همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط chaky نمایش پست ها
    هوراااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااا اولین تخم رو امروز گذاشتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتت تتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتت تتتتتتتتتت

خیلی زود تخم گذاشت انتظار نداشتم درست 10 روز از اولین جفتگیری تخم گذاشت
    مبارکه.جفت بسیار خوبی دارید و بهتره حواستون بهشون باشه.این تخم گذاری هم به دلیل آمادگیه جوونیشون هست.ایشالا که همیشه شاد باشید.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.کف قفس روی چی گذاشتیش؟پاهاش اذیت نمیشه کف قفس؟اگر کف قفس اذیت نمیشه مشکلی نداره و خیلی هم خوبه که هم والدین تغذیش کنن هم با سرنگ بهش غذا بدی.ولی به نظر من کامل جداشون کن و خودت سرنگی بهشون غذا بده.اون صدا هم تا دونه خور بشن و مستقل بشن همراشون هست و مشکلی نداره.میتونی جداشون کنی و بذاری توی یه قفس کوچیک و خودت با سرنگ تنها تغذیشون کنی.
    من خیلی جاها خوندم که میگن جوجه عروس تو 35روزگی هم دونخور میشه،به همین دلیل چون بلد نبودم دونخورش کنم گذاشتمش کف قفس،هیچی هم زیر پاش نذاشتم فکر کنم اذیت بشه چون بیشتر یا گوشه ی قفسه یا یه ظرف پر ارزنگذاشتم کف قفس که میره روی اون،ولی وقتی جاهای دیگه میخواد بره اذیت میشه
    حالا میخوام جدا کنم چجوری دونخورشون کنم؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    سلام.اینم لونه ی عروس هلندی های خودم که قولش رو داده بودم.طول 35،عرض 20 و ارتفاع 18 هست.درب از بالا کشویی کاملا باز میشه،قطر جا تخمی کف لونه 8 سانت،عمقش 1 سانت،قطر ورودی 10 سانت،فاصله ورودی از کف 4.5 سانت و فاصله ی ورودی تا سقف 3.5 سانت هست.نظافت لونه و رسیدگی به جوجه ها به دلیل کشویی بودن سقف بسیار راحت هست.ضمنا به دلیل جا تخمی گودش کار جفت برای نگهداری از تخم ها بسیار آسون شده.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط رضا قلیخانی نمایش پست ها
    من خیلی جاها خوندم که میگن جوجه عروس تو 35روزگی هم دونخور میشه،به همین دلیل چون بلد نبودم دونخورش کنم گذاشتمش کف قفس،هیچی هم زیر پاش نذاشتم فکر کنم اذیت بشه چون بیشتر یا گوشه ی قفسه یا یه ظرف پر ارزنگذاشتم کف قفس که میره روی اون،ولی وقتی جاهای دیگه میخواد بره اذیت میشه
    حالا میخوام جدا کنم چجوری دونخورشون کنم؟
    یا یه چیزی بذار کف قفس که جوجه اذیت نشه یا کامل جداش کن.ارزن خوردن رو هم کم کم خودشون یاد میگیرن.من تا حالا ندیدم 35 روزه دون خور بشه و از کسی هم که این کاره باشه نشنیدم.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    سلام.اینم لونه ی عروس هلندی های خودم که قولش رو داده بودم.طول 35،عرض 20 و ارتفاع 18 هست.درب از بالا کشویی کاملا باز میشه،قطر جا تخمی کف لونه 8 سانت،عمقش 1 سانت،قطر ورودی 10 سانت،فاصله ورودی از کف 4.5 سانت و فاصله ی ورودی تا سقف 3.5 سانت هست.نظافت لونه و رسیدگی به جوجه ها به دلیل کشویی بودن سقف بسیار راحت هست.ضمنا به دلیل جا تخمی گودش کار جفت برای نگهداری از تخم ها بسیار آسون شده.

سلام آقای اسکندری .این لونه خیلی خوبه،ولی یه سوال دارم شما چجوری لونه رو وصل میکنید که سنگینی نمیکنه؟من الان زیر لونم رو کلی کتاب چیدم تا لونه خوب وراحت وای سه،توقفس قبلی اگر کتاب نمیذاشتم زیرش سنگینی لونه باعث میشد قفس چپ شه.البته لونه ی من بزرگ تر از اینه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    یا یه چیزی بذار کف قفس که جوجه اذیت نشه یا کامل جداش کن.ارزن خوردن رو هم کم کم خودشون یاد میگیرن.من تا حالا ندیدم 35 روزه دون خور بشه و از کسی هم که این کاره باشه نشنیدم.
    مرسی.آقای اسکندری عکس جوجه هام رو تو تاپیک عروس هام گذاشتم،میشه ببینید ونظرتون رو نسبت بهشون بگید که خوبن یانه؟رشدشون و ...طبیعی هست یانه؟ممنون

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    سلام آقای اسکندری .این لونه خیلی خوبه،ولی یه سوال دارم شما چجوری لونه رو وصل میکنید که سنگینی نمیکنه؟من الان زیر لونم رو کلی کتاب چیدم تا لونه خوب وراحت وای سه،توقفس قبلی اگر کتاب نمیذاشتم زیرش سنگینی لونه باعث میشد قفس چپ شه.البته لونه ی من بزرگ تر از اینه
    قفس ها چون همه توی یک سایز هستن و روی هم قرار میگیرن کامل به هم چفت میشن و تکون نمیخورن.لونه ها هم دوتا میخ میخورن که از در بغلی قفس آویزن میشن و باسیم هم میشه از بغل و بالا پاین به دیواره ی قفس کاملا بستش که تحت هیچ شرایطی تا حالا لونه نیفتاده.قفس هم تعادلش از بین نرفته.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    مرسی.آقای اسکندری عکس جوجه هام رو تو تاپیک عروس هام گذاشتم،میشه ببینید ونظرتون رو نسبت بهشون بگید که خوبن یانه؟رشدشون و ...طبیعی هست یانه؟ممنون
    بله مشکلی ندارن.یه مقدار لوتینو رشدش کم بوده که اونم ایشالا به صورت ناگهانی زیاد میشه و روزانه تغییراتش رو میتونید درک کنید.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    بله مشکلی ندارن.یه مقدار لوتینو رشدش کم بوده که اونم ایشالا به صورت ناگهانی زیاد میشه و روزانه تغییراتش رو میتونید درک کنید.
    مرسیاون پر سفید ها که زیر بال خاکستری درمیاد نشونه ی ابلغ بودنشه؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    مرسیاون پر سفید ها که زیر بال خاکستری درمیاد نشونه ی ابلغ بودنشه؟
    خیر ابلق نیست.همه ی خاکستری ها سر بالهاشون سفید هست.

صفحه 377 از 1915 نخستنخست ... 2773273583593603613623633643653663673683693703713723733743753763773783793803813823833843853863873883893903913923933943953964274778771377 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)