کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ * مرغ عشق * ماهی
    شماره عضویت
    12558
    سلام به همه دوستان
    من تازه اومدم اینجا و تقریبا بیشتر صفحات رو خوندم ....مهمترین نتیجه ای هم که گرفتم این بود که کاش قبل از خرید مرغ عشقهام با اینجا اشنا شده بودم .....هفته قبل 1 جفت خریدم که فروشنده جداشون کرده بود و هم از نژاد خوبشون تعریف میکرد و هم از اینکه کاملا اماده تولید مثل هستن ...اما الان که این بحث ها رو خوندم در مورد نژاد که خب چیز خاصی متوجه نشدم اما در مورد تولید مثل ظاهرا خیلی هنوز کار دارن ....البته پرنده هام میونه خوبی با هم دارن و همدیگه رو تیمار میکنن و بازی میکنن ...اما اون شرایط مستی و جفت گیری تو وجودشون خیلی ندیدم ...هر چند چون بیشتر اوقات محل کارم هستم کم میبینمشون ....با اینهمه چند تا عکس میذارم و ممنون میشم اگه دوستان استاد در این زمینه با توجه به توضیحاتی که دادم و عکسها در مورد نژاد سن و اینکه احتمال تخم گذاریشون کی میتونه باشه کمکم کنن ...باز هم ممنون

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط hhhaammiiddd3 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    من تازه اومدم اینجا و تقریبا بیشتر صفحات رو خوندم ....مهمترین نتیجه ای هم که گرفتم این بود که کاش قبل از خرید مرغ عشقهام با اینجا اشنا شده بودم .....هفته قبل 1 جفت خریدم که فروشنده جداشون کرده بود و هم از نژاد خوبشون تعریف میکرد و هم از اینکه کاملا اماده تولید مثل هستن ...اما الان که این بحث ها رو خوندم در مورد نژاد که خب چیز خاصی متوجه نشدم اما در مورد تولید مثل ظاهرا خیلی هنوز کار دارن ....البته پرنده هام میونه خوبی با هم دارن و همدیگه رو تیمار میکنن و بازی میکنن ...اما اون شرایط مستی و جفت گیری تو وجودشون خیلی ندیدم ...هر چند چون بیشتر اوقات محل کارم هستم کم میبینمشون ....با اینهمه چند تا عکس میذارم و ممنون میشم اگه دوستان استاد در این زمینه با توجه به توضیحاتی که دادم و عکسها در مورد نژاد سن و اینکه احتمال تخم گذاریشون کی میتونه باشه کمکم کنن ...باز هم ممنون
    سلام.این خیلی خوبه که خودتون متوجه شدید پرنده هاتون در چه مرحله ای هستن.به امید خدا تا اوایل پاییز برای تکثیر باید آماده بشن.اما از نظر سلامت و شادابی با توجه به رنگ پرها باید بگم خرید خوبی داشتید.در مورد سنشون هم فکر میکنم سنی حدود شش ماه الی هفت ماه باید داشته باشن.اگر از چشم عکس واضح بذارید بهتر میشه نظر داد.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق و بلبل خرما و (علاقه مند به طوطی سانان و کاکادو)
    شماره عضویت
    11666
    سلام
    مرغ عشقم چند دقیقه پیش تخم گذاشت حالا این نری که پیششه مشکلی پیش نمیاد؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    Fishes - Budgerigar - Finch
    شماره عضویت
    11139
    نقل قول نوشته اصلی توسط Budgerigar 92 نمایش پست ها
    سلام
    مرغ عشقم چند دقیقه پیش تخم گذاشت حالا این نری که پیششه مشکلی پیش نمیاد؟
    سلام
    در حالت کلی که همیشه باید جفت کنار هم باشن تا جوجه ها رو بزرگ کنن ، اما چون شما مرغ عشق نر رو تازه گرفتید فعلا بذارید پیشش بمونه و اگه مشکلی ایجاد شد ، که بعید میدونم ایجاد بشه ، بعد میتونید جداشون کنید.

موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11666
    نقل قول نوشته اصلی توسط MOHAMMAD REZA 137017 نمایش پست ها
    سلام
    در حالت کلی که همیشه باید جفت کنار هم باشن تا جوجه ها رو بزرگ کنن ، اما چون شما مرغ عشق نر رو تازه گرفتید فعلا بذارید پیشش بمونه و اگه مشکلی ایجاد شد ، که بعید میدونم ایجاد بشه ، بعد میتونید جداشون کنید.

