رباط کریم - خبرگزاری مهر: مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رباط کریم گفت: مجتمع تکثیر و پرورش ماهیان زینتی (ایران آکواریوم) در شهرستان رباط کریم در دهه فجر امسال افتتاح می شود.

کمال نصرتی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: این واحد حدود یک میلیون قطعه ماهی زینتی پرورش و آن را به بازارهای داخلی و کشورهای همسایه و آسیای میانه صادر می کند.
نصرتی افزود: این کارگاه پرورش ماهیان زینتی سهم بسزایی در اشتغالزایی شهرستان خواهد داشت به طوری که علاوه بر اشتغال تعدادی از نیروهای ماهر و غیر ماهر شهرستان، در این کارگاه ، بچه ماهی ها را جهت پرورش تحویل خانواده های شهرستان می دهند و بعد از رشد مناسب ماهی ها آنها را از خانواده ها خریداری کرده که این امر موجب گسترش اشتغال خانگی خانواده های شهرستان نیز می شود.
وی گفت: در آبان ماه سال جاری تعدادی از کارشناسان سازمان جهانی خواربار (fao) و همچنین تعدادی از کارشناسان کشورهای همسایه از این واحد بازدید به عمل آوردند که موجب حیرت بازدید کنندگان شد و اظهار داشتند این واحد به مانند اکتشاف برای آنهاست.
نصرتی در پایان عنوان کرد: با تاکید بر اهمیت پرورش ماهیان سردآبی شهرستان رباط کریم و به دلیل موقعیت خاص این شهرستان که در جوار فرودگاه بین المللی حضرت امام خمینی(ره) و نزدیکی به کلانشهر تهران و همچنین پروژه ملی انتقال آب میدان محمدیه به دشت رباط کریم قرار گرفته و با اقدامات در حال انجام امیدواریم، این شهرستان در آینده نزدیک تبدیل به قطب آبزی پروری کشور شود و در این راستا نیز بزرگترین پایانه آبزی پروری توسط بخش خصوصی در حال پیگیری و انجام است.
این واحد برای اولین بار قصد تولید و پرورش گیاهان آبزی را در سطح کشور دارد