همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط signul نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان عزیز
    بنده امروز یه عدد طوطی ملنگو برای یکی از آشناهامون از یک مغازه پرنده فروشی خریدم
    به قیمت 600 هزار تومان با یک قفس
    صاحب مغازه گفت که این حرف می زنه اما چون الان شلوغه نمی زنه اگر بردی و حرف نزد بیار پسش بده
    رو دست می اومد اما حتما باید دستتو یه جور خاصی می بردی زیر شکمش
    اگه از جلو می خواستی ببری حالت تهاجمی می گرفت و گاز می گرفت
    بعدا داشت پرهاشو درست می کرد به نظر زیر بالش پرهاشو کنده بود (پر کنی )
    این پرکنی چه جوریه ؟ چه مشکلاتی ایجاد می کنه پرنده ای که پرکن باشه کلا چه جوریه
    ممنون دوستان

میشه یه عکس از این طوطی ملنگو بگذارید؟

به نظرم قیمتش بالاتر از قیمت واقعیش هست و اینکه میگید فقط در یک حالت خاص رو دست میاد و ...... نشونه های جالبی نیستن

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    11709
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    میشه یه عکس از این طوطی ملنگو بگذارید؟

به نظرم قیمتش بالاتر از قیمت واقعیش هست و اینکه میگید فقط در یک حالت خاص رو دست میاد و ...... نشونه های جالبی نیستن

والا من دیگه رفتم دادم به آشنامون خیلی عجله ای می خواست

نشد درست عکس بگیرم یکی گرفتم خوب نیست بازم بهتر از هیچی هست

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط signul نمایش پست ها
    والا من دیگه رفتم دادم به آشنامون خیلی عجله ای می خواست

نشد درست عکس بگیرم یکی گرفتم خوب نیست بازم بهتر از هیچی هست
    سلام.این یک نر بالغ هست که اگر رام و دستی باشه و بالای 50 کلمه رو تکرار کنه چیزی حدود 450-500 تومن نهایتا ارزش داره.البته به شرط اینکه پرکن نباشه.اگر پرکن باشه نهایت 250 تومن.ضمن اینکه پرنده ی رام هر طوری دست ببری از روبه رو زیر سینش میاد روی دست و شرط و شروط نداره دیگه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو-آکواریوم آب شیرین
    شماره عضویت
    12316
    سلام، خسته نباشید...طوطیم داشت استراحت می کرد، یه حرکتایی کرد که ترسیدم نکنه چیزیش شده...
    چند بار گردنشو تکون می داد بعد هم نوکشو تکون می داد ...احساس کردم غذاش می یاد تو دهنش، چیزی ندیدمااا
    مثل پرنده هایی که به جوجشون غذا می خوان بدن، به خودشون یه تکونایی می دن بعد غذاشون بر می گرده...
    ببخشید اگه سوالم مسخره است

