همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط mandii نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییتون، الان طوطی من صدای سلامی که بهش میگمو در میاره، به طور معمول نمیدونید چقدر طول میکشه که درست کلمه رو بیان کنه من روزی 2 ساعت باهاش کار میکنم. میتونم کلمه جدیدی هم باهاش کار کنم یا باید صبر کنم تا کلمه اول خوب یاد بگیره وبعد...؟
    سلام

معمولا تکرار اولین کلمه ها بیشتر طول میکشه

وقتی بفهمه ازش چی میخواید و یاد بگیره که تکرار کنه خیلی زمان کمتری میبره شاید حتی هر دو روز هم بتونه کلمه جدید یاد بگیره

نه باید صبر کنید تا کلمه رو واضح و درست تکرار کنه بعد برید سراغ کلمه بعدی

مقدار تمرینتون خوبه

میتونید چند ساعتی هم صدای ضبط شده تون رو براش بگذارید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی سبز،قناری، ماهی آب شیرین، فنچ، باجریگار، مرغ مینا
    شماره عضویت
    10482
    سلام. ببخشید طوطیم چشم سمت راستش تقریبا نیمه بازه. انگار یکمی هم خیسه. من فکر میکنم عفونت باشه. ولی من کاری نکردم که بخواد اینطوری بشه.
    باید چه کار کنم؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط mandii نمایش پست ها
    سلام. ببخشید طوطیم چشم سمت راستش تقریبا نیمه بازه. انگار یکمی هم خیسه. من فکر میکنم عفونت باشه. ولی من کاری نکردم که بخواد اینطوری بشه.
    باید چه کار کنم؟
    سلام.لطفا ازش عکس بگذارید.اگر مطمئنید عفونت داره و چشم ملتهب هست و مثل اشک ازش خارج میشه ممکنه یا ضربه خورده باشه و یا نوک ناخن هاش آلودگی داشته و وقتی چشمش رو خارونده چشم عفونت کرده باشه.بهتره به یک دامپزشک مراجعه کنید تا هم معاینه بشه که مبادا عفونت داخلی باشه و هم با تجویز یک قطره مشکل برطرف بشه.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    14287
    سلام
    من حدود 5 روزه که یک طوطی ملنگو گرفتم، طوق دور گردنش کامله ولی دور چشمش هنوز یه هاله ی نازک خاکستری وجود داره و کاملن سفید نشده. دستی بوده تا حدی. و خیلی پر سر و صدا نیست. از دستم غذا میگیره و میوه جات مثل سیب و هلو و خربزه و انگور میخوره. بعضی وختام بهش یدونه پسته ی تازه و یا یه کوچولو گردو میدم. حبوبات پخته ی پوست گرفته هم ، فقط عدس دادم تا حالا بهش.
    مشکلم اینه که با اینکه دستی بود و روز اول روی دستم میومد ، اما الان انگار وحشی شده و به شدت برای روی دست اومدن مقاومت میکنه. شاه پرهاشو صاحب قبلی کشیده! ینی به صورت خیلی نا جوانمردانه حتا کوتاه هم نکرده! و نمی تونه پرواز کنه اما ناخوناش به شدت بلنده و گازهای بدی هم میگیره. روز اول و دوم ممکن بود اول گاز بگیره اما روی دستم میومد ولی از پریروز هربار دستمو میبرم طرفش خودشو پف میده و چشماشو ریز میکنه و حالت بدنش خمیده و به سمت جلو متمایل میشه! صاحب قبلیش میگفت باید به سرعت دستتو ببری جلو که بشینه روش ولی الان با این حالتی که به خودش میگیره من اصلن نمی تونم دستمو به پاش نزدیک کنم. فقط اگه روی قفس خم بشم میپره میاد روی شونم. ولی خوندم که خوب نیس روی شونه عادت کنه. البته تاحالا روی شونم که بوده به گوشم کاری نداشته فقط دیروز که طولانی مدت نشسته بود یکم موهامو جوید منم رفتم کنار قفسش و خودش پرید روی قس و رفت تو تا غذا بخوره.
    حالا به نظر شما اصرار کنم که حتا با وجو گاز گرفتن بیاد روی دستم یا اینکه صبر کنم عادت کنه؟ الان بوس میده حتا وقتی رو شونه بشینه هم بهش بگم بوس بده سرشو میاره جلو و بوس میکنه . صاحب قبلی میگفت اگه هی روی دست نیاریش یادش میره و وحشی میشه . از یه طرفم مامانم میگه اگه عادت کنه گاز بگیره دیگه درست نمیشه. تازه با این ناخونای بلندش هربار روی دستم میشینه زخمی میکنه انگشتامو!
    راهنماییم کنین پیلیز!

