همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط mpoorhosein نمایش پست ها
    این صداش در نمیاد فقط گاهی جیغ میکشه اونم اگه ازما چیزی بخواد
    چیجوری پر ریزی میکنه کل پراش یهو میریزه؟
    کی پرریزی میکنه ؟
    گاهی چند تا پرش رو میبینم ته قفس اینم پرریزی محسوب میشه؟
    بهتره منتظر بمونید ببینید توی این مدت شروع به خوندن میکنه یا نه.اگر خوند قطعا نر هست.پرریزی ممکنه شدید باشه و کل پرهای یک ناحیه بریزه و کچل بشه قسمتی از بدنش و ممکنه مقطعی و نسبتا طولانی تر باشه و شاه پرها،دم و بعضی پرهای سینه و پشت بریزه.معمولا موقع تغییر فصل از سرما به گرما یا بالعکس این اتفاق بیفته ولی در اکثر مواقع بعد از پنج الی شش ماهگی پرنده یه پرریزی میکنه و پرهای اصلیش جایگزین میشن.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ......
    شماره عضویت
    6572
    نقل قول نوشته اصلی توسط hidden نمایش پست ها
    در تکمیل فرمایشات اقا رضا
    عروس نر این که تو لونه هست داره جا گرم میکنه و ماده اکثرا تا خواد تخم بزاره زیاد تو لونه نمیره و طبیعی هست
    عروس مادتون:
    1- اگر بالغ نباشه تخمی نمیزاره
    2- اگر تو لک باشه تخم نمیزاره
    ایا عروستون بالغ هست و تو لک نیست ؟ اگر این 2 مورد نباشه با اولین جفتگیری کامل عروس ماده در صورت اماده بودن بین 5 روز تا 14 روز اولین تخم رو میزاره
    گرچه اگر عروس مادتون بالغ باشه و تو لک هم نباشه اگر جفتگیری کامل نباشه بازم اولین تخم رو میزاره اما تخم پوچ خواهد بود...
    عروس ماده من جیدا پرریزی داره با این احتساب تخم گذاریش چی میشه؟"
    اونطور که اقای اسکندری فرمودن کاملا اماده تخم گذاریه واینکه روزانه یکی دوبار میره تو لونه و اکثرا روی نشیمنگاه جلوی لونس