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط pegah999 نمایش پست ها
    سلام، خسته نباشید...طوطیم داشت استراحت می کرد، یه حرکتایی کرد که ترسیدم نکنه چیزیش شده...
    چند بار گردنشو تکون می داد بعد هم نوکشو تکون می داد ...احساس کردم غذاش می یاد تو دهنش، چیزی ندیدمااا
    مثل پرنده هایی که به جوجشون غذا می خوان بدن، به خودشون یه تکونایی می دن بعد غذاشون بر می گرده...
    ببخشید اگه سوالم مسخره است
    سلام.سوال که مسخره نمیشه.این حالت برگردوندن غذا و جویدن و هضم مجدد زیاد اتفاق میفته.مسئله ی طبیعیه و جای نگرانی نداره.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    12537
    درود دوستان
    من یه ملنگو گرفتم ماده و روز اول زیاد با هم جور نبودن و به هم میزدن و جیغ میکشیدن. البته نر بیشتر به ماده حمله میکرد و ماده از ترس به در و دیوار قفس اویزون میشد.
    روز بعد با هم جور شدن و الان بعد از چند روز ماده به نر میزنه ولی نر هیچ عکس العملی نشون نمیده و یه جوری زن ذلیل شده و از ماده فرار میکنه.
    البته مادهه خیلی عشقوله سرشو میزاره زیر نوک نره و دوست داره نره باهاش بازی کنه ولی پرنده نر خیلی کم عکس العمل نشون میده.
    و الان ماده اسهال هست باید از هم جداشون کنم؟؟
    واینکه چی بهش بدم تا خوب بشه البته خیلی شیطونه امروز میخواست عینک دودی بزنه و کلشه میبرد وسط عینک که برش داره و پشتش نیگاه میکرد.
    البته من یه مولتی ویتامین کودک (multivitamin sanostol) براش گرفتم و با سرنگ بهش دادم به خوردنش هم علاقه داشت میخواستم بدونم براش بد نیست؟؟ ممکنه پرنده نر باهاش دوست بشه
    چون ماده خیلی دوست داره با نر رابطه برقرار کنه. و وقتی ماده رو ول میکنم بیرون قفس میاد دم و دست و پا نر رو میکشه که از بین میله ها بیاردش بیرون ولی نر بیخیاله کلا.
    و اینکه برای قطعی اسهالش چیکار کنم؟؟
    البته فضله اش کمی سفته ولی اب زیاد همراهشه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    Fishes - Budgerigar - Finch
    شماره عضویت
    11139
    نقل قول نوشته اصلی توسط hasan star نمایش پست ها
    درود دوستان
    من یه ملنگو گرفتم ماده و روز اول زیاد با هم جور نبودن و به هم میزدن و جیغ میکشیدن. البته نر بیشتر به ماده حمله میکرد و ماده از ترس به در و دیوار قفس اویزون میشد.
    روز بعد با هم جور شدن و الان بعد از چند روز ماده به نر میزنه ولی نر هیچ عکس العملی نشون نمیده و یه جوری زن ذلیل شده و از ماده فرار میکنه.
    البته مادهه خیلی عشقوله سرشو میزاره زیر نوک نره و دوست داره نره باهاش بازی کنه ولی پرنده نر خیلی کم عکس العمل نشون میده.
    واینکه چی بهش بدم تا خوب بشه البته خیلی شیطونه امروز میخواست عینک دودی بزنه و کلشه میبرد وسط عینک که برش داره و پشتش نیگاه میکرد.
    البته من یه مولتی ویتامین کودک (multivitamin sanostol) براش گرفتم و با سرنگ بهش دادم به خوردنش هم علاقه داشت میخواستم بدونم براش بد نیست؟؟ ممکنه پرنده نر باهاش دوست بشه
    چون ماده خیلی دوست داره با نر رابطه برقرار کنه. و وقتی ماده رو ول میکنم بیرون قفس میاد دم و دست و پا نر رو میکشه که از بین میله ها بیاردش بیرون ولی نر بیخیاله کلا.

سلام

شما اشتباه کردید که به یکباره ملنگوی ماده رو به قفس ملنگوی نر منتقل کردید و عکس العمل ملنگوی نر کاملا طبیعی بوده ، چون یه ملنگوی دیگه رو وارد قفسش کردید، که به نوعی قلمرو اون هست و در اغلب موارد بعد از یکی دو روز حمله و عصبانیت از جانب ملنگو نر ، ملنگو ماده به نر غالب میشه و بهش حمله میکنه و ملنگوی نر هم هیچ مقابله به مثلی نمیکنه و فرار میکنه و احتمال داره آسیب ببینه و اگه این روند ادامه دار بود حتما از هم جداشون کنید.

شما باید در مدت زمان 1 تا 2 هفته اونها رو کم کم به همدیگه معرفیشون میکردین و در دو قفس مجزا برای مدت 4 تا 5 روز در کنار هم قرارشون میدادین و با مشاهده ی حالاتشون روزی 2 تا 3 ساعت میذاشتین شون کنار هم تا با هم آشنا بشن و چنین برخورد خشنی با هم نکنن.

