کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14695

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14695
    سلام
    دوستان کاسکوی من زیر نوک پایینش در گردنش اندازه یک سکه کوچولو پر نداره لخته
    اول فکر میکردم طبیعی هست اخه دامپزشکش هم چیزی اشاره نکرد اما امروز یک کاسکوی دیگه دیدم اما اون پر داشت به نظر شما مشکلش چیه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14566
    سلام به همه دوستان
    من یه کاسکو دارم که بعد 1 ماه و خورده تونستم بیارمش رو دستم
    یعنی وقتی تو قفس هست یه تخمه نشونش میدم بعد که دستم میبرم جلوش میاد رو دستم ولی تا نشونش ندم نمیاد میخواستم بدونم میشه کاری کرد که بدون دیدن تخمه هم بیاد رو دستم یا نه همینجوری ادامه بدم بیشتر که عادت کرد خوب میشه
    وقتی میاد رو دستم میتونم کل بدنش رو لمس کنم نازش کنم ولی تو قفس که هست اصلا نمیزاره و میاد گارم بگیره
    میخوام ببینم چیکار کنم که تو قفس هم بتونم لمسش کنم
    یه داستان دیگه هم اینکه الان بهترین موقع هست که باهاش حرف بزنم برای اموزشش و میشه یه اموزش خوب بهم بگین چطوری عمل کنم ؟
    واسه غذا هم که قبلا مشکل داشتم تنها کاری که تونستم انجام بدم این بود که گشنگیش بدم به مدت 1 روز بعد ذرت تازه بخوره ولی سیب هم نمیخورد که همین کارو کردم تا اونم یکم خورد خوشش اومد ولی بعدش که تخمه بهش دادم دیگه این سیب نمیخوره نظرتون چیه همون با گشنگی ادامه بدم یا نه کار دیگه ای بکنم
    این کار هم باهاش کردم که فک میکنم خیلی باهاشه
    از قفس اوردمش بیرون بعد گذاشتمش روی زمین بعد از این سطلای ماست هست که درش بسته میشه م محکمه تخمه رو نشونش دادم بعد تخمه رو ریختم تو سطل درش هم بستم بعد یه بار درس باز کردم بار دوم دیگه تونست باز کنه
    الان فقط میخوام برم واسه اموزش حرف زدن که خیلی مهم شده واسم میخوام خیلی زود به حرف بیاد
    یه چیز دیگه هم که دیدم بال هاش داره میاد بیرون یعنی میتونه از پرواز کنه
    اگه باهام عادت کنه و بتونه پرواز کنه ببرمش بیرون از خونه امکانش هست که بئره بره و دیگه نیاد ؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط miladgolpesar نمایش پست ها
    سلام
    دوستان کاسکوی من زیر نوک پایینش در گردنش اندازه یک سکه کوچولو پر نداره لخته
    اول فکر میکردم طبیعی هست اخه دامپزشکش هم چیزی اشاره نکرد اما امروز یک کاسکوی دیگه دیدم اما اون پر داشت به نظر شما مشکلش چیه
    نقل قول نوشته اصلی توسط miladgolpesar نمایش پست ها
    سلام دوستان
    میشه لطف کنید بعد از گفتن سن کاسکو به این سوال من جواب بدید
    کاسکوی من هرچیو که بهش میدم با نوکش ریز ریز میکنه و معلوم نیست چفدرشو میخوره حتی تخمه که غذای اصلیشه این طبیعیه؟
    در ضمن کاسکوی من هر وقت دست به سرش نزدیک میکنم یا انگشت سرشو عقب میبره و نمیذاره نوازشش کنم اما غارم نمیزنه
    اوایل که گرفتک خیلی غار میزد اما الان نه
    مدت 17 روز مهمان من هستش
    سلام . درباره رنگ چشم کاسکوی شما من نمیتونم دقیق بگم چون رنگ لپ تاپم قاطیه . دوستان دیگه حتما نظر میدن

درباره زیر منقارش هم کاملا طبیعیه .

