بازم بیماری بوجود بیاد در مورد تند تند نفس زدن دلایل بسیاری داره میتونه از استرس .خوردن غذا که بعد از اون تنفس بیشتر میشه. وانگل آبششی. کم بودن اکسیژن و خیلی مسائل دیگه میتونه باشه حتی آمونیاک و نیتریت و نیترات

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی، عروس هلندی
    شماره عضویت
    12645
    با سلام خدمت تمام اساتید و مدیران تالار دیسکس
    من میخواستم شروع به نگهداری از دیسکس کنم اکثر مطالب سایتو مطالعه کردم، چون کار کمی تخصصیه گفتم از دانش و تجربه دوستان هم استفاده کنم، هدفم اینه که بچه دیسکس بگیرم و با نگهداری و تغذیه شاهد بزرگ شدنشون باشم و لذت ببرم
    راستش تانکی که مد نظرمه 110*40*60 هست، اولا ابعاد تانک مناسبه؟ چنتا دیسکس با این هدفی که گفتم باید بندازم؟ با توجه به مطالب سایت شن نمیخواد، فقط کنده میذارم، اما راجب تصفیه و سیفون یکم گیج شدم چون نظرات متفاوت بود، فیلتر سطلی بگیرم یا سامپ بذارم؟ هر چند وقت باید سیفون بشه و چند درصد؟ ببخشید زیاد شد فعلا همینارو راهنمایی بفرمایین تا مرحله بعد
    با تشکر فراوان

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط sarvar نمایش پست ها
    با سلام خدمت تمام اساتید و مدیران تالار دیسکس
    من میخواستم شروع به نگهداری از دیسکس کنم اکثر مطالب سایتو مطالعه کردم، چون کار کمی تخصصیه گفتم از دانش و تجربه دوستان هم استفاده کنم، هدفم اینه که بچه دیسکس بگیرم و با نگهداری و تغذیه شاهد بزرگ شدنشون باشم و لذت ببرم
    راستش تانکی که مد نظرمه 110*40*60 هست، اولا ابعاد تانک مناسبه؟ چنتا دیسکس با این هدفی که گفتم باید بندازم؟ با توجه به مطالب سایت شن نمیخواد، فقط کنده میذارم، اما راجب تصفیه و سیفون یکم گیج شدم چون نظرات متفاوت بود، فیلتر سطلی بگیرم یا سامپ بذارم؟ هر چند وقت باید سیفون بشه و چند درصد؟ ببخشید زیاد شد فعلا همینارو راهنمایی بفرمایین تا مرحله بعد
    با تشکر فراوان
    سلام :
    برای تانک شما برای فقط حالت تزیینی و لذت بردن از داشتن ماهی دیسکس تعداد 10عدد دیسکس 2 اینچی کافی میباشد و فیلتر سطلی استفاده نمایید و هرروز اگر امکانشو دارید بین 50-100درصد بستگی به میزان دپوی آب سیفون نمایید
    ویرایش توسط B@B@K : 17th December 2013 در ساعت 08:36 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی، عروس هلندی
    شماره عضویت
    12645
    نقل قول نوشته اصلی توسط B@B@K نمایش پست ها
    سلام :
    برای تانک شما برای فقط حالت تزیینی و لذت بردن از داشتن ماهی دیسکس تعداد 10عدد دیسکس 2 اینچی کافی میباشد و فیلتر سطلی استفاده نمایید و هرروز اگر امکانشو دارید بین 50-100درصد بستگی به میزان دپوی آب سیفون نمایید
    ممنون دوست عزیز، هر روز که برام مقدور نیست، حداقل سیفون چقدره؟ اگه سامپ بذارم نیاز به سیفون کمتر میشه؟

صفحه 173 از 412 نخستنخست ... 73123154155156157158159160161162163164165166167168169170171172173174175176177178179180181182183184185186187188189190191192223273 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)