مولتی ویتامین کودک ؟؟؟؟؟؟؟؟
    دوست عزیز مولتی ویتامین کودک برای کودکه نه طوطی . حتما مولتی ویتامین خاص پرندگان و با برند مناسب(تابرنیل) تهیه کنید و حتما به تاریخ مصرفش توجه داشته باشید و دیگه از اون مولتی ویتامین کودک بهش ندید.

در مورد اسهالش:

دلیل اصلی این وضعیتش میتونه به خاطر استرس جابجایی یا درگیری های روز های اولش با نر و نداشتن شرایط روحی خوب باشه که تنها زمان میتونه حلش کنه.
    البته ممکنه به خاطر تغییر در غذایی این وضعیت براش پیش اومده باشه.
    همیشه قبل ازبه خونه آوردن یه پرنده در مورد تغذیه اش از صاحب قبلیش به طور کامل سوال کنید و غذاهای جدید رو کم کم به غذاییش اضافه کنید .
    فعلا مقدار مصرف میوه ها و غذاهای آبدار رو کم کنید.

اگر هم بتونید از مدفوعش عکس بذارید خیلی بهتره.

موفق باشید
    ویرایش توسط MOHAMMAD REZA 137017 : 2nd July 2013 در ساعت 03:49 AM

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    درود دوستان

سلام

گفتنی ها رو آقا محمدرضا گفتن

منم اضافه میکنم

ممکنه اسهالش بخاطر مولتی ویتامینی هست که بهش میدید

شما گفتید با سرنگ بهش دادی!!!! ماده رام هست؟ چجوری با سرنگ بهش دارو دادید ؟ و اینکه دارو رو مستقیم دادید بهش یا با آب قاطی کردید؟

برای اسهالش اولا مولتی ویتامین رو قطع کنید و بهش سیب بدید

بعد از بهبود باید مولتی ویتامین مخصوص پرندگان براشون تهیه کنید (توتال از برند تابرنیل مناسب هست)

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    12537
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    سلام.....براشون تهیه کنید (توتال از برند تابرنیل مناسب هست)
    سلام دوست عزیز.
    نه مولتی رو از دیروز بهش دادم.
    طوطی هم رام نیست ولی از دست غذا میگیره و سرنگ رو بردم تو قفس مثل یه بچه طوطی میخورد. البته من تو اتاق ازادشون میکنم و میچرخن تو خونه.
    مولتی ویتامین پیدا نکردم و مولتی بچه براش گرفتم.ولی یکی گفت تی ان تی بهش بده حالا نمیدونم پودر بود یا قرص.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    سلام دوست عزیز.
    نه مولتی رو از دیروز بهش دادم.
    طوطی هم رام نیست ولی از دست غذا میگیره و سرنگ رو بردم تو قفس مثل یه بچه طوطی میخورد. البته من تو اتاق ازادشون میکنم و میچرخن تو خونه.
    مولتی ویتامین پیدا نکردم و مولتی بچه براش گرفتم.ولی یکی گفت تی ان تی بهش بده حالا نمیدونم پودر بود یا قرص.
    سلام.دوست عزیز به هر توصیه ای گوش ندید.تی ان تی به درد طوطی نمیخوره.حالا اگر یکی تست کرده و فعلا برای طوطیش مشکلی پیش نیومده دلیل بر خوب بودن و جواب مثبت تستش نیست.همون سانستول هم بشدت دز بالایی داره و واسه طوطی ضرر داره.حداکثر یک قطره اونم دو روز در میون بهش بدید و از اینکه به خاطر طعم شیرینش طوطی خوب میخوره خوشحال نشید که بهش بدید.همون یک قطره هم به همراه حداقل دو سی سی آب بهش بدید.

صفحه 165 از 529 نخستنخست ... 65115146147148149150151152153154155156157158159160161162163164165166167168169170171172173174175176177178179180181182183184215265 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)