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط نازنین راشین نمایش پست ها
    سلام
    من حدود 5 روزه که یک طوطی ملنگو گرفتم، طوق دور گردنش کامله ولی دور چشمش هنوز یه هاله ی نازک خاکستری وجود داره و کاملن سفید نشده. دستی بوده تا حدی. و خیلی پر سر و صدا نیست. از دستم غذا میگیره و میوه جات مثل سیب و هلو و خربزه و انگور میخوره. بعضی وختام بهش یدونه پسته ی تازه و یا یه کوچولو گردو میدم. حبوبات پخته ی پوست گرفته هم ، فقط عدس دادم تا حالا بهش.
    مشکلم اینه که با اینکه دستی بود و روز اول روی دستم میومد ، اما الان انگار وحشی شده و به شدت برای روی دست اومدن مقاومت میکنه. شاه پرهاشو صاحب قبلی کشیده! ینی به صورت خیلی نا جوانمردانه حتا کوتاه هم نکرده! و نمی تونه پرواز کنه اما ناخوناش به شدت بلنده و گازهای بدی هم میگیره. روز اول و دوم ممکن بود اول گاز بگیره اما روی دستم میومد ولی از پریروز هربار دستمو میبرم طرفش خودشو پف میده و چشماشو ریز میکنه و حالت بدنش خمیده و به سمت جلو متمایل میشه! صاحب قبلیش میگفت باید به سرعت دستتو ببری جلو که بشینه روش ولی الان با این حالتی که به خودش میگیره من اصلن نمی تونم دستمو به پاش نزدیک کنم. فقط اگه روی قفس خم بشم میپره میاد روی شونم. ولی خوندم که خوب نیس روی شونه عادت کنه. البته تاحالا روی شونم که بوده به گوشم کاری نداشته فقط دیروز که طولانی مدت نشسته بود یکم موهامو جوید منم رفتم کنار قفسش و خودش پرید روی قس و رفت تو تا غذا بخوره.
    حالا به نظر شما اصرار کنم که حتا با وجو گاز گرفتن بیاد روی دستم یا اینکه صبر کنم عادت کنه؟ الان بوس میده حتا وقتی رو شونه بشینه هم بهش بگم بوس بده سرشو میاره جلو و بوس میکنه . صاحب قبلی میگفت اگه هی روی دست نیاریش یادش میره و وحشی میشه . از یه طرفم مامانم میگه اگه عادت کنه گاز بگیره دیگه درست نمیشه. تازه با این ناخونای بلندش هربار روی دستم میشینه زخمی میکنه انگشتامو!
    راهنماییم کنین پیلیز!
    سلام.5 روز خیلی زمان زیادی نیست که پرنده با ورود به محیط جدید سریعا بتونه خودش رو با محیط جدید و صاحب جدید وفق بده.
    بهتره بهش زمان بدید تا بتونید باهاش ارتباط برقرار کنید.
    توی روی دست آوردن عجله نکنید چون توی این مدت که باید به شما و جاش عادت کنه ممکنه از شما خاطره ی بدی توی ذهنش نقش ببنده.مادرتون درست میگن.اگر به گاز گرفتن عادت کرد دیگه میشه سلاحش و زحمتتون چند برابر میشه برای اینکه هم رامش کنید و هم عادت گاز گرفتن رو از بین ببرید.حداقل بهش دو هفته فرصت بدید تا به جا و نفرات جدید عادت کنه.
    این لینک رو هم مطالعه کنید بخصوص صفحات اول رو خیلی کمک میکنه بهتون آموزش روي دست آمدن طوطي ها يا step up - صفحه 13