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط milad 22 نمایش پست ها
    عروس ماده من جیدا پرریزی داره با این احتساب تخم گذاریش چی میشه؟"
    اونطور که اقای اسکندری فرمودن کاملا اماده تخم گذاریه واینکه روزانه یکی دوبار میره تو لونه و اکثرا روی نشیمنگاه جلوی لونس
    سلام.توی پست های قبلی عرض کردم که جفت آماده که باشه پرریزی تاثیری توی کار نداره و جفت تخم گذاری انجام میدن و مشکلی هم نیست.جفت اگر ناآماده باشه و توی لک بره بعد پرریزی میکنه که در این حالت اصلا جفت گیری نمیکنن و به لونه هم کاری ندارن اصلا.ضمن اینکه خیلی از مواقع پرهای کهنه میریزن بدون اینکه پرنده بره توی لک و همیشه نمیشه گفت پرنده اگر پرریزی کرد توی لک رفته.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    سلام
    یه جفت دارم که 2 سری تخم گذاشته هر سری 5 تا هر 5 تا نطفه دار بوده بعد از 25 روز تخم ها رو که شکستم دیدم به به جوجه ها هر 2 دفعه تو سنین مختلف تو تخم تلف شدن....
    الان یه جفت دیگه دارم که امروز تخم اول رو گذاشته
    یه جفت دیگه هم دارم که دیروز تخم اول رو گذاشته
    در کمال تعجب دیدم جفتی که هر 2 مرتبه جوجه هاش تو تخم مرده دارن جفتگیری میکنند عروس نر هم خیلی اماده هست هر روز میخونه ماده اش هم که ماده دیروز دیدم داره ریز خونی میکنه با صدای اروم...
    این دفعه دیگه نمیخوام تخم ها زیر این جفت باشه چون به نظر خودم جفت تخم ها رو خراب میکنه چون چند سری وقتی تخم داشتند دیدم که بیرون از لونه زمان های طولانی میموندن...
    الان چی کار کنم ؟ نظر شما چیه ؟ یکی بهم پیشنهاد کرد دستگاه جوجه کشی بخرم بعضی میگن تخم ها رو بزار زیر جفت های دیگه.... تورو خدا کمکم کنید این دفعه از این جفت ها نتیجه بگیرم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    سلام
    یه جفت دارم که 2 سری تخم گذاشته هر سری 5 تا هر 5 تا نطفه دار بوده بعد از 25 روز تخم ها رو که شکستم دیدم به به جوجه ها هر 2 دفعه تو سنین مختلف تو تخم تلف شدن....
    در کمال تعجب دیدم جفتی که هر 2 مرتبه جوجه هاش تو تخم مرده دارن جفتگیری میکنند عروس نر هم خیلی اماده هست هر روز میخونه ماده اش هم که ماده دیروز دیدم داره ریز خونی میکنه با صدای اروم...
    این دفعه دیگه نمیخوام تخم ها زیر این جفت باشه چون به نظر خودم جفت تخم ها رو خراب میکنه چون چند سری وقتی تخم داشتند دیدم که بیرون از لونه زمان های طولانی میموندن...
    الان چی کار کنم ؟ نظر شما چیه ؟ یکی بهم پیشنهاد کرد دستگاه جوجه کشی بخرم بعضی میگن تخم ها رو بزار زیر جفت های دیگه.... تورو خدا کمکم کنید این دفعه از این جفت ها نتیجه بگیرم
    سلام راجع به سوالت نظر خاصی ندارم.ولی از این لحاظ که بتونی تخم ها رو بذاری زیر جفت های دیگه باید خدمتت بگم که میشه واگر نترسونیشون صد درصد جواب میده هرچند بنظرم مشکل از چیزی که شما میگی نیست

همکار قدیمی (مدیر انجمن بازارچه)

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    11056
    سلام
    به نظر من اصلا دستگاه جوجه کشی نخرین دلیلش اینکه هم هزینه ی اضافه هستش و هم اینکه به الفرض خریدین تخم رو گذاشتین جوجه داد میتونین بزرگش کنین؟مطمینا نمیتونیم از عهدش بر بیاین.اگه واقعا میدونین که جفتها تخم رو خراب میکنه اونم شک دارم جفت خراب کنه میتونین چند روز از تخم ها بگذره بعدش که دیدن نطفه داره اونارو جایگزین اون یکی جفتها بزارین که روشون بخوابه.اینم یادتون باشه بدون نگاه کردن به تخم همشو زیر جفت دیگه نزارین چون نمیتونه رو همه ی تخم ها بخوابه هر کدومش نطفه داشت اونو بردارین بزارین زیر اون یکی جفت.به هیچ وجه هم همه ی تخم رو از روی جفت برندارین هم باعث استرس شدید جفت میشه شایدم عصبی بشن و هم اینکه ببینن تخم نیستش باز جفت گیری میکنن تخم میزارن هم ماده ضعیف میشه و هم اینکه مطمین باشین نر نمیتونه نطفه دار بکنه.این نظر شخصیه منه میتونین منتظر باشین آقای اسکندری هم نظرشو بگه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ......
    شماره عضویت
    6572
    یه سوال .احساس میکنم پوشال کف لونه خیلی کمه لازمه که پوشال بریزم ؟ یا بهتره که مزاحم جفت نشم؟

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    نقل قول نوشته اصلی توسط رضا قلیخانی نمایش پست ها
    سلام راجع به سوالت نظر خاصی ندارم.ولی از این لحاظ که بتونی تخم ها رو بذاری زیر جفت های دیگه باید خدمتت بگم که میشه واگر نترسونیشون صد درصد جواب میده هرچند بنظرم مشکل از چیزی که شما میگی نیست
    رضا جان والا دیگه جفتی ندارم که بزارم زیرش... 2 جفتم که تخم دارن جفت سوم هم که تخم میخواد بزاره که این مشکل رو داره جفت 4 عروس که دارم هنوز جفت نشدن.....