غذا هم اگه گرسنش باشه میخوره نگران نباشید . همه غذاها رو با دست بهش ندید . تو ظرف براش بریزید . به صورت تیکه های کوچیک . با دست فقط تخمه بهش بدید . تخمه هم نباید غذای اصلیش باشه . به تدریج کمش کنید

17 روز خیلی زمان کمی هست . انتظار نداشته باشید که مثل یه کاسکوی کاملا رام با شما رفتار کنه . طوطی شما هنوز بهتون اعتماد نداره . ممکنه چندین ماه طول بکشه تا کاملا به شما اعتماد کنه . طوطی به هرکسی اجازه نمیده سرش رو بخارونن . شما هم فعلا اصراری نکنید . یه هفته فقط با دست بهش غذا بدین .
    ویرایش توسط sepideh : 12th November 2013 در ساعت 07:31 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14577
    من اومدم
    دیروز پمپر من تشنش شد بالای قفس بود خودش رفت پایی امروزم براش داخل انار گزاشتم بیشتر از هر چیزی دوس داره رفت داخل خورد بعد باز اومد بالا میخواستم ببینم حالا که خودش میتونه بره داخل و بیاد میتئنم سقف بالارو باز بزارم همیشه براش یا اینکه نه؟
    تا الان 3 بار دیدم رفته پایین

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط tatikiss نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    من یه کاسکو دارم که بعد 1 ماه و خورده تونستم بیارمش رو دستم
    یعنی وقتی تو قفس هست یه تخمه نشونش میدم بعد که دستم میبرم جلوش میاد رو دستم ولی تا نشونش ندم نمیاد میخواستم بدونم میشه کاری کرد که بدون دیدن تخمه هم بیاد رو دستم یا نه همینجوری ادامه بدم بیشتر که عادت کرد خوب میشه
    وقتی میاد رو دستم میتونم کل بدنش رو لمس کنم نازش کنم ولی تو قفس که هست اصلا نمیزاره و میاد گارم بگیره
    میخوام ببینم چیکار کنم که تو قفس هم بتونم لمسش کنم
    یه داستان دیگه هم اینکه الان بهترین موقع هست که باهاش حرف بزنم برای اموزشش و میشه یه اموزش خوب بهم بگین چطوری عمل کنم ؟
    واسه غذا هم که قبلا مشکل داشتم تنها کاری که تونستم انجام بدم این بود که گشنگیش بدم به مدت 1 روز بعد ذرت تازه بخوره ولی سیب هم نمیخورد که همین کارو کردم تا اونم یکم خورد خوشش اومد ولی بعدش که تخمه بهش دادم دیگه این سیب نمیخوره نظرتون چیه همون با گشنگی ادامه بدم یا نه کار دیگه ای بکنم
    این کار هم باهاش کردم که فک میکنم خیلی باهاشه
    از قفس اوردمش بیرون بعد گذاشتمش روی زمین بعد از این سطلای ماست هست که درش بسته میشه م محکمه تخمه رو نشونش دادم بعد تخمه رو ریختم تو سطل درش هم بستم بعد یه بار درس باز کردم بار دوم دیگه تونست باز کنه
    الان فقط میخوام برم واسه اموزش حرف زدن که خیلی مهم شده واسم میخوام خیلی زود به حرف بیاد
    یه چیز دیگه هم که دیدم بال هاش داره میاد بیرون یعنی میتونه از پرواز کنه
    اگه باهام عادت کنه و بتونه پرواز کنه ببرمش بیرون از خونه امکانش هست که بئره بره و دیگه نیاد ؟
    سلام . خیلی خوبه تبریک میگم. وقتی با نشون دادن جایزه آوردینش روی دست ، بیرون قفس باهاش بازی نردبون رو انجام بدین . یعنی از روی یک دست روی دست دیگه شما قدم برداره . این بازی رو انجام بدین . اولین بار با هر بار فدم گذاشتن روی دست بهش یه جایزه بدین ولی بعد کم کم بعد از 5 بار فدم گذاشتن روی دست یه جایزه بدین . کم کم به دست شما عادت میکنه و دیگه نیازی به جایزه نیست . اینجا درباره این بازی توضیح داده شده .