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    سلام
    راهنماییم کنین پیلیز!
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.5 روز خیلی زمان زیادی نیست که پرنده با ورود به محیط جدید سریعا بتونه خودش رو با محیط جدید و صاحب جدید وفق بده.
    بهتره بهش زمان بدید تا بتونید باهاش ارتباط برقرار کنید.
    توی روی دست آوردن عجله نکنید چون توی این مدت که باید به شما و جاش عادت کنه ممکنه از شما خاطره ی بدی توی ذهنش نقش ببنده.مادرتون درست میگن.اگر به گاز گرفتن عادت کرد دیگه میشه سلاحش و زحمتتون چند برابر میشه برای اینکه هم رامش کنید و هم عادت گاز گرفتن رو از بین ببرید.حداقل بهش دو هفته فرصت بدید تا به جا و نفرات جدید عادت کنه.
    این لینک رو هم مطالعه کنید بخصوص صفحات اول رو خیلی کمک میکنه بهتون آموزش روي دست آمدن طوطي ها يا step up - صفحه 13

سلام

اینم اضافه کنم که ملنگوی شما یک نر بالغ و بالای دو سال سنش هست

منظورتون از صاحب قبلی فروشنده که نبود نه؟

چون اینجوری که معلومه توی رام شدن زیاد باهاش کار نشده وگرنه طوطی رام و دستی بدون مشکلی روی دست میاد

همونطور که آقای اسکندری فرمودن اول بهش فرصت بدید تا با محیط آشنا بشه و بعد برای جلب اعتمادش اقدام کنید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی.پرنده
    شماره عضویت
    14114
    با سلام
    طوطی شما احتمالا چشمش عفونت کرده. بهتره اونو به یک دامپزشک حیوانات کوچک و پرندگان نشونش بدی

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط Amirhossein1 نمایش پست ها
    با سلام
    طوطی شما احتمالا چشمش عفونت کرده. بهتره اونو به یک دامپزشک حیوانات کوچک و پرندگان نشونش بدی

لطفا با نقل قول جواب بدید و در هنگام پاسخ به تاریخ سوال هم دقت کنید

ممنون از لطفتون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    14287
    سلام مجدد
    ممنونم.
    نه من از یه آشنا خریدمش. البته صاحب اصلیش یه آقا پسر بودن ولی چون به خاط مشغله کاری وخته رسیدگی بهش رو نداشتن داده بودنش با این آشنای ما ، و حدود یک ماهی پیش اینا بوده. بعد من خریدمش.
    اما تا جایی که از آشنامون! پرسیدم و بهم گفت خیلی دستی و رام بوده پیش اونا ، حتا همون روزم که برای من آوردش خیلی خوب بود. و به راحتی روی دستم میومد اما الان خیلی بد قلقی میکنه.
    اسباب بازی و این چیزام تو قفسش نداره! من براش بذارم؟

ناخوناشو چیکار کنم؟؟؟ الان بدم برام کوتاه کنن یا صبر کنم عادت کنه بهم؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    سلام مجدد
    ممنونم.
    نه من از یه آشنا خریدمش. البته صاحب اصلیش یه آقا پسر بودن ولی چون به خاط مشغله کاری وخته رسیدگی بهش رو نداشتن داده بودنش با این آشنای ما ، و حدود یک ماهی پیش اینا بوده. بعد من خریدمش.
    اما تا جایی که از آشنامون! پرسیدم و بهم گفت خیلی دستی و رام بوده پیش اونا ، حتا همون روزم که برای من آوردش خیلی خوب بود. و به راحتی روی دستم میومد اما الان خیلی بد قلقی میکنه.
    اسباب بازی و این چیزام تو قفسش نداره! من براش بذارم؟

ناخوناشو چیکار کنم؟؟؟ الان بدم برام کوتاه کنن یا صبر کنم عادت کنه بهم؟

سلام.ورود به محیط جدید و عادت کردن به اون زمان بر هست و پرنده ممکنه چند روز بد قلقی کنه تا مجدد به حالت قبلی یعنی رام بودنش برگرده.اما مطمئن باشید آروم خواهد شد.
    ناخن هاش رو که بهتره الان اصلا کاری نداشته باشید.بهتره از چوب نشیمن های سوهان دار استفاده کنید اگر احساس میکنید خیلی بلندهست.البته بهتره ازش عکس بگذارید.
    اینم فراموش نکنید پرنده ای که از قفس خارج نمیشه باید سرگرمی داشته باشه.حتما براش از اسباب بازی های مناسب استفاده کنید تا سرگرم بشه.

صفحه 174 از 529 نخستنخست ... 74124155156157158159160161162163164165166167168169170171172173174175176177178179180181182183184185186187188189190191192193224274 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)