نقل قول نوشته اصلی توسط chaky نمایش پست ها
    به نظر من اصلا دستگاه جوجه کشی نخرین دلیلش اینکه هم هزینه ی اضافه هستش و هم اینکه به الفرض خریدین تخم رو گذاشتین جوجه داد میتونین بزرگش کنین؟مطمینا نمیتونیم از عهدش بر بیاین.اگه واقعا میدونین که جفتها تخم رو خراب میکنه اونم شک دارم جفت خراب کنه میتونین چند روز از تخم ها بگذره بعدش که دیدن نطفه داره اونارو جایگزین اون یکی جفتها بزارین که روشون بخوابه.اینم یادتون باشه بدون نگاه کردن به تخم همشو زیر جفت دیگه نزارین چون نمیتونه رو همه ی تخم ها بخوابه هر کدومش نطفه داشت اونو بردارین بزارین زیر اون یکی جفت.به هیچ وجه هم همه ی تخم رو از روی جفت برندارین هم باعث استرس شدید جفت میشه شایدم عصبی بشن و هم اینکه ببینن تخم نیستش باز جفت گیری میکنن تخم میزارن هم ماده ضعیف میشه و هم اینکه مطمین باشین نر نمیتونه نطفه دار بکنه.این نظر شخصیه منه میتونین منتظر باشین آقای اسکندری هم نظرشو بگه

دستگاه 2 مدل پیدا کردم یکی 90 ت هست و یکی هم 180 ت و یکی هم 210 ت فردا زنگ میزنم در موردش اطلاعات به دست میارم ببینم کارشون چطوری هست بزنی به برق حل هست یا مراقبت میخواد باید تخم بچرخونی و..... نظر اقای اسکندری هم میپرسم

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط milad 22 نمایش پست ها
    یه سوال .احساس میکنم پوشال کف لونه خیلی کمه لازمه که پوشال بریزم ؟ یا بهتره که مزاحم جفت نشم؟
    سلام.خیر دیگه به هیچ وجه به لونه کاری نداشته باشید.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    رضا جان والا دیگه جفتی ندارم که بزارم زیرش... 2 جفتم که تخم دارن جفت سوم هم که تخم میخواد بزاره که این مشکل رو داره جفت 4 عروس که دارم هنوز جفت نشدن.....

دستگاه 2 مدل پیدا کردم یکی 90 ت هست و یکی هم 180 ت و یکی هم 210 ت فردا زنگ میزنم در موردش اطلاعات به دست میارم ببینم کارشون چطوری هست بزنی به برق حل هست یا مراقبت میخواد باید تخم بچرخونی و..... نظر اقای اسکندری هم میپرسم
    دستگاه رو من پیشنهاد نمیکنم به یک دلیل.آیا شما توانایی بزرگ کردن جوجه ی یک روزه دارید؟ریسک بزرگ کردن جوجه یک روزه رو قبول میکنید؟تواناییش رو دارید؟خیر قطعا از پنج الی شش تا شاید یکیشون رو بتونید بزرگ کنید و این تلفات به تلف شدن توی تخم ها میچربه.شما اگر میخواید دستگاه بخرید تخم های مصنوعی بخرید و بذارید زیرشون و چند ساعت قبل جوجه شدن جابجا کنید تخم هارو تا جفت بزرگ کنن جوجه هارو ایشالا .اما اینکه تخمهارو کندلینگ کنید خیلی خوبه و میتونید تخم هارو بذارید زیر جفتی که با تجربه هستن.از طرفی تخم های پوچ رو بذارید زیر جفت بی تجربه تا کامل تجربه خوابیدن روی تخم هارو داشته باشن.

صفحه 432 از 1915 نخستنخست ... 3323824134144154164174184194204214224234244254264274284294304314324334344354364374384394404414424434444454464474484494504514825329321432 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 11 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 11 مهمان ها)