http://www.parsipet.ir/thread5375.html#post9625

تو قفس طبیعیه اگه همچین واکنشی داشته باشه . حتی طوطی های اهلی هم ممکنه نسبت به قفس حس قلمرو طلبی داشته باشن و اجازه ندن صاحبشون دستش رو ببره داخل قفس . تو قفس کاری باهاش نداشته باشید . اگه اونقدر به شما اعتماد پیدا کنه ، به شما این اجازه رو میده .

برای آموزش صحبت کردن کار خاصی نباید انجام بدین . فقط رودر رو باهاش یه کلمه ساده مثل سلام یا اسم خودش رو براش چندین بار تکرار کنید . وقتی ازش دور هم هستید باز تکرار کنید اگه از خونه میرید بیرون میتونید صدای ضبط شده خودتون رو هم بذارید براش . اما وقتی خونه هستید از صدای ضبط شده استفاده نکنید .

من با گشنگی دادن موافق نیستم . اونم یه روز کامل . سیب رو با پوست بهش بدین ( خوب بشورید ) بعضی سیبا رو دوست ندارن . ممکنه از مدل سیب خوشش نیاد . میوه های و غذاهای دیگه رو امتحان کنید . بهش بدید حتی اگه تیکه تیکه کرد . بعضی وقتا که می خواستم به طوطیم میوه ای بدم که مطمئن بودم نمیخوره دوتا از اون میوه کنار میذاشتم . اولی رو کاملا خورد و پرت میکرد از سر لجبازی ولی دومی رو میخورد . شما اصلا به این توجه نکنید که پرت میکنه یا میندازه . اون میوه یا غذا رو سهم طوطی بدونید . جتی اگه نخورد . وقتی تیکه تیکه میکنه یکم مزش رو میچشه . بعد براش جذاب میشه . بعضی از غذا ها رو تیکه تیکه کنید بهش بدید . تیکه های اول رو شاید بندازه ولی بعد ممکنه بخوره . خسته نشید از این رفتارش . برای قبول غذاهای جدید سر سخت هستن . از آب میوه های طبیعی هم میتونید استفاده کنید . طوطی من هویج نمیخورد ولی آب هویج خیلی دوست داشت .

بله اگه پرای بالش در بیاد میتونه پرواز کنه . خیلی مراقب باشید . بله امکانش هست . تو همین فروم چند نفر بودن که طوطی هاشون رو به همین دلیل از دست دادن .

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط mafton نمایش پست ها
    من اومدم
    دیروز پمپر من تشنش شد بالای قفس بود خودش رفت پایی امروزم براش داخل انار گزاشتم بیشتر از هر چیزی دوس داره رفت داخل خورد بعد باز اومد بالا میخواستم ببینم حالا که خودش میتونه بره داخل و بیاد میتئنم سقف بالارو باز بزارم همیشه براش یا اینکه نه؟
    تا الان 3 بار دیدم رفته پایین
    من که گفتم مسیرش رو بلده . فقط به خاطر استرسی که بهش وارد میشه نمی دونه چجوری باید بره داخل قفس و گاهی اوقات هم اگه اصلا دوست نداره بره داخل قفس مقاومت میکنه .