موفق باشید
    با وجود اینکه چد روز بیشتر نیست گرفتم ولی نوک تو نوک هم میکنن و با هم بازی میکنن.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11666
    سلام
    این جوجه ای که دارم غذا خوب میخوره اما ضعیفه.
    قفسه سینش پیداست.

نر جدیدی هم که گرفتم جفت گیری کردن.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ * مرغ عشق * ماهی
    شماره عضویت
    12558
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.این خیلی خوبه که خودتون متوجه شدید پرنده هاتون در چه مرحله ای هستن.به امید خدا تا اوایل پاییز برای تکثیر باید آماده بشن.اما از نظر سلامت و شادابی با توجه به رنگ پرها باید بگم خرید خوبی داشتید.در مورد سنشون هم فکر میکنم سنی حدود شش ماه الی هفت ماه باید داشته باشن.اگر از چشم عکس واضح بذارید بهتر میشه نظر داد.
    در مورد چشمها عرض کنم که ماده کاملا دور چشمهاش حلقه خاکستری نزدیک به سفید داره و نر هم حلقه کمرنگ خاکستری .....
    میخواستم ببرمشون و عوضشون کنم اما پشیمون شدم و میخوام نگهشون دارم ....شاید با توجه به نکاتی که اینجا خوندم برم و یک جفت دیگه کاملا اماده بگیرم تا اینا هم اماده شن ...
    فقط نکته ای که هست اینه که قفس رو تو پارکینگخونه گذاشتم که البته نسبتا ارومه و کم رفت و آمد ....فقط یه پیشی فسقلی اونجا رفت و امد میکنه که خیلی هم بی ازاره ....در واقع چند بار که نگاه میکردم متوجه شدم نه گربه و نه پرنده ها هیچ عکس العملی نسبت بهم ندارن....
    خیلی دوست دارم که تو همین پارکینگ بعد ها یه قفس چوبی بزرگتر بذارم و مرغ هامو بذارم اونجا ازادانه بازی کنن ....فقط مشکلم اینه که نگران زمستون و سرمای هوا هستم ...چون امکان بردن تو خونه ندارم ...

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11666
    سلام
    چیکار کنم خوب شه؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق.اکواریوم
    شماره عضویت
    10988
    نقل قول نوشته اصلی توسط Budgerigar 92 نمایش پست ها
    سلام
    چیکار کنم خوب شه؟
    غذا رو نمیشه مجبور کرد به پرنده شما انواع غذا های مختلف کنارش بزارین
    مثل تخم کتان ارزن -جعفری-شوید-سفیده تخم مرغ
    خودش ظبق نیازش مصرف میکنه
    برا محکم کاری هم میتونین به ابش 1الی2 قطره مولتی ویتامین مثل توتال اضافه کنین.
    ویرایش توسط اسکندری : 20th June 2013 در ساعت 02:27 PM

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط hhhaammiiddd3 نمایش پست ها
    در مورد چشمها عرض کنم که ماده کاملا دور چشمهاش حلقه خاکستری نزدیک به سفید داره و نر هم حلقه کمرنگ خاکستری .....
    میخواستم ببرمشون و عوضشون کنم اما پشیمون شدم و میخوام نگهشون دارم ....شاید با توجه به نکاتی که اینجا خوندم برم و یک جفت دیگه کاملا اماده بگیرم تا اینا هم اماده شن ...
    فقط نکته ای که هست اینه که قفس رو تو پارکینگخونه گذاشتم که البته نسبتا ارومه و کم رفت و آمد ....فقط یه پیشی فسقلی اونجا رفت و امد میکنه که خیلی هم بی ازاره ....در واقع چند بار که نگاه میکردم متوجه شدم نه گربه و نه پرنده ها هیچ عکس العملی نسبت بهم ندارن....
    خیلی دوست دارم که تو همین پارکینگ بعد ها یه قفس چوبی بزرگتر بذارم و مرغ هامو بذارم اونجا ازادانه بازی کنن ....فقط مشکلم اینه که نگران زمستون و سرمای هوا هستم ...چون امکان بردن تو خونه ندارم ...
    با این تفاسیر ماده از نر بزرگتره.جفت سالمین ولی اماده نیستن و تعویض یا نگهداریشون به سلیقه ی خودتون بر میگرده.ضمن اینکه اون گربه هم بزرگتر که بشه وقتی گرسنه بشه بهشون ممکنه حمله کنه و یک استرس همیشه در کنارشون خواهد بود.بهتره فکری بکنید قبل از اینکه دیر بشه.

صفحه 121 از 475 نخستنخست ... 2171102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140171221 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)