خیلی عالیه . غذاهایی که دوست داره رو براش تو قفس بذارید که به قفس علاقمند شه . طوطی من اصلا بالای قفس غذا نمیخورد حتما باید تو ظرف جدا دور از قفس بهش غذا میدادم . ولی با همین علاقه زیادش به انار . کم کم عادتش دادم که روی قفس غذا بخوره . فکر میکنم قبلا گفته بودین که مداوم بیرون قفس هست غیر از شب موقع خواب . اگه همیشه عادت به بیرون بودن از قفس داره فعلا در بالای قفس رو روزا باز بذارید با همین غذاهای مورد علاقش به قفس هم عادتش بدین . ولی شبا در بالای قفس رو ببندین .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14577
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    من که گفتم مسیرش رو بلده . فقط به خاطر استرسی که بهش وارد میشه نمی دونه چجوری باید بره داخل قفس و گاهی اوقات هم اگه اصلا دوست نداره بره داخل قفس مقاومت میکنه .

خیلی عالیه . غذاهایی که دوست داره رو براش تو قفس بذارید که به قفس علاقمند شه . طوطی من اصلا بالای قفس غذا نمیخورد حتما باید تو ظرف جدا دور از قفس بهش غذا میدادم . ولی با همین علاقه زیادش به انار . کم کم عادتش دادم که روی قفس غذا بخوره . فکر میکنم قبلا گفته بودین که مداوم بیرون قفس هست غیر از شب موقع خواب . اگه همیشه عادت به بیرون بودن از قفس داره فعلا در بالای قفس رو روزا باز بذارید با همین غذاهای مورد علاقش به قفس هم عادتش بدین . ولی شبا در بالای قفس رو ببندین .
    اره هودم هم خیلی خوشحالم ناقلا نمیخواست بره وگرنه بلده علت اینی که گفتین سقف و ببندم چیه چون خودش وقت خواب میبرمش یه اتاق دیگه میره پایین میخوابه تا صبح هم بالا نمیاد وقتی هم بیرونه فقط رو قفسش میمونه هیججای دیگه نمیره

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14695
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . درباره رنگ چشم کاسکوی شما من نمیتونم دقیق بگم چون رنگ لپ تاپم قاطیه . دوستان دیگه حتما نظر میدن

طوطی به هرکسی اجازه نمیده سرش رو بخارونن . شما هم فعلا اصراری نکنید . یه هفته فقط با دست بهش غذا بدین .

دوست گرامی من به خاطر شغلم هفته 2 روز بیشتر خونه نیستم و بقییه زمان ها پیش سایر اعضای خانواده هست به نظر شما باید چکار کنم که ارتباط ما بعد از مدتی کمرنگ نشه؟

کاسکوی من میذاره دستمو ببرم تو قفسش امروز هم به راحتی موقع تخمه دادن اجازه داد با انگشتم زیر گردنشو نوازش کنم اما از روی دست اومدن میترسه و خیلی هم لوسه یعنی به خاطر جایزه یا گشنگی هرگز کاریو که نخواد نمیکنه باید تو این مرحله چیکار کنم

هر وقت کنارشم اگه بهش نگاه نکنم جیغ میکشه که نگاش کنم

دوست داره اسباب بازی که بهش میدم رو بکشه و من هم از این ور بکشم تا به زور بگیره وگرنه در حالت عادی زود میندازتش کنار اما اگر با زور بگیره کلی بازی میکنه

دکتر دامپزشکش گفت کاغذ سفید لوله کنم بدم بکنه دیدم خیلی دوست داره تیکه تیکه کنه خودکارم خیلی دوست داره

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14566
    دوستان کاسکوی .من خیلی ناخن هاش بزرگه وقتی میاد رو دستم دستم رو زحم میکنه
    میتونم کوتاه کنم یا نه
    با چی و تا چه حد میشه برام توضیح بدین
    اخه دستم رو خیلی زحم کرده با ناحن هاش
    ممنون

صفحه 640 از 1238 نخستنخست ... 1405405906216226236246256266276286296306316326336346356366376386396406416426436446456466476486496506516526536546556566576586596907401140 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 7 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 7 مهمان ها)